11- Billy Mehmet

Başlatan kaptan 55, 13 Ocak 2011, 17:27:43

« önceki - sonraki »

Mert

LisandroLopez

Billy Mehmet'in alınma amacı gol atmasından daha çok 2.yarının daha zorlu geçeceğinden ve Samsunspor'a karşı rakiplerin çok daha fazla kapanacağından dolayı savunmaları
yıpratıp arkadaşlarına pozisyon yaratması,kafa topları indirmesi ve ortasahadan gelen oyunculara duvar olmasıdır.
Dikkat ettiyseniz Billy ne kadar kötü olursa olsun Altay maçında oyundan alınmadı ki bu doğru bi iştir çünkü rakip savunmalar onunla uğraşırken Zenke,Murat,Ufuk,Abdülaziz,Agbetu gibi oyuncular da aralara koşular yapıp golü bulmak için uğraşacaklar.
O olmasa rakip savunmalar daha rahat olur daha kolay hareket eder ve bizim cezasahasına gitme olasılığımız dahada azalır.
Yüksek toplarla gittik zaten Altay maçında genel olarak dikkat edildiyse.
Bencede olumlu transfer.

GençKozluklu

Benn Biily den çok umutluyum. Takıma kısa srede kendini adamış gözüküyor. Kazanma hırsı olan bir oyuncu. Bu da başarılı olması en temel şart. Bu hafta patlama yapacaktır. Takibi çok rahatsız ediyor. Bu takımımıza avantaj  kazandırmakta.

Ollivanders

lisandro senle ilk defa aynı fikirdeyim :D

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 03 Şubat 2011, 18:03:22
Maddi destek yoktu. En iyisi bu :D

niye teseli ve rizeli iş adamları yardım etmedi mi seloooo

Ollivanders

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 04 Şubat 2011, 00:42:00
niye teseli ve rizeli iş adamları yardım etmedi mi seloooo

Sorma kardesim onlar olmasaydı biz ne hallerde olurduk biliyor musun ?

kuzey55

Alıntı yapılan: Serpico55 - 03 Şubat 2011, 18:03:22
Maddi destek yoktu. En iyisi bu :D

rizeli ve trabzonlu işadamlarının verdiği 535 bin tele yi ne yaptınız sayın sever.şeffaf olunuz lütfen.

Ollivanders

Ben taraftara şeffaf olmam. Kulagımı trabzonlu biri çeksin lutfen ancak oyle açıklarım.

LisandroLopez

Alıntı yapılan: Serpico55 - 04 Şubat 2011, 00:32:31
lisandro senle ilk defa aynı fikirdeyim :D

evet galiba öyle kardeşim :D

Cagdas Ünver

kanım ısındı bu adama. Sanki 40 yıllık Samsunsporlu gibi seviniyor

oguz_5528

Valla yaptığım yorum üzerinden baya yorum yapılmış,kimseye bire bir cevap vermek istemedim,yazılanların çoğu gol hazırlayıcı olarak nitelendirmiş tamam artı golcülük özelliği yok denilmiş  :-\  Billy Mehmet'i,ben iyi ya da kötü transfer demedim şimdiye kadar ama Billy için 'külüpten kulube gezmiş bir futbolcu alınması yerine Billy gibi bir forvet alınması doğru' demiştim ilk geldiğinde.Geçtiğimiz Altay maçı murat golü atmadı diyelim ,eee ne olacaktı billy için işte gol atamıyor falan filan,kaleci ile karşı karşıya kaldı atamadı ...yüzde yüzlük posizyon buldu atamadı eee? golcü özelliği yok mu diyeceksin.Amatör futbol oynadım,forvet olarak da oynadım.Bir forvet oyuncusu yine söylüyorum arkası dönük oynayacak zaten bunu herkes biliyor öyle değil mi ? Benim Billy için tek ayrı görüşüm golcülük özelliği yok denilmesi,Hangi akla hizmet böyle bir şey deniliyor anlamıyorum,hani sonu vuruş,bitiricilik filan da değil; golculuk özelliği anlamak güç,sözlerim yanlış anlaşılmasın kimseye cvp vermek için yazmıyorum bu msjı,kimseye de bu transferi kim yaptı demiyorum,İlerleyen günlerde görüp bakacaz inşşallah çok iyi olur ben umutluyum.Billy olmazsa da oynamayamazsa da üzülmem,Billy'nin yaptığı görevi Bir forvet oyuncusu zaten yapar,abartmaya gerek yok.Şampiyon olacaz mı olacaz,tek hedef süper lig

ahmetsefa55

@oğuz kardeşim ;
bır forvet sırtı donuk oynamak zorunda demıssın.hıc oyle bır sey yok bence.milito,eto,david villa tarzı bırsuru oyuncu var.hatta serkan aykut,savaş esen de bu tıp forvetlerdır.

Hangi akla hizmet böyle bir şey deniliyor anlamıyorum,hani sonu vuruş,bitiricilik filan da değil; golculuk özelliği anlamak güç demişssin.zaten son vurus ve bıtırıcılık oldugu zaman golculuk oluyo.dolayısıyla bu ozellıklerı olmadıgı ıcın golcu degıl zaten billy.

Billy olmazsa da oynamayamazsa da üzülmem demişssin.şahsen ben üzülürüm.isterimki çok başarılı olsun.

Billy'nin yaptığı görevi Bir forvet oyuncusu zaten yapar,abartmaya gerek yok. demişsin.bence hepsı yapamaz.örneğin zenke de bır forvet oyuncusu ama boyle bır ozellıgı yok bence.

saygılar.

oguz_5528

Sırtı kalaye dönük oynamak ne demek biliyor musun ? sana geriden orda sahadan pas geliyor diyelim sen onu yüzün kaleye dönük mü alacaksın,sırtın kaleye dönük mü ? topu görerek alacaksın di mi pası bu yani,Futbol terimi gibi birşey bu hani anlamadıysan cevabı bu,Golcülük de sadece topa vuruş her attığın içeri girsin değildir,topu alıp kendine boş posizyon hazırlayıp ya da rakibi sürklase edip kaleye inmek artı tabi işi bitirmek sonuca gelmek bitiricilik,hani bende futbol oynadım en azından hocalarımdan duyduğum şeyler bunlar yani kardeşim ben ısrarla kimseye cvp vermek istemedim diyorum,hani iş başka bir yere ulaşmasın tamam illaki başarılı olsun bende istiyorum ama takımda tutunamayınca yapacak bir şey yok,ben kendimi anlattım heralde abiccim sana :) öyle hissettim kendimi bi an :) neyse zenke ile billy'İ de aynı kefeye koymuyorum zenke daha bir forvet arkası tarzı sanki ileriye yardım edicek bi forvet türü mesela en yakın örneği eski bjklı holosko,hani kaleye dikine giden oyunculardan,hani ben biraz daha teknik açından bakıyorum ,hani futbol içinde bulunmuş hocalarım futbolcu arkadaşlarım da yanlışlarımı düzeltirler,Bendend de saygılar hayırlı cumalar

ahmetsefa55

şimdi sırtı kaleye dönük oynamak demek hakan şükür demek.topu sureklı kendıne ısteyen asla onune ıstemeyen forvet tarzı demek.topu gorerek almak zorundasın tabıkı ama bunu onune ıstersen kaleye yuzunu donuk oynamıs olursun.bu da pıvot santrafor ozellıgı degıldır.dedıgım gıbı daha cok rıdvan dilmen tarzı forvetlerdir.yani sırtı kaleye donuk oynamak zorunda degıldır bır forvet. ;)

ben zaten golculuk her gelenı atmak demektır demedım.ama senın dedıgın gıbı de olmadıgını bılıyorum.bana gore golcu tanjudur.ama bakarsan attıgı gollerde adam gecmıslıgı cok azdır.yada semıh senturktur golcu.yıne onunda boyle bır golunu hatırlamıyorum.

yani en azından benım bıldıklerım bunlar. :)

oguz_5528

Tabi görüş meselesi,sırtı kaleye dönük oynamak terimini ben anlatamadım abi çok basit bu kavram halısaha maçında forvetsin oyun senin yarı sahanda ,sen rakip kaleye mi bakıyorsun kendi yarı sahanda geçen mücadeleye mi,topu göreceksin de önüne alacaksın zaten ;)
tamam golcülük benim dediğim olmayabilir ama ben isim vermedim sadece duyduğumu bildiğimi anlattım :) saygı duyuyorum inşallah futbolcular da yönetimdekiler de bizim kadar Samsunspor'umuzu düşünüyorlardır :)