SÜPER LİG 2023-2024 | 28.HAFTA | Başakşehir FK 1 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan s_uzunkaya, 26 Şubat 2024, 11:08:58

« önceki - sonraki »

binikalamadım

bu ne talihsizlik arkadaş...devre başlar başlamaz gol yedik.

gkhn

Bugün futbol şansı yanımızda olmadı hiç bir önemli pozisyonda. Fofana ve Muja girmeli başla bir koz yok gibi Ntcham çok kötü.

binikalamadım

s_uzunkaya

Kahbe hakem. O.mujanin bileğine gelen ayak sana girsin...

binikalamadım

55.hakan

Son 10 dakika oynadığımız oyun için niye yarım saat bekleriz. Mairus sadece bu maç değil en az 2 maç gitti.

_SoN_

Var sistemi çıktığından beri alınan kararlar skandal , bu sistem normal hakemle yönetilen sistemden daha bariz taraf tutar şekilde, bugün yaşadığımız iki var kararıda birçok maçta vara bile çağrılmadı, çoğu maçta dikakte bile alınmadı, resmen var eliyle bazı takımlar kollanırken bazı takımlar doğranıyor, biz yine bu sistemin maalesef kurbanı olduk. Pozisyonlarda karar doğru yada yanlış bunu tartışmıyorum dikkatinizi çekerim, mesele tamamen aynı pozisyonlarda bu sistemin hayata geçmemesi, yani mesele vara gelen pozisyonlardan ziyade işine gelen pozisyonun çağrılması, özellikle incelenmesi. Bu sistemle maçı kime istersen verebilirsiniz, ararsın bulursun, istemezsen bulmazsın, bu kadar net olay. YAZIK.

Nuri Asan

Resmen doğradılar. Ben anlamadım Bu Var ne işe yarar. Ama bu maç içerde olsa 9 kişi olsak bile çevirirdik. net olarak söylüyorum Deplasman takımı değiliz.

geçen seneki Pendik maçına benzettim. O maçta da hakem doğramaya çalışmış ama taraftar baskısıyla kazanmıştık. Kafana göre Samsunspor.

YY'nin asıl şimdi çıkıp konuşması lazım.

defansif orta saha

Ben VAR'a gidip de karar değiltirmeyen bir hakem görmedim. "Potansiyel penaltı" diye giderse kesin çalar, "potansiyel kırmızı kart" diye giderse kesin gösterir, "kırmızı kart iptali" diye giderse de kesin iptal eder. Boşuna inceliyorlar, boşuna zaman kaybı. Biz de bir umut boş boş bekliyoruz. Direkt VAR karar verse en azından oyun durmaz.

Raqua55

Deplasmanda oynadığımız son 2 maçta fazlasıyla cömert davrandık. İlk 30 dakika kırmızı karta kadar 2-3 net pozisyondan yararlanamadık.

Ntcham artık uyarılmalı. Bir çok pozisyonda pas verse daha net sonuçlar elde edebiliriz.Teknik heyet Gerekli analizlei yapmalıdır.

Hakem hakkında söylenecek bir şey yok fırsat kolluyordu ve istediğini yaptı.

Stoper

Kırmızı kart öncesi sonrası diye iki bölümden oluştu maç.
Eşit sayıda devam etseydik mutlaka puanla dönerdik. Puan kaybettik neyse de haftaya forvetimiz olmayacak, daha büyük eksiklik Marius'un cezalı duruma düşmesi.

ercan0655

Alıntı yapılan: 55.hakan - 03 Mart 2024, 13:34:26Defansif özelliği olmayan bir Fofana ile birlikte bir adam daha eksik oynarız. Orta sahada Osman solda da Soner çıkmalı.
Benim derdim sakatlar, tam düzene girmiş form tutmuş adamlar sakatlanıp uzun süre takima giremiyor. Sağlık ekibi,antreman sahası problemli herhalde.yoksa eldeki imkanlarla sahaya çıkabilecek en iyi kadroyu Gisdol hoca bilir.

_SoN_

Hem yenildik, hemde ilerde oynayabilecek tek oyuncumuz cezalı duruma düştü,bu önümüzdeki hafta da sıkıntıdayız demektir.

mehmet yılmaz

Başakşehir FK'yı Yaşatma Derneği

İstanbul'da yaşayan bir Samsunsporlu olarak renktaşlarımla birlikte, Başakşehir Stadı'nın bize ayrılan bölümünü tamamen dolduran grubun içerisinde yer aldım. Bu anlamda Samsunsporlu olmaktan ve renktaşlarımla gurur duyduğumu yazmak isterim. Samsunspor ne kadar güçlü ve köklü bir camia kültürüne sahipse rakibi Başakşehir ise o kadar kimliksiz, köksüz, sevimsiz bir siyaset takımıydı. Bunu dememin sebebi tamamen maçla alakalı bir durum, çünkü biz bugün İstanbul'da Başakşehir'i Avrupa'ya gönderme operasyonunun bir kurbanı olduk.

Geçtiğimiz günlerde Katarlılarla Başakşehir FK'nın satışı hakkında görüşmeler yapıldığı hepimizin malumu; demek ki yeni sermaye grubu, alacağı ürünün yerel pazarda kalmasını istemiyor, mutlaka Avrupa kupalarında bulunması gerektiğini düşünüyor ki bir şekilde düğmeye basılmış ve Başakşehir'i yukarıya çıkarma harekatı gerçekleştirilmeye başlanmış. Bunu maçın orta hakemi Abdullah Buğra Taşkınsoy ve VAR hakemi Bülent Birincioğlu'nun tutumlarından anlayabiliyoruz.

Belki kırk yıldır futbolu takip ederim. Bu nedenle onun bazen sahada oynanmadan da sonucu belirlenebilen bir oyun olduğunun farkındayım. Bugünkü maçta, öyle çifte standartlar uygulandı ki, en basit pozisyonlarda bile her şey Başakşehir'in kazanması için programlanmıştı. Halbuki sahadaki takımlara baktığımızda, Samsunspor rakibine göre çok daha iyi oynayan, kuvvetli bir takım görünümündeydi. 35. dakikada Marius'un, asla Fenerbahçe ile Galatasaray gibi takımların oyuncularına gösterilmeyecek bir kırmızı kartla yani bir çifte standartla oyundan atılmasına rağmen Samsunspor, etkinliğini sürdürdü. Hiç de mahkum bir oyun oynamadık. Bu minvalde mağlubiyeti geçtim, bu karşılaşmadan galibiyetle dönmeyi hak ettiğini dahi söyleyebilirim.

Gelgelelim önceden yazılmış senaryoda figüran rolü biçilen ama ısrarla doğaçlama oynayan bir kulübümüz biz! Bu, sadece bu maç için değil ligin geneli için de geçerli.

Başakşehir FK gibi köksüz, kimliksiz ve bir o kadar da gereksiz bir camianın tribünlerde yaptığı işlere de bir şeyler söylemek gerekiyor. Maçı seyretmek için gelen 9-10 yaşında çocuklar, yanlarında aile fertleri olduğu halde kontenjanın doluluğu nedeniyle deplasman tribününe girememişler. Bu nedenle bomboş olan, Başakşehir'e ayrılan bölümün deplasmana yakın kısmındaki yerlerini almışlardı. Bunlar çocuklar; dediğim gibi en fazla on yaşındalar. Üzerlerinde forma da yok, ancak bir Samsunspor atkısı çıkardıkları için oradaki güvenlik tarafından çocuklara müdahale edildi ve haliyle oradaki insanlar da duruma müdahil olunca bir gerginlik yaşandı.

Siz kimsiniz? Futboldaki yeriniz ne? Hangi kültürü, hangi geleneği, hangi taraftarlığı, hangi mücadeleyi, acıyı, maziyi, aidiyeti temsil ediyorsunuz da sadece bu, büyümediği halde uzaktan sevdiği memleketinin takımını desteklemek için gelen küçücük insanlara böyle bir muamelede bulunuyorsunuz? Başakşehir FK benim nezdimde Türkiye'nin bir dönemine damgasını olumsuz manada vurmuş, çok kötü bir yapay müessesedir. Bugünkü maçta da bunu ortaya koydular.

Bizim için değişen bir şey yok. Kafamızda, "acaba biraz yukarıya oynayabilir miyiz?" düşüncesi vardı ki, bu mağlubiyetle birlikte bu ortadan kalktı. Şu anki tek gerçek hedef ligde kalmak. Ancak bu hedefteki en güçlü adaylarından birisiyiz. Çocuklar iyi oyuncular, yürekten oynuyorlar, iyi futbol oynuyorlar, temiz futbol oynuyorlar. Bu anlamda artık önümüzdeki hafta Ankaragücü ile oynayacağımız maça odaklanmamız gerekiyor. Tribünlerimizde söylenen bir tezahürattaki gibi...

Biz seni uzaklarda
Biz seni tuzaklarda
Biz seni yasaklarda sevdik
Sevdik Samsunspor'um...

binikalamadım

TFF başakşehir - Samsunspor maçına İstanbul bölgesi hakemi atıyor...Niyetleri zaten belli taa en baştan...Samsunspor'un maça çıkmasına bile gerek yoktu...Sonuç VARedilmiş zaten...