Mustafa Ak Samsun'un gururu oldu...

Başlatan Sercan, 01 Eylül 2009, 15:06:22

« önceki - sonraki »

Sercan

Mustafa AK,Samsun'un gururu oldu

Çek Cumhuriyeti'nde yapılan Dünya Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonası'nda 1. olan Mustafa Ak, Samsun'un gurur kaynağı oldu.

Nymburk kentinde 17-22 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen şampiyonada olimpik yay erkeklerde Mustafa Ak, çeyrek finalde İngiliz ve yarı finalde de Rus rakiplerini geçerek altın madalya mücadelesine hak kazandı. Finalde Fransız Fabrice Meunier ile karşılaşan Mustafa Ak, rakibini 97-93 yenerek altın madalya elde etti. Türkiye, böylece şampiyonayı bireysel müsabakalarda iki altın, takımlarda ise bir gümüş ve iki bronz madalya ile tamamladı.

Vatani görevi sırasında gazi olan ve sporu bırakmayan, azmi ve inancıyla çevresine örnek olan Mustafa Ak, "Zor bir yarışma oldu ama başardım. Gençlere iyi bir örnek olduğumu düşünüyorum. Ülkeme ve memleketime bu gururu yaşattığım için de çok mutluyum" dedi. (iha)

Kaynak:http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=15385

babasamsunlu

mehmet yılmaz

Helal olsun hemşerime... Elif Ekşi,, Huriye Ekşi kuşağından dolayı okçulukta Samsun hep bir marka olmuştur, her zaman. Eğer Samsun'da yaşıyorsa kendisini ziyaret edip, belki bir teşekkür plaketi verebiliriz.

55JNR55

Alıntı yapılan: samsuni - 01 Eylül 2009, 22:28:35
Helal olsun hemşerime... Elif Ekşi,, Huriye Ekşi kuşağından dolayı okçulukta Samsun hep bir marka olmuştur, her zaman. Eğer Samsun'da yaşıyorsa kendisini ziyaret edip, belki bir teşekkür plaketi verebiliriz.

çok güzel bi fikir aslında ziyaret edilip teşekkür plaketi vermek...

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: 35ama55 - 02 Eylül 2009, 00:25:05
Helal olsun .. Belediye sadece Samsunspor'a değil Samsun da spora destek olmalı !

Sadece Samsunspor

Tebrikler. Samsun aslında her spor dalında başarılı ama gerekli reklamı yapılmıyor

kaptan 55

bugün ki yerel gazetelerde yer vermiş kendisine başarılarının devamını dilerim

Pergani 55

helal olsun gerçekten çok gururlandım başarılarının devamı diliyorum yolun ve bahtın açık olsun. Allah iki cihanda da seni darda bırakmasın. Selam ve esnliklerin en güzeli senin üzerine olsun...Allah senin azminden bir parçada bana verir inşallah

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: samsuni - 01 Eylül 2009, 22:28:35

Belediye'lerde veriyor Plaket falan ama en anlamlısı bzizim vereceğimiz plaket olur.....

esedullah

çok gurur verici bir olay geçekten tebrikler