"Samsun Basket Kulübü 2008/09" Başlığı Protesto Nedeni İle Kilitlidir!

Başlatan Sadece Samsunspor, 03 Mayıs 2008, 16:19:00

« önceki - sonraki »

samet

istanbul takımları acaba yaşar doğuya gelebilecekmi...

Revenge

ACABA GÖREBİLECEKMİYİZ?

- Cantuğ Hocayı zaten çok kısa olan mola sürelerinde,iki yardımcı hocasıyla kafa kafaya verip muhabbet etmek yerine takıma taktik verirken görmeyi,
- Julia Mcbride'in üst düzey yeteneklerini sadece kendisi için değil de,bazen takımı oynatmak içinde kullandığını.
- Pelin İNCEL'in, bu takımın görüp görebileceği en ''artist'',en ''havalı'',en ''kendini beğenmiş'' oyuncunun Tuğba olduğunun,ve bunun üzerine çıkılamayacağını öğrendiği günü.
- Nihan ANAZ'ın çok iyi,çok faydalı bir oyuncu olduğunu farkedip aşırı mütevazı tavırları terk ettiği zamanı.
- İlkay MAŞA'nın saçlarını toplamadan,afro bir şekilde çıktığı bir maçı,
- Burcu UZUN'un fotoğrafının olmadığı bir yerel basın haberini.
- Nilay YİĞİT!in bir gün SBK'da oynayacağı günleri
- Sbk'nın web sitesini hazırlayanların sadece takımın galibiyetlerini değil,mağlubiyet haberlerine de yer verdiklerini
-Revenge'nin,tek bir eleştiri yapmayıp,tamamen övgülerle dolu bir yazısını.
-Ve yine Revenge'ye yazılarından dolayı kızanların,onun hiç kimsenin adamı olmayıp sadece kendi doğrularını yazan basit bir koltuk ustası olduğunu anlamalarını
ACABA GÖREBİLECEKMİYİZ.   

berusa55

AlıntıSıra Botaş Cup´ta
Kaya Cengiz Serdar Sağıroğlu Basketbol Turnuvası´nda şampiyon olan Samsun Basketbol Kulübü SBK,8 Ekim´de Adana´da yapılacak olan Botaş Cup Turnuvası´nın hazırlıklarını sürdürüyor.Bu yıl ikincisi düzenlenen Kaya Cengiz Serdar Sağıroğlu Basketbol Turnuvası´nda şampiyon olan ve ilk kupasını alan SBK,8 Ekim´de başlayacak Botaş Cup Turnuvası´nın hazırlıklarını sürdürüyor. Bugün sabah 09:00 11:00, akşam 17:00-19:00 saatleri arasında Yaşar Doğu Spor Salonu´nda iki idman yapacak olan SBK, sabah idmanının ardından ise Kulüp Binası´nda bayramlaşma töreni gerçekleştirecek.

TAM KADRO GİDECEKLER
Bu arada daha önceden anlaşma sağlanan Amerikalı basketçilerden Waju Adiyola önceki gün Samsun´a gelirken, bir diğer Amerikalı Alison Bales ise yarın şehirde olacak. Erlana Larkins ise bu hafta takıma katılacak ve böylece SBK Adana´ya tam kadro gidecek. Pazartesi günü Adana´ya hareket edecek olan SBK, Botaş Cup Turnuvası´nda Ceyhan Belediyespor, Botoş ve Mersin Belediyespor takımları ile karşılaşacak olan temsilcimiz, 16 Ekim´de başlayacak lig öncesi son ciddi provalarını da gerçekleştirecek.

Kaynak: http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=17549

Revenge

01 Ekim 2008, 18:55:48 #333 Son düzenlenme: 01 Ekim 2008, 18:57:37 Revenge
 Yukarıda yer alan haberdede belirtildiği gibi Botaş Cup'a tam kadro gidiyoruz. Bu güne kadar oynanan maçlara ilişkin yaptığımız yorumlarda,yabancılara hep bir rezerv koyduk. Onların gelişiyle takımın bambaşka bir kimliğe bürünüceğini,oyun sisteminin bu oyuncular üzerine kuralacağını ve ancak o zaman takım hakkında sağlıklı bir değerlendirme yapabileceğimizi söyledik.WNBA'den alınan Larkins ve Bales'in alındıkları lig için çok sıradan oyuncular olduklarını ancak wnba ile bizim ligimiz arasında daaaaağlar kadar fark olduğunu bu iki oyuncunun oradaki istatistiklerini türkiye şartlarına uydurmak için dörtle beşle çarpmak gerektiğini de yine daha önce yazılarımızda söyledik. Eğer 5 numara mevkii için alınan Bales,2,01 boyuyla amiyane tabirle söylüyorum''Kazma'' çıkmazsa biz bu ligi force ederiz(bakın ne deyimler biliyorum).Çünkü 2,01 bizim bayan ligine göre oldukca uzun. Ayrıca oldukcada 'Sıze'' lı bir oyuncu(Basketboldan anlamam fakat İngilizcem iyidir :D). Bu oyuncu iyi çıkarsa yapılacak şey ve geliştirilecek sistem oldukca basittir. İçerde topu Bales'e indireceksiniz, o da sayıyı yapacak. O boy ve kiloyla çok cabuk olmasını zaten beklemediğimiz oyuncumuz sadece çok hantal olmasın yeter.
   Öyle görünüyor ki bu yabancıların 3 ü ilk beş başlayacak. Yerli oyunculardan da Nihan ile İlkay oynar. Geriside rotasyona bakar. İlkayla Nihan'ın oynaması tabii benim gönlümden geçen.

Yabancıların gelişiyle birlikte bizimde artık bu forum köşesindeki yazı sahamız oldukca daraldı. Öyle ya yabancılarla nasıl geyik yapacaksın. Bizi ancak bizden biri anlar. E takımda bunlardan oluşacağına göre yedek oyuncuların nesini yazacaksın. (Hanife sen hariç tabiki)
   Biz burada bıkmadan usanmadan sanki kadrolu bir yazarmış gibi hergün oyuncuları,yine büyük bir çoğunluğu bu forumun üyelerininden oluşacak SBK seyircisine anlattık. Bakalım hakkınızda hiç bir şey yazılmayacınca çizilmeyince kimse sizden tek satır bahsetmeyince ne hissedeceksiniz. Amaaaan canıııım benimki de lafmı şimdi . Zaten sizle ilgili haberler her gün yerel basında, ne yereli ulusal basında zaten çıkıyordu değil mi. 

Revenge

02 Ekim 2008, 00:20:03 #334 Son düzenlenme: 02 Ekim 2008, 01:50:22 Revenge
  Bu benim 100 cü mesajım. Yani bu mesajla dalya demiş oluyorum. Vay be yazılmış 100 adet,hemde her biri uzun uzun 100 adet mesaj. Lig henüz başlamadı fakat,biz hiçde konu sıkıntısı çekmedik. Her telden çaldık. Kimi zaman oyunculara çattık,kimi zaman çekirge olduk,kimi zaman yazılanlara cevap verdik, öyle böyle derken 100 sayısına ulaştık arkadaşlar.Yazdıklaramızla belki bazen bilgilendirdik,belki bazen gülümsettik,belki bazen kızdırdık ama tamamladık 100 mesajı.
  Gönül isterdi ki haklarında bu kadar yazı yazdığım insanlar da okusunlar bunları. Şimdi farz edelim ki bu yazılanları okuyorlar. Acaba nasıl bir muhabbet olurdu aralarında
- Nesibe: Ya gördün mü gerizekalıyı yine benim hakkımda yazmış
- Pelin   : Kızım boşver şu,dikkat çekmek için yazan salağı.
- Nesibe : Ya kim bu ya. Ne hakla bizim hakkımızda böyle yazılar yazabiliyor. Tanımam etmem ne alıp veremediği var benle anlamıyorum ki.
- Pelin    : Sadece sen değil ki,benle ilgili de çok şeyler yazıyor. Hiç umurumda değil. Şimdi hiç işim yokta böyle ruh hastaları ile mi uğraşacam. Yazsın dursun banane
- Hanife  : Arkadaşlar o geçen yılda yazıyordu ama ben onun kötü  niyetle yazdığını zannetmiyorum.
- Nesibe  : Sen sus be ablaların konuşurken sana laf düşer mi. Hem tabi senin için hava hoş. Hakkında tek kelime kötü bir laf etmediği gibi,sürekli seni övücü şeyler söylüyor.  Hem sen onun avukatımısın.
- Hanife   : Yooo küçük kardeşiyim .O hep böyle bahsediyor benden.
- Pelin     :  Şuraya bak ya şimdi de benim hayvan sevgime laf etmiş. Ne var, kimse yunus seviyorum demezmiş. Demezse demesin ya. Ben seviyorum kardeşim .sana ne. Sana ne. Ama Nesibeciğim sen söyle lütfeeeeen yunus sevilmeyecek hayvan mı.
- Nihan    : Arkadaşlar biraz fazla abartmıyormusunuz. Sizler büyük takımlarda oynadınız. Onların taraftar sitelerinde neler yazılmıyor. Olur böyle şeyler niye bu kadar takıyorsunuz ki anlamadım ben.
- Nesibe    : Aha bi Revengeci daha. Kızım adamın kendisine Nick olarak seçtiği şeyin bile anlamı İntikam. Sen daha bu adamın neyini savunuyorsun.
- Nihan      : Biliyoruz Nesibe Revenge türkçe anlamının intikam olduğunu. Sen şimdi Berkeley'de okumuş birine ingilizcemi öğretiyorsun.
- Pelin       : Ya bu böyle olmaz.Biz yapamayız ama arkadaşlarımıza söyleyelim,bu siteye üye olsunlar ve bunun yazdığı saçmalıklara cevap versinler.
- Hanife     :Valla hiç tavsiye etmem. Geçen yıl bunun karşısına sırf ona cevap vermek için ne adamlar çıktı. Ama nafile. Bakın onların hiç birisi yok şu an ama o hala burada.Valla bana sorarsanız iyikide var.
Nesibe ve Pelin : Sana sormadıııııık.
- Pelin       : Benim için niye kötü yazılar yazıyormuş? Ben Tuğba'yı andırıyormuşum,o da Tuğba'dan hazetmezmiş de ondan. Bana ne ya senin kimden hazedip hazetmediğin. Hem Tuğba'da Kimmiş. HIIIIH o benim tırnağım olamaz be.Benim kariyerim belli bir kere. Hem o iyi oyuncu olsaydı şu an birinci ligde oynuyor olurdu. Yok Tuğba Havalıymışda,güzelmişte,artismişte.Benle kıyaslanacak kişimi o.
- Hanife     : Yok ya Tuğba'ya öyle güzel falan diye yazmadı. Ama Ülkü için yazmıştı. Kapalı spor salonuna gelmiş geçmiş en güzel sporcu diye. Hem bakın o, ülküyüde hiç sevmez,aysberg falan diye yazılar yazardı hakkında. Ama hakkını da teslim etmiş. Demek ki objektif yazıyor. 
-Pelin       :   Hanife bir kelime daha edersen,boğarım seni.Ya bir de tutturmuş Elif ŞAFAK Elif ŞAFAK diye. Kim bu Elif ŞAFAK ya. Bilmem zorundayım. Delimidir nedir ya.
- Nihan     : Candace Bushnell2den başka yazarlarda okusaydın bilirdin. Ünlü bir yazar. Ayrıca da Ülkenin önde gelen entelektüellerinden. Zaman'da yazıyor.
-Nesibe    : Konuştu Profösör.
-Pelin      :Nihaaaaan sen çok olmaya başladın ama.
-Nihan     :Niye ne oldu? bendemi ablalarımın yanında konuşamam yoksa. Niye kızıyorsun ki bilmiyordun öğrettim işte sana.
Ertesi gün
-Pelin , Nesibe'ye seslenir: Bilgisayarı açta bi bakalım ne yazmış.

hala kızı

02 Ekim 2008, 00:22:32 #335 Son düzenlenme: 02 Ekim 2008, 00:24:58 hala kýzý
 :D yerinde tespit

Clint_Eastwood

@Revenge
Kesinlikle tiyatroya senaryo yazmalısın, cidden edebi gücün yüksek...
Bence bu yazdıklarını basketbolcular kesinlikle okuyorlardır diye düşünüyorum...

Revenge

Yerel Gazeteler yavaş yavaş  SBK'ya daha fazla yer ayırmaya başladılar. Mesela Denge Gazetesi iki yazarıyla SBK maçlarını yorumlamaya başladı. Hasan YAŞAR ve Emre İSHAK. Hasan Hoca daha önce de yazıyordu. Ama Emre İSHAK'ilk kez bugün okudum. SBK'nın şampiyonluğuyla neticelenen turnuvayı değerlendirmiş. Tamamen baştan sona SBK övgüsüyle dolu bir yazı. Tek bir eleştiri yok. Her şey mükemmel her şey dört dörtlük. Ben bu yazıyı okuyunca öncelikle Cantuğ hocamın ne düşündüğünü çok merak ettim. Mutlaka takımına yapılan bu övgü çok hoşuna gitmiştir ama acaba yazarın basketbol bilgisi ve yazılanların gerçekliği hakkında ne demiştir.
   Bir de yazar,yazısında aynen şöyle bir ifade kullanıyor.''Gamze Türkoğlu, İlkay Maşa, Pelin İncel, Nihan Anaz ve Nihal Demir performanslarıyla turnuvada öne çıkan isimler oldu''. Şimdi diğer hepsini anladık da bu Nihal DEMİR kim onu bir türlü çözemedik. Acaba biz oyuncularla ilgili yarı şaka yarı ciddi bazen hafif ironik yazılar yazmaya kendimizi çok fazla kaptırdıkta yapılan yeni bir yerli transferimi atladık diye düşündük. Ama maçlarıda seyrettiğimiz halde yeni bir oyuncu da görmedik. Bu işe şaşıp kalmışken,çok sonra bunun Nihal DEMİR değil Nihal GÜNGÖR olabileceğini anladık.Anladık anlamasınada içimize de bir kuşku düşmedi değil hani. Acaba dedik kız kaşla göz arasında evlenmiş olabilir mi. Öyle ya olur olur. Ama sonra bu kadar kısa bir sürede bunun olamayacağına,bunun yazarın dikkatsizliği sonucu yapılmış bir yanlışlık olduğuna kanaat getirdik.
  Bir çok insan çok şeye katlanabilir ama isminin yanlış söylenmesine ve yazılmasına asla tahammül edemez. Yapılan yanlışlığı burada düzeltmek bize düşer mi bilemeyiz ama biz Nihal'i çok sevdiğimizden yapacağız bunu.
Nihal GÜNGÖR. Doğum Tarihi:1990, Mevkii: Pivot, Boy: 1,80 .

veis

hazırlık maçlarında yabancılar nasıl oynadı onlarla ilgili yorumların nasıldır.çünkü bana göre kaderimizi yabancılar belirleyecek.

Atakumlu

veis abi bi tek julie mc bride oynadı 13 numarayla oda ilk mac superdi 27 sayıyla macı tek basına aldı diyebiliriz son mac ta fazla forma sansı bulamadı 0 sayıyla gecti ama 1.65 boyuna ragmen cok iyi bir basketbolcu....

veis

bu güzel haber çünkü yabancılarıyla takımlar bu sene ligde çok iş yapacak hatta ajanslarda geçenlerde botaşın iyi bir skorer aldıgı haberini okumuşdum kaldıki 3 büyük ve sponsor destekli takımlara karşı sbk nın zorlanmaması için yabancı transferinde nokta atışı yapması gerekli diye düşünüyorum.bu sene geçen seneki başarının üstüne koyması ve ligde tutunması gereken sbk bunu başaracakdır.

6.Adam

Herkese hayirli bayramlar ve iyi tatiller dileyerek baslamak istiyorum.
Yapilan butun yorum ve hakli elestirileri okudum.
Mutlaka dikkate almamiz gereken bir durum var. SBK ilk defa 1.ligde, bir iki tane genc takim oyuncusu ve Cantug Hoca haric, tamamen yeni bir kadro ve ekiple 4 Agustostan beri ellerinden gelen en iyi sekilde calisiyorlar, herkes iyi niyetli, istekli ve heycanli. Dikkate almamiz gereken de, elestirileriniz de hakli da olsaniz, takimdaki bu istek ve heycani kirmamamiz ve inancimizi kaybetmememiz. Cunku bu inanc ve heycan 1.lig tecrubesi olan diger 10 rakibimize karsilik en buyuk silahimiz olacak gorusuneyim.
Ilk rakibimiz olan GS ve ikinci hafta BJK maclarindan sonra, eger malubiyet alinirsa (ki ben maclarin basa bas gececegini dusunuyorum), hemen fatura kesecek birini aramak, hemen birine sucu yuklemek yerine, bu durumun normal oldugunu, aramizda tecrube farkinin oldugunu kabullenebilme olgunlugunu gosterebilirsek ve ayni tempomuzda moral bozmadan ve bizler de destegimizi kesmeden, calismaya devam edilirse iste o zaman 1.lige ait profesyonel bir takim gibi lige baslamis olacagimizi dusunuyorum.
Ayni seklide eger bu maclar kazanilirsa, cekecegimiz dikkatin bizi etkilememesi de bu profesyonelligin bir gostergesi olacaktir.
Sonuc olarak hic bir sekilde sogukkanliligimizi kaybetmeden, yonetim, takim, teknik ekip ve biz taraftar ve yorumcular (en iyi 6.Adam olmaliyiz) hep birlikte, birbirimize destek olarak 1.ligde kendimize saglam bir yer edinecegimizden suphe duymuyorum...

6.Adam

02 Ekim 2008, 16:30:16 #342 Son düzenlenme: 02 Ekim 2008, 16:32:21 berusa55
iste daha bismillah deyip yazdigim ilk yaziya bu sekilde yaklasilmasi cok yazik.
Ben birlik beraberlik diyorum, ama nedense hemen komplo teorileri uretiliyor. 20 yila yakindir basketbolla ic iceyim ve suna emin olun basketbolda herzaman basit oynayan kazanir. O yuzden boyle komplo teorilerine, komplike dusunmeye gerek yok.
Daha lig baslamadan sayfalarca elestiri yazilmis. Tamam hakli olabilir ama aramizda bir birlik olusturmali ve bu elestirilerde dikkatli olmaliyizki takimi negatif etkilemeyelim.

berusa55

İlk iki hafta Samsun BK, ligin demirbasları ve senelerin tecrübesi bu iki takıma yenilirse dünyanın sonu mu demektir? 6.adam mantıklı açıklamalar yapmıs sevgili 35ama55, az gercekci olalım. Haa ikisini de yendik o zaman değmeyin keyfimize! Hele bir lig başlasın...

6.Adam

02 Ekim 2008, 16:45:46 #344 Son düzenlenme: 02 Ekim 2008, 16:48:18 berusa55
tesekkur ederim berusa55,

evet 35ama55, hepimiz ayni seyi istiyoruz, insallah istedigimiz sekilde olur