Boyner Samsun'da Mağaza Açıyor

Başlatan berusa55, 03 Ağustos 2010, 17:20:09

« önceki - sonraki »

berusa55

Alıntı

Boyner'in bu yıl 13 bin 500 metrekare satış alanı büyüme hedefi bulunuyor. Projelerini ilk yarıdan itibaren hayata geçirmeye başlayan şirket, şubat ayında Diyarbakır'da Boyner Sports mağazası, nisanda İstanbul'da Ataköy  Plus Alışveriş Merkezi'nde Boyner Sports ve Boyner Evde mağazası, Starcity Alışveriş Merkezi'nde Beymen Seri Sonu Mağazası ve mayıs ayında yine İstanbul'da Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde Boyner Mağazası açt. Boyner'in ikinci yarıyıl planında İstanbul'da 1, İskenderun'da 1, Samsun'da 1, Adana 1 mağaza açılışı daha bulunuyor.

http://www.haberler.com/boyner-2010-un-ilk-yarisinda-gecen-yilin-toplam-2177080-haberi/

Sizce nereye açabilir? Tahminim tekelin orda kapanan YKM binası olacaktır büyük ihtimalle  :-\

AntZ

Neyin kapanıp açıldığını, hangi binanın boş olduğunu bilmiyorum ama Yeşilyurt'un ya da ilerisinde yapılan AVM'nin içine olabilir. YKM, Çarşı, Boyner gibi mağazalar, ayrı mağaza yerine genelde büyük AVM lerin içine açıyorlar artık. Makromarket i salla, büyük AVM miz olmasa da Yeşilyurt yeter sanırım. Tabi Yeşilyurt'ya YKM, Çarşı gibi bir mağaza da yoksa.

berusa55

Atakum'a Yeşilyurt Avm'nin ilerisine yapılan avm Atapark Avm. Ama ben Boyner'in buraya konuşlanacağını pek sanmıyorum  :-\

kalptenþimþek

03 Ağustos 2010, 22:24:10 #3 Son düzenlenme: 03 Ağustos 2010, 22:47:28 kalptenþimþek
Bizim uyanık girişimciler erken davranıp, mecidiyede Samsun Boyner Mağazısını açmasınlar sonra :)...
SAMSUN BOYuNER

celebi

RT55

yapılan yeni alışveriş merkezi yalnızca outlet mağazalarından oluşacak

RT

lucarelli

11 Ağustos 2010, 22:43:50 #6 Son düzenlenme: 11 Ağustos 2010, 22:55:50 lucarelli
Açılsın. Bir sürü mağza açılsın, Samsun'da yeni iş alanları doğsun. Orta boy bir boyner mağzası demek iki vardiya demek, vardiya başına en az 10-15 reyon görevlisi demek, 3-4 kasa görevlisi demek 1 vardiya sorumlusu demek, 1 mağaza müdürü demek.

brigand

tamam mağazalar açılsın güzelde. biri de fabrika açıyoruz desin. 5 - 10 kişiyi kısır döngü içine istihdam etmeyle olmuyor. aç fabrikayı 2000 - 3000 kişilik bir istihdam alanı yarat bak o zaman nasıl hareketleniyor Samsun. Özelleştirmeler olmadan önce fabrikalar varken akşam iş çıkışlarında çarşıda bir hareketlilik yaşanıyordu. nakit para akışı fazlaydı.şimdi ne var? Fabrikası olmayan üretim yapmayan bir şehirde, işsiz çok olan bir şehirde , sürekli mağaza avm vb. benzeri şeyler açılıyor.bunlar şehirleşmek için güzel ama kim gidicek buralara.asgari ücretle bile iş bulamayanlar mı?

minci

Son derece haklısın. Yakın geçmişte samsunda Tekel'e ait fabrikalar vardı ve orada neredeyse samsunumuzdaki her aileden en az bir kişi çalışırdı. Köylümüzün tütünü vardı kısacası samsun bölgenin bir ticaret, sanayi ve tarım merkeziydi Bu yüzden şehrimiz Türkiyemizin her bölgesinden Trabzon dahil göç alırdı yani işsizlik yoktu. Herkesin cebinde parası vardı. Samsun Türkiyenin en gelişmiş 7. iliydi. Samsunsporumuz ise ortalığı sallıyordu. :'( :'( Peki şimdi? Şehirdeki fabrikaları kapattılar, tütünü bitirdiler sırada fındık var. İşsizlik ve parasızlık diz boyu. Samsunumun bu durumunu içim acıyarak izliyorum... >:( >:( >:( >:(

berusa55

BOYNER SPORT şehir kulübünün karşı köşesine açılıyormuş.

Ollivanders

Guzel oldu :D Her ne kadar biraz pahalı olsa da :D

minci

Samsuna mağaza açmakla istihdam sorunu çözülmez. Açılan mağazaların hepsi Yabancı şehir kökenli yani Samsunda kazandıkları parayı İstanbula aktarıyorlar bundanda Samsunumuz küçük bir gurp istihdamın dışında ki bu da çok önemli bir rakam değil ve görsel anlamda bir zenginlik kazanır. Hepsi o kadar. Benim tercihim en azından eskiden Samsunun ekonomisinin temel taşı olan TEKEL tütün fabrikaları gibi tesilerin kurulması ve binlerce kişinin o fabrikalarda istihdam edilmesi yönünde.

kuzey55

farbrika kurulması istihdam sağlanması önemli ama bu farklı bir konu.mesela bizden cok daha küçük şehirlerde ulusal ve bilinen büyük markalar ve mağazalrı mevcut bir büyükşehir için her anlamdan gerekli bunlar prestij açısından.fabrika konusu tabiki gerekli ama bu konuyla pek alakası yok.