PTT 1. LİG 2. HAFTA Göztepe- Samsunspor'umuz

Başlatan celebi, 25 Ağustos 2012, 22:12:27

« önceki - sonraki »

Cheregi

Vah garibim kıyamam  :'(
Şimdi karşıda taraftarın arasında olmak vardı, ah ulen ne işim var benim bu ruhsuzların arasında der gibi eğmiş başını önüne  :kanka:

ahmetsefa55

King1965

mehmet yılmaz

Maalesef Göztepe kulübünden hiç bir misafirperverlik göremedik. Taraftarı için demiyorum. Yönetim adına ne otele ziyarete geldiler, ne hoş geldiniz dediler. Halbuki biz Tavşanlı kafilesini karşılamak için otellerine gittik. Yönetimlerini yemeğe götürmeyi teklif ettik. Gerçi Göztepe'de genel bir kaos ortamı vardı, belki o da etkili olmuş olabilir ama sıradan nezaket kuralları bile uygulanmadı desem yeridir.

Maça gelince, Soner'i en başa yazmak lazım. Mükemmel oynadı. Zaten onun için eğer gününde olursa maç kazandırır demişti bir arkadaşım, nitekim öyle de oldu. Savunma hattı yine iyiydi. Bu kez deplasmanda olmanın da etkisiyle pozisyon verdik ama Kere&Lokman ikilisi ise kanatlarda Şaban ile Ozan çok iyiydiler. Şu Şaban'ı iyi ki aldık, yoksa ciddi bir sıkıntımız olacaktı solda.

Turgay özellikle ikinci yarı düştü oyundan. Erdem'i çok beğendim, savaştı çocuk. Hakan Aslan nasıl ki Süper Lig için yetersiz diyorsak bu ligin de üstünde bir oyuncu. Çünkü bu ligde çok koşan oyuncu öne çıkar. Hakan da öyle. İlk devrenin sonunda kahretti bizi ama maç biterken yaptı yapacağını.

Takımın gol sevinci çok güzeldi. Maç sonunda tribüne kadar çıkılması stat görevlilerinin hatası; anlık gelişen bir durum oldu. Bir Samsunsporlu olarak baktığımda harika bir sevinç tablosu oldu ancak tersten düşününce, biz son dakikada yesek, rakip futbolcular deplasman tribününe çıksa biz de tepki gösterirdik.

Sonuçta önemli olan üç puandı. Onu da aldık, mutluyuz, huzurluyuz :)
Çocukların emeğine sağlık, taraftarımıza ise yine teşekkür; harika görünüyorlardı karşıdan.  >l< >l< >l< >l<

twitter

AlıntıSamsunsporlu futbolcu ve taraftarlara; Herkes Unutur GözGöz Unutmaz. Ve bugüne kadar hangi takım Göztepemizin ahını aldıysa sürünüyor. En güzel örneği de çok sevgili dostunuz Altaydır, ve inşallah onlardan daha da beter olursunuz.

by aliağabey satınalınmaspor supporter

ahmetsefa55

Theofanis Gekas

göztepenize başlayım sizin bunlarda kendini fasülyeden saymaya başladı,çok zorlarına gitmiş anlaşılan Samsuna gelsinler borularına da gider  :)

King1965

o deılde trıbundergı de 55. sayfada kalmıs kmse yazmasın :D

Sol Açık

Öncelikle Atatürk stadının çok büyük olması ve kale arkasında olmamız nedeniyle (sanırım biraz da heyecandan) maçla ilgili çok doğru bir analiz yapamayabilirim. Ama yine de birkaç şey yazmak istiyorum.

1. Maçın ilk 20 dakikası gerçekten Göztepe'yi ezdik. Sonra ise resmen şirazemiz kaydı (biraz da hakemin katkısıyla). Çok zor bir 25 dakika geçti. Son dakikadaki pozisyonda ise (ben kaçıranı Halil İbrahim sanmıştım, o mesafeden, bir de heyecandan zıplarken öyle hatalar oluyor demek :D ) golü kaçırdık. İkinci yarıda ise bir 5-10 dakikalık bölümü saymazsak (ki rakip ceza sahası çevresinde topla oynayıp Erdem dışında şut atmadık!), çok mahkum oynadık. Rakibin 1 penaltısını, biz onca mesafeden gördük, allahtan hakem görmedi. Son dakikada ise çıldırdık resmen...

2. Çok da haketmeden kazandık diyorum, ama takımımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu. Çünkü çok mücadele ediyorlar, çok heyecanlılar ve gerçekten çok istiyorlar. Hakan Arslan röportajda iyi ifade etmiş "Hedefimiz bundan iyisin yapamazlar dedirtmek". Yani niyetle ilgili bir sorun yok. Zaten polisi de aşıp, üst kattaki tribünlere bile çıkarak bunu gösterdiler. Helal olsun onlara...

4. Seyircimiz İzmir'de görmediğim kadar kalabalıktı. Bakmayın siz, Atatürk'te az durmuş olabilir, ama rakam hiç fena değildi. Takımımız oyuncuların isimleriyle falan değil, takım olarak heyecan veriyor. Yönetimimiz heyecan veriyor. Bu da tribünlere yansıyor, tribünde hissediliyor. İyi yoldayız!

Ama bu galibiyet yanıltmamalı, eksiklerimiz var. Özellikle hücumda (takım olarak) herhangi bir taktiğimiz yok. Kanatlara inip ortalarla mı gol arayacağız (bu durumda ön direğe mi, arkaya mı organize olunacak vs), araya atılan toplarla mı pozisyon bulacağız, rakip ceza sahasından dönen topları nasıl alacağız, kontraatağa nasıl çıkacağız vs... Bence belli değil. Samsunspor (dün biraz aksasa da) takım halinde savunma yapabiliyor, ancak hücum edemiyor. Çözüm ise bence forvet transferi değil. Orta sahaya ofansif yanları biraz önde ama takımın savunma direncini düşürmeyecek bir transfer olabilir (Turgay'ın yerine oynamak üzere), ancak esas çözüm hocamızda. 2 haftalık arada Erhan hocanın, takımı taktik olarak çalıştırması, geliştirmesi gerekiyor.
Takımın hücumda şaşkın bir şekilde davranmasından oyuncuları suçlayamayız, takımın çeşitli hücum taktikleri olmalı, ben şu anda öyle birşey olduğuna inanmıyorum...

Çok önemli bir galibiyet aldık. Bu takım heyecan veriyor. Biraz taktik olarak da gelişirse, sezon başı hedeflerimiz değişebilir.  :ok

mehmet yılmaz

Desiqner

ben yazayım mehmet abi.
3. Yönetimdeki abilerimizin çorbanın peşinden 16 saat  yol gelmeleri beni gerçekten duygulandırdı  :holey:

zevgar

Alıntı yapılan: King1965 - 03 Eylül 2012, 15:32:20
o deılde trıbundergı de 55. sayfada kalmıs kmse yazmasın :D

kilitlediler zaten 55. sayfada.  :evet:

Stoper

o.ç evladı göztepelilere büyük yara bıraktık. koduğumun aliğasporlularına bu lig bile fazla.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Desiqner - 03 Eylül 2012, 16:00:56
ben yazayım mehmet abi.
3. Yönetimdeki abilerimizin çorbanın peşinden 16 saat  yol gelmeleri beni gerçekten duygulandırdı  :holey:

Kafiledeki herkes kafiledeydi ( Nasıl bir cümle oldu böyle? :)  )
Sadece maraton başkan ve ben uçak ve otel paramızı cebimizden vererek gittik izmir'e. Keza Doğan abi de tamamen şahsi olarak çıktı geldi Antalya'dan beri.
Diyeceksiniz ki, doğrusu bu; biz de doğrusunu yapıyoruz zaten.

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: samsuni - 03 Eylül 2012, 17:46:09
Kafiledeki herkes kafiledeydi ( Nasıl bir cümle oldu böyle? :)  )
Sadece maraton başkan ve ben uçak ve otel paramızı cebimizden vererek gittik izmir'e. Keza Doğan abi de tamamen şahsi olarak çıktı geldi Antalya'dan beri.
Diyeceksiniz ki, doğrusu bu; biz de doğrusunu yapıyoruz zaten.
bence bu kesinlikle sizin karakterinizi gösteriyor abi.
yoksa masrafları kulübe fatura etmeniz kadar doğal ne olabilirdi ki ?
sonuçta kulübün temsilcisi olarak gidiyorsunuz.
helal olsun.gözümüz arkada değil..