Bank Asya 1.Lig 15.Hafta l Konyaspor - Samsunspor'umuz

Başlatan berusa55, 29 Kasım 2009, 17:44:11

« önceki - sonraki »

eakgül55

yk bizim başarılı olacagımızı kıskananlar beddua mı edıyor ne anlamadım olmaz Böyle rezillik hakem diye senin.....

Ollivanders

06 Aralık 2009, 17:45:46 #316 Son düzenlenme: 06 Aralık 2009, 17:50:40 Serpico55
Olmuyor olmuyor olmuyor.Bizim kaderimiz bu. yaklasık 20 kişiydik. Elimizden geldigi kadar takımımızı desteklemeye calıstık ama olmadı.Aslında macın boyle olacagını herkes biliyordu.Karsı karsıya kacırdıgımız onca gol pozisyonundan sonra insan ister istemez boyle dusunuyordu. Burhanın karsi karsiya pozisyonunda topu kaleciye nisanlamasi zor olanıydı.Pozisyon okadar net ve acıktı ki anlatılmaz. Kocaeli macındaki attıgı golun daha kolayıydı. sol ayagının ıcıyle vurus gol yapmaya yeterdi. Turgay ve turgutun kacırdıklarını soylemeye gerek yok. İlhan ummak neden 90 dakika sahada olur anlayabilmiş degilim . Ayrıca bir takım 80.ci dakikalarda 2 ve 3 degişikliklerini neden yapmaz?Huseyin kalparın can yerine hakkı degisikligini ve ilerde top tutup hızlı cıkabilmek amaclı ilhan yerine oktayı dusunebilirdi.En azından takımımız 90 dakikayı cıkarabilirdi.bu arada da konya 70. dakikaya girerken 3 degişikligini yapmıstı. Bu macı 0-1 den 2-1 e baska takım izin vermezdi. Bu da bizim takımızın bir hastalıgı. İyi oynadık cok mucadele ettik ama sonuc bu olmamalıydı. Cok buyuk acı verdi bu yenilgi.

Sunu da soyleyeyim Samsunspor u tuttugum icin samsunspor taraftarı oldugum icin gurur duyuyorum.Biz bu kadar acılar cektik , her sene kumede kalmaya oynadık ama hic bir zaman konyaspor takımı kadar aciz olmadık. Dakika 65 ve samsun 1-0 onde. Tribunlerde ilahiler tekbirler soyleniyor. Alemin keyfi yerinde yine masallah tezahuratları soyleniyor. Sen kafaya oynayan bir takımsın ama aciz bir taraftar grubusun. Ayrıca attıgımız golden sonra kapalıdan yapılan kufurlere el hareketlerine karsılık vermedik .Adamlıgımızı  gosterdik.

Biz her mac 10 lira bilet parası verip stadımızı dolduruyoruz. Ama adamlar 1 tl , 3 tl  veriyorlar , 65. dakikada takım aleyhine tezahurat yapıyorlar ustelik sampiyonluga oynarken. Bizim durumumuzda olsalar o stada bir kişi bile gitmez 10tl verip biz boyle buyuk taraftarız. Bu kadar asıgız.

Suleyman Abay mac boyunca verdigi kararlarla TARAFINI zaten gostermişti. Bir hakem butun takdir hakkını ev sahibinden yana kullanabiliyormus demekki.

3 puan cok iyi olacaktı ama olmadi . Genede takımın mucadelesinden memnun kaldık. En azından zevk aldık ezilmedik.

Ollivanders

mehmet yılmaz

Süleyman Abay, Samsunspor Kobay

Görüyorsunuz; işte bu ligin lideri Konyaspor. Nasıl bir takım olduğu, nasıl futbol oynadığı, nasıl maç kazandığı ortada. Sadece bizim maça özel değil bu durum. Sezon başından beri hemen her maçı böyle.

Düştüğümüzden beri en kolay çıkılabilecek lig bu ama maalesef sezon başı planlamaları, zamanlamaları, idari ve tercihi hataları nedeniyle çok rahat kafaya oynayabileceğimiz bu ligde düşmemeye oynuyoruz! Daha hala hazırlık kampındaki gibi uyum sağlamaya çalışan bir takımımız var.

Maçın hakkı kesinlikle bu değildi. Şu bir gerçek ki futbolcuların yeteneklerini tartışabiliriz ancak iyi niyetlerinden hiç birimiz şüphe etmiyoruz. Ellerinden geleni yaptılar Konya'da da. Lakin durağan ve yüksek topla oynayan Konyaspor'u durdurup ardından da maçın en iyisi Adem'in golüyle öne geçtikten sonra dakikayı da 85'e getirmişken dayanacaksın bir şekilde. 1-0'dan sonra o kadar kontra öncesi ve ardı pozisyon ürettik ki! Bitirici bir santraforumuz olsa farkı açabilirdik. Konya tribünleri bile ümidini kesmişti takımından. Evimizde bize yapılanı biz deplasmanda yapamadık...

Müsabaka öncesi yenilmeye alıştırmıştık biraz da olsa bünyemizi. Bu maça 0 yazabiliriz, Kartal'ı düşünebiliriz diyorduk. Ancak oynanan oyunu seyredince insan bu yenilgiye adeta kahrediyor! "Keşke maçı seyretmeseydim de, 2-1 yenilmişiz dediklerinde, sadece üzülmekle kalsaydım" diyor. Çünkü artık sadece üzgün değil kahrolmuş, kızgın ve kırgınım da!

Bugün kötü oynayan kimse yoktu bizde. Murat ve Adem daha ön plana çıkan isimlerdi. Dediğim gibi, ellerinden geleni yaptılar ama olmuyor. Takım bir yere kadar geliyor, getiriyor lakin orada tıkanıveriyor. Gelgelelim zaten zor toplanmış olup da tekrar yıkılan özgüvenlerin, moral motivasyonun nasıl sağlanacağı da ayrı bir muamma.

Şimdi soruyu soralım, Hoca Nasreddin hesabı... Peki, hırsızın hiç suçu yok mu?

Samsunspor'un Bank Asya'da oynadığı hiçbir dönemde zannediyorum hakemler hakkında bir şeyler yazmadım; belki birkaç küçük istisnası olmuştur. Ancak bu maça atanan kişinin ( hakem diyemiyorum ) Süleyman Abay olduğunu öğrendiğim anda endişelenmiştim. Çünkü genel kanıya uygun olarak çok yetersiz, bir o kadar da beceriksiz bir isimdir. Halen nasıl olup da bazen Süper Ligde bile maç alabilir, bilemiyorum. İlla bizi değil ama Konyaspor'u dahi yakabileceğini düşünüyordum -ki piyango son dakikada bize denk geldi.

Soyadı Şen olan malum futbolcu da şen midir acaba, koca bir camianın emeklerini zayi ettiği ve zaten yutmaya meyyal bir düdükçüye pozisyonu yutturabildiği için? Bakınız halen hakem diyemiyorum, düdükçüden kastım maçı teoride yönetendir! Yazık gerçekten de...

Futbolcularımızın haklı itirazlarını da müstehzi bakışlar ve kibirli tavırlarla, beden eğitimi dersinde ısınma hareketi yapar gibi, ritmik sarı kartlarla cezalandırmak da ayrı bir garabet tabii.

Neticede her hakem hata yapar ama bazıları bir yerlerde hep hata yapar... Derseniz ki, biz önce kendimize bakalım, o bizim meselemiz. Bizim yanlışımız hakemin yanlışını mazur gösteremez...

hakan55

Hakem paketten çıkmamış ne kadar küfr varsa hepsini sana iade ediyorum....

cem

maçtan sonra yazacaktım ama sakinleşmeyi bekledim....
süleyman abay denen şahsiyetsiz adam göz göre göre gözünün önünde elle alınan topu görmemezlikten geldi
biz onu samsundaki malatya maçından iyi tAnıyoruz
bütün takdir haklarını konyaspora kullandı,üzüldüm nokta konyaspor pozisyona girmeden bizi yendi biz ise gol harici 3 net pozisyon yakaladık.....
maçın hakkı bu değildi
ben lafı yine vekillere bağlayacağım siz kimin vekilisiniz federasyonda adam gibi lobimiz olsaydı bizi ezmezlerdi daha fazla yazmak istemiyorum.....

Nuri Asan

size hakem diyenin-bu takımın emeğini çalanın anasını avradını gelmişini geçmişini yedi sülalesini soyunu sopunu ...
bu kadar şerefsizlik olmaz.hadi orta hakem görmedi yan hakem nasıl görmez

edmontdante

Bu arada Volkan ÇEKİÇ D -Smart'ın veridği kadroda vardı ama alakası yokmuş.Volan kadroda falan değilmiş.İşte sizin yayıncılığınız bu kadar

supernatural_55

06 Aralık 2009, 18:31:20 #323 Son düzenlenme: 06 Aralık 2009, 18:34:14 supernatural_55
böyle oynarsak küme düşmeyiz ben mücadeleden ve oyundan zevk aldım açıkçası.kondüsyonumuz hala eksik eskiden 60.dakikada bitiyorduk şimdi 70.dakikada bitiyoruz yine de gelişme var.Cenk olsa 3 0 olurdu alırdık buy maçı kaçırılcak goller değildi pozisyonlara bakılınca.Kalecimzi bugün beğendm Murat Yıldırım özellikle bi pozisyonda süperdi genel olarak da eski performansnı yine ortaya koydu.Turgut ta bence düzelmeler var artık daha az bağırdığımı fark ettim
ne olursa olsun bu maçı hakem katletti.öyle fauller verdi ki aleyhimize zaten böyle bişe olacağı belliydi maç içinde.
2.golü bulmamız lazımdı sonuçta hepimz tanıyoruz takımı ben maçın 1 0 bitmeyeceğnden emindim şahsen.
Kesinlikle 3 puanı hakettiğimz bir maçtı ama olmadı...

çarşambalı-55

Haram olsun bizden çalınan puanlar Konya'ya abayı yakan Süleymanında Allah çoluğundan çocuğundan çıkarsın

FaTiH_HaN

yönetim hakem hatalarına ses çıkarmazsa daha çok hakkımızı yerler >:(
inşallah haftaya kazanır bi nefes alırız daha umutsuzluğa kapılmamız için çok erken bu sene banko düşecek takım fazla Allah'tan hacettepe kocaeli banko 3. takımda biz olmayız inşallah
süleyman abay zaten maçı adil yönetse şaşırırdık herkes kendine yakışanı yapıyor.

Nuri Asan

düşmeyecez ulan
dardaneli kendi sahasına hapsettik,konyada hakem kazandı erciyese 5 attık
böyle devam edecez bu ******* hakemlerde bıraksın yakamızı,birazda şans olursa düşmeyecez ulan

KotuCocuk55

Çok güzel yazı,mutsuz ama umut dolu..

Alıntı yapılan: samsuni - 06 Aralık 2009, 18:01:22
Süleyman Abay, Samsunspor Kobay

Görüyorsunuz; işte bu ligin lideri Konyaspor. Nasıl bir takım olduğu, nasıl futbol oynadığı, nasıl maç kazandığı ortada. Sadece bizim maça özel değil bu durum. Sezon başından beri hemen her maçı böyle.

Düştüğümüzden beri en kolay çıkılabilecek lig bu ama maalesef sezon başı planlamaları, zamanlamaları, idari ve tercihi hataları nedeniyle çok rahat kafaya oynayabileceğimiz bu ligde düşmemeye oynuyoruz! Daha hala hazırlık kampındaki gibi uyum sağlamaya çalışan bir takımımız var.

Maçın hakkı kesinlikle bu değildi. Şu bir gerçek ki futbolcuların yeteneklerini tartışabiliriz ancak iyi niyetlerinden hiç birimiz şüphe etmiyoruz. Ellerinden geleni yaptılar Konya'da da. Lakin durağan ve yüksek topla oynayan Konyaspor'u durdurup ardından da maçın en iyisi Adem'in golüyle öne geçtikten sonra dakikayı da 85'e getirmişken dayanacaksın bir şekilde. 1-0'dan sonra o kadar kontra öncesi ve ardı pozisyon ürettik ki! Bitirici bir santraforumuz olsa farkı açabilirdik. Konya tribünleri bile ümidini kesmişti takımından. Evimizde bize yapılanı biz deplasmanda yapamadık...

Müsabaka öncesi yenilmeye alıştırmıştık biraz da olsa bünyemizi. Bu maça 0 yazabiliriz, Kartal'ı düşünebiliriz diyorduk. Ancak oynanan oyunu seyredince insan bu yenilgiye adeta kahrediyor! "Keşke maçı seyretmeseydim de, 2-1 yenilmişiz dediklerinde, sadece üzülmekle kalsaydım" diyor. Çünkü artık sadece üzgün değil kahrolmuş, kızgın ve kırgınım da!

Bugün kötü oynayan kimse yoktu bizde. Murat ve Adem daha ön plana çıkan isimlerdi. Dediğim gibi, ellerinden geleni yaptılar ama olmuyor. Takım bir yere kadar geliyor, getiriyor lakin orada tıkanıveriyor. Gelgelelim zaten zor toplanmış olup da tekrar yıkılan özgüvenlerin, moral motivasyonun nasıl sağlanacağı da ayrı bir muamma.

Şimdi soruyu soralım, Hoca Nasreddin hesabı... Peki, hırsızın hiç suçu yok mu?

Samsunspor'un Bank Asya'da oynadığı hiçbir dönemde zannediyorum hakemler hakkında bir şeyler yazmadım; belki birkaç küçük istisnası olmuştur. Ancak bu maça atanan kişinin ( hakem diyemiyorum ) Süleyman Abay olduğunu öğrendiğim anda endişelenmiştim. Çünkü genel kanıya uygun olarak çok yetersiz, bir o kadar da beceriksiz bir isimdir. Halen nasıl olup da bazen Süper Ligde bile maç alabilir, bilemiyorum. İlla bizi değil ama Konyaspor'u dahi yakabileceğini düşünüyordum -ki piyango son dakikada bize denk geldi.

Soyadı Şen olan malum futbolcu da şen midir acaba, koca bir camianın emeklerini zayi ettiği ve zaten yutmaya meyyal bir düdükçüye pozisyonu yutturabildiği için? Bakınız halen hakem diyemiyorum, düdükçüden kastım maçı teoride yönetendir! Yazık gerçekten de...

Futbolcularımızın haklı itirazlarını da müstehzi bakışlar ve kibirli tavırlarla, beden eğitimi dersinde ısınma hareketi yapar gibi, ritmik sarı kartlarla cezalandırmak da ayrı bir garabet tabii.

Neticede her hakem hata yapar ama bazıları bir yerlerde hep hata yapar... Derseniz ki, biz önce kendimize bakalım, o bizim meselemiz. Bizim yanlışımız hakemin yanlışını mazur gösteremez...

Sercan

06 Aralık 2009, 18:44:30 #328 Son düzenlenme: 06 Aralık 2009, 18:46:46 55sercan55
Bir takım düşünün konya gibi şampiyonluğa oynayan,bilet fiyatları ne kadar düşük maça giden taraftar sayısını görebiliyoruz.Ve bir takım Samsunspor;durumu belli kümede kalmaya oynuyor,bilet fiyatları tavan yapmış ama taraftar yinede stadda...İşte Samsunspor'un büyüklüğü burada,işte bu yüzden sana aşığım SAMSUNSPOR'um.Herkese inat SADECE SAMSUNSPOR...

berusa55

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 06 Aralık 2009, 18:44:30
İşte Samsunspor'un büyüklüğü burada,işte bu yüzden sana aşığım SAMSUNSPOR'um.Herkese inat SADECE SAMSUNSPOR...