10 Kasım Atatürk'ü Anma

Başlatan berusa55, 10 Kasım 2010, 06:07:05

« önceki - sonraki »

uzunmehmet

Mekanın cennet,Ruhun Şad olsun ATAM.ÖZLEMLE ANIYORUZ...
Yaratılışımdaki en büyük mükemmellik ; TÜRK olarak doğmamdır....
                                                                              M.KEMAL ATATÜRK

Ekrem

Benim naciz vücudum elbet toprak olacaktır, fakat TÜRKİYE CUMHURİYETİ ilelebet payıdar kalacaktır.. M.KEMAL ATATÜRK

Ruhun Şad OlSun Atam ....

Nuri Asan

Sana o kadar ihtiyacımız var ki...
Sana karşı sevgimizi bile söylerken korkar hale getirildik.
Kanımızın son damlasına kadar kurmuş olduğun Cumhuriyeti,İnkilaplarını koruyacağız

kabacevizli55

ALLAH mekanını cennet eylesin
günahlarını affetsin
sevaplarını daim kılsın
okunan duaları kabul eylesin

samsunmania

minci

Sevgili kardeşim Nuri Asan,
okadar güzel özetlemişsinki sana katılmamak mümkün değil.

kalptenþimþek

cem

rahat uyu ATAM UNUTMAYACAZ UNUTTURMAYACAĞIZ UNUTTURMAK İSTEYENLER İNAT....

erkutdem55

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır."Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa'nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa'nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi. "

Franklin D. ROOSEVELT
A.B.D Başkanı

Yeni Türk Devleti ile Ankara Antlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap:
Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve Onun tüm askerleri burada olsalardı teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir antlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum. (1921)

BRIAND
Fransa Başbakanı

berusa55

11 Kasım 2010, 03:32:14 #24 Son düzenlenme: 11 Kasım 2010, 03:34:59 berusa55
11 Kasım 1938 tarihli yani Ata'mızın ölümünden bir gün sonra haftalık Samsun Vilayet Gazetesi'nin başlığı

nako55

25 Tane samsunsporlu varmış   ATATÜRKÜ sevmeyen samsunlu değil türk değil  Samsunsporlu hiç olamaz

salihcakir

Bu topicte yazmayan neden samsunsporlu olamıyor nako. piskopat mısın? çok denedim kendimi frenleyeyim diye. ama olmadı sabredemedim. Bir tek buraya yazanlar mı seviyor Atatürk'ü ve saygı duyuyor Mustafa Kemal'e.

Beni bilen bilir yapı olarak kandil, bayram, düğün topiclerine bir şey yazmam ya da çok az yazarım. Şimdi bu durum benim haşa müslüman olmadığım anlamına mı geliyor, ya da senin yaptığın bir genelleme ile samsunsporlu olmadığım anlamına mı geliyor. yoksa onda problem yok mu müslüman olmayan bir adam samsunsporlu olabiliyor mu?

saçma sapan şeylere takılmayın artık. kafatasçılar birbir tarih oluyor, eskide kalmayınız...

sadece55

Alıntı yapılan: nako55 - 11 Kasım 2010, 04:01:09
25 Tane samsunsporlu varmış   ATATÜRKÜ sevmeyen samsunlu değil türk değil  Samsunsporlu hiç olamaz

Arkadaş bu şehirin en hassas olduğu noktalara atıp tutmuşsun...Ben bu şehir de Atatürkü sevmeyen adam olcağına inanmıyorum...Sen git başka yerlerde provakasyon yap...

holigan5565

Alıntı yapılan: salihcakir - 11 Kasım 2010, 09:49:56
Bu topicte yazmayan neden samsunsporlu olamıyor nako. piskopat mısın? çok denedim kendimi frenleyeyim diye. ama olmadı sabredemedim. Bir tek buraya yazanlar mı seviyor Atatürk'ü ve saygı duyuyor Mustafa Kemal'e.

Beni bilen bilir yapı olarak kandil, bayram, düğün topiclerine bir şey yazmam ya da çok az yazarım. Şimdi bu durum benim haşa müslüman olmadığım anlamına mı geliyor, ya da senin yaptığın bir genelleme ile samsunsporlu olmadığım anlamına mı geliyor. yoksa onda problem yok mu müslüman olmayan bir adam samsunsporlu olabiliyor mu?

saçma sapan şeylere takılmayın artık. kafatasçılar birbir tarih oluyor, eskide kalmayınız...

birader sen nie deelendin anlamadım elbette Atatürk'ü armasında taşıyan bi takımın taraftarı olarak duygularını yazmış ayrıca Atatürk'ün karşıtı olarak niye müslümanlık örneğini verdiğinide anlamış değilim.
Samsunspor taraftarı Atatürkçüdür çünkü Samsun Atatürk şehridir. İzmir taraftarı sence neden Samsunspor taraftarına yakınlık duyuyor anlamadın mı? Biz atamızı armamızda taşımaktan gurur duyuyoruz.
eğer aksini iddaa edeceksen hadi beni de sil çünkü Atatürkçü olmayacak Samsunspor taraftarıyla aynı ortamda bulunmam

red_white

Alıntı yapılan: holigan5565 - 12 Kasım 2010, 01:09:44
kardeşim sen nie deelendin anlamadım elbette Atatürk'ü armasında taşıyan bi takımın taraftarı olarak duygularını yazmış ayrıca Atatürk'ün karşıtı olarak niye müslümanlık örneğini verdiğinide anlamış değilim.
Samsunspor taraftarı Atatürkçüdür çünkü Samsun Atatürk şehridir. İzmir taraftarı sence neden Samsunspor taraftarına yakınlık duyuyor anlamadın mı? Biz atamızı armamızda taşımaktan gurur duyuyoruz.
eğer aksini iddaa edeceksen hadi beni de sil çünkü Atatürkçü olmayacak Samsunspor taraftarıyla aynı ortamda bulunmam

sanırım sen yanlış anladın bayram kandil v.s şeylerede yazmıyorum müslüman olmuyormuyum demiş orada yani benzetme sanatı yapılmış ... yanlış anlaşılcak birşey yok... o yazanlardan nasıl bunu çıkarttın anlamadım  ;)