DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

kalptenþimþek

ilginç bir film, sıkılmadan izlersiniz... İspanyollar bu işi biliyor, kendi tarzlarını yarattılar sinamada.....

kaptan 55

Kaya

The Road (2009)

**Konusu**
Gelecekteki kıyamet günlerini anlatan bir kitabın uyarlaması olan film, güçlü oyuncu kadrosuyla, en iyi satanlar listesindeki kitabın (The Road) gölgesinde kalmayacak gibi gözüküyor.

Kıyamet sonrası atmosferinde Amerika yangın yeridir. Bir baba ve oğlunun istikameti Amerika kıyılarıdır. Amerika'yı bir uçtan bir uca geçerken ellerindeki basit tüfekle yaşadıkları macerada esas problem zor hava koşullarında nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan haydutlardır. Film bilim kurgu türünde olmasına rağmen Western türünde de öğeler taşımaktadır.

**Yorumum**
İnanamıyorum neden bu kadar etkilendim bu filmden hala çözemedim.Film başladı içine çekti beni bitene kadar da bırakmadı.Bırakın 2012 ve Yarından Sonra gibi efekt şaheserleri filmleri oyunculuk görün.Böyle bir dram çok az sayıda filmde görebilirsiniz.Viggo Mortensen belkide kariyerinin en iyi oyunculuğunu çıkarmış o nasıl zayıflamaktır öyle.Küçük oyuncu seçimi müthiş.Filmi baba oğul süper götürüyorlar arada Robert Duvall ın etkileyici ve gözyaşartıcı oyunculuğu Guy Pearce in finaliyle son bulan müthiş bir yapım.Kesinlikle ön yargılarınızı bi kenara bırakıp izleyin 8,5/10

Ollivanders

Viggo Mortensen varsa izlenir kardesim eyvallah :D

edmontdante

THE AMERICAN-CENTİLMEN -2010
George CLOONEY

Şu anda vizyonda olan bir film.Durağan ama sıkmıyor.Fena değil.10 üzerinden  5,5 benim notum.
Ancak bir eleştrim var.Detaylarına girmeyeceğim ama Kadir İNANIR filmlerini beğenmeyen,komik bulan  sosyete takımı bakalım bu filmin sonunu sırf George CLOONEY oynadığı için beğenecek mi?

Kaya

Alıntı yapılan: edmontdante - 30 Eylül 2010, 16:14:23

Şu anda vizyonda olan bir film.Durağan ama sıkmıyor.Fena değil.10 üzerinden  5,5 benim notum.
Ancak bir eleştrim var.Detaylarına girmeyeceğim ama Kadir İNANIR filmlerini beğenmeyen,komik bulan  sosyete takımı bakalım bu filmin sonunu sırf George CLOONEY oynadığı için beğenecek mi?

Abi ne yaptın yaa :D Yemin ediyorum hayatımın filmler için ayırdığım en anlamsız 1 buçuk saati.Yok böyle bir film.Kurgu yok afişteki gibi aksiyon yok aşk desen o da değil.Bilmiyorum valla sen izlemişsin ama ben hiç kimseye tavsiye etmiyorum  ;D Afişi bile o anlara götürdü  :( :D

spooks

Iron Man 2 süper film olmuş

Atakumlu

Tür : Macera, Fantastik
Gösterim Tarihi : 19 Şubat 2010
Yönetmen : Chris Columbus
Senaryo : Craig Titley , Rick Riordan (Kitap)
Yapım : 2010, ABD / Kanada , 119 dk.

Oyuncular
Logan Lerman (Percy Jackson) , Sean Bean (Zeus) , Uma Thurman (Medusa) , Pierce Brosnan (Chiron) , Kevin McKidd (Poseidon) , Alexandra Daddario (Annabeth Chase) , Rosario Dawson (Persephone) , Catherine Keener (Sally Jackson)

Filmin Konusu
Rick Riordan'ın aynı adlı romanından uyarlanan film, babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesini anlatıyor.

Serinin bu ilk filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus'un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor.

Online İzleyebileceginiz Adres
[url="http://baglanbize.com/online-tr-dublaj-bilim-kurgu-fantastik/82647-percy-jackson-and-olimposlular-simsek-hirsizi-2010-turkce-dublaj-izle.html"]http://baglanbize.com/online-tr-dublaj-bilim-kurgu-fantastik/82647-percy-jackson-and-olimposlular-simsek-hirsizi-2010-turkce-dublaj-izle.html[/url]

Bilim Kurgu filmlerini sevenlere sıkılmadan izleyebilecekleri bir film  benim notum  7.8/10

edmontdante

Alıntı yapılan: iak5529 - 30 Eylül 2010, 16:17:52
Abi ne yaptın yaa :D Yemin ediyorum hayatımın filmler için ayırdığım en anlamsız 1 buçuk saati.Yok böyle bir film.  :( :D

İŞTE BİZİ UYARSAYDIN  BİZ DE 1,5 SAATİMİZİ BOŞA HARCAMAMIŞ OLURDUK

Kaya

30 Eylül 2010, 23:15:07 #444 Son düzenlenme: 30 Eylül 2010, 23:25:52 iak5529
Alıntı yapılan: edmontdante - 30 Eylül 2010, 22:25:28
İŞTE BİZİ UYARSAYDIN  BİZ DE 1,5 SAATİMİZİ BOŞA HARCAMAMIŞ OLURDUK

Evet aslında biz hep iyi olanı düşünüyoruz.Beğenilmeyen filmler hakkında da paylaşım yapabiliriz haklısın abi..Bu filmle ilgili sinemalar.com daki eleştirim,ayrıca siteyi de kesinlikle tavsiye ederim..

Hayatımdan anlamsızca kopup gitti bir buçuk saat.
Alıntı yapılan: edmontdante - 30 Eylül 2010, 16:14:23

Ancak bir eleştrim var.Detaylarına girmeyeceğim ama Kadir İNANIR filmlerini beğenmeyen,komik bulan  sosyete takımı bakalım bu filmin sonunu sırf George CLOONEY oynadığı için beğenecek mi?
İnanamıyorum ya şu filmi bizimkiler yapsa yerden yere vururuz.Afişe bakıyorsun 1 haftada yaptığı hasılata bakıyorsun heyecanlanıyorsun karşına hiçbir kategoriye sokamayacağın bir film çıkıyor.Dram mı değil,Gerilim aksiyon bunların yanından geçemez.Vasat bile olmayan bir film.G.Clooney in italya sevdası kendisine pahalıya patlamış,onun gibi bir oyuncuya hiç yakıştıramadım.Ben bu isimde bi aktör olsam çekerken sıkılırım arkadaş yazık..Filmde bekle babam bekle vermişler tempra model bi araba ne yaptığı belli değil kurgu sıfır,insanı heyecanlandıracak bir hedef isim yok.Hala şoktayım,kesinlikle İZLEMEMENİZİ tavsiye ediyorum.puanım 2/10

Kırmızıyla yazılan yerde birbirimizden habersiz reelde aynı yorumu yapmışız zaten abi saygılar inanç/samsun

edmontdante

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 26 Temmuz 2010, 02:02:53
@tufan55

Halk Düşmanları filmi gayet başarılı bir film , tavsiyen için teşekkürler kardeşim.

İzlemeyenler seyretsin.

Ben pek tutmadım bu filmi.Daha doğrusu beklediğim gibi çıkmadı.Bence vasat

Tufan

Engin abi umarım bu filmi beğenirsin

Alıntı36 Quai des Orfèvres - Adaletin Merkezi

User Rating: 7.2/10

http://www.imdb.com/title/tt0390808/

Suç oranlarının gittikçe arttığı Paris sokaklarında polis artık çetelerle başa çıkamamaktadır.

Tecrübeli iki dedektif üst kademelerde bir rütbe vaadiyle sıkı bir yarışa girerler. Yapmaları gereken birbirlerinden hızlı ve daha dikkatli davranıp herşeyin mubah sayıldığı bir ortamda çeteleri alt etmektir. Fakat işler istenildiği gibi gitmez ve tehlikeli bir yarış başlar.

Fransız sinemasının suç filmlerinin en iyi örneklerinden biri olan Adaletin Merkezi, 8 dalda César Ödülleri'ne aday gösterilmişti. Yakın zamanlarda gelen haberlere göre, Hollywood bu başarıyı gözden kaçırmadı ve Marchal'ın 36'sının Amerikan versiyonu yolda.

Polisiye Dram üzerine senaryosu etkileyici bir film.

berusa55

17 Ekim 2010, 03:21:08 #447 Son düzenlenme: 05 Kasım 2010, 05:54:12 berusa55
Red | 2010 |

Eski bir CIA ajanı olan Frank Moses (Bruce Willis) yalnız ve sessiz bir hayat sürmektedir. Ta ki, yüksek teknoloji sahibi bir ekip onu öldürmeye kalkışıncaya kadar.
Kimliğinin ortaya çıkması ve çok önem verdiği bir kadın olan Sarah (Mary-Louise Parker)'nın hayatının tehlikeye girmesi üzerine Frank eski takımını toparlar ve son bir yaşam savaşı vermeye başlarlar.
Kadrosunda bir çok ünlü yıldızı barındıran film Warren Ellis'in aynı isimli çizgi romanından uyarlandı.
[/center]

http://www.imdb.com/title/tt1245526/

Kaya

Biraz önce izledim  :D fena film değil sıkmıyorda,kadro zaten müthiş,komedi unsurları içeriyor..İzlenir

berusa55

Bruce Willis filmi olsun da hiç önemli değil. Efsane adam resmen... >l<