Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

Ölümüne_Samsunspor

Kırmızı-Beyaz-Siyah Samsunspor

Ahmeti

6 yaşındaki oğluma masal kitabı aldım o dinliyor ben okuyorum.

millwall

sabahattin ali-kürk mantolu madonna yı okudum dün.
on nomero.

HoLiGanisT

Alıntı yapılan: usare55 - 27 Aralık 2010, 17:10:55
Diriliş-Turgut ÖZAKMAN
Turgut ÖZAKMAN'ın üçlemesi gerçekten muhteşem.

Üçlemenin aslında ilk kitabı.
Daha doğrusu ilk Çılgın Türkler çıktı.Özakman Dirilişi daha önceden yazmaya başlamıştı aslında ama Çanakkaleyi yaşayamadığını söyledi.Dirilişe ara vererek Çılgın Türkleri yazdı.3.Kitapta hepimizin bildiği gibi Cumhuriyet (2 cild)
Ben Dirilişi okuyunca Çanakkale'ye gitmiştim.Daha öncede gitmiştim ama Çanakkale'yi o savaşı yaşayamamıştım. Özakman'ın Diriliişini okuyunca tekrar Çanakkaleye gittim ve bu sefer Çanakkaleyi yaşadım.

Çanakkaleyi hurafelere dayandırmadan,olduğu gibi gerçeklerle yazılan en güzel kitaplardan birisidir Diriliş.
Çünkü her Çanakkale kitabına baktığımda kitabın içindeki hurafeleri görmekten,hatta bunları utanmayıp birde çizgi film olarak veren Tv programlarından gına gelmişti.

Herkez Özakmanın Dirilişini,Çılgın Türklerini ve Cumhuriyetini okumalı.

HoliganSamSunLu

Seyid Ahmet ARVASİ----İlmi-Hal

Nuri Asan

Alıntı yapılan: gurkan - 23 Aralık 2010, 00:21:51
"KEİTH ABLOW -PSİKOPAT" tavsıye  ederım  55  numara  valla  ;D

Ejderha Dövmeli Kız'ı oku peşine
646 sayfa tek cilti ama Steig Larsson harika yazmış,sayfaar nasıl bitiyor anlamıyorsunuz

mehmet yılmaz

Halide Nusret Zorlutuna'nın "Benim Küçük Dostlarım" adlı hatıratını bitirmek üzereyim.
Öğretmen arkadaşlara tavsiye ederim.
60-70 yıl öncesinin Türkiye'sinden eğitim manzaralı var içerisinde.
Maalesef Halide Nusret'in bir eserini ilk defa okuyorum, üslubunu ve dilini çok beğendim. Birkaç romanını da okumayı düşünüyorum.
Bu arada yine hiç okumadığım Pınar Kür'ün teyzesiymiş ama başarılı bir romancı ve iyi bir milli edebiyatçı olarak severek okuduğum Emine Işınsu'nun da annesiymiş...

emre

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 31 Ocak 2011, 19:49:25
Ejderha Dövmeli Kız'ı oku peşine
646 sayfa tek cilti ama Steig Larsson harika yazmış,sayfaar nasıl bitiyor anlamıyorsunuz

bu kitabı çok duydum bikaç yere de baktım bulamamıştım.çoğu yerde ingilizcesi var.biraz daha araştırıp okuyayım bari  :)

Ollivanders

Daha bugun aldım kitabı. Okumaya devam :)

Fısıltı HUSH HUSH serisinin ilk kitabı.  sürükleyici bir kitap .  Tavsiye edilir .

mehmet yılmaz

Dişi Kurdun Rüyaları iki ana hikayeye dayanıyor Selim. İlkinde hristiyan bir refomcunun Hz. İsa'yla kesişen bir hikayesi var. İkinci ana hikaye ise Akbar ve Taşçaynar ( Ekber ve Taşçiğner ) adlı iki kurdun enfes bir hikayesi...

Aytmatov, bir yıldızdır gerçekten de, çok seviyorum onu ve eserlerini..
Gün Olur Asra Bedel'i okumşutun sanırım, okumadıysan Toprak Ana ve Beyaz Gemi'yi de tavsiye ederim. Birkaç kere okudum hepsini de.

Ollivanders

Abi Akbar ile Taşçaynara kaptırdık gidiyoruz:) Tasvirleri falan mukemmel . Adamı resmen içine çekiyor. Gün olur asra bedeli okudugumdan dolayı hiç dusunmeden aldım Dişi Kurdun Rüyalarını :)  Okuyacagım abi her birini :)) Okumamıs olmam buyuk bir kayıpmış.

Dartagnan

26 Şubat 2011, 01:45:53 #326 Son düzenlenme: 26 Şubat 2011, 01:51:34 Dartagnan

"Aşk, kader ve yaptığımız seçimler hakkında bildiklerimi öğrenmem çok uzun sürdü, dünyanın pek çok yerini dolaşmam gerekti ama hepsinin özünü bir anda, bir duvara zincirlenmiş halde işkence görürken kavradım."

"Eşsiz, kesinlikle çok cesur ve inanılmaz vahşi. Shantaram en zengin hayal güçlerini bile hazırlıksız yakalayacak."
-Elle

"Shantaram ilk cümlesiyle tavlıyor. Heyecanverici, dokunaklı ve korkutucu... Muhteşem bir roman."
-Detroit Free Press

"Çok zekice... Canlı karakterlerle dolu.Ama Shantaram'daki en güçlü karakter şehrin ta kendisi, Bombay. Roberts'ınHindistan'a, orada yaşayan insanlara duyduğu içten sevgi, kitabı okumayı daha da zevkli kılıyor. Roberts bizi Bombay'ıngecekondularına, uyuşturucu satılan mekanlarına, batakhanelerine, barlarına götürüyor ve, siz de gelin, diyor. Biz de gidiyoruz."
-The Washington Post

Kendi görüsüme gelince ; Hanı derler ya kıtap kendı sahıbını secer dıye.Gercekten kalınlıgı gozumde buyuse de almadan cıkamadım D&R dan.İyiki de almısım.Kalın olmasına aldanmamak gerek.Su anda bıtırme asamasındayım.Hele Hındıstana yonelık bır ılgınız varsa bıtırmenız an meselesı.Betımlemelerı ve ıcerısınde barındırdıgı krıtık sozler gercekten cok etkıleyıcı tavsıye ederım...

TeRMeLee

09 Mart 2011, 16:05:56 #327 Son düzenlenme: 09 Mart 2011, 20:15:49 TeRMeLee
İnce Memed serisinin birinci kitabını bitirdim biraz önce. Yalnız kitap öyle bir şekilde bitti ki sanki devamı yok gibi. Bu da serinin diğer kitaplarına karşı beklentimi düşürdü. İnşallah yanılırımda seri birinci kitaptaki akıcılığıyla devam eder.

berusa55

emre

Da Vinci Şifresi-Dan Brown bitti  :)

bir ara çok populerdi ancak herkesin elindeki bir kitapa başlamak nedense cazip gelmemişti.Gayet güzel, bol ekşınlı, akıcı bir roman.Zaman zaman sıkıcı geldiği yerler olsa da genel itibarıyla merak uyandıran tek nefeste okunacak bir kitap.

Şah ve Sultan-İskender Pala -> sıradaki