Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

HoliganSamSunLu

ali ihsan

Yavuz Bülent BAKİLER- Türkistan Türkistan...

Oku bakalım buna da muhalif olacak mısın  ;) Gezi notları ve muazzam bir anlatım...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Aliİhsan - 27 Şubat 2012, 21:24:51
Yavuz Bülent BAKİLER- Türkistan Türkistan...

Oku bakalım buna da muhalif olacak mısın  ;) Gezi notları ve muazzam bir anlatım...

Türkistan Türkistan'ı yıllar evvel okumuştum. Bir de ÜSküp'ten Kosova'ya vardı yine aynı tarzda.

Şu ara Nevzat Kösoğlu'nun Peyami Safa'yı anlattığı Peyami Bey'i okuyorum. Safa, çok büyük bir yazar hakikaten.

GökhanÇağlar

Kemal Tahir-Kurt Kanunu

Cumhuriyet'in en bunalımlı dönemlerinden biri olarak değerlendirilen İzmir Suikasti olayına adı karışan ve karıştırılanların dramı...Tavsiye ederim.

TeRMeLee

Üç Silahşor - Alexandre Dumas

Çabuk bitmesin diye yavaş yavaş okumaya çalışıyorum ama bir haftada 600 sayfası bitti. Kalanı da bu gece biter :).

BigBadMama5552

J.K. Rowling - Harry Potter ve Felsefe Taşı. Okumak için yaklaşık bir 10 yıl geç kaldım  :)

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: binikalamadım - 21 Mart 2012, 18:41:22
http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/kitap-cd/20173351.asp?mnID=20173351

Bu kitaptaki hikaye anladığım kadarıyla Samsun'da geçiyor. Çünkü Alpaslan Akkuş, SAL'da yatılı okumuş, Samsunlu olmayan ama Samsun'u ve Samsunspor'u epeyce seven bir isim. Samsunspor kitabımızın ilk baskısında da güzel bir yazısı vardı. Bir ara edinip okumak lazım ;)

BigBadMama5552

Emrah Serbes - Her Temas İz Bırakır. Dizisini de hemen her hafta severek izliyorum, nihayet kitabını da bulup alabildim.

berusa55

Kaderle Zar Atılmaz

Alpaslan Akkuş
Hayykitap / Roman Dizisi

CNN TÜRK editörlerinden Alpaslan Akkuş, Kaderle Zar Atılmaz adlı ilk romanıyla edebiyat dünyasının kapısını araladı. Hayy Kitap tarafından yayınlanan Kaderle Zar Atılmaz'da Karadeniz kıyısında (SAMSUN'umuzda!) bir yatılı okuldan sıcak öyküler sızıyor.

Herkesin başına gelebilecek kadar sıradan ama insanın, babasından dinlese inanmayacağı kadar sıradışı. Daha ilk aşklarının artçı şoklarını atlatamayan bir grup ergen ve büyük bir soygun planı... Kaderle zar atmayıp, kendi yolunu çizmek için boylarından bi miktar büyük işlere kalkışan delikanlılar...
Eğlenceli, sürükleyici, komik, hızlı... Ve hüzünlü bazen... Ama umutlu... Hayat gibi işte... Öykümüz öykünüzdür. Dışarıda kalmayın. Yaklaşın... Bu romanda hepinize yer var.

Kitabın arka kapağından

Ertelememektir hayat...
Yapmak istediklerini korkularının arkasına saklamamak...
Acayip acıdır bazen, acayip acıtır.
Kaybettiğinde fena halde hüzündür...
Bulduğunda sevinç gözyaşı...
Zamanı geldiğinde gitmektir, bazen gideni beklemek uzun uzun...
Beden dersi gibidir akıcı...
3-5 nöbetine benzediğinde hiç çekilmez, süner.
Direksiyonda otururken yayayı, karşıya geçerken sürücüyü anlayabilmektir...
Çok özlemektir be abicim...
Fedakârlıktır hayat, direniştir...

Çok güzel bir eser ve hikaye Samsun'umuzda geçiyor. Mutlaka okuyun derim  ;)

Dartagnan

Deja vu-John Hart

Avukatın ve aılesının basından gecen olaylar.Polisiye bir kitap ancak boyle bı kıtap gormedım.2gunde bıtıverdı.Şiddetle tavsıye ederım.

Pergani 55

mehmet yılmaz

Elif Şafak'ın İskender'ini okuyorum. Yeni başladım sayılır. Şimdilik iyi gidiyor. Bitirince paylaşırım görüşlerimi...

BigBadMama5552

Alpaslan Akkuş - Kaderle Zar Atılmaz. 74. sayfadayım hatta şu an.

mimar55

Alıntı yapılan: muhalif - 10 Şubat 2012, 19:52:49
yeni başlayanlar için önereceğiniz kitaplar var mıdır ?

mümkünse sürükleyici olsun , içinde olağanüstü şeylerin olmasın (canavarlar gibi vs. harry poter stayla )

kitabı okudugunda ıyı kı okumusum dıyebılecegımız hayatımıza değer katabilecek türden gezi , roman , tipi ;

ya da tarihten bir olay olabilir ; özellikle yakın tarih vs.

önerilerinizi bekliyorum  :-*

Elif şafaktan AŞK derim kardesim icinde bu soylediklerinin hepsi var mevlanadan bahsediyor diyebilirim ama okuyunca anlayacaksin tam olarak bahsetmiyor ayrica film gibi istiyorsan babasamsunlunun onerisinede katilirim olasiliksiz cok guzel film senaryosu gibi