Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

ugurozkan

25 Nisan 2021, 22:39:15 #630 Son düzenlenme: 25 Nisan 2021, 22:44:56 ugurozkan
korkaklığı ve kabız futbolu yüzünden giresun gibi rezil bir takıma geçiliyoruz.

iki puan yeterdi de ciddi rakiplere karşı rezil oyun oynayıp yenilince yetmiyor. ilk 6 sıradaki takımlara karşı oynadığımız 10 maçta 11 puan alabildik.

kaan

Başkanın sağlık problemleri, Mustafa Erkanat'ın vefatı kulübü olumsuz etkiledi. Bunları kabul ediyorum. 

Ertuğrul Sağlam'ın bu sezonunu özetlersek;

-Prim meselesi
-Futbolcuların takıma kurduğu komplo
-Kazanırken bile kötü futbol
-Takım üzerindeki ağırlık
-Gereksiz açıklamalar
-2 kırmızı kart
-Kural hatasında takımı sahadan çekmemesi

Hepsinde ayrı ayrı fiyaskolara imza attı.

Ertuğrul Sağlam 10 sene öncesinde kalmış, çok kötü bir teknik direktör. Son şansı bizmişiz, onu da kullanamadı.

eprianu

Şu Hamroun'u neden haftalarca yedek bıraktın? Mücahit varken Keremcan'a nasıl katlandın? Tamam, kaliteli bir sağ bekimiz yok ama iyi kötü Erkam varken Caner'e nasıl katlandın Ertuğrul Hoca? Hem sana hem bize yazık değil mi?

defansif orta saha

Bolu maçından sonra Ertuğrul Bey: "35 senedir profesyonel futbolun içerisindeyim. Ama şu dönem karşılaştığım kadar enteresan olaylarla karşılaşmadım yani futbol adına. Diğer tarafıyla ülke futboluyla alakalı da çok enteresan şeyler oluyor." buyurdular.

Hocam, bu sene ülke futbolundaki en enteresan şeylerin başında "ADS'nin 10 puan önündeyken senin korkak futbolun ve takıntılı oyuncu seçimlerinle bu hale düşmemiz" geliyordur emin ol.

Elyesa

35 senedir futbolun icinde ama samsunspor taraftarini hiiiiiiic tanimamis dik kafaligin geregi yokdu hoca..Dua et seyircimiz alinmadi sahalara yoksa sen ozman 35 senedir körmüsüm derdin ..Bizide yakdin suan sampiyonluk sarkilari soyleyecekdik sayende son 2 maci beklicez ve ordanda birsey cikmayacak playy offa kjalcaz..Zamaninda Yilmaz vural mersin i.y   ile plaay off kaldiginda lig bitince sunu demisdi sampiyonluga oynayan takimlar plaay offda yorgun dusuyor ve yanilmiyosam kupayida hicbirzaman alamadilar!!! suan sampiyonlugu kovalayan tek plaay off takimi biziz :-(

Raqua55

Sen niye alttan alta yine taraftara salliyon? Ne yapti sana bu taraftar? 10 puanlik farki biz mi koruyamadik.

seskat

Şu teknik direktörü birileri yollayabilir mi artık. Açıklamasını izlerken sinirleniyorum.
Hala Twitter diyor, ya arkadaş senin Twitter ile ne işin var, yap teknik direktörlüğüne bak işine.
Hep bir bahane arama vs. Harbiden sıkt artık.

eprianu

Konuşmasından anlaşılıyor ki içerlediği konular var. Konuşmak istiyor ama çok kritik bir süreçte olduğumuz için konuşamıyor. Son yaptığı konuşma gerçekten çok ağır. Ya "taraftar" kelimesini kullanarak yaptığı genellemelere dikkat etmesi lazım ya da daha açık konuşması lazım. Sene başından beri destek vermeyip, takım kötü oynadığında ortalığı ayağa kaldıran, sadece son 2 haftadır destek verenler kimler mesela? Bir de neden "2 hafta" vurgusu yapıyor sürekli? Bahsettiği süreç Yüksel Yıldırım'ın 3 futbolcuyu takımdan kovmasıyla başladı. Bu durumu hala içine sindirememiş gibi görünüyor. Eğer takıma müdahale edildi diye kızıyorsa az da olsa hak veririm. Teknik direktör olsam ben de takıma müdahale edilmesini istemem. Ancak eğer hala "kardeşim" diye hitap ettiği futbolcu bozuntularının gitmesine üzüldüğü için bu tepkiyi veriyorsa ateşle oynuyor.

Lusage

Şu sezon hayırlısıyla bittiğinde süslü cümlelerini, engin taktik bilgini ve kardeşlerinide alıp, defolup gidersin umarım..

alperen_55

Avucunun içinde olan şampiyonluk Akhisar'ın alacağı sonuca bağlı.Öyle saçma şeyler yaptı ki kariyeriyle resmen dalga geçti.Mesela içerideki Giresun maçında hamurunu oyundan almasının izahı olamaz.Herkesin sağda Erkamı beklediği Menemen maçada bitik Caner'i oynatması yada dökülen defansta recep burak ı niye gönderdiğini kimse sorgulamıyor.O imkanlara rağmen iyi bir santrafor almayıp ikinci ligde yedeğin yedeği ahmethan köseye bu takımı mahkum etmesini kim izah edebilir.Bir bizim forvetlere bak bir de bizim rakiplerimize.Hoca biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya çalarız edasıyla başladı,sağolsun bize bir rahat maç izlettirmedi.Sonuç ta bu takımın Bu günkü pozisyonun yegane sorumlusu sensin.

Sol Açık

Hocanın oynattığı oyunu beğenmediğimi defalarca söyledim (hocayı başarılı bulsam da), ama bence teknik-taktik olarak en büyük hatası, o beğenmediğim oyun tarzına/taktik disiplinine uygun olmayan Giresun ve Menemen maçlarıydı. Yani 9 kişi kalmışken Giresun'dan uzatmada kontra atak golü yemememiz gerekirdi. Ya da Menemen'den yediğimiz 2.gol, taktik disiplin açısından kabul edilebilir gibi değildi.

Basit bir yaklaşımdır: "rakibine yenilmeyeceksin"!
Bu kadar "kontrollü" oyun oynatan bir hocanın zayıf rakiplerini yenmekte zorlanıp, gerçek rakiplerine kaybetmemesi beklenir. Avantaj net şekilde elimizdeyken; ADS ve Giresun'a kaybetmemeliydik. Olmadı...

Elyesa

Alıntı yapılan: Sol Açık - 30 Nisan 2021, 10:27:06Hocanın oynattığı oyunu beğenmediğimi defalarca söyledim (hocayı başarılı bulsam da), ama bence teknik-taktik olarak en büyük hatası, o beğenmediğim oyun tarzına/taktik disiplinine uygun olmayan Giresun ve Menemen maçlarıydı. Yani 9 kişi kalmışken Giresun'dan uzatmada kontra atak golü yemememiz gerekirdi. Ya da Menemen'den yediğimiz 2.gol, taktik disiplin açısından kabul edilebilir gibi değildi.

Basit bir yaklaşımdır: "rakibine yenilmeyeceksin"!
Bu kadar "kontrollü" oyun oynatan bir hocanın zayıf rakiplerini yenmekte zorlanıp, gerçek rakiplerine kaybetmemesi beklenir. Avantaj net şekilde elimizdeyken; ADS ve Giresun'a kaybetmemeliydik. Olmadı...

Giresun maci icin prim söz konusuysa ki öyle bir gercek var oyuncu basina 25000Tl diye biliyorum saldirmalarin tek sebebi bu..Ama isde sadece yenince prim vermeleride sacma yenilgiyede 100.000 Tl ceza deselerdi Bak arkayi nasil saglama alirlardi :-)

ercan0655

30 Nisan 2021, 22:10:34 #642 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2021, 17:09:47 ercan0655
Oynattığı oyunu bir türlü sevemedim. Her maç nasıl stres altında seyredilir? Belki bizim göremediğimiz şeyleri görüyor yaşıyor olabilir. Futbol bilgisini ve isminin önündeki şampiyon takımın hocası titrini sorgulayanam.
Bence hala kendini antrenör TD olarak görmüyor, hala futbolculuk günlerinde kalmış. İyi bir yönetici kesinlikle değil. Futbolcuları korumak adına ilk Bursa maçında yaşanan rezillikten sonra da verilmek istenen cezayı iptal etirmesi, rezil oyunu oynayanları/bilerek oynamayanları takımdaki kutuplaşmayı görmemesi yada düzeltmek için birşey yapmaması ve yönetimi beklemesi.yonetimle değil futbolcunun yanında olması, köprü olamaması benim gözümdeki saygınlığını bitirdi.

orucreis

Hoca artık bunlarda senin son şansların. Bu kadar emek, zaman, maddiyat, sabır harcanıp bu sezon üst lige sözlerini tutmazsan kariyerinin bitişi olur.

Takımı bir şekilde play-offa hazırla. Bir şekilde motive, şarj et. Sezon başından beri takır yakıt oynayan takımı play-offlarda görelim. Vura vura çıkalım.

eprianu

Bizi ulu orta şike yapanların, her türlü hileye başvuranların diline düşürdün. Bize bir kupa borcun var Ertuğrul Hoca! Takım içeriden sabote edilirken izledin, durdun. Bugün bize her türlü söylemde bulunanlar 10 puan farkı kapatıp geçti bizi! Gider misin kalır mısın bilmiyorum ama Play-Off'tan bu takımı çıkarmak zorundasın!