Samsunspor'un tarihi

Başlatan osmnl, 05 Ağustos 2009, 23:44:52

« önceki - sonraki »

osmnl

Samsunspor tarihi hakkında belgelere dayanan bir pdf dosyası...

Diğer takım taraftarlarınca tartışmalara son nokta konur umarım

http://www.bakisarisakal.com/spor.pdf

http://www.bakisarisakal.com/index.html

mehmet yılmaz

Baki Hoca, Kırmızı, Beyaz, Siyah - Samsunspor Kitabına "Samsun'da Futbol 1909-1960" adlı bir makale yazmıştı... Burada da Samsunspor'umuzun derin ve şanlı tarihini belgeleriyle görmüş olacağız.

Teşekkür ederiz paylaştığınız için.

gozgoz yýlmaz

Şimdi mevzu Baki Hoca muhabbetine dönecek ama akademik çevrelerde hocanın arastırmaları ciddiye alınmıyor. Niye diyorum, yav o bazen sallıyor diyorlar. Yanlış okuyormuş falan filan. Eee... Diyelim ki arada sallıyor olsun. İyi de kardesim adam öyle ya da böyle koca koca eserler yazıyor Samsun için. Peki siz sallamayan akademisyenler ne yapıyorsunuz Samsun kültür ve tarihi adına?

Siz salamıyorsunuz, çünkü hemen hiç birşey yapmıyorsunuz...

Yalnız bir sitemimi de etmeden geçemeyeceğim, Baki Sarısakal'ı bire keresinde ceketinin yakasında kocaman bir Bjk rozetiyle gördüm. Bu kadar Samsunlu, Samsuncu bir adama hiç yakıştıramadım... Çok üzüldüm doğrusu.

Oflu

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 06 Ağustos 2009, 00:15:05
Şimdi mevzu Baki Hoca muhabbetine dönecek ama akademik çevrelerde hocanın arastırmaları ciddiye alınmıyor. Niye diyorum, yav o bazen sallıyor diyorlar. Yanlış okuyormuş falan filan. Eee... Diyelim ki arada sallıyor olsun. İyi de kardesim adam öyle ya da böyle koca koca eserler yazıyor Samsun için. Peki siz sallamayan akademisyenler ne yapıyorsunuz Samsun kültür ve tarihi adına?

Siz salamıyorsunuz, çünkü hemen hiç birşey yapmıyorsunuz...

Yalnız bir sitemimi de etmeden geçemeyeceğim, Baki Sarısakal'ı bire keresinde ceketinin yakasında kocaman bir Bjk rozetiyle gördüm. Bu kadar Samsunlu, Samsuncu bir adama hiç yakıştıramadım... Çok üzüldüm doğrusu.

O akademisyenler sallamiyor tabiki, onlar "TEZ" yürütüyor. Baki Sarisakal "sallarken" onlarin "TEZ"leri Türkiye gündemlerine oturuyor. Akademisyenlerin topluma 1 kurusluk yardimini gösterirmisin bana sevgili GozGoz abicim? Her akademisyen kendi ideolojisinin akademisyeni yani savunucusudur. O akademisyenlerin ideolojileride Samsunsporu kapasamiyor maalesef...

osmnl

Akademisyen dediğiniz zat-ı muhteremler belge araştırmak için kaba etlerini kaldırmazlar.Öğrencileri vardır ve ödev kisvesi altında istedikleri belgeleri ayaklarına getirtirler.Dolayısıyla sallayacak başka şeyler bulurlar...Baki hocam tek başına bu işleri götürüyorsa ve üniversite tarafından sevilmiyorsa onunda nedeni şudur,Samsun'da araştırılabilecek konu bırakmamıştır Sarısakal;neye el atsalar onun kitaplarından kaynak belirtmek zorunda kalırlar.Ayrıca Beşiktaş takımını tutması onun Samsun sevdalısı olmasına ve araştırma yapmasına engel değildir diye düşünüyorum.Rozeti takmasa daha hoş olur tabi ki

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: osmnl - 06 Ağustos 2009, 21:29:37
Ayrıca Beşiktaş takımını tutması onun Samsun sevdalısı olmasına ve araştırma yapmasına engel değildir diye düşünüyorum.Rozeti takmasa daha hoş olur tabi ki

Elbette engel değildir lakin bence eksiktir, noksanlıktır... Sarısakal gibi Samsun için yatıp kalkan bir adama sadece Samsunsporlu olmak yakışırıdı bence...
Rozet işinde hemfikiriz zaten.

cany

08 Ağustos 2009, 18:42:05 #6 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 18:45:40 cany
Alıntı yapılan: osmnl - 05 Ağustos 2009, 23:44:52
Samsunspor tarihi hakkında belgelere dayanan bir pdf dosyası...

Diğer takım taraftarlarınca tartışmalara son nokta konur umarım

http://www.bakisarisakal.com/spor.pdf

http://www.bakisarisakal.com/index.html
keşke armada da 1927 yazsa

jean

su voleybol takimi hosuma gitti her bransta takimimizin olmasini cok istiyorum neyazikki parasizlik her donemde onumuzu kesti

Fecr_55

Alıntı yapılan: cany - 08 Ağustos 2009, 18:42:05
keşke armada da 1927 yazsa

Iyi ki yazmiyor..
Tarihimiz zengin, lakin o zamanlar Samsun gese, fener genclik takimlari vs. varmis, renkleri bile bize aykiri..kendimizi buldugumuz, gercekten bagimsiz ve büyük SAMSUNSPOR Klübü oldugumuz yil 1965..O yil dogmus gercek SAMSUNSPOR'umuz..

Sonuna Kadar 55