2019/2020 - Sezon Başı Hazırlık Maçlarımız

Başlatan mehmet yılmaz, 26 Temmuz 2019, 21:35:27

« önceki - sonraki »

orucreis

1-1 beraber bitti hazırlık maçı.

izlediğim kadarı ile şunu söyleyebilirim rakibin sahasına oyunu yığıyoruz ama yardımlaşma ve teknik yeteneklerde hala sorunlar var gibi.  Düzgün bir şut çeken oyuncumuz hala yok. tempo arttırıp artık hazır hale gelmek üzere olmamız lazım zaman daralıyor

Stoper

Hoca idmanlarda ve hazırlık maçlarında, Bahattin'i sol açıkta deniyor.
Ferhat'ın yanında, Bünyamin ya da Samed oynuyor.
O bölgeye transfer gelecektir.
Şu an takımın en zayıf bölgesi olarak orta saha gibi gözüküyor. Bünyamin ve Samed bizi ileriye taşır mı belirsiz. Daha net bir isim alınacak gidişat onu gösteriyor.

Yarın ki Van maçı, daha ciddi rakip. Hocanın kafasında 1-2 kişi dışında, kadro şekillendi.

mehmet yılmaz

Ofspor maçına bakınca, geçen yıldan hiç bir farkımız olmadığını söylemek lazım. Maalesef.
Yine top bizde, çok iyi top çeviriyoruz. Ancak hücum zenginliği yok, şut yok, kanatları kullanma yok, yardımlaşma ve alternatif oluşturma yok.
Elbette tek maç ölçü değil ama keşke hiç seyretmeseydim, sadece skoru öğrenseydim diye düşündüm.

Ollivanders

Ofansif anlamda geçen seneden farkımız yok. Yine gol pozisyonu üretemiyoruz. Futbolu rakip sahaya yığıyoruz ancak etkin ve yaratıcı hücum gerçekleştiremiyoruz. İlyas, Guido, Atabey ve Bahattin ileri uç adamlarımız. Geçen sene oynayan ve zor maçlarda yokları oynayan İlyas ve Bahattinden katkı beklemek bence anlamsız. Bahattin yerine bir transfer yapmamız şart. Ya İlyas'ın yerine ya da İlyas'ın arkasında oynayacak orta saha oyuncusu yerine çok çok iyi orta saha transferi de şart. Başka takımlar bizim imkanlarımızın onda birine sahip olsalar çoktan çıkmışlardı ama biz hala sahada yokları oynuyoruz.

tactician

Erzurum'daki ilk hazırlık maçında Bolu'daki görüntüden fersah fersah uzak bir görüntü verdi takımımız OFspor karşısında.
Bunda Erzurum'daki yüksek rakım ve düşük oksijen seviyesinin de etkili olabileceğini atlamamak lazım. Henüz takımın Erzurum'daki üçüncü günüydü sanırım. Fizyolojik olarak etkisi 2 ila 3. gün en yoğum biçimde hissedilir çünkü. O nedenle takımlar yüksek rakımlı yerlerde maç oynayacakları zaman ya maç günü (hiç orada konaklamadan) oraya giderler ya da 2-3 gün öncesinden orada kamp yaparlar.

Yine de Ofspor karşısında takımımızın saha parselizasyonu, hücum etkinliği vs gibi konularda majör takım olgunluğundan uzak olduğunu gördük.
Takımın halen kanat beklerin bindirmeleri ve kubilay'ın hokus pokusları harici rakip kaleye gitme anlamında yeni şeyler gösterdiğini söyleyemeyiz.
Bugün oynanacak maçtan sonra bir iki şey daha karalarız. Ama halen İrfan Hoca'nın Yılmaz'ı gönderip orta alanı boşaltmasına anlam veremiyorum. O bölge için sene başından beri transfer istedi ve sanırım bu talebine direnen yönetimin elini kolunu bağlamak için o bölgedeki en elle tutulur adamı gönderdi.

eprianu

20. dakika oynanıyor ve maçta 2-0 öndeyiz. Gollerimizi Enes kafayla ve ceza sahası yayından bir şutla Kubilay kaydetti. Atabey'in değerlendiremediği çok net bir pozisyonumuz da var.

Orta saha mücadelesi şeklinde geçiyor maç. Önde basıyoruz, kesinlikle rakibe rahat pozisyon imkanı vermiyoruz. Defansımız da  şu ana kadar iyi.

Maça ağırlığı koyma konusunda biz bir tık daha öndeyiz ama tam anlamıyla maçın hakimiyiz diyemeyiz.

maço

Ağız tadıyla bir hücum varyasyonu izleyemiyoruz ya.
Tamam takım defansı iyi ama ileride ikiye bir falan kanat bindirmesi orta ceza sahasının dışına çıkarma ne bilim hiç bir numara yok.
Takım defansımızın oturması tabiki önceliktir ama hücum konusunda da umarım ilerleme kaydederiz.

MeL_55

orta sahaya senelerdir o kadar transfer yapıyoruz ama hazırlık maçında gördüm ki hala en iyi 8 numaramız oğuz gürbulak.

nasıl oyuncu izleyip transfer yapıyoruz anlayamıyorum.
hasan kılıç gittiğinden beri orta sahamız toparlanamadı.

Shane_Falco

Arkadaş çağırın 45 yaşındaki Hakan Bayraktar'ı gelsin oynasın adam. Yoksa biz oraya eli yüzü düzgün kimseyi bulamicaz.

emre

Yönetime, hocaya güvenip yorum yapmamayı tercih ediyorum ama geçen seneden beri oyunu rakip sahaya yığdığımız zamanlarda bile gol pozisyonu olusturamamamiz, kaleye şut cekemeyisimiz çok can sıkıcı. Bu maddi imkanlarla göz göre göre bu sıkıntıyı yaşamamız çok enteresan. Sıkıntı belki de yeni gelen veya gelecek olanlarda değil de bu sıkıntı var olduğu müddetçe takımda olanlardadir.

mehmet yılmaz

3-2 kazandık. Can sıkıcı tarafı 2 gol yememiz. Bunun dışında yine oyunun hakimi biziz. Top bizde, iyi top çeviriyoruz.
Ancak halen şut çekme zaafımız var. Sağ bek Caner'in ofansif yönünü beğendim. Atabey çok katkı sağlayacak gibi göründü. Samet Asatekin, her şeye rağmen vaz geçilmez bir oyuncu.
Ahmethan'ı düşük tempoda gördüm. Bu maç için değil, genelde söylüyorum bunu; aynı şey Guido için de geçerli.
Savunma hattı netleşmiş gibi.
Yediğmiz 2. golde bariz faul vardı, vermedi hakem ve İrfan Buz da maçın bitiminde gidip hakeme epey bir söylendi.
Halen yeterli seviyede olduğumuzu düşünmüyorum. Ya takviye yapılmalı ya da eldekilerden azami verim alınmalı.
Geçen seneki travmanın izlerini -en azından benim adıma- silmek kolay değil. Takım olabilmemiz lazım, çok güvenmiyorum halen bu oyuncu kadrosuna. Kendilerini affettirmeleri zaman alacak.

twitter

Selçuk şahin boş geziyor değerlendirildi mi acaba

Herif halen topluyor oynadığı takımları

Stoper

Yarın son hazırlık maçını oynuyoruz.
Samsun'da sezon açılışı yapılacak mı bilmiyorum.
Yarın Ahmethan,Onur Eriş, Bünyamin gibi isimleri 11'de görmek istiyorum.

ata55

Gol yemeden, farklı bir galibiyet almayı umuyorum.
Bu arada, Samsun'da son bir maç daha olur mu acaba? Yeni Ordu'yla, Erbaayla falan.

evolution55

sezon açılışında maç yapılıyor her sene ama bu sene için sezon açılışı ile ilgili bir haber yok sanırım henüz