TFF 1. LİG 2020/2021 5. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 0 - 3 İstanbulspor

Başlatan cembaba, 06 Ekim 2020, 12:26:51

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Alıntı yapılan: eprianu - 10 Ekim 2020, 18:42:39Localara taraftar alınacakmış. Aslında yüzde 25 veya yüzde 30 kapasite ile taraftar alınabilir. İnşallah böyle bir karar alınır da uzun zaman sonra maça gideriz.

hani milli maçtan sonra loca artı %10 olacaktı? Bu virüs, normal tribünde oluyor da, locada mı olmuyor? Nereden bakarsanız bakın tutarsızlık.

Hadi diyelim bende loca var. Yanıma 8 kişi daha alabiliyorum. Ya o alacağım kişide virüs varsa. Üstelik locada dip dibesin.

Yap ağa Yüzde 20 sosyal mesafeli tribünü, koy güvenliği.

Atıyorum Bizim batı alt 8 blok. her bloğa al 100 kişi. Diğer tribünlere de aynısını yap olsun bitsin. he bunda bizim stad gibi uygun şart ara ama. Gidip bu tribünü çorum gibi inek bağlasan durmaz sdatlara yapma. Sakarya'da aç, Kocaelide aç tribünleri. Çünkü bu stadlar uygun. Ne bileyim ya. İyice nefret eder oldum. Virüsünü ayrı, federasyonu ayrı, maskeyi koluna takıp, hala eğlencesinde olan dikkat etmeyen arıza insanları ayrı ayrı ..

benim stadyumum her şeye uygun (Çıkış rezilliği hariç). virüse dikkat etmeyenler; Arkadaşım ben takımımı özledim, neredeyse 1 sene olacak maça gidemedim. 8 ayrı 40 derece sıcakta bile günde 14 saat maskeyi taktım. Hiçbir yere gitmedim, koskoca yaz geçti denize bile girmedim. Vebale giriyorlar. hakkımıza giriyorlar.  Her şeyi geçtim, bir sevdamız vardı ondan mahrum kaldık.

SSKLA

Ne kadar taraftarlı maçların taraftarı olsam da. Maçların seyircili olmasını mantıklı bulmuyorum. Fakat eğer bu yönde bir düzenleme yapılıyorsa da locaların tamamı kullanıma açık olmalı bence. Çünkü mantıken evden farkı yok ve 10 kişi alıyorsa makismum 10 kişi ilişki içerisindedir ki bu kişiler loca dışında da birliktedir. Locaların tamamı açık olmalı. Burda duygusal değil mantıki düşünmek gerekir. Parası olan maça gidebilir olayı değil bu, ev halkı maça gidiyor ve iş ortamı maça gidiyor bu. Son olarak şu oluyor bu da olsun mantığını hem halk hem siyasiler yürütüyor ancak ben bunu anlayamıyorum. Keyfi konmuş yasaklar değil ki bunlar, sağlık için konmuş yasaklar, daha da doğrusu tedbirler.Yani örtmenim o yemek yedi ben de yicem durumu değil. Sebepsiz yasaklar gibi değil (bkz: halkı isyana şevk eden arabesk şarkıların yasaklanması). Bu sebeple o oldu bu da olsun mantığı mantıksız gelmesiyle birlikte artık umrumda değil nolcaksa olsun.

Ayberk

Locaların açılması mantıklı veya değil, endüstriyel futbol vs romantizmi de bir kenara. Açıklamada süper lig, 1.lig,2.lig ve 3.ligde locaların %50 kapasitesi açılacak deniyor. Bu metni yazan inandı mı 3. Ligde loca olacağına 🙂

Nuri Asan

Alıntı yapılan: Ayberk - 11 Ekim 2020, 20:54:14Locaların açılması mantıklı veya değil, endüstriyel futbol vs romantizmi de bir kenara. Açıklamada süper lig, 1.lig,2.lig ve 3.ligde locaların %50 kapasitesi açılacak deniyor. Bu metni yazan inandı mı 3. Ligde loca olacağına 🙂

değil 3.lig, tff 2.lig. Ptt 1 hatta süper ligde bile kaç tane locası olan stad var.

yeni Sakarya Stadında bile loca yok, gittik gördük. Zannımca yeni kocaeli stadında da yok. Eee oraya 3.lig yazan federasyon, Kastamonuspor locasında mı izleyecek bu millet :D

KocumVolkan

Futbolcularımız perşembe akşamı test olacakmış. Tüm futbolcuların iyileştiği haberleri dönüyor :D Bu hafta tam kadro takımımızı izleyeceğiz gibi :D

KocumVolkan

Alıntı yapılan: KocumVolkan - 13 Ekim 2020, 16:28:08Futbolcularımız perşembe akşamı test olacakmış. Tüm futbolcuların iyileştiği haberleri dönüyor :D Bu hafta tam kadro takımımızı izleyeceğiz gibi :D

Hay dilimin... Tomane 4 hafta sakat diyorlar...

brigand

Tomane, Boli ve Alsan'dan yoksun çıkacağımız kesin. Ayrıca Gyasi için net bir bilgimiz yok. Tomane'nin sakatlığı için öngörülen süreyi bilmiyoruz.
Kaleci ve savunma dörtlümüz dışında tercihlerimizin ne olacağını kestirmek güç.

Tomane'nin yokluğu bazı defolarımızı ortaya daha net çıkarabilir. Özellikle ileri uçta topu tutma ve takımı ileriye taşıyacak zamanı yaratma konusunda sıkıntılar çekebiliriz. Çünkü hala katkı sunacak bir ortasaha kurgumuz ve oyuncu grubumuz yok maalesef.

İstek ve mücadelemizi üst noktada tutarak fark yaratmak zorundayız. Kubilay ve Savicevic'in üst düzey katkı vermesi şart. Kubilay'ın Alsan'ın yokluğunda ilk 11'de şans bulacağını ve daha sakin kalarak oyuna olumlu katkısı olacağını düşünüyorum.

maço

Tomane çok kötü oldu.
Vukan ile Kubilay'ı nihayet birlikte izleyeceğiz.

5 numaraları Eslem'e baskı yapacak bir kişi bulundurmamız lazım.

Tek ümidim İstanbul kapanan bir takım değil . Biz de ileride aktif olabilirsek rahat goller bulabiliriz.

ata55

jean

evolution55

Alıntı yapılan: maço - 14 Ekim 2020, 10:58:55Tomane çok kötü oldu.
Vukan ile Kubilay'ı nihayet birlikte izleyeceğiz.

5 numaraları Eslem'e baskı yapacak bir kişi bulundurmamız lazım.

Tek ümidim İstanbul kapanan bir takım değil . Biz de ileride aktif olabilirsek rahat goller bulabiliriz.

vukan için hastalık sürecinden biraz etkilendi dedi hoca, ilk 11 başlayabilir umarım

maço

Alıntı yapılan: evolution55 - 14 Ekim 2020, 12:36:54vukan için hastalık sürecinden biraz etkilendi dedi hoca, ilk 11 başlayabilir umarım

Ben de şimdi hızlıca özet geçtim.

Veli'nin yerini Erkam ve ya Ercan'la doldurabileceğimizi düşünüyorum. Plumain içinse Burak oynar gibi.

Ertuğrul hocanın Kubilay konusunda biraz daha olumlu bakmasına sevindim , kazanmaya çalışmasını duymak önemliydi.

Ama konuşmasından anladığım Muhsin , Buğra ve Oğuz çıkacak diye de endişem devam ediyor.

Genel olarak yansıtmak istediği kafasındaki oyun anlayışını benimsiyorum ve destekliyorum.

kavak_55

Zor bir maç olacak tüm olumsuzluklara rağmen kazanırsak çok çok harika olacak diye düşünüyorum. İnşallah kazanırız. Cornodan en çok zarar gören takımların başında geliyoruz. Düşüncem sonuç ne olursa olsun takıma sahip çıkmak zorunda olduğumuzu düşünmekteyim herkese sevgi ve saygılar. BAŞKA SAMSUNSPOR YOK.

_SoN_

İstanbulspor maçı öncesi,

Hoca'nın basın toplantısını izledim, genel hatları ile konuşmayı ve karşısındaki konuşarak motive etmeyi seven bir yapısının olduğunu zaten biliyorduk, ama zaman geçtikçe söylediğinin aksine eleştirilere o kadar da açık olmadığıda net anlaşılıyor. Özellikle Kubilay konusunda aldığı eleştirilere çok kızmış, bu konuyu neredeyse basın toplantısının geneline dolaylı yada direk olarak yaydı. Ayrıca içinde bulunduğumuz şartlarda şuanki puan olarak yerimizinde başarı olduğunu söyledi.

Konuşmalarının çoğuna tüm renktaşlarım katılmıştır, ama ben "bu günleri görerek geniş kadro kurduk" sözüne ve bu söz üzerine yaptığı planlamalarına katılmıyorum. Takımızda tek forvet vardı, o da sakatlandı. Tek alternatif diyebileceğimiz Ahmethan geçen senenin bile yedek oyuncusuydu, ayrıca şuanda kovid ten yeni çıkmış, İleri uçta üretkenlikten çok ama çok uzağız, transferler yapıldı ama ne kadar faydalı ve bu gidişatta bizi nereye kadar taşıyabilecek?

Bana göre hoca bu durumu Tomanenin de sakatlanmasıyla net görüyor ama içeriye dönük kızgınlığını basına ve taraftarın eleştirilerine döndürüyor. Aslında bu kızgınılığının sebebi bence sadece eleştirilmesi değil, şu an içinde bulunduğumuz ileri uçtaki eksikliğimiz.

Hoca'ya her zaman söylediğim gibi; takım oyunu oynatması, mücadeleci ve savunmaya dönük sağlam futbol yapısı itibari ile güveniyorum ve bu zo süreçten çıkacağına inanıyorum. Bu stresli durumun özellikle çok erken bir dönemde onu yormasına izin vermemesi lazım, hadi biz eleştiririz, kızarız, ama takım bu, bu sene bu şekilde gidecek, bunu görüp buna göre çareler aranması, acilen takım içinden bir forvet çıkarmamız lazım.

Benim basın toplantısından edindiğim izlenim özetle bu yönde, Hoca'da bizim gibi stresli...

Olumlu gördüğüm yön ise, o da bizim gibi gerçekten şartlar ne olursa olsun SONUCA GİTMEYE İNANMIŞ...

Önemli olanda bu.

SSKLA

Benim toplantıdan sezdiğim kendisinin tüm isteklerinin karşılanmadığı ama kol kırılır yen içinde kalır hesabıyla dışarıya yansıtmadığı yönünde. Yani yönetim ve aztopal her isteğimizi karşıladı gibi görünmeye çalışıyor, hataları da üstlenmeye çalışıyor. Ancak bu ne kadar sürdürülebilir bir yaklaşım tartışılır lakin profesyonel olan da budur. Fakat yaklaşımından da görüldüğü üzere yük biraz ağır basıyor omuzlarına şu an, topu biraz taca atarak dinlenmeye çalışıyor (Taraftar eleştirilerine yaklaşımı, maç değerlendirmeleri, uzay takımı değiliz söylemleri, çok fazla sakatlığımız vardı, maç kondisyonumuz ve alışkanlığımız eksikti hala eksik söylemleri). Doğaldır bu yaklaşım çünkü ben hocanın az transfer yapalım ve aldıklarımız da biraz kapalı kutu olsun ben heyecan arıyorum dediğini hiç sanmıyorum. Ayrıca bu lig için uzay takımı olabilcek şartlarımız da vardı ama her neyse. Velhasılı hoca akıllı biri her şeyin farkında ancak biraz geniş yüreklilik yapıyor mevkisi gereği bir şeyleri kompanse ediyor tampon görevinde bulunuyor.

Maça gelecek olursak. Tomane, Gökhan, Plumain, Veli kesin yok. Vukan, Gyasi 11'de olmaları şüpheli. Boli'nin kadroya girebilcek pozisyona gelmesi şüpheli. Yani şöyle bakınca 11'de oynasın diye aldığımız tüm yabancılardan yoksun bir 11 ile çıkmamız muhtemel. Boli maç gününe kadar toparlamazsa ki toparlayamayacak sanırım stoper yedeğin yedeğine kalacak. Plumain yerine Burak Oynacayack ki bu faydamıza bile olabilir. Tomane yerine Nadir büyük bir soru işareti. Gyasi 11 çıkacak durumda değilse Guido üzücü, Ahmethan oynamaz herhalde çünkü o da daha toparlayamamış kendisini. Baktığımızda baya bir eksik bir kadro ile maça çıkacağız, hatta şimdiden diyeyim tüm yük Kubilay'ın sırtında olacak. İstanbul çok seri gelebilen ve geldiğinde de etkili olabilen bir takım, ancak bizim topu ayakta tutmaya yönelik futbol onların dengesini bozabilir. Adanaspor'a yenilmişlerdi sebebi bence adana'nın soğuk futbolu, biz de şu ana kadar soğuk futbol oynadık genellikle, bu çıkarımıza olabilir. Lakin bizim açımızdan zor bir maç olacağı aşikar -tam kadro olsaydık bile- umarım puansız ayrıldığımız bir maç olmaz, 1 puan başarıdır bu maçta.