DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 28 Nisan 2009, 12:14:01
Dün akşam seyrettim bu filmi.Gerçekten çok iyi bir aksiyon filmi.İzleyin pişman olmayacaksınınz.

bu aksam inemedin pardon bilemedin yarın akşam izlicem bakalım ;D

edmontdante

Alıntı yapılan: **KaR6** - 28 Nisan 2009, 18:10:56
bu aksam inemedin pardon bilemedin yarın akşam izlicem bakalım ;D

Bırak filmleri ders çalış final dönemi yaklaşmadı mı sizin?Kapatma zamanının gelmiş olması lazım

**KaR6**

yok abi yaa, daha 1 ay var, ondan rahatım şimdilik.. 11 mayıs itibariyle kampa giriyorum ama, anca yetiştiririm.. 1 haziranda baslıyo sınavlar..

Ollivanders

Alıntı yapılan: edmontdante - 30 Nisan 2009, 12:34:51
Bırak filmleri ders çalış final dönemi yaklaşmadı mı sizin?Kapatma zamanının gelmiş olması lazım

Kapattık abi kendimizi sen merak etme yıgınla sayfa duruyor :) baska birsey dusunemez olduk ...

edmontdante

Alıntı yapılan: Serpico55 - 04 Mayıs 2009, 21:08:45
Kapattık abi kendimizi sen merak etme yıgınla sayfa duruyor :) baska birsey dusunemez olduk ...

Çok iyi bilirim son 1.5 ayın ne demek olduğunu

ali ihsan

Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 31 Mart 2009, 17:19:05
BROTHERHOOD OF WAR (2004)

İMDB PUANI:8.0/10

Filmi dün akşam izledim ve şunu söyleyebilirim ki Er Ryan'ı Kurtarmak bu filmin yanında çerez kalır... Yükselen Kore sinemasının en iyi örneklerinden biri... 1950 yılındaki Kore savaşına katılan 2 kardeşin dramatik öyküsü... Kardeşini eve sağ salim göndermek için her türlü fedakarlığı yapan bir abi... Savaşı karşıtı bir savaş filmi ayrıca... Çekimler mükemmel ,savaş sahneleri çok gerçekçi, müzikler de çok iyi kullanılmış... Film savaş filmi ama dramatik öğeleri de çok kuvvetli...

Özellikli ev sinema sistemi olanlar için izlemesi şölene dönüşecek 2 buçuk saatlik bir başyapıt...

İyi seyirler...

Kore sinemasının güzel örneklerinden olan bu savaş filmi giriş kısmında "Er Ryan'ı kurtarmak" filmini anımsatıyor. 1950 yılında başlayan Kuzey ve Güney Kore arasındaki savaşın yapıldığı yerlerde kazı yapan bir araştırma ekibi, savaş alanında bulduğu bazı eşyalar vasıtası ile bay Jin Tae'ye ulaşmışlardır. Savaş sırasında kaybolan ağabeyinden bir iz olabileceği düşüncesiyle yola çıkan Jin Tae bir taraftan da geçmişe dalar.

O yıllarda kendisi üniversite öğrencisi, ağabeyi ise ayakkabı tamirciliği yapmaktadır. Annesi ve ağabeyinin nişanlısı ile mutlu bir yaşantıları vardır. Ağabeyi tüm imkânlarını kardeşi ve ailesi için seferber etmiştir ve evlilik planları yapmaktadır. Ancak bu sırada komünist Kuzey Kore ile ülkeleri savaşa tutuşur. Jin Tae ve ailesi mülteci durumunda ülkenin iç kesimlerinde yaşayan ailelerinin yanına doğru yola çıkarlar. Yolculuk sırasında mola verdikleri bir sırada ordu tarafından iki kardeş silah altına alınır. Artık Jin Seok'un tek amacı vardır. Savaşta üstün başarı göstermek ve kardeşini ailesinin yanına göndermek...

Savaş filmi dediğin böyle olacak işte.Tek kelimeyle mükemmel.Sahneler müthiş.
Mutlaka izleyin

kýrmýzýbeyaz55

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 08 Mayıs 2009, 23:47:56
Savaş filmi dediğin böyle olacak işte.Tek kelimeyle mükemmel.Sahneler müthiş.
Mutlaka izleyin

gerçekten film süper..

tanju55

musallata bakan var mi arkadaslar...???

bence bakmaniz gereken bir film...

55 numara bir film MUSALLAT...

Ollivanders

Alıntı yapılan: tanju55 - 10 Mayıs 2009, 13:05:16
musallata bakan var mi arkadaslar...???

bence bakmaniz gereken bir film...

55 numara bir film MUSALLAT...

izledim ama korku filmi bana ters :):):) ama guzeldi ... Korku filmi istiyorsanız İspanyol versiyonu olum cıglıgı amerikan versiyonu Karantina

edmontdante

bu filmi indirim cd ye yazdırana ve altyazıyı makinanın açmasını becerene kadar 10 tane dvd yaktık.Kaç  kere yarıda takılıp kaldı hevesimiz kırıldı.Ama değerdi buna kesinlikle.

Ollivanders

Alıntı yapılan: edmontdante - 11 Mayıs 2009, 12:51:36

bu filmi indirim cd ye yazdırana ve altyazıyı makinanın açmasını becerene kadar 10 tane dvd yaktık.Kaç  kere yarıda takılıp kaldı hevesimiz kırıldı.Ama değerdi buna kesinlikle.

:) 10 cd Şehit verdik filme harbiden abi ya :):)  ama sonunda ogrendik ince ayrıntısıyla :):) fps fps :)

Clint_Eastwood

11 Mayıs 2009, 15:30:54 #176 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2009, 16:05:39 edmontdante
Otoko-tachi no Yamato - Son Görev / 2005
İMDB Puanı :6.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0451845/

2. Dünya Savaşında Japonların efsane savaş gemisi Yamato'nun imkansız bir göreve gönderilmesini ve vatanları için ölüme giden Japon askerlerinin dramatik öyküsünü anlatan bir savaş filmi... Gerçek bir hikayeden alınan ve gelmiş geçmiş en büyük savaş gemisinin Amerikalılara karşı verdiği mücadeleyi anlatan film özellikle savaş filmi sevenleri fazlasıyla memnun edeceği kanısındayım...

Herkese iyi seyirler...

Makiko Uchida'nın tek isteği, batırılışının 60. yıldönümünde Yamato zırhlısının bulunduğu yere gidecek olan bir gemi bulabilmektir. Bunun için vardığı limanda bir gemi ararken Katsumi Kamio'yla karşılaşır.İkinci Dünya Savaşı'nın son dönemlerinde Amerikan uçakları tarafından batırılan Yamato zırhlısında savaşmış bir asker olan Katsumi, Uchida'yı görünce gözlerine inanamaz. Çünkü Uchida, Yamato'da birlikte omuz omuza savaştığı Astsubay Uchida'nın kızı olduğunu söylemektedir. Halbuki Katsumi, Uchida'nın gemi battığında kaybolduğunu zannetmektedir.
Makiko ile birlikte Yamato'nun bulunduğu yere doğru yola çıkmayı kabul eden Katsumi için bu yolculuk, savaş zamanı Yamato'daki yaşam ve ölüp giden askerlerin geride bıraktıkları hayatlarına da hüzünlü bir yolculuk olacaktır.

edmontdante

Clint Sen de benim gibi 2.Dünya Savaşı meraklılarındansın herhalde

ali ihsan

11 Mayıs 2009, 15:57:00 #178 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2009, 16:32:28 edmontdante
Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 11 Mayıs 2009, 15:30:54
Otoko-tachi no Yamato - Son Görev / 2005
2. Dünya Savaşında Japonların efsane savaş gemisi Yamato'nun imkansız bir göreve gönderilmesini ve vatanları için ölüme giden Japon askerlerinin dramatik öyküsünü anlatan bir savaş filmi... Gerçek bir hikayeden alınan ve gelmiş geçmiş en büyük savaş gemisinin Amerikalılara karşı verdiği mücadeleyi anlatan film özellikle savaş filmi sevenleri fazlasıyla memnun edeceği kanısındayım...

Herkese iyi seyirler...

En kısa zamanda izleyeceğim.Savaş filmi olsunda ...

Clint_Eastwood

Alıntı yapılan: edmontdante - 11 Mayıs 2009, 15:50:15
Clint Sen de benim gibi 2.Dünya Savaşı meraklılarındansın herhalde

Evet edmontdante 2. Dünya savaşı filmlerini seviyorum senin gibi... Bu aralar Uzak Doğu kökenli filmleri izliyorum bu konuda bayağı tatmin edici düzeyde güzel savaş filmleri var.. Sizlerle paylaşmakta mutluluk duyuyorum... Son eklediğim filmi bulabilirsen seyret... İyi seyirler diliyorum...