Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

s_uzunkaya

12 Aralık 2020, 21:17:17 #465 Son düzenlenme: 13 Aralık 2020, 02:07:02 s_uzunkaya
Çoluk çocuğa rezil ettiniz bizi. Şu bursaspora varya arkadaşları toplasam sırıtmadan orta bi maç çıkarırdık.hoca şu yabancıları nasıl aldırttın!!? Savşcevic plumin ve o 42 numaralı kimdi adı aklıma gelmedi şimdi onları direk kes. Tomane ve boli yi zaten artık oynatamayacaksın muhtemelen. Sakat adamları sokmuşlar bize. Gyasi ye kondisyon yüklet kiloları verdirt. 2. Yarı 5 yabancı al yerlerine. Bi de şu nurallah salağına hangi topa çıkılır, pozisyonlarına göre nasıl nerde durulur öğret. Kaleye sağlam bi yabancı kaleci al. Bu Nurullah bebe daha. Ve işin kötüsü kendini geliştirecek kapasite de yok. Enes gibi aynı. Beyinsiz adamları futboldan direk eliyeceksin... Bursa gibi bi takımdan 3 gol yemek vallahi büyük başarı. Birde o siyah forma uğursuz geliyor. Muğla maçı da dahil o formayla devamlı saçma salak maçlar çıkardık ve galibiyetimiz yok. Uğursuz o formaaa...

Kaya

İşi bilen bir teknik adam , sezon başında birçok oyuncu ile asla ve asla lige başlamazdı.

Geçmiş olsun.

Desiqner

Alıntı yapılan: Kaya - 13 Aralık 2020, 01:48:57İşi bilen bir teknik adam , sezon başında birçok oyuncu ile asla ve asla lige başlamazdı.

Geçmiş olsun.

Kesinlikle katılıyorum. Nedense futbolu aklı başında takip eden insanlar haricinde sürekli bir isim övme feşizmi var Türk futbolunda. Ertuğrul hocaya da bu yapılıyor aslına bakılırsa. Bursasporlu bir hesap yazmıştı twitterda hoca geçen yıllarda taktik bilgisini geliştirmemiş ve transferde hala başarısız diye. Bunu süper ligde şampiyon yaptığı halde söylüyor. Neden ? Çünkü süslü kelimelerle gerçeklerden kaçamazsınız. Sizin isminizden korkarak 5 maç rakip takımlar çekingen oynar. Baktılar ki fire veriyorsunuz Bursa maçında olduğu gibi çoluk çocukla 3 lük yapıp gönderirler.
Bunları söylüyorum çünkü bu takımın hedefi Avrupa'da oynamak. Avrupa diyorum. Henüz Türkiye 1. liginde ümit veren bir takım kuramamış , gelecek vaad eden ve oyuna etki eden 2-3 oyuncu transfer edememiş bir hocadan hiç olmazsa Başakşehir ayarında derli toplu bir takım , transfer başarısı bekliyor muyuz ? Ben beklemiyorum. Ertuğrul hocam beyefendi kimliğiyle hep saygı duyduğum bir insan ama Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor projesinde ona güvenmiyorum.

jean

Elimizde bu kadar imkan varken neden bu duruma dustuk hayret edilecek is dogrusu hadi yabanci forvet aldin ikinciyide ligi bilen saglam birini al be kardesim

isyan

Yillardir kendisine haksizlik yapildigini düsünüyordum. Onca Anadolu takimi Sampiyon olmus bir hoca ya niye sabir göstermez neden kovar diye. Ama yavas yavas anlasiliyor. Aylar önce biri yazmisti Samsunspor Hoca nin son sansi diye. Bencede durum bundan ibaret. Süper Lige beraber ciksak bile, kendi yerinin bu Lig oldugunun kanaatindeyim

maço

Hocanın eline süper kadro verdik de beceremedi mi ?
Tamam hataları var, olacak da ancak iyi bir kadro ile neler yapacağını göremedik.
2.lig kadrosuyla oynuyoruz hala. Geçen sene bu takım playoff kovalar diyorduk ve dediğimiz oluyor.

Sol Açık

Alıntı yapılan: maço - 14 Aralık 2020, 15:34:37Hocanın eline süper kadro verdik de beceremedi mi ?
Tamam hataları var, olacak da ancak iyi bir kadro ile neler yapacağını göremedik.
2.lig kadrosuyla oynuyoruz hala. Geçen sene bu takım playoff kovalar diyorduk ve dediğimiz oluyor.

Genel hatlarıyla kesinlikle katılıyorum. Ama bu maçtaki 11 tercihleri ciddi şekilde sorgulanmayı haketti.

Bursa gibi bir takımın karşısına, Gökhan-Buğra-Ferhat orta sahasıyla ve Guido-Gyasi-Nadir hücum hattıyla çıkarsak, Bursa'ya bile gol atmak çok zor olur. Sadece Guido ile Gökhan oynadıkları bölgeler açısından kısmen golcü oyuncular. Ek olarak bu 6 oyuncunun neredeyse hiçbirisi (belki Gyasi dışında) pozisyon üretmez. Özetle, bu 11 ile gol bulmamız zor ve Bursa'yı yenmek için hızla gol bulup rakibi dağıtmak gerekirdi.

Sonuçta, bu kadro ile işimiz zordu ve olmadı. Bursa maçı Ertuğrul hocanın geldiğinden beri en kötü sınavı oldu.

_SoN_

Bize nedense hep ağzı çok iyi laf yapan hocalar denk geliyor,şöle mücadele böyle atak futbol,biri gelir kaybetsekte göze hoş gelen futbol oynayacağız der, diğeri boxe box der :)

Adama demezler mi, "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye?"

Hani o dakikalarca ağızlarından bal damlayan futbol ?

Sade edebiyat !!

maço

Alıntı yapılan: Sol Açık - 14 Aralık 2020, 22:48:56Genel hatlarıyla kesinlikle katılıyorum. Ama bu maçtaki 11 tercihleri ciddi şekilde sorgulanmayı haketti.

Bursa gibi bir takımın karşısına, Gökhan-Buğra-Ferhat orta sahasıyla ve Guido-Gyasi-Nadir hücum hattıyla çıkarsak, Bursa'ya bile gol atmak çok zor olur. Sadece Guido ile Gökhan oynadıkları bölgeler açısından kısmen golcü oyuncular. Ek olarak bu 6 oyuncunun neredeyse hiçbirisi (belki Gyasi dışında) pozisyon üretmez. Özetle, bu 11 ile gol bulmamız zor ve Bursa'yı yenmek için hızla gol bulup rakibi dağıtmak gerekirdi.

Sonuçta, bu kadro ile işimiz zordu ve olmadı. Bursa maçı Ertuğrul hocanın geldiğinden beri en kötü sınavı oldu.
Evet katılıyorum çıkan 11 sorgulanabilir ,  hoca hata yapabilir doğrudur.
Ancak bursa maçında kaleye tam 28 şut çekmişiz . 4 tane net pozisyon harcamışız. Sallıyorum eğer forvetimiz Jahovic , yanında da del valle olsaydı mesela buğra'yı niye oynattı diye kimse sorgulamayacaktı , 1-3 skor ile dönecektik .

Malesef kadro kalitesi düşük bunun sıkıntısını çekiyoruz.

Lusage

Cenk diyor ya hocadan daha mı iyi bileceksiniz diye,

Evet hocam senden çok daha fazla biliyoruz.

Ayrıca çöp Antep tayfasının ve kibrinin bu takımdan ayrıldığı günü, kutlu gün ilan edeceğim hocam..

emre

Hocanın elindeki kadronun kötü olduğundan dolayı bu halde olduğumuz görüşüne katılmıyorum. Kadronun kötü olduğu ayan beyan ortada. Ancak gördük çok daha kötü kadrolara karşı oynadığımız oyunu. Oyuncu tercihleri ve oyun anlayışı olarak verimli kullanamadı elindeki malzemeyi. Tercih ettiği oyuncular, etmediği oyuncular vs. Herşeye rağmen enteresan bir sezon geçiriyoruz ve topladığımız puan fena sayılmaz. İnşallah ikinci yarı herşey daha güzel olur.

5trawberry

Ertuğrul Hoca imza attığı gün, twitter'da alacağı ücretin açıklanması gerektiğini yazdım.
Geldiğimiz bu nokta, o gün adına haklı olduğumu ortaya çıkarıyor.
Profesyonellikten bahsettiler, şöyle dediler böyle dediler. Ücret açıklamaktan korktular. Bu takımın önemli figürü olduğu için o makamda olduğunu düşünüyorum. Şampiyonluk falan işin hikaye kısmı...
Okan Hoca'da şampiyon oldu öyleyse. Hatta dünya devleri ile kapıştı kazandı. Sekiz tane yemedi.
Düşüncem odur ki, kendisi Süper Lig'deki çoğu hocadan fazla kazanıyordur.
Hatta Şumudika bile on kat fazla teklif aldım derken, alt lig seviyelerinde maaş aldığını üstükapalı beyan etmişti.
**
Kenara bakıyorum. Kimsenin umrunda değil. Adam korner atamıyor müdahale eden yok. Öğrenmişler bir hareket elleri göğüse koyup taktik yapıyorlar güya.
Oğlum nasıl taktikse o on korner attın, aynı işareti yaptın. Top hep farklı yerlere gitti. Hocan bişe demiyor da senin de mi kafa basmıyor.
Arkadaş Whatsapp'tan yazıyor.
Ertuğrul Hoca'nın umrunda bile değil maç, Ankara hocasına bak yırtınıyor diyor.
Eee.
Nolacak Ankara hocasının güvendiği 5 yıllık kontratı yok.

Desiqner

27 Aralık 2020, 21:47:32 #477 Son düzenlenme: 27 Aralık 2020, 21:51:09 Desiqner
Alıntı yapılan: Desiqner - 13 Aralık 2020, 20:17:14Kesinlikle katılıyorum. Nedense futbolu aklı başında takip eden insanlar haricinde sürekli bir isim övme feşizmi var Türk futbolunda. Ertuğrul hocaya da bu yapılıyor aslına bakılırsa. Bursasporlu bir hesap yazmıştı twitterda hoca geçen yıllarda taktik bilgisini geliştirmemiş ve transferde hala başarısız diye. Bunu süper ligde şampiyon yaptığı halde söylüyor. Neden ? Çünkü süslü kelimelerle gerçeklerden kaçamazsınız. Sizin isminizden korkarak 5 maç rakip takımlar çekingen oynar. Baktılar ki fire veriyorsunuz Bursa maçında olduğu gibi çoluk çocukla 3 lük yapıp gönderirler.
Bunları söylüyorum çünkü bu takımın hedefi Avrupa'da oynamak. Avrupa diyorum. Henüz Türkiye 1. liginde ümit veren bir takım kuramamış , gelecek vaad eden ve oyuna etki eden 2-3 oyuncu transfer edememiş bir hocadan hiç olmazsa Başakşehir ayarında derli toplu bir takım , transfer başarısı bekliyor muyuz ? Ben beklemiyorum. Ertuğrul hocam beyefendi kimliğiyle hep saygı duyduğum bir insan ama Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor projesinde ona güvenmiyorum.
Hocam sana hala güvenmiyorum. Çok sağol sen de beni yalancı çıkarmıyorsun. 5 yıllık kontratın var , basın toplantısı yapıp sana yöneltilecek ve haklı olacak bir çok eleştiriyi de kabul etmediğini söylüyorsun. Umarım Samsunspor projesi heba olmadan hocayla helalleşiriz.
Bizim modern futbola hakim , elindeki oyuncu grubunun etinden sütünden hakkıyla yararlanacak , hedeflerimize uygun bir teknik direktör'e ihtiyacımız var. Tabi başkana bunu kimse şuan anlatamaz. Kendi anladığında çok geç olmaz umarım.

Sadece Samsunspor

Butun elestriler hakli olabilir. Ama 11e bakin gecen seneki altlig oyuncularimizlq oynuyoruz ve bu kadroyla 3.yuz 30 puan yaptik. Transfer konusunda ertugrulu elestiririm o ayri.

cembaba

Hocanın geçen seneki kadroyla 30 puan aldığını söylemek ve takdir etmemek olmaz. Ama Gyasi, Plumain, Yameogo transferlerini de yapan kendisi. Böyle bir oyun ortaya konması da kendi eseri. Şampiyonluk potasında olmamız büyük bir lütuf. Umarım ara transferde hata yapmayız.