Trabzon Büyüksehir olmak istiyor !

Başlatan Sercan, 02 Aralık 2008, 20:11:53

« önceki - sonraki »

Sercan

02 Aralık 2008, 20:11:53 Son düzenlenme: 17 Aralık 2008, 00:16:10 MeL_55
Trabzon, Büyükşehir Belediye olmak istiyor

Trabzon Valisi Nuri Okutan, Trabzon`un, konumu, tarihi geçmişi ve kültür birikimi itibariyle büyükşehir statüsünü hak ettiğini belirtti.

Okutan, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu`nun, büyükşehir olma yönündeki fikrini desteklediğini, Trabzon`un her yönden büyükşehir olma özelliğini hak ettiğini ifade etti.

Türkiye`de 15 ilin büyükşehir olduğunu hatırlatan Okutan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

``Trabzon, konumu, tarihi geçmişi ve kültür birikimi itibariyle büyükşehir statüsünü hak etmektedir. Türkiye`deki 15 büyükşehire baktığımızda bizim daha çok bu büyükşehirler arasına yakıştığımız görünüyor. Gerek merkezin nüfus sayısı, gerekse belediyelerin birbirine olan yakınlığı yönünden.

Beşikdüzü ilçemiz ile Of ilçemize kadar İl Özel İdarelerine ait sınırları ölçtürdüğümüzde 16 kilometre var. Geri kalan değişik belediyelerimizin sınırlarını kapsıyor. Hep belediyelerden belediyelere geçiş yapıyorsak bunun büyükşehir belediyesi altında toplanmasında fayda var. Böylelikle de nüfus olarak 700 bini geçiyoruz. Hem büyükşehir nüfus kıstası oluşmuş oluyor hem de büyükşehir ruhuna uyuyor.``

Trabzon Belediye Başkanı Canalioğlu, Trabzon`un büyükşehir yapılması için İçişleri Bakanlığına dilekçe gönderdiğini açıklamıştı.

``TRABZON`U BÜYÜKŞEHİR YAPACAĞIZ``

İktidarlarında Trabzon`u büyük şehir yapacaklarını ifade eden Baykal, ``Trabzon niye büyük şehir değil. Hangi gerekçesi var. Trabzon bu iktidarı indirecek, kendi iktidarını getirecek, hakkını da alacak`` dedi. Öğrencilik yıllarında Antalya`dan eğitim açısından Trabzon`a gıptayla baktıklarını, en sağlam eğitimin Trabzon`da olduğunu bildiklerini dile getiren Baykal, ``Ama şimdi öğretmenlik yok sayılıyor. Sözleşmeli, part-time, fason öğretmenlik çıkardılar. Oysa öğretmenlik kariyerdir, yaşam tarzıdır. Trabzon, Türkiye`nin beyin deposudur. Ama bu olmuyor. Bunu değiştireceğiz`` diye konuştu.

Sercan

gençlik spor müdürü Mehmet Atalay görevinden istifa edip trabzon büyükşehir belediyesi başkan adayı olacakmış diye duydum...

europe_55

Büyüksehir olmak öyle kolay degil...

Karadeniz´in TEK Büyüksehiri SAMSUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

since1965

Samsun un milletvekilleri artık bu iş için el ele verirler herhalde.

tankut

Sivas, Urfa, Denizli, Maraş, Malatya, Manisa, Balıkesir. Bu şehirlerin hepsi trabizondan büyük. onların suçu ne onlarıda yapsınlar o zaman. Hangisi daha çok ağlar ve baskı oluşturursa o mu olur. sizce acaba çok ağlayacak kimdur!!!????

HoliganSamSunLu

trabzon lobisi ankarada çok güçlü ondan gündeme gelmiştir...

kuzey55

sivas ve urfa daha çok hakediyor bence.trabzonun büyükşehir olacak kapasitesi yok.çok çalışmaları lazım.

ahk34

şu trabzonun lobisi ve siyasetcisi birde hemşeri tutuculugu bizim samsunda olsa inanın başkent oluruz.

CeLiL_55

hala boşa kürek çekiyorlar şunu bilmeleri gerekirki Karadenizin en büyük şehri Samsun Karadenizin Kralıda Babasıda Samsun.

veis

Clint_Eastwood

Trabzon değil büyükşehir, büyükKÖY bile olamaz!

seckin55

urfa ve manısanın nüfüsu 1.5 milyon...ben trabzonlulara ancak en son bursasporluların 90da trabzonun sayılmadıgı gol sonrası yaptıkları  al al al al al hareketini yolluyorum:))alıştılar nede olsa:))))))))))))))

kuzey55

adam ağlamış resmen yahu :) bir ofsayt için bu kadar ağlanır mı..bide küçük ve fakir edebiyatı yapmış.acıların takımı ts küçük sadriden inciler :D

Adige

Trabzon yaas yavas düşüyor  birde şampiyon olcaz diolar ya kopuyorum .:) ligi 10. btiriirler : D

yesil55

trabzon büyük şehir olsa en cok kime yarar  samsuna az mantıklı olalım beyler