SAMSUN KÖYÜ

Başlatan Sercan, 17 Şubat 2009, 21:27:12

« önceki - sonraki »

Sercan

Arkadaşlar trabzonun Çarşıbaşı ilçesinde Samsun diye bir köy var çok ilginç...

kumköylü ahmet

baska bir yer deseydin oturur enine boyuna düsünürdüm ama trabzon diyince isler deyisiyoooo...

yani bunlarin zaten esi benzeri yokki daha ne olsun
onlarda cokdur bu gibi dandik isler
mesala yollarinde ceza yeme finduk ye yaziyoooooo [onlarin akli bukadar ;D]

Sercan

Alıntı yapılan: kumköylü ahmet - 17 Şubat 2009, 22:59:48
baska bir yer deseydin oturur enine boyuna düsünürdüm ama trabzon diyince isler deyisiyoooo...

yani bunlarin zaten esi benzeri yokki daha ne olsun
onlarda cokdur bu gibi dandik isler
mesala yollarinde ceza yeme finduk ye yaziyoooooo [onlarin akli bukadar ;D]

Arkadaşım olayın mantığını kavramadın heralde.Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u aldığında orayı Türkleştirip,müslümanlaştırmak için Samsun'dan bir sürü insanı yerleştirmiş.Acaba bu köyün asıl yerlileri Samsunlular olabilir mi?Bu isim tesadüf olamaz hele trabzon gibi bir yerde...

Mert

Google earth den aradım samsun diye geçiyor ama diğer adı çarşıbaşı ve halen çarşıbaşı olarak kullanılıyormuş.Şu ana kadar ilk senden duydum sercan kardeşim inşallah bu işin aslı yoktur.

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 17 Şubat 2009, 23:50:31
Arkadaşım olayın mantığını kavramadın heralde.Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u aldığında orayı Türkleştirip,müslümanlaştırmak için Samsun'dan bir sürü insanı yerleştirmiş.Acaba bu köyün asıl yerlileri Samsunlular olabilir mi?Bu isim tesadüf olamaz hele trabzon gibi bir yerde...

aynen bu konuların üzerini örtmek yerine derinleştirmek gerek

Yalnızca BİZ

Türk Dil Kurumu'nda SAMSUN köyü olarak geçiyor...

kumköylü ahmet

samsunlu nerede insanlik orada  ;D ;D

esedullah

Tribün_ali

Samsunlu nerde adamlıkda orada allahın rumları

Ne ermeni ne rum tek düşman trabzon

Sony

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 18 Şubat 2009, 00:39:15

aynen bu konuların üzerini örtmek yerine derinleştirmek gerek

benim seminer ödevimdi bu dediğin aslında bu trabzonu feth etmek için çepnilerden yardım istiyor ve onlarda (haliyle samsun da bulunan türk boyu) fatih sultan mehmete yardım amaçlı gidiyor...daha sonra fatih sultan mehmet te aynı şekilde istanbul fatih ilçesini de samsun çarşambadan aldıkları ile oluşturmuştur...