Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Baþkent_55

Alıntı yapılan: berusa55 - 16 Ağustos 2008, 16:00:56
Her şey açık! Sen tebliğ edeceksin, gerisi kişiye kalmış. Canını sıkmana gerek yok... Sorumluluğu O'na ait sana değil. Sen tebliğ ederek açıklayarak sana ait olan sorumluluğu zaten yerine getiriyorsun hala kızı!

Allah her şeyi bilen ve görendir! Rahat ol....

bu en güzel cevap tı ..........birde şunu söylesen üzerindeki et ve kemik yığınına can veren kalbibin hep aynı standartta atmasını sağlayan gözlerinin bi kamera gibi çalışmasını sağlayan nedir koca bi tesadüf mü sence yoksa bunlarrı yaratan oluşturan güç mü var ......düşün birazcık düşün cahil insan.......Allah birdir ondan başka ilah yokturHz.Muhammet(Sav)onun resuludur...kendine sorular soracağına yalnızca 2 dk düşün .......hala kızı aynen bunları ilet

**KaR6**

tüm abilerimin kardeşlerimin kandili mubarek olsun..

oguz_5528

AntZ

Herkesin kandili mübarek olsun arkadaşlar.

Sevgili Hala kızı canını sıkma böyle şeylere. Bunların hepsi cahilliği kendine farklılık olarak seçmiş insanlar. Yapmak istedikleri ilgi çekmekten başka birşey değil. Ben bu yaşıma kadar zaten kuranı ve incili yiyip yutmamış ateist görmedim :D Nedendir bilinmez hepside en ufak bir tartışma olsa ben ikisinide yalayıp yuttum diye başlar söze. Biraz olsun içinde yazılanları okumuş ve anlamış olsa zaten tartışmaya gerek kalmayacak. Sorduğu soruların hepsinin cevabı var orda, başka yerde aramasına gerek yok. YALAN... Bunların hepsi kör cahil. Arada belki tek tük çıkar ama bu mübarek günde bana yemin ettirecekler çoğu yalan.

Berussa55 kardeşimin söylediği gibi sen üstüne düşeni yapmışsın.

Sercan

Alıntı yapılan: hala kızı - 16 Ağustos 2008, 15:58:46
YA arkadaşlar sağolun ama hiç birşey kafi değil.
sevgili berusa55 göndermiş olduğun linkten bir kaç kesit ilettim kendisine ama nafile bana verdiği cevaba bakınız:

ben kuranı ve incil'i onlarca kez okudum, ve nlyiste'nin dediği gibi, allah nedne bizi dunyaya gonderip ona kulluk yapmamızı istiyo ? bunuda açıklıyabilecek misin ? kendini mi tatmin etmek istiyo ? beni yaratıp sonrada ona inanmadığım için beni cehenneme gönderio saçmalığa bak........ !!!!!!!!!

daha da bir şey demiyorum yaaa!

sen diceklerini demişsn zaten gençliğimzde bir kayma var gibi ama olsun önce anne - baba verecek eğitimini.O çocuğun suçlusu ona dinimizi öğretmeyenlerdir.Tabi benim yanımda olsa vecd ile uslanmayana etmeli tekdir,tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir...

Revenge

Genc bir delikanli senelerce yurt disinda okuduktan sonra vatanina
atiest olarak geri doner. Uc sorusuna hic kimse cevap veremediginden
dolayi cani gayet sIkintilidir. Ebeveyni ogullarina yardim etmek
niyetiyle buyuk ilim sahibi olan koyun hocasina gotururler. Hoca ve
delikanlinin arasinda gecen dialog soyle devam eder.
Delikanli: Kimsin sen? Sorularima cevap verebilecek misin?
Hoca: ALLAH'in bir kuluyum ve Onun izniyle sorularina cevap verebilecegim.
Delikanli: Emin misin? Proferserler bile cevap veremedi bana.
Hoca: ALLAH'in izniyle cevap vermeye calisirim
Delikanli: 3 sorum var
1. ALLAH yasiyor mu? oyle ise, seklini bana goster
2. Takdir (kader) nedir?
3. Eger seytan atesten yaratildiysa neden cehenneme yollaniyor,
cehennemde ates dolu degil mi? Ates atesi nasil yaksin. Tanri bunu
dusunemedi mi?
Bu arada, aniden bizim hocamiz delikanlinin basi uzerinde bir saksi kirar.
Delikanli cani yana yana sorar; Neden sinirlendin ki?
Hoca: Sinirlenmedim. Bu benim uc soruna bir cevabim der.
Delikanli: Hic birsey anlamadim.
Hoca: Nasil hissetin kendini saksiyi basinda kirinca
Delikanli: Tabii ki, fena bir aci hissettim.
Hoca: Yani, acinin varligina inaniyor musun?
Delikanli: Evet
Hoca: Bana bu acinin seklini goster ozaman!
Delikanli: Gosteremem.
Hoca: Bu benim ilk cevabim. Herkes ALLAH'in varligini hisseder ama
ALLAH'i goremez.
Hoca: Dun gece ruyanda benim basinda saksi kirdigimi gordun mu?
Delikanli: Hayir.
Hoca: Bugun boyle birsey ile karsilasacagini hic dusundun mu? aklindan gecti mi?
Delikanli: Hayir
Hoca: Bu iste takdir dir (kader)
Hoca: Biz neyden yaratildik? topraktan yaratilmis degil miyiz ?
Delikanli: Evet boyle denir.
Hoca: E o zaman ? Saksida topraktan yapilmadi mi? ALLAH isterse
ateşten yaratilan seytani atesin icinde cezalandiramaz mi?

Sadece Samsunspor

alperen_55

TÜRK olmayı onur,MÜSLÜMAN olmayı gurur sayanların,bol yıldızlı değil ayyıldızlı bayrak altında saf tutanların ve samsunspor.biz üyelerinin berat kandiklini tebrik ederim..

hala kızı

şuan da ay tutulması var...SEYREDİN

berusa55

Samsun'da da bulut tutulması var ne yazık ki :-\

KocumVolkan

arkadaşlar 1.ligi samsunspor dışında takip etmiyorum size soracaklarım var. bu yıl hangi ekipler süper lig yolunda büyük aday  hangi ekiplerin düşmeye oynamasını bekliyorsunuz ? şöyle kısa bi özet iyi gelir :D

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: KocumVolkan - 17 Ağustos 2008, 14:16:26
arkadaşlar 1.ligi samsunspor dışında takip etmiyorum size soracaklarım var. bu yıl hangi ekipler süper lig yolunda büyük aday  hangi ekiplerin düşmeye oynamasını bekliyorsunuz ? şöyle kısa bi özet iyi gelir :D

ç.rize,manisa çıkmaya adaylar - güngören,karabük düşmeye yakınlar

Sercan

Alıntı yapılan: tuqberk - 17 Ağustos 2008, 15:09:46
ç.rize,manisa çıkmaya adaylar - güngören,karabük düşmeye yakınlar

Bizim ne olcağımız belli değil:):):):)

berusa55

19 Ağustos 2008, 00:34:43 #193 Son düzenlenme: 19 Ağustos 2008, 00:37:57 berusa55
Tüm Türkiye sıcaklardan kavruluyor. Ve Samsun dışındakileri bilmiyorum ama burda bir de sıcaklar nemle birleşince oturduğumuz yerde terliyoruz. Ve daha bir hafta sürecekmiş arkadaşlar. Şu an bu mesajı yazarken Samsun'da hava 25'C ve nem %88. :)

AntZ

Saat 4:53 ve 26° yaprak kıpırdamıyor :(