Yeni Samsun Otogarı'nın renkleri

Başlatan Anonymous, 29 Aralık 2004, 13:03:20

« önceki - sonraki »

jean

kirmizi beyaz olmsai lazim tabi her kentin takiminin rengi konur normalde bu hatayi duzeltirler elbet

jean

bende ne zaman gelirsem gece operasyona cikiyom 55 fb gs li plakalari gece boyayacam

Bafralı

Renklere hala dokunmamışlar. Gelirken gördüğüm manzara hayal kırıklığına uğrattı. Mayısta Açıyolarmış herhalde.
Ek bir bina yapıyorlar. Bakalım onun renkleri ne olacak.

yönetici

Alıntı yapılan: "Bafralı"Renklere hala dokunmamışlar.
Gelirken gördüğüm manzara hayal kırıklığına uğrattı. Mayısta Açıyolarmış herhalde.Ek bir bina yapıyorlar. Bakalım onun renkleri ne olacak.

Karadeniz'in en büyük otogarı olması ne kadar gurur veriyorsa,
bu renk rezaleti de bir o kadar yüz kızartıyor..

sezer-55

açılıştan bir ay önce otogarın rengi kırmızı beyaz

tankut

Arkadaşlar ne oldu otogar açıldımı? renkleri ne oldu bilgilendirirseniz iyi olur.

timofte

Otogar 12 Ağustos'ta faaliyete geçiyor. Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı olacakmış ismi ..
Resmi açılış daha sonra yapılacak. İhaleyi Galip Öztürk'ün kazanması güzel oldu.
Hem işletmesini öz Samsunlu birinin yapacak olması güzel hem de belki bu çirkin ve Samsun kimliğini yansıtmayan renklerden Öztürk sayesinde kurtulabiliriz. Mülküyle birlikte aldığı için renkler hakkında tasarrufta bulunma hakkı olabilir.
Burada defalarca söyledik; yapılması gereken bir projeydi ama Samsunsporlular olarak bundan rahatsız olmamızdan daha doğal bir şey olamaz. Henüz hiçbir fiili tepki vermediğimiz halde buradaki eleştirilerimizi bile kaldırmakta zorlananlar oldu. Neyse ki bizim bu duruma niçin tepki gösterdiğimizi Samsunspor'u hayatında özel bir yere koyanlar anlıyorlar.
Bu konuda site olarak da bir tepki gösterilmesi gerektiği kanısındayım.

hasselbaink

haber metnine kelimesi kelimesine katıldığımı ifade etmeliyim. Bir şehrin en önemli teşhir merkezi otogarıdır. Çünkü, düşünün Samsun üzerinden giden bir adam Samsun denilince öncelikle otogarını hatırlayacaktır. Bu nedenle belediyenin yapmış olduğu bu çalışmayı alkışlamak lazım. Çünkü eski otogar -bizim deyişimizl garajlar Samsun'a hiç yakışmıyordu.

Otogarın renklerine gelince; bunu bir hıyanet olarak değil de bir gaflet olarak değerlendirmek lazım diye düşünüyorum.

Trabzon'da şehrin kaldırım taşları bile bordo-mavidir. Geçenlerde yolum Giresun otogarına düştü -ki yeşil-beyaz idi.

Ancak burada maliyet konusu öne sürülebilir çünkü renk değiştirilmesi evin dışını boyamak gibi olmayacaktır yeni otogarda.

Bir de otogar özelinden yola çıkarak genele dair şunu söyleyeyim; dört sene Samsun'dan uzak kaldım ve her gelişimde şehrimi daha da güzelleşmiş buldum. Artık misafirlerimizi gururla dolaştırabileceğimiz mekanlarımız var. Lütfen elmalarla armutları karıştırmayalım ve otogar renkleri fiyaskosundan ötürü topyekün bir karalama işie girmeyelim.

timofte

@ canikli, dikkat ederseniz topyekün bir karalama zaten sözkonusu değil. bu başlıkta başından beri sadece bu konuda bir eleştiri getiriliyor ve bu elmalarla armutlar karıştırılmadan yapılıyor.

hasselbaink

yazılanların hepsini okudum
genel anlamıyla sizin dediğiniz yapılmış
yani otogar konusunda gerçekten de Samsunsporluluk ön planda tutulmuş

yazdıklarım da durum eleştirisi değil de geleceğe dönük bir ikaz olsun en azından.

dediğim gibi bu bir ihanet değil bir gaflettir; bir samsunsporluluk cehaletidir!

beşnumara

sevgili timofte abi galip öztürke ulaşabileceğimiz bir mail adresi var mı  adrese mail atıp bu otogarın renklerinin kırmızı beyaz olmadan açılmamasını isteyelim o yapar :lol:

timofte

Alıntı yapılan: "kral samsunlu"sevgili timofte abi galip öztürke ulaşabileceğimiz bir mail adresi var mı  adrese mail atıp bu otogarın renklerinin kırmızı beyaz olmadan açılmamasını isteyelim o yapar

bence çok iyi fikir, Galip Öztürk'ün adresi :  gozturk@metroyatirim.com.tr
Çok sayıda mail atarak sesimizi duyurursak bunu dikkate alacaktır diye umuyorum.

Amsterdamli

Bu otogarin bitmis hali ve sari lacivert renklere rastlayamiyorum. Su sekilde cok guzel gorunuyor ve bence bu durumda hic bir sorun yok.

Sevgili Timoftenin yayinladigi fotograf acaba arka pilanin fotografimi, oda olabilir tabiki. Ama ondeki renklere uymaz ve cok cirkin durur.

timofte

AlıntıBu otogarin bitmis hali ve sari lacivert renklere rastlayamiyorum. Su sekilde cok guzel gorunuyor ve bence bu durumda hic bir sorun yok.

Sevgili Timoftenin yayinladigi fotograf acaba arka pilanin fotografi mi, oda olabilir tabi ki. Ama ondeki renklere uymaz ve cok cirkin durur.

Sevgili Amsterdamlı diğer fotoğraf tahmin ettiğin gibi otogarın arka planı ve çatısı.
Senin koymuş olduğun resim ise giriş kısmına ait; buradaki renklerde bir sorun yok
ama arka plandaki sarı ile birlikte uyumsuz ve çirkin duruyor.
Bütün bunlar da en başta sarı-lacivert in düşünülmüş olmasından kaynaklanıyor.

sezer-55

otogar harika olmuş kimin emeği geçmişse Allah razı olsun Samsuna yakışır bir hizmet.