TFF 1. LİG 2020/2021 4. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 1-0 Akhisarspor

Başlatan cembaba, 28 Eylül 2020, 10:24:02

« önceki - sonraki »

brigand

Maalesef şuana kadar beklediğim önlibero ve forvet transferleri gerçekleşmedi. Transferin son günü olan 5 Ekim Pazartesi gününe kadar gerçekleşeceğine dair umudum da azaldı açıkçası. Umarım yanılırım. Savicevic gribal enfeksiyon geçirdiği için, Boli son maçta ki sakatlığından dolayı ve Burak Covid pozitif olduğundan bu hafta içi idmanlara katılamadılar. Maç kadrosunda olacaklarını da sanmıyorum. Hocanın revizyona gidebileceği konuşuluyor. Bende Ferhat, Gyasi ve Kubilay'ın forma bulacağını düşünüyorum.

Kadro beklentim: Nurullah, Caner, Veli, Yalçın, Kerem, Ferhat, Gökhan, Kubilay, Gyasi, Plumain, Tomane

Kubilay'ın yerine Oğuz'la başlayıp sonradan oyuna dahil edebilir. Bunun dışında Alsan'a bu sezon ki ortasaha rolünü iyi uygulatmamız gerekiyor. Sahte 9 yerine göbekte daha çok oyunun içinde olması lazım.

Akhisar ortasahası Rotman, Bjannarson ve Taha'dan oluşuyor. Oldukça defansif görünümü olan bir ortasahaları var. Kalecileri Lukac dışında kalan kadrolarının bize göre bir üstünlüğü söz konusu değil bana göre.

Mevcut ortasahamızın baskın gelmesi için daha çok mücadele göstermemiz lazım o bölgede. Oyunu ortaya sıkıştırmamak adına kanatlara daha fazla görev düşecek. Bu noktada elbette ilk beklentimiz, Gyasi'nin göstereceği performans olacaktır. Güzel bir başlangıç yapması ve beklediğimiz etkiyi göstermesi, bizim açımızdan sanılandan çok daha fazla önemli.

Milli maç arasından önce alacağımız galibiyet hem moral motivasyon hem de hedeflerimiz açısından çok iyi olacaktır.

ask55

Çok kritik maç.
Kazanırsak 4 hafta 8 puan fena değil diyebiliriz.
ADS deplasmanına kadar 4 maçın 3'ünü içeride, 1'ini de dışarıda ligin en kötü takımı Eskişehir ile oynuyoruz.
4'te 4 ile ADS deplasmanında liderlik maçına çıkalım inşallah .

evolution55

ümit özatın klasik durumu, 8 ile 10. haftadan sonra takımı düşüşe geçer sonrasında da gönderilir. ayrıca adsdeki kadroyu idare edebilecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum. mutlaka patlayacak bir yerde, bizden önce olmasın mümkünse :)

ask55

Hoca ceza aldı Akhisar maçında tribunde.

YILPORT SAMSUNSPOR Kulübü teknik sorumlusu ERTUĞRUL SAĞLAM'ın, 27.09.2020 tarihinde oynanan ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR-YILPORT SAMSUNSPOR TFF 1. Lig müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Nuri Asan

Parası neyse verelim, önemli değilde yalandan yere ceza da ağır oluyor. Sportmenliğe aykırı hareketmiş. Yok yani Ertuğrul Sağlamı tanımasam inanacağım.

_SoN_

Oynayamayacak oyuncularımızın net bilgisi varmıdır? Daha önce hafta ortasında basın açıklamasında bunları söylüyoru hoca, ama şuanda bunun net açıklamasını göremedim.

cembaba

Hepimiz orta saha bekliyoruz. Forvet de gerekliydi tabii ki. Ama bu dakikadan sonra iyi bir orta alan oyuncusu bulmak çok zor olacaktır. Ben ilk devreyi bu kadromuzla tamamlayacağımızı düşünüyorum. Ayrıca bu kadronun 4-3-3 oynayamayacağı gün gibi ortada. Bu sistemi oynamamız için ortadaki 3 isimden iki ismin topun rakipte olduğu kısımlarda da oyunda olması gerekiyor. Top rakipteyken Gökhan Alsan ve Savicevic'in savunma yönü olmadığı için ortadaki isim yalnız kalıyor. Bandırma maçında Muhsin hücuma katkı veremediği için ilk yarı kötü oynadık. Ayrıca Muhsin topu alıp kreatif şekilde top dağıtıcı oynayamadığı için yan paslarla ve stoperlerimizle çıkmaya çalıştık. Saçma bir görüntü ortaya çıktı. İkinci yarı da Oğuz hücuma destek verdi ama savunma yönümüz eksik kaldı. Kaptırdığı topta golü ağlarımızda gördük.

Gökhan Alsan'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Gökhan Alsan İrfan Hoca döneminde de bu yılki pozisyonunda oynadı ve hiç verim alamadık. Ne zaman sahte 9 veya 10 numarada oynamaya başladı. Hem gol attı hem de hücumu besledi. Gökhan Alsan bu dakikadan sonra 8 numara pozisyona çok zor evrilebilecek bir oyuncu. Ne olursa olsun hücuma en yakın oynatacağımız isim Gökhan Alsan olmalı. O bölgeyi Gökhan'a teslim ettikten sonra ortadaki iki isim büyük önem kazanıyor. Bu isimler ya iki tane 6 numara olacak yada 6 ve 8 numara ile oynayacağız. Tek çapamız Ferhat veya Muhsin olacağını düşünürsek 8 numarada sadece Oğuz kalıyor elimizde. Savicevic'in de savunma yönü zayıf olduğu için bu sistemde devre dışı kalacaktır.

Bu yüzden diyorum ki sorunumuz tamamıyla sistem. Bu takım bu kadro ile 4-3-3 oynayamayaz.

brigand

Hocanın açıklamalarına bakacak olursak Gyasi'nin ilk 11 çıkması çok zor, kadroda olma ihtimali yüksek. Savicevic, Burak, Erkam ve Boli olmayacaklar. Nadir'in de ilk haftadan kadroya girmesini beklemiyorum.

Nuri Asan

ask55

Boli'nin durumu bugun bellı olacakmıs.
Bu mac oynamayacak ama sakatlıgının suresı bellı olacakmıs.
18 ekıme kadar mac yok.Gecer ınsallah

Stoper

Vukan'ın covid-19 testi pozitif çıkmış, Kubilay denensin; görelim şu çocuğu ilk 11'de, rakip gençlerle çıkan Akhisar, şimdi değilse ne zaman?

SSKLA

Alıntı yapılan: Stoper - 02 Ekim 2020, 22:11:06Vukan'ın covid-19 testi pozitif çıkmış, Kubilay denensin; görelim şu çocuğu ilk 11'de, rakip gençlerle çıkan Akhisar, şimdi değilse ne zaman?

Oynaması konusunda hem fikirim, ancak bir yanlış bilgi var. Akigolar gençler ile çıkmıyor hatta hatrı sayılır iyi bir kadroları var. Sadece maddi huzursuzluk var ve tahta kapalı. Umarım küçük görmeyiz, tehlikeli bir rakip aslen.

binikalamadım

Gyasi , Saviçeviç ve Boli oynayamayacak galiba...karın ağrısı yer orta saha bir oyun kurucu bir de hücuma katkı sunabilecek topçu monte edebilsek oraya süper olacak...

_SoN_

Bu saate kadar bekledim maç için seçilen 21 kişilik kadro hala açıklanmadı, önceden sakatlar, cezalılar belli oluyordu, şimdi buna birde covid pozitif olanlar eklenince, kimin oynayıp oynamayacağını tahmin etmek güçleşti. Özellikle covid isimleri net olmayınca maç saatinde öğrenebilir olacağız sanırım 21 kişilik kadroyu.

Bu durumla beraber maç kadrosu tahminleri zorlanıyor, benim tahminim, hocanın seçeceği 11 alttaki gibi olur,benim görüşümde kubilay'ın artık ilk 11 başlaması, enes ve guidonun da en az bir kanatta değerlendirilmesidir, ama hocanın stilini bildiğim için bu oyuncuları ilerleyen dakikalarda kullanacaktır. Merak ettiğim Ferhat eğer covid değilse neden kadroya bile alınmıyor, neden düşünmüyor hoca?

Ertuğrul hocanın maça çıkması muhtemel 11

5trawberry