DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Kaya

@cembaba Genesis Rodriguez derim başka da bişe demem  :D :D

buonanotte

Rodriguez başka dünyadandı sanki. :evet:

cembaba

Filmin Adı: Kardeş Gibiydiler / 1996
Filmin Süresi: 2.20 dk
imbd puanı: 10/8.9

1960'larda Hell's Kitchen'da büyüyen Shakes, Michael, John ve Tommy adındaki 4 çocuk, eşek şakası yaparken yaşlı bir adamın yaralanmasına neden olurlar. New York'taki Wilkenson Center'da 1 yıla yakın hapsolan 4 arkadaş, buradaki gardiyanların kötü muamelesine maruz kalır. Burada dayak yiyen, onurları zedelenen ve cinsel istismara uğrayan bu 4 arkadaş 13 yıl aradan sonra, Wilkenson Center ve gardiyanlarından intikam alma fırsatını yakalar

Film oldukça ağır ilerliyor. Herkes kaldıramaz. Ama çok iyiydi. Empati yeteneği güçlü olanlar, kaldıramayabilir. Bayağı geriyor. Bu film günümüzde Suskunlar'a uyarlanmış. Ama muhteşemdi bence. Oyuncular zaten filmi izlememe yetti.

berusa55

28 Ağustos 2012, 22:27:33 #813 Son düzenlenme: 28 Ağustos 2012, 22:31:42 berusa55
Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 | Teaser 01

1. Dünya Savaşı sırasında Ruslara karşı yapılan ve Osmanlı İmparatorluğu'nun mağlubiyeti ile sonuçlanan; 109.274 askerin şehit düştüğü "Sarıkamış Harekatı'nın" hemen ardından , Doğu Anadolu bölgesi artık belirsizliğin ve karmaşanın sürdüğü bir yere dönüşmüştü.

Eve Dönüş filmi bu koşullar altında, birbirlerinden çok farklı, toplumunun değişik sınıflardan ve kültürden gelen 8 insanın, vahşi doğa ile çevrili, ıssızlığın ortasında, korkunç kış koşullarının sürdüğü, terk edilmiş bir Ermeni köyünde, hayatta kalma mücadelesini ve "Eve Dönüş" hikayesini anlatmaktadır.

Film; kötü hava koşulları, vahşi doğa, savaşın etkileri, birbirleriyle yaşadıkları çatışmalar ve her şeyden önemlisi açlık ile mücadele etmek zorunda kalan bu 8 kişinin ürkütücü, gerilim dolu hayatta kalma hikayesi üzerine kurulmuş olup; aynı zamanda savaşın sıradan insanın üzerinde bıraktığı etkiyi ve hayatta kalma içgüdüsü ile insanı insan yapan değerlerin çatışmasını, dramatik öğelerle yüklü farklı bir gerilim filmi biçiminde vermeyi amaçlamaktadır.

30 Kasım'da sinemalarda!

Jnr.Serkan

Hachiko

Bir insanla bir hayvan arasındaki bağ en fazla ne kadar olabilir ki? Bu film bütün düşünceleri yıkıyor ve inanılmaz bir gerçek hayattan alınma öyküyü bizlere sunuyor. Bir bilim adamı, işten her gün dönerken metronun girişinde Hachiko isimli köpeği tarafından karşılanır. Ancak bir gün bu profesör gelmez olur; artık yaşama elveda demiştir. Yalnız Hachiko, yıllar boyu O'nun geleceği ümidiyle metronun çıkışından ayrılmaz. Köpeğin 10 yıl boyunca sahibini özlemle beklemesi sırasında, orada yaşayan halkla da arasında özel bir bağ kurulur. Kendisi de yaşamı sona erene kadar bu sadakatinden vazgeçmeyen Hachiko'nun heykeli Japonya'daki bu metro istasyonunun girişine yaptırılmış ve günümüzde de hala oradadır. Mutlaka izlenmesi gereken, kendi türündeki filmler arasında 1 numaraya rahatlıkla oturabilecek; harika bir başyapıt filmi.

Hayatımda izlerken ağladığım tek film.Tek kelimeyle mükemmel

cgr

Bütün forumlar, siteler bu filmden bahsediyor. 12 dalda Oscar'a adaymış.Gelse de bi izlesek...

Lincoln

Yönetmen: Steven Spielberg

Senaryo: Tony Kushner, Doris Kearns Goodwin

Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn, Joseph Gordon-Levitt, James Spader, Hal Holbrook, Tommy Lee Jones, John Hawkes, Jackie Earle Haley, Bruce McGill

Tür: Politika

Müzik: John Williams

Görüntü Yönetmeni: Janusz Kaminski

Gösterim Tarihi: 08 Şubat 2013 Cuma

Yıl: 2013

Daniel Day Lewis'in Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Lincoln'ü canlandırdığı filmde savaş tüm ulusu ikiye ayırmıştır ve sert değişim rüzgârları esmektedir. Lincoln savaşı sona erdirmek, ülkeyi birleştirmek ve köleliğe son vermek için bir hareket plânı tasarlar. Medeni cesareti ve başarmaya dair şiddetli azmi sayesinde, bu kritik zamanlardaki seçimleriyle gelecek nesillerin kaderini değiştirecektir.

Kaya

Sağlam bir amerikan propagandası daha.Ben izledim.Daniel Day Lewis'in yine muhteşem oyunculuk sergilediği kesin ancak film bitince ee sonra diyorsun.Sinema politikalarından dolayı kesinlikle birkaç oscar alır..

Burak

Paris'te Gece Yarısı (İngilizce: Midnight in Paris), 2011 yapımı romantik komedi-fantazi filmi. Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody, Carla Bruni ve Michael Sheen'in rol aldığı filmin yönetmenliğini Woody Allen üstlenmiştir. ABD'de 20 Mayıs 2011'de vizyona giren film, Türkiye'de 30 Eylül 2011'de sinemaseverlerle buluşmuştur.İş dolayısıyla Paris'e gelen bir aileyle sonbaharda evlenecek olan iki nişanlı genç bu şehirde başlarına gelen ve hayatlarını değiştirecek olaylar yaşarlar.

Dün akşam arkadaşlarla beraber izledik . Bir Woody Allen filmi Vicky Christina Barcelona tarzında bir filmdi . Ben çok beğendim Paris'i çok güzel tanıtan bir film ayrıca en iyi orjinal senaryo oscarı almış bir film . Geçmişe öykünme üzerine çok başarılı bir film çok hoşuma gitti . Tarihi karakterler var filmde bir anda karşınıza sadece ismini duyduğunuz karakterler çıkıyor sadece filmde az yer tutan bir tanesini yazayım Salvador Dali mesela ve daha nice karakterler. Woody Allen güzel iş çıkarmış . İmdb Puanı 7.7/10  benim puanım 8/10

Serkan

geçen yıl tavsiye etmiştim bu filmi :)

Burak

Alıntı yapılan: Serkan - 09 Şubat 2013, 10:46:20
geçen yıl tavsiye etmiştim bu filmi :)

valla 3 sayfa geriye gittim bulamadım kanki :)

Serkan

Serkan

bizde yanlış olmaz olursa da yanlışlıkla olur :)

cembaba

Akıl Defteri:
Imbd: 10/8.6

AlıntıLeonard Shelby, pahalı takım elbiseler giyer, son model bir Jaguar kullanır; bunun yanında ucuz, tanınmamış motellerde konaklar ve ödemelerini hep nakit parayla gerçekleştirir. Başarılı bir iş adamı görüntüsündedir... Ancak Leonard'ın tek işi intikam almaktır; karısının ırzına geçip öldüren adamın peşindedir. Şüpheleri polis tarafından dikkate alınmayan Leonard'ın yaşamındaki tek mücadelesi, adalet arayışı uzerine kurulmuştur. Katili belirlemesinde ise büyük bir zorlukla karşı karşıyadır. Leonard'ın nadir görülen, tedavisi olmayan bir hafıza kaybı hastalığı vardır. "Kaza" oncesi olayları tüm ayrıntılarına kadar hatırlayabilen Leonard, 15 dakika önce ne olduğunu, ne yaptığını, nereye gittiğini ve neden gittiğini bilememektedir.

Süper ötesi bir film. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kurgu çok iyi. Dikkatle izlemenizi öneriyorum.

lato

Yanlış hatırlamıyorsam film bir baştan bir de sondan devam ediyordu gerçekten sağlam film. Abi bu tarz filmleri seviyorsan Hint filmi var ''Ghajini'' diye aşağı yukarı konu aynı 15 dk.lık hafıza kaybı ve intikam. Film uzun ve abartılı dövüş sahneleri var ama eğlenceli bir film tavsiye ederim

Desiqner

Mementoyu anlayacağım diye beyni yakabilirsiniz.Bilginize... :)

Ayrıca yönetmenin diğer filmi Prestij'ide tavsiye ediyorum arkadaşlar...