Dolandırıcılık

Başlatan YaşarDoğu, 22 Nisan 2010, 18:57:01

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

AlıntıDEGERLİ. ABONEMİZ SEDA SAYANIN ' NIN PEPSİ YASATIR SENİ KAMPANYASINDAN 100 BİN VE 20 BİN TL ÖDÜL IKRAMIYESINDE HATTINIZ 1500 HAT ARASINDA HATTINIZ 3. çIKTI 20 BIN TL ÖDÜL IKRAMİYESİ KAZANMISTIR PEPSI bilgi VE ISLEM iÇiN MERKEZ 0539 912 18 23 PEPSI DANISMA HATTINI ARAYIN ...

Bu günlerde sağda solda çok duyduğum bir olaydı , bugünde bana aynı mesaj geldi.Herkes dikkat etsin bu bir daoladırıclık numrasıdır.

AlıntıSeda Sayan'ın adıyla dolandırıcılık yaptılar!!!

Cep telefonu dolandırıcıları, ünlü isim ve markaları kullanmaya başladı. İzmir'in Karabağlar ilçesinde oturan F.P adlı kişi, Seda Sayan'ın "Pepsi Yaşatır Seni 5757″ kampanyasından 10 bin lira kazandığı söylenerek dolandırıldı.

F.P.'nin cep telefonuna, 13 Eylül 2009′da bir mesaj geldi. "Değerli Abonemiz, Pepsi Yaşatır Seni 5757 kampanyasından çekiş sonucu hattınız 10 bin TL para ödülü kazanmıştır. Bilgi işlem için 0531 8841797 arayınız. Turkcel ve Vodafone merkezleri @Seda Sayan@" yazılı mesaj üzerine hemen ağabeyi M.Ö.'ye haber veren F.P., birlikte dolandırıcıların numarasını çevirdiler. Telefonu açan kişi, üç adet 250′lik kontör almalarını ve şifrelerini vermelerini, ertesi gün paralarını İş Bankası'na ait 82001162410 numaralı hesaptan çekebileceklerini söyledi.

M.Ö., daha sonra olanları şöyle anlattı: "Kardeşimin paraya ihtiyacı olduğu için bu sürprize sevindik. Telefonu arayıp Turkcell bulamadığımızı söyledik. 'Vodafone da olur.' dediler. Üç tane 250′lik kontör aldık. Özelikle telefonu kapatmamamız söyleniyordu. Karşı taraf, sanki bankadaki gibi yoğun bir ortam varmış izlenimi veriliyordu. Ben ilk 250 kontörün şifresini doğru söyledim. Biraz şüphelendiğim için diğerlerine yanlış şifre verdim. Ertesi gün bankaya gidince durumu anladık. Hemen aynı numarayı çevirdim fakat açmadılar. Öğleden sonra tekrar denedim, bu defa açtılar ve yakınlarda market olup olmadığını sordular. Soğuk Pepsi alıp bir bardak içecekmişim. Telefonu kapattılar ve bir daha da ulaşamadım."
Aldıkları toplam 750 ve konuştukları sürede harcadıkları 150 kontörle toplam 150 lira zarar ettiklerini belirten M.Ö., başkalarının da dolandırılmaması için herkesin duymasını istedi. Karakola gidip telefon numarasını vererek suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden M.Ö., oradaki görevlilerin, en az kendisinin dolandırıldığını söylediğini aktardı.

F.P. ise şunları söyledi: "Bizi Seda Sayan ve Pepsi adına dolandırdılar. Kendileri de dava açıp dolandırıcıları yakalatsınlar, bize yardımcı olsunlar. Her gün yayınlanan televizyon reklamlarında bu tür olaylara karşı vatandaşı uyarmaları gerekiyor."

Pepsi firmasının ise reklam kampanyasından kontör kazananlara, "Bizim adımıza gönderilen mesajlara itibar etmeyiniz." şeklinde uyarı mesajı gönderildi öğrenildi.

18 Eylüül 2009 da böyle bi haber çıkmış , bi haber ajansı bunu haber yapmış.

Herkes dikkatli olsun , çevresini uyarsın arkadaşlar..

celebi

bana da aynı numaradan gold bilgisayardan kol saati kazandınız diye bir mesaj gelmişti. mesajı ciddiye almayıp hemen sildim  ;)

Dartagnan

22 Nisan 2010, 22:13:47 #2 Son düzenlenme: 22 Nisan 2010, 22:16:32 Dartagnan
abı bana da giresun macında turkcell den geldı dıye pespese 6 kez msj yollandı.Dırek sıldım . ama 1 tanesını bırakmısım.

Msj ----> Degerli abonemiz 20 01 2010 tarihinde hattınız turkcellden  yılbası ozel cekılısıne katılarak para odulu kazanmıstır Bılgı ıslem ıcın 0535 950 29 08  Arayınız .Turkcell.

kalptenþimþek

Ülkemizde cep telefonu kullanmayan kimse yok gibi artık..Cahil vatandaşlarımızı kullanıyorlar..

lucarelli

Arkadaşlar bir de +395 ile başlayan numaralar var. Yine dolandırıcılık yapıyor. Beni ve çalıştığım yerdeki bir kaç arkadaşımı aradılar. Bir kez çaldırıp kapatıyorlar. İşin ilginç tarafı beni bir kez çaldırıyorlar ve hemen 1 kaç saniye sonra arkadaşa çağrı atıyorlar.

Dikkatli olun geri aramayın..