Al sana Bir Davut daha... (Bekir Maden)

Başlatan þirinler_1965, 13 Haziran 2005, 13:21:50

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

samsunheber.com da okuyunca sasırdım buadam kim samsundamı oturuyor samsunsporlumu diye işte yazısı

13 trilyon ne olacak

Samsun İl Özel İdaresi'nin bankalarda bulunan fakat geçtiğimiz güne kadar varlığından haberdar olunmayan 13 trilyon Lira (13 Milyon YTL) herkesi şaşırtmış ve haberi veren HALK Gazetesi ''13 Trilyonluk Piyango'' manşeti ile çıkmıştı o gün. Bu miktarda bir para  fark edildikten sonra, bu paranın ne yapılacağı, nerelere harcanacağı konuşulmaya başlandı. İl Genel Meclisi eski üyesi Seyit Ahmet Sancak, bu paranın bir bölümünü Ladik'teki yatırımlar için ayrılan fakat kullandırılmayan paralar oluşturduğunu ileri sürüp, Ladik Akdağ kayak Tesisleri için 1 triyon liranın ayrılması gerektiğini söyledi.

Halk Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Necdet Uzun ise iki gündür yazılarında, bu paranın bir kısmının kriz içindeki Samsunspor için harcanması önerisinde bulunuyor. Benzeri bir uygulama, Ordu'da Orduspor'a tesis kazandırmak için yapıldığını da hemen ardından ekliyor. Keşke Samsunspor'un da tesise ihtiyacı olsa da bizim İl Genel Meclisimiz'de  aynı uygulamayı yapsa. Samsunspor'un bir tesise ihtiyacı olduğu bugün için telafuz edilmiyor. Sayın Uzun ertesi gün ise bu önerisine gerek okuyucularından gerekse görüştüğü İl Genel Meclisi üyelerinden destek geldiğini yazdı. Aynı yazıda bir  Meclis Üyesi'nin bunun aksi bir davranış için kullandığı ifadeye de yer veriliyor; ''Samsunspor'a hainlik''.  

Samsun'u ve Samsunspor'u hepimiz seviyoruz. Peki Samsun sadece Samsunspor'dan mı ibaret ? Yolu, suyu olmayan köylerde yaşayanlar daha ne kadar bekleyecek, onlara biraz daha bekleyin, AB'ye girince yolunuz yapılacak, suyunuz gelecek mi diyeceğiz ?. Bazı okullarda 60 kişilik sınıflarda ders yapıldığını biliyoruz, bu öğrencilere idare edin hele Samsunspor'u bir kurtaralım mı diyeceğiz ? Örnekler çoğaltılabilir  

Halk Gazetesi Yazarı  Şevki Yıldırım, 9 Haziran 2005 tarihli yazısında şunları yazıyor; ''İsa'dan sonra 2005 dünyasında Samsun kentinin Tekkeköy ilçesi'nde iki köye gittim geçen gün. Yani Doğu veya Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bir mezraya değil.. Kerpiçli ve Yeşildere.. Biri ilçeye 12 , diğeri 26 kilometre uzaklıkta. İki köyün ilköğretim okullarında bir derslik, bir öğretmen  ve beş sınıf bir arada öğretim görüyor.. üstelik Yeşildere'nin yolu da yok suyu da.'

Samsun'un önceliklerini dile getirmemiz bizim Samsunspor'u daha az sevdiğimiz anlamına gelmemeli. Tekrar söylemek istiyoruz, biz Samsun'u ve Samsunspor'u seviyoruz. Samsunspor'u konuşmanın da ; ''Samsunspor'a hainlik'' olduğunu kabul edemeyiz.

Eğer farklı düşünen varsa, düşüncelerine saygımız var. Bu konuda çok farklı görüşler olabilir, olması da doğal. Yazımıza konu olan 13 triyonun nasıl harcanacağını, nerelere harcanacağını bu görüşlere göre değil,  İl Özel İdareleri ile ilgili kanuna   göre önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

buda mail adresi bir tepki koyalım
Yazar İletişim: maden@samsunhaber.com

curva55

timofte

ben bu bekir maden isimli adama tepki olarak aşağıdaki metni gönderdim.
AlıntıSayın Bekir Maden,

Kamuoyunda şu günlerde gündemine gelen Samsun İl Özel İdaresi'nde biriken para konusuna değindiğiniz yazınızı üzüntüyle karşıladık ve Samsunspor'a bir nebze olsun bu paradan destek verilmesine karşı takındığınız tutumu protesto etmek amacıyla böyle bir metin kaleme alıyoruz.

Öncelikle Samsun'un mağdur köylerini, Samsunspor gibi bu kentin adını yurt sathında duyuran ve bugün varoluş mücadelesi içinde bulunan bir kulüple yarıştırır tarzda kaleme almış olduğunuz yazı kabul edilemez. Samsun'un öncelikleri diye dile getirdiğiniz konuları inkar eden yoktur, ancak unutulmaması gereken şey, Samsunspor'un bu kentte yıllardır geri plana itilen bir olgu olduğu, ve gerçekte Samsunspor'un da bu kentin önceliklerinden biri olduğudur. Samsun'da yaşadığı halde Samsunspor'u sevmeyen birçok insan olduğunu biliyoruz. Samsunspor'un bu durumda olmasının sebebi bu kişilerin fazlalığı ve gün geçtikçe sayılarının artıyor olmasıdır. Samsunspor'un yoluna taş koyarlar. Siz Samsunspor'u sevdiğinizi söylüyorsunuz ama Samsunspor'un yoluna taş koyan bir yaklaşımı savunuyorsunuz. Bu durum bizlerde derin bir hayal kırıklığı yaratmıştır.

Samsunspor'u konuşmak elbette "hainlik" değildir, ancak Samsunspor'u konuşurken de gösterilmesi gereken bir hassasiyet vardır. Samsun'un en önemli değerlerinden biri olan Samsunspor'u arka plana iter tarzda yorumlar, Öz Samsunlular ve Samsunsporlular tarafından kabul edilemez.

curva55

jean

ben hic samsunsporun oldugu ortamda geri cekilmeme bende yaziyi okur okumaz heme yazdim bu sahisa ve nereli oldugunu sordum umarim cevap verir

salihcakir

bende gönderdim.inşallah faydası olur..inşallah akıllarına samsunsporu da getiririz..

KotuCocuk55

BENDE GÖMDERDİM SONUNADA ŞUNU EKLEDİM;
DOĞUM YERİNİZ,BÜYÜDÜĞÜNÜZ YER NERESİ?EKMEK YEDİĞİNİZ YERİ BİLİYORUZ!!!

Fecr_55

bende gönderdim, biraz gec oldu özür dilerim...

yirmiuc

curva55

işte bu güzel bir haber demekki birlik olunca yapabiliyoruz.Diğer konulardada birlik olsak ne güzel olucak...

timofte

ben de şimdi siteye girip gördüm
www.samsunhaber.com ,  şöyle bir açıklama koymuş.
sonuç alığımızı ve gür bir ses ortaya koyduğumuzu görmek güzel..

AlıntıSAMSUNSPOR İÇİN AÇIKLAMA VE ÖZÜR

Sitemiz yazarlarından Bekir Maden, son yazısına gelen tepkilere duyarsız kaldığı için yazılarına son verilmiştir, Diğer yazarımız Yeşim Duran ise bir özür yazısı yazmak koşuluyla yazılarına devam edecektir. Halkımızdan ve Samsunspor taraftarlarından özür dileriz. Uyarınız için teşekkürler
[/b]

Fecr_55

ayyyyy gülesim geldi...son gülen iyi gülermi$, son güldük iyi güldük  :) :)

samsunsevdalısı

bence duyarlı davranan site yetkililerinede  Bekir Madenin Yazılarına son verme basiretini gösterdikleri için teşekkür maili yollamalıyız.
Sadece tepki değil, bu büyük  taraftar yeri geldi mi alkışlar denmeli...

kral55

Alıntı yapılan: "samsunsevdalısı"bence duyarlı davranan site yetkililerinede  Bekir Madenin Yazılarına son verme basiretini gösterdikleri için teşekkür maili yollamalıyız.
Sadece tepki değil, bu büyük  taraftar yeri geldi mi alkışlar denmeli...

Kesinlikle haklısın.Ben bir tane yolluyorum.

salihcakir

bende hemen teşekkürlerimi iletiyorum. samsunspor.biz lilere helal olsun..