Gönderen : ssalur2000

Başlatan YaşarDoğu, 10 Temmuz 2009, 23:05:33

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

10 Temmuz 2009, 23:05:33 Son düzenlenme: 10 Temmuz 2009, 23:24:09 YaþarDoðu
Değerli Kardeşim,, Senin Samsunspor sevdanı en yakından bilen biriyim. Elbette Samsunspor ile büyüdük. Samsunspor i1.lige ilk çıkışında Foto Bahrinin duvarında o günkü şartlarda günlük haber köşesi olarak kullanılan alana çocukluk duygularmıla da olsa ilk şiir yazan kişiyim. Yıl 1965 Samsun ilinden yetişti Bomba gibi 11 ateş Kim derdi ki Samsunspor 1.Lige yükselecek Böylesine sevda elbette sende, bizde ve dostlarımızda. Yazılarımda sürekli ifade etmeye çalıştığım gibi, geçmişte kulübü bu hale getiren sistemsizliği herkes bilir. Ancak herkes "bana ne" zihniyeti ile hareket eder.Bugüne kadar oynanan senaryo budur. Bu kulüpte 8 yıl görev yapan bir yönetici olarak genel kurul veya değişik platformlara çıkar bir takım rakamları ortaya dökerek isistemsizliği ifade ederim. Herkes tebrik için telefonlarımı kilitler, ancak yine sorumlulara hesap sorulmaz. Bana göre kurtuluş KAYYUM-KAYYUM ve yine KAYYUMdur. Kimsenin geçmişi unutalım demeye hakkı yoktur. Ben illa Kayyum müessesesini adliye koridorlarında kuralım demiyorum. Genel Kurul üyeleri yargıç olsunlar. Herkes hesabını kitabını ortaya koysun. Bu kulüp kime ne vermiş kimden ne almış. 35 Trilyon gibi bir borç rakamına nasıl çıkılmış. Uyanık 9,5 milyon dolar alacağını kulübe verdiğinde, bu paraları lotodan mı kazanmış yoksa ailesinden mirasmı kalmış yani nereden bulmuş.Yaptığı her işte iflas eden,hakkında karşılıksız çeklerden ötürü tutuklamak için polis geldiğinde yönetici arkadaşların imzası ile ancak kurtulabilen kişi nasıl 9,5 milyon dolarlık çekleri alır cebine koyar ve gider. Kulüpte bu çekler yokken neden kulüpten ayrılmadı da, çekler kasaya girince ayrıldı. Eğer alacağınız varsa bir sonraki yönetim gelir sizin alacağınızı belirler ve şu kadar alacağınız var diyerek bunu genel kurula onaylatır. Kulüpten 9,5 milyon dolarlık çekleri alacaksınız, 11 trilyon borç ile bırakacaksınız , sizden sonra gelen kişiler de çaresizlikten bankalara saldıracak. Evet bende yönetimde idim. Ancak bu tespitleri 6 yıl sonunda tespit ettim. Detayları yakın arkadaşlarım bilir. Ama yine kulübü kurtarmak adına , ya gündeme gelebilmek için veya başka nedenler ile zevahir kurtarılmaya çalışılır. Belediye kaynak üretecek evet üretmeli, Valilik imkanlar dahilinde kulübün yanında olacak elbette olmalı. Taraftar cebindeki üç kuruşu verecek, iyi niyetli ve sizin gibi idealist yönetici arkadaşlar görev yapmaya çalışacakla, diğer yandan çıplak kralllar herkesi kullanarak kendilerini kahraman ilan edecekler. Bu nedenle Samsun camiasına, genel kurul üyelerine, ve yakın arkadaşlarıma sitemliyim. Samsunspor yatırım yapmadı, astronomik transferler yapmadı. Neden bu kadar borç batağına sürüklendi. Bu sorulara cevap bulunduğunda her şey daha net ortaya çıkacaktır. Sahte kahramanlar üretmek yerine, Samsunun gerçek markasını koruyalım ve gelecek nesillere örnek olalım. Ben köşe yazılarımda bu konulara tüm açıklığı ile değindim. Sizlerin de bu duyarlılığınız için teşekkür eder,bütün kalbimle kutlarım.  

15.05.2009 12:23:48

Süleyman SALUR

Kaynak:http://www.gazete55.net/article.asp?id=530

Süleyman Salur Beyin kırmızıyla yazılan yerde ne anlatmak istediğini bilen biri var mı*

emre

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 10 Temmuz 2009, 23:05:33

Süleyman Salur Beyin kırmızıyla yazılan yerde ne anlatmak istediğini bilen biri var mı*

benım bildiiğim süleyman salur un ismail uyanık la arası çook iyi ama!! ??? :-\

mehmet yılmaz

yüzlerce kez cevaplanan sorular bunlar
sahte kahramansa da -ki asla inanmıyorum, benim samsunspor kahramanım ismail uyanıktır...

söz konusu rakamlar da gerçeği asla yansıtmamaktadır!

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: emre55 - 10 Temmuz 2009, 23:09:28
benım bildiiğim süleyman salur un ismail uyanık la arası çook iyi ama!! ??? :-\

Arasının iyi olduğunu ben hiç sanmıyorum.Bence çok ağır ithamlar var.Bu konuyla iligli bilgisi olan illa çıkacaktır.Sabırsızlıkla bekliyoruz.

emre

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 10 Temmuz 2009, 23:23:11
Arasının iyi olduğunu ben hiç sanmıyorum.Bence çok ağır ithamlar var.Bu konuyla iligli bilgisi olan illa çıkacaktır.Sabırsızlıkla bekliyoruz.

biz silivri ye gittigimizde konusma fırsatımız olmustu,sürekli ismail baskan la aralarının iyi olduğu falan söyleniyordu...

YaşarDoğu

Şimdi bu yazı Süleyman Salur Bey e ait midir?Bana göre evet.Çünki yakın ilişkilerinden bahsedilen bir yazıı bu.Aslında linki tıkladıgınızda karşınıza Mehmet Atalay Bey in bir yazısı çıkacak.O yazının altına Süleyman Bey bu yorumu yapmış.Yapmış yapmasına ama BÜYÜK BAŞKAN la ilgli ağır ithamlarda bulunmuş.Silivrideki muhbaeet nasıl geçti bilemicem ama bildiğim bir konu var ufak atda civcivler yesin Süleyman Salur!!!

Kaya

Sülo iyi yakalamışsın kardeşim bu yazıyı bu sitede okumuştum ama altında süleyman salur yorumunu görmemiştim bizi aydınlattığın için teşekkürler

Yazıya gelince herkes kendince birşeyler biliyor ve ortaya atıyor herkes kendini geçmişin kahramanı zannediyor yok efendim açıklama yapsaymış tebrik telefonlarına boğulurmuş biliyorsan ve susuyorsan çok büyük ayıp ediyorsun sayın süleyman salur elindenn geliyorsa bir an önce (tabi gerçekse) gerçekleri açıkla yoksa bu söylediklerinin bizleri için hiç bir hükmü yok.İSMAİL UYANIK benimde çocukluk ve gençlik kahramanlarımdan biri isimleri karalarken dayanaklarının lütfen sağlam olmasına dikkat edelim.

sadece55

11 Temmuz 2009, 02:43:07 #7 Son düzenlenme: 13 Temmuz 2009, 01:38:07 erdo55
Kimin masum olup olmadığını bilmiyoruz ama şu vardır Samsunsporu her eline alan kanını içerek büyümüştür bence kim samsunspordan dolayı kaybetti ki....

Kodalak

Alıntı yapılan: emre55 - 10 Temmuz 2009, 23:27:15
biz silivri ye gittigimizde konusma fırsatımız olmustu,sürekli ismail baskan la aralarının iyi olduğu falan söyleniyordu...

hatta bu yazılan dönemden sonraki yıllarda iş ortaklılıkları bile yapmışlar,ondan bahsederken hep saygıyla bahsediyordu İsmail Uyanık'ın yaşı onda çok küçük olmasına rağmen.

Bence bu haber iyi incelenip siteye konulmalıydı.

Çünki site gün geçtikçe hafiye olma özelliği taşımaya doğru gidiyor.Bunların bazıları doğru bazıları yanlış oluyor,sitedeki arkadaşlar ve dolayısıyla bizlerin  çevremizdekilere aktardıklarımızla yanlış bilgilendirmeler olabiliyor.Birgün telafisi olmayan bir haberin sonucunu nasıl kaldırabiliriz diye endişelenmeye başladım...

14.basamak

11 Temmuz 2009, 15:11:13 #9 Son düzenlenme: 11 Temmuz 2009, 15:35:39 14.basamak
Bu bir haber değil..
Mehmet Atalay'ın Samsunspor.biz'de de yayınlanan "Samsunspor Denilince Ne Anlıyoruz" yazısına yapılmış olan S.Salur imzalı akıllara zarar bir yorum..

Şurada dört yıldır yaşanılan kepazelik, Uyanık gibi bi tane ADAM olmamasındandır..

13 yıl bu ligde nasıl mücadele edildi diye sorulmuyor da, yok efendim çekleri almış, kasaya koymuş vs vs..

Yöneticilik hangi şekilde olursa olsun her pozisyonda zor iştir.. Ne yaparsan yap, kimseye yaranamazsınız.. Her durumda, sorumlu yöneticidir..Başarı yöneticiden istenen, beklenen olağan icraattır..Yöneticiden, başarı için her türlü eylem yapması beklenir ve bu hamleleri timsah gibi bekleyenler de her zaman vardır..

Uzatmadan şöyle özetlemek gerekirse;

İsmail Uyanığı ve icraatlarını terazinin bir kefesine koysalar, diğer kefeye de hatalar artı bu tür işgüzar timsahları..her zaman ağır basar İsmail UYANIK...

Rahatsızlıkta bundan kaynaklanmaktadır zaten..

AntZ

11 Temmuz 2009, 18:10:18 #10 Son düzenlenme: 11 Temmuz 2009, 18:17:44 Ant55
Sadece hesap KİTAP bilmezlerin değerlendirme yaparken verilenleri, alınanları, kazandırdıkları ve kaybettirdikleri, artıları, eksileri düşünerek değerlendirme yapmalarını öneriyorum.

Sen senelerce süper ligde başarıdan başarıya koşup bir el atın şu takıma, zor durumdayız derken ve her şeye rağmen dimdik ayakta dururken, kimse yardım etmediğinde tek başına ayakta tutmaya çalışırken, cebinden verirken sus, cebinden verdiğini alırken aslan kesil, hakim kesil, bilir kişi kesil, kulüp sahipsiz değil diye ortalarda dolaş.

Yok ya, meydanı boş buldunuz, İsmail Uyanık gibi bir başkan yok ki, konuşursunuz tabi şimdi leş kargaları, dağılın ulan...

berusa55

Kulüpten yedi veya yemedi; yediyse de helali hoş olsun. Bizim senelerce başımız dik, gururla gezmemizi sağlayan başkanımızın arkasındayız. Seviyoruz seni büyük başkan ve seni karalayan bu ve benzeri yazıların zerre kadar umrumuzda olmadığını bilmeni istiyoruz.

cem and naz55

sizde bizim başımızı öne eğdirmeyin bize zaferler yaşatın bizi süper lige çıkartın,sizde yeyin
nedir bu ismail uyanık takıntısımı desem kompleksimi desem insanlarda...

ali ihsan

İsmail UYANIK adamdı adam ...

Bu kadar dansözün olduğu yerde 13 sene başkanlık yaptı hemde eğilip bükülmeden ,bunlar onu hazmedemiyorlar ...