Ertugrul dan ayrılık sinyali

Başlatan þirinler_1965, 18 Mayıs 2005, 15:25:25

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

Samsunspor teknik sorumlusu Ertuğrul Sağlam, ''Yaşanan tüm bu sıkıntılar aşılmadığı taktirde gelecek sezon görevde kalmayı düşünmüyorum'' dedi..

Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Samsunspor teknik sorumlusu Ertuğrul Sağlam, sıkıntı dolu bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Sezonun başında iyi bir takım kurmalarına rağmen ekonomik nedenlerden dolayı bazı oyuncularla yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını ifade eden Sağlam, şunları kaydetti:
''Samsunspor elindeki kadro ve çektiği sıkıntılarla başarılı bir sezon geçirmiştir. Bu takımın kümede kalması UEFA kupasına katılmış gibi başarılıdır. Kulübün bütçesinden 5-10 kat daha fazla bütçeye sahip takımlar hala kümede kalma mücadelesi veriyorlar. Biz ise tüm sıkıntılara rağmen bunları gayretlerimizle aşmayı başardık.''

Önümüzdeki yıl aynı sıkıntıları çekmek istemediğini belirten Sağlam, ''Yaşanan tüm bu sıkıntılar aşılmadığı taktirde görevde kalmayı düşünmüyorum. Samsunspor bu şehir için önemli bir kazanım. Kadrodaki tüm oyuncular takımlarının kümede kalması için canla başla mücadele etmiştir. Hiçbir zaman yaşadıkları olumsuzlukları dışarı yansıtmadıkları için de hepsine teşekkür ediyorum.''

Samsunspor Kulübü'nün bütçesinin henüz belli olmamasından dolayı transfer çalışması yapamadıklarını kaydeden Sağlam, ''Bu sene Süper Lig'e çıkan diğer takımlar ekonomik olarak bizden çok güçlü durumdalar. Önümüzdeki sezon bu sorunlarımız giderilmemesi halinde kümede kalmak da güçleşecektir'' dedi.

roligan

Her sezon kriz, her sezon aynı dert... Bu nedir anlamak mümkün değil... Bu kadar sorunluysa niye işin başındasınız? Hepiniz parası pulu olan insanlarsınız. Niye kendinizi sıkıntıya sokuyorsunuz? Sanki Çaykur Rizespor para basıyor, sanki dünyada hep zengin kulüpler her zaman iyi top oynayıp, kupa alıyor.
Her şey parayla olsa, Olimpik Lyon değil, Fenerbahçe yarı final oynardı...
Ertuğrul'a sahip çıkmıştık ama bunları söyledikten sonra ona ve ona sahip çıkanlara güle güle..
Saygılar

curva55

Söyledikleri çok saçma.Bence bu sözlerin altında birazda blöf var.Belediye fln yardım etmesi için bunları söylemiş olabilir.

recai

zor gunde takımı bırakıp gitmeyecek tek adam ertugruldu hani??!!!!
Durum anlasıldı galiba..

salihcakir

böyle bir açıklamanın nedenini anlamış değilim halen..eğer gerçekten sıkıntılara göğüs geremediği için böyle bir demeç verdiyse, gerçekten çok yazık..yine gelecek için umutlarım biter..ama umarım sadece bir strateji; şehiri uyandırmak; samsunspora destek sağlamak adına yapılmış bir konuşmadır. öyle umuyorum..
saygılarımla..

Rentboy

ya bi bakıma haklı.takımın gerçekten bütcesi çok az...yeterli destek yok samsunspora.hak vermeden geçemiyorum ertuğrula.umarım bu sorunlar aşılır...

ngonge

sağlam
AlıntıSağlam, ''Bu sene Süper Lig'e çıkan diğer takımlar ekonomik olarak bizden çok güçlü durumdalar. Önümüzdeki sezon bu sorunlarımız giderilmemesi halinde kümede kalmak da güçleşecektir'' dedi.

bu sadece başarısızlığa kılıf aramak,kendini ağırdan satmaktır.ertugrul yolun açık olsun.süper ligde çoğu takımın maddi durumu bizim gibi.sadece borca giriyorlar biz girmiyoruz.fark budur.

timofte

Alıntı yapılan: "ngonge"sağlam
AlıntıSağlam, ''Bu sene Süper Lig'e çıkan diğer takımlar ekonomik olarak bizden çok güçlü durumdalar. Önümüzdeki sezon bu sorunlarımız giderilmemesi halinde kümede kalmak da güçleşecektir'' dedi.

bu sadece başarısızlığa kılıf aramak,kendini ağırdan satmaktır.ertugrul yolun açık olsun.süper ligde çoğu takımın maddi durumu bizim gibi.sadece borca giriyorlar biz girmiyoruz.fark budur.

hepsi bir yana konsa da beni de en çok üzen sözler bunlar oldu. samsunsporun hiçbir şart ve koşulda sezona ligde kalma 'hedefiyle' başladığını hatırlamıyorum. Böyle de olmaması gerekiyor.

fatihsune

ben de üzülerek söylemeliyim ki, ertuğrul gidiş sürecini hızlandırmıştır bu demeci ile...
samsunspor bir sene önce bundan farklı bir durumdamıydı da şimdi kötü...
olmadı sevgili hocam, olmadı...
sana kayıtsız şartsız destek veren,küme düşsek de 5 yıl hocamızdır diyen ismail başkana ve tribünde saç baş yoldursanda asla sana olan saygı ve sevgisinden yuh çekmeyen,seni istifaye davet etmeyen vefakar taraftara yapmamalıydın,yakışmadı sana bu sözler.

ngonge

yahu samsunspor un hedeflerini,vizyonunu düşürücek açıklamalar gerçekten çok kötü.şu kelime hiç bize göre değil ; "küme düşmek"  ...

Rentboy

üni. arkadaşlarım neden trabzonspora bu kadar gıcık oluyorsun.92-93 sezonunda bizi küme düşürdüler diyince şaşırdılar.samsunspor küme düştümü diye sordular.herkesin bildiği köklü takımın teknik sorumlusuna bu türk açıklaması yakışmadı gerçektende...

yönetici

Alıntı yapılan: "oRDiNaRy_LiFe"herkesin bildiği köklü takımın teknik sorumlusuna bu türk açıklaması yakışmadı gerçektende...

bunu biraz açar mısın oRDiNaRy_LiFe ?

salihcakir

ertuğrul'un konuşmasının resmi sitede yayımlanan bölümü şu şekilde.. buradaki yansımalar makaslanmış gibi duruyor..

"Samsunspor Teknik Sorumlusu Ertuğrul Sağlam, Nuri Asan Tesisleri'nde dün düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir sezonun değerlendirmesini yapan Sağlam, yaşadıkları sıkıntıları, takım içindeki gelişmeleri ve gelecekle ilgili düşüncelerini ayrıntılı olarak anlattı. İşte Sağlam'in söyledikleri; "Kulübümüzün koşulları ortada. Maalesef maddi sıkıntıları had safhada yaşıyoruz. Başkanımızın iyi niyetli mücadelesine rağmen şehirden ve şehrin ileri gelenlerinden bu sıkıntıları biraz olsun hafifletecek hiçbir destek çıkmadı. Bu şehir 19 Mayıs şehri Atatürk şehri. Samsun şehri bu takıma sahip çıkmalı. Samsunspor, Samsun şehri için çok önemli." dedi. Samsunspor Teknik Sorumlusu Ertuğrul Sağlam, "Geçmişte benim bu takımdaki başarılarım ve arkadaşlarımla uyum içinde çalışmam, gelinen noktada etkili oldu. Uyumlu bir ekip olduk. Bunun meyvelerini aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim burada olmamızın en büyük sebeplerinden biri de bu revizyonu yaptıktan sonra Celil, Serkan, Kenan ve Shorunmu'nun yaşadıkları sıkıntıları alt tarafa yansıtmadan bu işe sahiplenmeleri idi. Yabancı oyuncularımızın kişilikli olmaları da alınan sonuçta etkili oldu. Kirita dışındaki yabancılarda başarımızda etkili oldular" dedi."

Sioux

Alıntı yapılan: "samsunkopat"ertuğrul'un konuşmasının resmi sitede yayımlanan bölümü şu şekilde.. buradaki yansımalar makaslanmış gibi duruyor..

samsunkopat senin kopyaladığın bölümdede ertuğrulun seneye düşme mücadelesinde işimizin zor olduğunu söyleyen sözleri makaslanmış gibi duruyor.
insanlar elbette konuşmada hoşlanmadıkları bölümleri eleştirebilirler. bunun adı makas mı oluyor
samsun camiasında olduğu gibi forumda da ertuğrul ne zaman eleştirilse sanki bunun yasak olduğu görüntüsü veren yorumlar hiç eksik olmuyor!

roligan

Vatan gazetesi'nde bugün yayınlanan habere göre, Ertuğrul, Konya'ya gidiyormuş!
"Sarı-kırmızılı ekibin bazı yöneticileri Saffet Susiç ile temasa geçerek Boşnak hocanın şartları konusunda bilgi aldığı öğrenildi. Daha önce 3 sezon İstanbulspor'u çalıştıran Saffet Susiç'in Türkiye'yi iyi tanıması, fazla pahalı transferler istememesi, Boşnak olması, Fransızca konuşması G.Saray yönetimini cezbediyor. Bu arada bu sezon Konyaspor'da başarılı bir performans ortaya koyan Saffet Susiç yeşil-beyazlı takımdan ayrılma kararını yönetimine bildirdi. Bunun üzerine Konya da önümüzdeki sezon için Samsun'un genç çalıştırıcısı Ertuğrul Sağlam ile anlaşmaya vardı"