Eski yönetim : "devam edeceğiz"

Başlatan yönetici, 10 Temmuz 2007, 21:19:05

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

AlıntıHakkı Yeşilyurt -
İşaret fişeği  

"Cuk" diye oturan bir analizdi, Sayın Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun yaptığı. Samsunspor kongresinde, Samsun'un genel fotoğrafını ortaya koyarken...
   Sadece sporda değil.
   Sanatta, edebiyatta, sosyo-kültürel yaşantıda ve ekonomide...
   Ortak akla, ortak ruha ve aidiyete yönelik göndermelerde bulundu. Şöyle dedi Sayın Vali: "Ne kadar isterseniz, o kadarını alırsınız. Bekleyen değil, talip eden olun. Sahiplenmedeki ciddiyetiniz ve samimiyetiniz geleceğinizi belirleyecek."
   Başka söze gerek var mı?
   Ya da, aksini söyleyebilmek. Üzerine şahadet getirilecek sözler bunlar.
   Sayın Valimizin yine; "Ben yönetim belirlemem; ancak üzerinde mutabık kılınan bir yönetime destek veririm" sözü de, teoride şüphe götürmez ki, doğru.
   İpotek altındaki irade, irade değildir elbet.
   Ama, ortada nazik bir durum var. Sizin de taktir edeceğiniz gibi...
   Samsunspor'un içerisinde bulunduğu kaotik ortam.
   Bu ortama meydan okuyabilecek programı hazır olanların, bir işaret fişeği görmek istemeleri, yazılı olmayan bir hak olsa gerek.

Camadan'a düşen

Ne yalan konuşayım. Ben ve benim gibi çok sayıda delegasyon, zaman kazanabilmek için (kaybedecek zaman yok ya!) gündemden seçim maddesinin kaldırılmasını istemiş ve bu nedenle el kaldırmıştı.
   Mevcut yönetimin devamı için değil...
   Ama görüyoruz ki, başkan vekili Temel Camadan bu kalkan elleri kendilerine destek olarak yorumlamış ve "yola devam" kararı almış.
   Gerekçesi şu: Kaybedecek zamanımız yok.
   Haklılık payları var!
   Camia, her ne kadar onları kabul edilebilir görmese de, süreç onları bu noktada kabul etmek zorunda. Her fırsatta, içine sinmediğini dillendirse de...
   Zira, hukuk en yakın kongre tarihinin 15 gün sonra olması gerektiğini söylüyor.
   Lig takvimi belirlenmişken ve kategorimizdeki takımlar transferlerinin önemli bir bölümünü tamamlayıp, kamp programlarının önemli bir bölümünü hayata geçirmişken, zaman kaybetmek tabi ki doğru bir yaklaşım olmaz.
   Ancak, sayın başkan diyor ki; "Hiç transfer yapmadan, Samsunspor'un öz futbolcularıyla devam edeceğiz."
   Umarız öyle değil, bir yanlış ifade veya anlama vardır.
   Yoksa adama haklı olarak sormazlar mı?
   " O halde, zamana veya size niye ihtiyaç var" diye...
   Veya...  "Kulübü tahta kurusu gibi kemiren kimseler var. Bunlar, adeta klik (gurubun amaçları ile çelişen niyetleri olan, gurubun çoğunun onaylamadığı davranışlarda bulunan alt gurup) oluşturdular. Samsunspor, önce bunlardan kurtulmalıdır" diyen bir kongre üyesini ve onu alkışla destekleyen insanları haklı kılmış olmaz mı?
   O halde büyük bir sorumluluk duygusu ile meseleye omuz koyan Sayın Camadan'a düşen şu gerçeği pas geçmemek.
   "Polyana" bir hikaye kahramanıdır ve bu camianın da, Polyanacılık oynayarak kaybedecek zamanı yok.  
   Gazete sütunlarına yansıyan Samsunspor kadrosu, ligin düşmeye en yakın takımlarından biridir ve transfer dönemini boş geçirmek, "havlu atmak" gibi birşeydir.  

yazıdaki cümleler şerhetmeye lüzum vermiyor zaten. bir iki ilave de ben yapayım; kongre bittiğinde sayın camadan'ın ellerini başının arasına alıp "yine mi bize kaldı?" şeklinde bir vahlanması vardı. ayrıca seçim maddesinin ertelenmesine red oyu veren 5 delegeden birisi de sayın camadan idi. peki, ertesi gün ne değişmiştir? orada bulunan herkes önergeyi kabul oyunu "ertesi gün toplanacak olan yönetim kurulu yeni bir kongre kararı alacak!" ikazı üzerine vermedi mi?

gözümüzün önünde kayıp gidiyor samsunspor... olan onu çok sevenlere oluyor! yönetimin güven bunalımı yaşadığını kendileri itiraf edenler, bu güvensizlik ortamında nasıl başarılı olabilirler ki?

ayrıca samsunspor yanlış transfer yaptı diyenlere "eski futbolcularımızın süper lig takımlarınca kapışılmasını" aksi delil olarak göstermek kendini vurmaktan başka birşey değildir. demek ki o kadar iyi kadroya(!) rağmen ligi 11. bitirdik. bu daha da feci bir durumdur bana göre.

bu şartlar altında şimdiden geçmiş olsun hepimize. Samsun 19 Mayıs İşkencehanesine devam edeceğiz gibi görünüyor.

veis

samsunspor bukadar sahipsiz ve zor durumda olamaz ama samsunlular samsunsporu çokdan silmişler oyüzden bu sene için degil yıllar boyu bir alt lige giden samsunspor olucak önümüzde.herzaman yazıyorum samsunsporun varlıgını bilen ugruna ölücek toplam 1000 tane taraftarı var oyüzden biz budurumlardayız.istanbulda öyle samsunlular varki samsunsporu halen 1.ligde sanıyorlar gelde yanma ve bu adamlar kumbaraya para atacaklar ölme eşşegim ölme.

timofte

Samsunspor'un "0 kilometre" bir yönetime ihtiyacı vardı ama malesef olmadı. Bunun mutlaka değişik sebepleri vardır, zira bazı şeyler dışarıdan göründüğü gibi değildir..
Valiliğin aktaracağı kaynakları, yapılacak katkıları yani bu şehrin parasını en iyi bu insanların harcayacağı sonucuna varılmışa benziyor. Fakat "yönetim fedakarlık edip biraz daha göreve devam edecek" gibisinden laflar edip insanları kandırmaya çalışmazsalar iyi olacak. Hepimiz kent desteği olmadan bu insanların yapabileceği hiçbir şey olmadığını biliyoruz.

Sonuç olarak şehirde ve taraftarlarda umut ve heyecan uyandırması söz konusu olmayan bir yönetici kadrosuyla yeni sezona gireceğiz. Görünen köy kılavuz istemiyor. İnsanların heyecanlarını biraz daha yitirecekleri, umutların azalacağı ve Samsunspor adının bir yıl daha unutulacağı bir sezonun bizi beklediğini düşünüyorum. Umarım yanılırım.