Eski yönetim : "devam edeceğiz"

Başlatan yönetici, 10 Temmuz 2007, 21:19:05

« önceki - sonraki »

yönetici

kadir55ist arkadaşımız haberi paylaşmış, ben de ayrı bir başlıkta değerlendirilmeli diye buraya taşıyorum.
Alıntı yapılan: "kadir55ist"Temel Camadan 'yola devam' dedi

Samsunspor Başkanı Temel Camadan, Samsunspor'un 15 günlük aralarla yapılan olağanüstü kongrelerle kaybedecek zamanının olmadığını belirterek, mevcut yönetim kuruluyla yollarına devam edeceklerini söyledi.

10 Temmuz 2007,   16:03

Dün yapılan olağanüstü kongrede "Samsunspor Yönetim Kurulu'nun güvene ihtiyacı var" diyenlerin günahını ve sevabını ortaya dökeceklerini belirten Temel Camadan, "Artık 10 günlük ve 15 günlük aralarla yapılan olağanüstü kongrelerle Samsunspor'un kaybedecek zamanı yok. Kim ne yapacaksa şimdi yapacak. Bundan sonra kongre takvimleri belirlemeyeceğiz. Bu yönetim kuruluyla bu takım bu yıl bir şekilde devam edecek. 2 aydır yönetim kurulu hazırlamayan kişiler 15 gün içinde mi hazırlayacaklar? Samsunspor Başkanlığı'na talip olan kişi çıkar kamuoyuna açıklama yapar ve yönetim kadrosunu ortaya koyar. Bizde buna inanırsak o zaman olağanüstü kongreyi tekrar gideriz" dedi.

Gayri ciddi açıklamalarla sürekli olağanüstü kongrelere gitmeyeceklerini vurgulayan Camadan, "Biz Samsunspor'un kayyuma kalmasından ziyade Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun bürokratlardan oluşan aynı Diyarbakırspor örneğinde olduğu gibi bir yönetim oluşturmasını istedik. Sanırım valimiz de bunu kabul etmedi. Bu sistem Diyarbakırspor'da uygulandı. Gayet başarılı oldu" diye konuştu.

En kötü ihtimalden yola çıkacaklarını ifade eden Camadan, "Kulübün günlük işlerini yürütecek kadar ihtiyacı olan parayı kendi imkanlarımızla üreteceğiz. Hiç transfer yapmadan Samsunspor'un öz futbolcularıyla yola devam edeceğiz. Ancak bu şartlarda bile bize 2 milyon YTL para lazım. Bunu da önümüzdeki süre içinde mutlaka üreteceğimize inanıyorum. Elimizdeki imkanlar çerçevesinde Samsunspor'un Lig A'da oynamasını sağlarız. Samsun'un isteği şey mecburiyetten doğmuş olacak. Pırıl pırıl gençlerimiz, burada eldeki imkanlarımızla takviye yapabilirsek yapacağız. Artık bir futbolcuya 500 bin YTL verecek imkanımız yok. Gerçeklerimizle yaşamaya alışacağız" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Samsunspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü. Nuri Asan Tesisleri'nde, teknik direktör Hakkı Bayrak yönetiminde yaklaşık 1.5 saat çalışan futbolcular düz koşu, kültür fizik, el topu ve dar alanda kısa pas çalışması yaptı. Tamamı genç futbolculardan oluşan kadroya Almanya'dan denenmek üzere gelen 2 gurbetçi futbolcu da katıldı.

ender

kurtulamayacagiz  bu adamlardan.gene zirlarlar yok mecburen kaldik klubu kurtardik.sahipsizdi mecburen aldik.bu durumumuz basaridir.atar tutarlar kume dusururler borcu 40 trilyon yaparlar, isimlerini tum turkiyeye duyururlar.engin uzunu yonetime alirlar.sonrada biz cok basariliydik ama yorulduk kongre yapalim derler.2 lig b 40 trilyon borc kongrede aday kimse cikmaz iyi napalim kimse yoksa devam edelim derler.taki samsunsporum tum kanini emene kadar.

supporter

Alıntı yapılan: "Suat Uzun"Suat Uzun : Kulüpte tahtakuruları var

Kongre üyesi Suat Uzun ise konuşmasında kulübün içerisinde tahta kurusu gibi onu kemiren kimseler olduğunu, bunların adeta bir klik oluşturduklarını ve Samsunspor'u bir türlü bırakmadıklarını söyledi. Samsunspor'un sadece 1000 civarında üyesi olmasını anlayamadığını, bütün bunların kulüpteki oligarşik yapının göstergesi olduğunu anlatan Uzun, Kosif ve ekibinin çalışmalarını uzaktan takip ettiğini ve desteklediğini söyledi. Suat Uzun, futbolcu Celil Sağır'ın Metro Şirketler Grubu'nun Samsunspor'a talip olması için başlattığı girişimi de takdirle karşıladığını belirtirken, valiye bu iki ciddi çalışmanın dikkate alınması çağrısında bulundu..

Kongrede gerçekler haykırılmasına rağmen devam diyorlar. Suat Uzun ve Tahsin Kosif'e hiç değilse kralın çıplak olduğunu söyledikleri için teşekkür etmek lazım. Gerçi bizim krallar çıplak da olsa halkın içinde gezmeye devam ediyor

ender

bu adamlarla hergun iskence cekecegimize baskan cikmassa 1 kere olelim.Bu adamlar bu klubun basinda durdurgu hergun samsunspor sonuna o kadar yaklasiyor.

Sadece Samsunspor

yine klasik bir sıkıntılı sezon daha artık bu samsunspor benm psikolojimi bozmaya başladı ya sırf samsunspor yüzünden bütün günüm kötü geçiyor yaw her gün saat tam 13.00 da gazetelere girip bakıyorum bi olumlu haber vardır diye ama hiç yok olmayacakta gibi umutsuz bir zeson ligde kalmaya oynayacağız

körfez55

eyvahh!!!

bizi bu adamların eline bırakanlar utansın diyorum.bi tanemi samsunspor aşığı işadamı yok.artık vali bey de destek vermez bu yönetime.hepimize şimdiden ALLAH sabırlar versin..

AllydeenleaR

yok tabi olsaydı koskoca samsunspor bu hallere düşermiydi?
bu adama da birileri fısıldamıştır dur takımın başında kayyuma kalmasın kalırsa kendileri yargı önüne çıkacaklar ya...

sezgin

Kayyum yok göreve devam
Samsunspor Başkan Vekili Temel Camadan, Samsunspor´un 15 günlük aralarla yapılan olağanüstü kongrelerle kaybedecek zamanının olmadığını belirterek, mevcut yönetim kuruluyla yollarına devam edeceklerini söyledi

KAYBEDECEK ZAMAN YOK
Önceki gün yapılan olağanüstü kongrede "Samsunspor Yönetim Kurulu´nun güvene ihtiyacı var" diyenlerin günahını ve sevabını ortaya dökeceklerini belirten Temel Camadan, "Artık 10 günlük ve 15 günlük aralarla yapılan olağanüstü kongrelerle Samsunspor´un kaybedecek zamanı yok. Kim ne yapacaksa şimdi yapacak. Bundan sonra kongre takvimleri belirlemeyeceğiz. Bu yönetim kuruluyla bu takım bu yıl bir şekilde devam edecek. 2 aydır yönetim kurulu hazırlamayan kişiler, 15 gün içinde mi hazırlayacaklar? Samsunspor Başkanlığı´na talip olan kişi çıkar kamuoyuna açıklama yapar ve yönetim kadrosunu ortaya koyar. Bizde buna inanırsak o zaman olağanüstü kongreye tekrar gideriz" dedi.

ÖNERİMİZ KABUL EDİLMEDİ
Gayri ciddi açıklamalarla sürekli olağanüstü kongrelere gitmeyeceklerini vurgulayan Camadan, "Biz Samsunspor´un kayyuma kalmasından ziyade Vali Hasan Basri Güzeloğlu´nun bürokratlardan oluşan aynı Diyarbakırspor örneğinde olduğu gibi bir yönetim oluşturmasını istedik. Sanırım valimiz de bunu kabul etmedi. Bu sistem Diyarbakırspor´da uygulandı. Gayet başarılı oldu.  En kötü ihtimalden yola çıkacağız. Kulübün günlük işlerini yürütecek kadar ihtiyacı olan parayı kendi imkanlarımızla üreteceğiz" diye konuştu

sezgin

mevcut yönetimin devam etmesi aslına bakarsanız iyi 2 aydır bir başkan adayı yok divan başkanı son kongrede 3 defa başkan adayı varmı diye sormuş yine yok 15 gün sonra olacakmı hayır o zaman  ne olacak kayyum o zaman birileri yola devam etmek istiyorsa bence iyi şuan için kaybedecek zaman yok

supporter

Alıntı yapılan: "sezgin"mevcut yönetimin devam etmesi aslına bakarsanız iyi 2 aydır bir başkan adayı yok divan başkanı son kongrede 3 defa başkan adayı varmı diye sormuş yine yok 15 gün sonra olacakmı hayır o zaman  ne olacak kayyum o zaman birileri yola devam etmek istiyorsa bence iyi şuan için kaybedecek zaman yok

söylediklerin aslında mantıklı ama şu da var ki, amaçlarının başından beri insanları bu noktaya getirmek olduğu anlaşılıyor.

hakkı bayrak, ercüment coşkundere gibi kişilerin rahatlığı da bunu gösteriyordu.

kerem55

ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler bizi. bu yönetimle yine bize hüsran var. kosif ve ekibinin önü nasıl kesili açıklanmalı. öztürkleri kim aday ilan edip sonra da yoklar diye piyasaya sundu?

samsunmania

Yöneticiler acilen kaynak arayışını sonuçlandırmalı. Yoksa sadece gençlerle bu iş olmaz. Örneği Göztepedir. Tamam gençler olsun ama takıma tecrübeli oyuncular da şart. Transferlerin bir an önce yapılması lazım. Samsunsporun haline çok üzülüyorum deyip de elini cebine atmayan, gaztelerde Samsunspora 4 milyon ytl vermeye hazırız diye reklamlar yapan kişi veya kuruluşlara baskı yapılması gerekir. Geçen sene sezon hazırlıklar geç başladığı için halimizin ne olduğu ortada. Zaten en temel  problemimiz Samsunluluk ruhunun, Samsunsporluluğun bu şehide tam anlamı ile yerleşmemesi.

maço

arkadaslar bu mınıbusculerın 4 trılyon aktarımı soz konusuydu noldu acaba buda balon yanı he :(

samsunmania

Herhalde 2 aydır ortada gezen balonlardan biri de bu idi. Bir de 5. dolmuş hattının açılması durumunda belediyenin bir kaynak aktarımından bahsedimişti. Ama nafile. Bu şehrin adam edip topluma kazandırdığı insanlar sırtlarını nasıl bu şehre döner anlamıyorum.Ben de gubetteyim. 55 plakalı bir araba görsem gözlerim douyor, memleketime gelince heyecandan uyuyamıyorum. Yalanım varsa namertim. Bu insanlara anlam veremiyorum.Neyin hesabını yapıyorlar, neden yardım etmiyorlar tam bir soru işareti. Samsun içinden bir başkan çıkaramıyor. İstanbuldaki Samsunlu zenginler takıma sahip çıkmıyor.

timofte

Mevcut yönetimin ertelenen kongreyi tekrar yapmayıp devam etmesi tıkanıklığı gidermiş gibi görünebilir. Ama şu da bir gerçek ki, bir sene daha şehir tarafından benimsenmeyen, başarıya ne kendisi inanan ne de camiayı inandırabilmesi mümkün olan bir yönetimle devam etmek zorunda bırakıldık.

Kongre daha başlamadan, Hakkı Tomaç'ın seçim yapılmaması ve kongrenin ertelenmesi yolundaki önergesi hazır durumdaydı. Salona giren üyelerin imzasına açılmış vaziyette masada duruyordu. Hatta bu önergede bazı yöneticilerin de imzası var! Yani strateji en baştan belli. Buna rağmen önergede imzası olan yöneticiler önergeye red oyu verdiler.. Maksat, "Bu takım icabında kayyuma kalsın, ama bize kalmasın. Artık bu görevi istemiyoruz." anlamında bir tavır göstermek.

Bu tavırlarında samimi olsalardı komple istifa ederlerdi.

Kongrenin ertesi günü ise aday çıkmayınca takımı sahiplenen kahramanlar gibi bir portre çizdiler. Keşke "takım sahipsiz kaldı, ne yapalım biz de devam ediyoruz" şeklindeki söylemleri samimi olsaydı. Takımı başarıya taşıyacaklarına inanabilseydik.. Ama delegelerden birinin bu takımda koltuğa yapışmış bir zümrenin olduğu yolundaki sözlerini haklı çıkarmadı değiller..

Bugün bir açıklama yapmışlar ki zehir-zemberek.. Hayretler içinde okudum. Kongredeki eleştirileri almışlar, tek tek cevap veriyorlar. Camia ile kavga içinde yöneticilik yapma alışkanlığı iki seneden beri devam ediyor.. Gören zannedecek ki, kendilerinden başka Samsunsporlu yok!

Vali bey ancak Samsunspor delegelerinin seçeceği bir ekibe maddi katkıda bulunacağını söylemişti ama malesef bu mümkün olacağa benzemiyor. Evet bu yönetim de bir sene önce seçimle geldi ama olağanüstü kongre kararı aldıklarına göre kendilerine güvenin tamamen bitmiş olduğunun farkındaydılar.. Şimdi kimsenin güvenmediği insanlar, hatta kendilerine bile tam olarak güvenmeyen insanlar, şehirden destek isteyecekler.    

Bu nedenlerle ben bu yıldan umutlu değilim, aslında çok farklı bir sezon yaşayabilirdik ama  son 2 yıl izlediğimiz film vizyona konuldu bile. Geçen yıl belediyenin katkıları har vurup harman savrulmuştu. Anlaşılan, kötü bir tekrar olacak. İrtifa kaybetmeye devam ediyoruz.