22 Mayıs 2007 Samsunspor Olağanüstü Genel Kurulu

Başlatan bodensee55, 26 Mart 2007, 13:37:08

« önceki - sonraki »

MeL_55

AlıntıSamsunspor iflasın eşiğinde

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Ediz Durmuş Bilgin, "Samsunspor´un borç batağına saplanmış durumda. Yani daha açıkçası iflasın eşiğinde. Şehir bir bütün olup takıma sahip çıkmalı.Samsunspor´un değerini kaybettikten sonra değil, şimdi bilmeliyiz" dedi.Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Av. Ediz Durmuş Bilgin, yönetim kurulunun görevine devam edeceğini söyledi. bugün bir toplantı yapacaklarını belirten Bilgin, "İşte bu toplantıda her şey net bir şekilde ortaya çıkacak. Camianın önde gelen isimlerinden oluşan komisyonlar oluşturacağız.  Böylece yönetim asla yalnız bırakılmayacak.  Kulübün, şehir ile kaynaşmasını, kuçaklaşmasını ve insanların güvenini sağlamanın çarelerini arayacağız" dedi.

ŞEHİR TAKIMA SAHİP ÇIKMALI

Bunları çok kısa bir süre içinde yapmak zorunda olduklarını dile getiren Bilgin, "Borçların taksitleri birikti. Futbolculara bu ay sonu itabariyle ödenmesi gereken paralar var. Mali yönden Samsunspor, iflasın eşiğine geldi. Yönetici arkadaşlarımızında ellerinde imkanlar kısıtlı. Bu zamana kadar her şeyi yaptılar. Kulübün durumu hiç de hoş değil. Herkes Samsunspor´u bu durumdan kurtarmak için üzerine düşeni imkanları doğrultusunda yapmalı. Şehir, takımına sahip çıkmalı. Samsunspor´un değerini kaybettikten sonra değil, şimdi bilmeliyiz" dedi.

Tribün_ali

Sonumuzu ALLAH HAYIR etsin git gide batıyoruz ah sen olacaktın ismail uyanık başkanımız bu hallere düşermiydik seni beyenmiyenler düşünsün bir kez daha onursal başkan

sezgin

Alıntısevgili sezgin,yorumlarının çoğuna katılıyorum,fakat memleket ismi vererek Ordu'luları diğerleri katogorisine koymuş olman yanlış değilmi,bende bir Ordu'lu olarak bu yazına alındığımı söylemeliyim.

Samsunspor'u sadece Samsunla sınırlandırma dar çerçeveye sıkıştırma Samsunspor gerçeğine ters aslında ben orada SAMSUNLULARIN sahip çıkmamıyışna kızdım diğer illerden insanların bu takıma sahip çıkmaları aslında çok güzel DEMEKKİ SEVENİMİZ ÇOK İSTEMEYEREK KIRDIĞIM OLDUYSA HERKESden özür dilerim

mehmet yılmaz

AlıntıSamsunspor'da yardım beklentisi
Türk Telekom Lig A ekibi Samsunspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ediz Durmuş Bilgin, ''Geçmişi fazla irdelemeden, acil olarak Samsunspor için bir şeyler yapılması ve yapanların da desteklemesi gerekmektedir'' dedi.

Bilgin, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında kulübün kısa ve uzun vadede oluşan sorunlarının çözümlenmesi adına yapılan çalışmalar kapsamında Samsunspor Ortak Çalışma Komisyonunun kurulduğunu söyledi.

Komisyonu üyeleri ile Kulüp Yönetim Kurulu üyelerinin bir araya gelerek alınması gereken kararlar konusunda tartışıldığını ifade eden Bilgin, şunları söyledi:

''Samsunspor için faydalı olabilecek ve gönül bağı ile çalışabilecek olan kişilerinde katılımları sağlanarak, çalışma komisyonunun güçlendirilmesi kararı alındı. Acilen yeni bir yapılanma ve yaraların sarılmasına yönelik futbolcu, teknik heyet ve çalışanlar gibi tüm taahhütte bulunanlara verilen sözlerin yerine getirilmesi için bir an önce gereken maddi ve manevi olanakların harekete geçirilmesi gerekiyor. Bunun için de her türlü gelir kaynaklarının harekete geçirilmesi için kampanya hazırlıklarının başlatılması, tüm bu çalışmalar devam ederken yeni bir yönetim kurulunun da hazırlıklarının yürütülmesi kararı alınmıştır.''

Bu kararlar doğrultusunda hazırlanan çalışma planının gerçekleştirilmesi için her faaliyetin sistematik bir şekilde yürütülmesi adına iş bölümü yapılacağını belirten Bilgin, ''Geçmişi fazla irdelemeden, acil olarak Samsunspor için bir şeyler yapılması ve yapanların da desteklemesi gerekmektedir. Zaman, Samsunspor'un olağanüstü darboğaz halinden kurtarılması, eski başarılı günlerine ulaştırılması, Samsun kentine yaraşır ve simge değerinin muhafaza edilmesi zamanıdır'' diye konuştu.

25.05.2007  

Kaynak : AA

inşallah sözde kalmaz bu komisyon. inşallah yüzümü gülmeye başlar...

veis

samsunsporun harbiden saglam seyircisi fazla degil o yüzden çok zor.enküçügünden bir tane belediye başkanı veya millet vekili kongreye katılmadı ayıp yaa.ama maçlar başlayınca hepsinden bi pankart gelir heralde.

O.YILMAZ

Alıntı yapılan: "veis"samsunsporun harbiden saglam seyircisi fazla degil o yüzden çok zor.enküçügünden bir tane belediye başkanı veya millet vekili kongreye katılmadı ayıp yaa.ama maçlar başlayınca hepsinden bi pankart gelir heralde.

Ben kongreye katılmamalarını Güner Çakıroğluna destek vermediklerini yönünde yorumluyorum.

mehmet yılmaz

AlıntıKurtuluş çaresi
Samsunspor´un içinde bulunduğu sıkıntıları
aşabilmek için son 7 yıl içinde kulüpte yöneticilik yapan herkes göreve çağrılıyor.Samsunspor´da kongre süreciyle daha da derinleşen
krize çözüm bulmak için çareler aranıyor. Samsunspor Divan Kurulu ve eski başkanlardan Hakkı Tomaç´ın önderlik ettiği büyük bir organizasyonla son 7 yılda görev alan eski yöneticiler de bir araya gelecek ve  çözüm yolu aranacak.

SAHİPSİZ DEĞİL

Bu arada, bazı kişilerin spekülasyonlara yol açacak biçimdeki davranışlarıyla da  sanki "Sahipsizlik" görüntüsü veren Samsunspor´da "Birlik ve beraberlik" havası da yaratılmaya çalışılacak.

ÖNEMLİ KARARLAR

Yarın saat 19.00´da Samsunspor Tesisleri´nde bir araya gelecek olan eski ve yeni yöneticilerin
katılacağı toplantının Divan Kurulu tarafından
yönetileceği kaydedildi. Toplantıda, yardım toplama konusu da dahil olmak üzere,çok önemli kararlar alınacağı öğrenildi.

hadi artık olsun birşeyler... biz de elimizden geleni yapalım ama önce bu işin lider kadrosu bir çıksın ortaya.

maviay55

Mazhar Başoğlu ile başlayan istifalar önceki gün Engin Uzun ve Tayyar Cantürk ile devam etti. Uzun ve Cantürk, Samsunspor'un her zaman yanında olduklarını söyledi

Tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşayan Samsunspor, yönetimden gelen istifa haberleriyle artçı depremler yaşıyor. Başkan Başoğlu'nun kongrede istifa etmesinin ardından şimdi de Engin Uzun ve Tayyar Cantürk'te istifa ettiklerini açıkladılar. Sadece yönetimden istifa ettiklerinin bilinmesini isteyen Uzun, "Kalbimiz Samsunsporla birlikte" diye konuştu. Uzun ve Cantürk'e önümüzdeki günlerde kimlerin katılacağı büyük merak konusu oldu.

bide utanmadan kalbimiz samsunsprla birlikte demiş a.q oğlu ne yaptın lan bugüne dek bu takım için sizin gibi itlerin yüzünden takım bu hale düştü!

MeL_55

AlıntıKongre kararı bekleniyor

Samsunspor Yönetim Kurulu´nun, bu akşam yapacağı toplantıda kongre kararı alması bekleniyor.Samsunspor´da 22 Mayısta yapılan olağanüstü kongrenin ardından Başkan Mazhar Başoğlu, göreve devam edemeyeceğini söyleyerek istifa etmişti. Başoğlu´nun istifasının ardından Temel Camadan Başkan Vekili olarak yönetimde görev aldı. Kongre sonrası, Samsunspor Ortak Çalışma Komsiyonu ile kulübü darboğazdan kurtarmak için çeşitli çalışmalar yapan yönetim kurulu, son gün olan 31 Mayıs´ta borç taksitlerini ödeyerek ilk krizin başarıyla atlatılmasını sağlamıştı. Ancak geçen cumartesi günü Nuri Asan Tesisleri´nde gün boyu süren yönetim kurulu toplantısında herşey enine boyuna görüşüldü. Toplantıda, yönetim kurulu üyelerinin kongre kararı alma konusunda görüş birliğine vardığı ifade edildi. Ancak, yönetim kurulunun son kararını bu akşam yapılacak toplantıda vereceği öğrenildi.

mctlçy

spor55 te galip öztürk adı gene geçtii ama ben ondanda umudu kestm yapsa bu zamana kadar mutlaka bişelr yaprdı

jean

yine aday yok yin esikinti bu senedende umidimi kirmaya basladim