Mehmet Soykan dan Yılın Yazısı

Başlatan þirinler_1965, 06 Haziran 2007, 12:20:38

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

AlıntıHalk Gazetesinden Arena Gazetesine transfer olan eski futbolcu gazeteci Mehmet Soykan bakın son olaylar için ne demiş.

Samsunspor'u kullanan vicdansızlar...

Evet yazıma ağır bir başlıkla başladım. Bu zamana kadar bu takımın üzerinden rant elde eden, takımı reklam malzemesi görüp ismini duyuranlar ve meydanlar da ben Samsunsporluyum diyerek ortaya çıkıp buradan gelir sağlayanlar ve daha birçok şekilde bizim kutsal saydığımız uğruna şehitler, gaziler verdiğimiz bu takıma ihanet edenler! vicdansızlar derken sözüm sizlere. İçi rahat olan gece yattığı zaman vicdanı sızlamayan ve Allah'ın huzurunda hesaplaşma da rahat olanlar siz üstünüze alınmayın! Evet fazla değil iki yıl öncesine dönelim. Kulübün başına, "Benim hayatımda başarısızlığa yer yoktur diyerek ortaya çıkıp ismi bile duyulmazken isim sahibi olan ve takımı kümeye düşürüp ortadan kaybolanlarla başladı bu hikaye. Giderken bile timsah gözyaşı akıtıp alacaklarımı hibe ediyorum deyip sezon ortasında alacaklarını alanlar evet sizlersiniz bu çöküşün mimarları. Ardından bu rantı başkasına yedirmemek adına kendi listesinde olan ve pastada ki payı almak için kulübün başına kendi adamlarını getirenler, eserinizle övünün Samsun sizi hiç iyi hatırlamayacak emin olun.
Ve gelelim bu sezona, belki cesaret, belki siyasi gelecek, belki kahraman olma hevesi, belki de kandırılarak kulübün başına gelen ve ne olduğunu anlamadan çöküşün ihalesi kalan göstermelik BAŞKAN... (Kongre de ben isteyerek bu kulübün başına gelmedim) diyen BAŞKAN... Eseriniz ortada ve bu kulübe kimleri musallat ettiniz onlar da ortada. Siz ki bu Samsunspor'u bu kadar çok sevdiğinizi idddiaa ediyordunuz. Hiç adı duyulmayan hiç kim olduğu bilenmeyen yok İbrahim Ersöz, yok Güner Çakıroğlu bunları meydana çıkarttınız da bu kadar insanı kandırdınız ya suçunuz bu işte sizin. Tabi bu süreçte bu adamların Kulübe talip olmaları halinde kulübü devretmek için 2 Trilyon para isteyip, parayı alamayınca adamlara Almanya'dan kadın getirip burada milletle evlendiriyor ve sahtekar diyerek bu durumlara yol açtığınızı da atlamayalım. Ama bir konuda da hakkınızı da yemeyelim şimdi gelişen olaylar da bunu ispatladı bunu da belirteyim.
Şimdi gelelim Güner çakıroğlu size, Ölüyü diriltmek adına ortaya çıktığınız da ayakta karşılandınız, Samsun sizi umut kapısı gördü, çıkış yolu gördü ben dahil diğer meslektaşlarımla gazetelerde haberleriniz yapıldı, süre isteyip gidiyorum dediniz borcu kabul ediyorum dediniz, sporsorlar bağladım dediniz, Samsunspor'u şirket yapıp hisselerini satıp kulübü düze çıkaracağım dediniz... Dediniz de dediniz aynı sizden öncekiler gibi. Şimdi bir basın açıklaması gönderip ben gelişen olaylar üzerine adaylıktan çekiliyorum diyorsunuz. Bir Tv dizisi var Avrupa Yakası orada ki Gaffur tiplemesinin bir lafı var tüm Samsun şimdi size onu soruyor, "NE AYAK"... verelim cevabını olsa olsa KIRKAYAK... Senin bu kadar insanı kandırmaya bu kadar insanın umutlarını çalmaya ne hakkın vardı da çıktın meydana sana bu hakkı kim verdi, böyle bir oyunu neden kurma ihtiyacı duydun, bunların cevabını verebilecekmisin veremezsin öyle yada böyle sende diğerleri gibi ismini duyurdun. Ama dedik ya yazının başında Vicdansızlar diye onun için siz ve sizin gibilere ne desek boş. Bu yazıyı yazarken sinirlerim nasıl yıpranıyor. Neler demek istiyorum sizlere ama malesef etik kurallar gereği diyemiyorum ama herhalde kulaklarınız çınlıyordun...
Neyse olsun bakalım; olan bize, taraftara, Samsunspor severlere oldu kimseye bişey olmadı atı alan Üsküdar'ı geçti gitti. Tek umudumuz şimdi oluşturulan Kriz Yönetimi inşallah bu kurtuluşumuz olur, o konulacak kumbaralar dolar taşar da biz kendi yağımız da kavrulup gideriz ve kimseye ihtiyacımız olmadan geçinip gideriz, tek dileğim budur. Ve bu konuda tüm Samsunspor severlerin ellerinden geleni yapması tek isteğimdir.
Yazımı son günlerde söylenen bir şarkının sözleriyle bitirmek istiyorum anlayan anlar anlamayan da elbet birgün anlar:
"iKİ sATIRLIK ADAMLARI MUSALLAT ETTİK ÖMRÜMÜZE, BUNDANDIR BÖYLE DİBE VURUŞUMUZ"

mctlçy

adam doğruları açık açık yazmışş fakat herkesin bildiği doğrular çok güzel yazmış da faaliyete geçmedkten snra neye yarar bu knuşmalarr

körfez55

güzel bir yazı olmuş.abimizin de dediği gibi elimizden gekeni yapalım kendi yağımızla kavrulalım..bu şahsiyetsiz adamlardan bize fayda yok.ibrahim ersözmüşşşş...güner çakıroğluymuşşşş.....samsunsporluymuş bunlar.hadi lan ordan bağışlayın o halde 100 binytl yada daha fazla.sahte samsunsporlular.bu takımın size ihtiyacı yok..

ozkan17

Abimiz herseyı oldugu gibi anlatmıs üzerine soylencek bısey yok...

veis

timofte

AlıntıYazımı son günlerde söylenen bir şarkının sözleriyle bitirmek istiyorum anlayan anlar anlamayan da elbet birgün anlar:
"iKİ SATIRLIK ADAMLARI MUSALLAT ETTİK ÖMRÜMÜZE, BUNDANDIR BÖYLE DİBE VURUŞUMUZ"

son cümle her şeyi özetliyor..