Tahsin Kosif'ten Samsunspor.biz'e açıklamalar

Başlatan yönetici, 29 Mayıs 2007, 18:07:51

« önceki - sonraki »

yönetici

Tahsin Kosif'ten samsunspor.biz'e açıklamalar...

Samsunspor'umuz tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Aşığı olduğumuz takımımız ciddi bir kriz içerisinde. Bizler taraftarız ve elimizden gelen şeyler sınırlı ancak bir de hem taraftar hem de işadamı olan Samsunsporlular var. Neticede bu gidişe daha fazla dayanamayan bazı eski yöneticilerimiz bir komisyon oluşturup sıkıntıların aşılması için çaba göstermeye başladılar. Aralarında değerli pek çok insanın bulunduğu komisyonun önde gelen isimlerinden birisi de İsmail Uyanık döneminde yöneticilik yapmış olan Tahsin Kosif. Samsunsporluluğuna ve samimiyetine güvendiğimiz Tahsin Kosif'ten bu sitede kendi aramızda konuştuğumuz ve cevaplarını beklediğimiz pek çok konu hakkında bilgi aldık.

Kendisine özetle şunları söyledik; taraftar sitemizden de bir destek kampanyası düzenlemek istiyoruz. Maddi yönü zayıf olabilir ancak manevi yönü çok fazla olacaktır bunun. Samsunspor'u son yönetiminin Samsunsporluluğunun zayıf olduğu ve takımı sanki ikinci planda gördüklerini düşünüyoruz. Komisyondan çıkacak her haberi merakla bekliyoruz ve Samsunspor'un kederiyle kederleniyoruz.

Şimdi genel hatlarıyla Tahsin Bey'in açıklamalarına göz atalım.

Samsunspor.biz'i biliyor ve zaman zaman takip ediyorum. Orada yazılanları çok önemsiyorum. Aklı başında, aydın insanlar var aranızda. Bize böyle taraftarlar lazım zaten. Siteden yapacağınız kampanyada büyük paralar toplanmasına gerek yok. İşin destek kısmı önemli zaten. Şimdi biz bir kampanya başlatıyoruz; hesap numaraları belirleyeceğiz ve "Güneş Yeniden Doğuyor" adı verilen çok geniş kapsamlı bir hareket başlatacağız. Bir logo hazırlattık; Samsunspor armasının arkasından güneş doğarken... Sitenizde bu logoyu sergileyip, ilgili yerlere link verebilirsiniz.

Samsunspor çok zor durumda... Net borç 20 trilyon civarında ve acil ödenmesi gereken paralar da var. Maalesef Samsunspor çok kötü yönetilmiş. Borç 20 trilyon lira ancak eğer nakit akışı sağlanabilirse 13 trilyona kadar inebiliyor. Çoğu devlet kurumlarına olan borçlar bunların. Yönetici alacakları var. Bir de asıl sıkıntı olan sporcu alacakları var. Onlar 3,5-4 trilyon kadar...

Türkiye'de futbol iyice zora girdi. Bugün F.Bahçe dışında diğer İstanbul takımlarının da büyük borçları var. Futbol eskisi gibi değil. Maalesef Samsunspor da bu dar boğazdan payını aldı.

Bugün saat 7'de son 5 yılda Samsunspor'da yöneticilik yapmış arkadaşlarımızla bir toplantı yapacağız. Allah göstermesin Samsunspor kayyuma kalırsa onların da imzaları olduğu için onlar da sıkıntıya girecekler.

Komisyon bir yol haritası çizdi kendine ve gerçekten umut veren bir reçete oldu bu. Şimdi bunları uygulamaya başladık. Dün Vali Bey ile çok olumlu geçen bir görüşme yaptık. Ciddi bir hamle yapmak zorundayız. Bu birkaç kişinin yapabileceği bir şey değil. Bu nedenle son bir gayretle şehrin dinamiklerini harekete geçirmek zorundayız.

Önümüze sürekli yasal engeller çıkıyor. Mesela bir SMS kampanyası başlatalım dedik ama Samsunspor'un adını kullanamıyoruz maalesef. Sonra post makineleriyle yardımlar toplayalım dedik onda da prosedüre dayalı bazı engellerle karşılaştık. Ama çalışmalarımız sürüyor ve bunları aşacağız.

Dün bir canlı yayına katıldık. Almanya'da bulunan bir iş adamı -ki biliyorsunuz son kongrede adaylığı söz konusuydu. 20 trilyona kadar olan borçları ödeyeceğini ifade etti. Ben de eğer bunu yaparsa geriye kalanı komisyonun ödeyeceğini söyledim. ( 24 trilyon olarak düşünülmüştü borç) Hatta şunu söyleyeyim, biz çok daha fazla para da toparlayabiliriz. Kendisine söz verdim ve Almanya'da görüşeceğimizi söyledim. Yarın yola çıkıyorum. Ama çok ümitli değilim. Çünkü canlı yayından sonra bana daha tutarsız şeyler söyledi. Yine de ben söz verdiğim için gideceğim. Olumsuz bir şey çıkarsa da komisyon olarak kaldığımız yerden devam edeceğiz çalışmalarımıza.

Samsunspor kimliği ve markası büyük yara aldı. Güven kaybına uğradık. Bu nedenle yeni gelecek yönetimin bunun için de çalışması lazım.

Neticede Samsunspor'un bu en zor günlerinde elimizden geleni yapacağız. Ama dediğim gibi burada birkaç kişinin bir şey yapması mümkün değil. Şehrin desteği olmalı ve biz de bunu sağlamak için ilgili herkesle görüşeceğiz. Zaman hızla tükeniyor ve çok hızlı hareket etmek zorundayız.

cem and naz55

tahsin kosif şunu söyleyeyim kesinlikle güner çakıroğlunun samimiyetine inanmıyor bunu kongredede tepkileriyle gösterdi açıklamalarıylada göstermiş oldu
yanlız bence kendilerine çok şükranlarımızı sunmamız gerekir kendisi şu önemli ve kritik süreçte taşın elin altına koyan ilk adam oldu ve bu oluşumun başını çekenlerdir kendileri inşallah başaracaklar tabiki bizde destek vermemiz şartıyla

mehmet yılmaz

Artık bu komisyonun çalışmalarına güvenmekten ve destek vermekten başka yapabileceğimiz birşey yok.
Sitemizden maddi olarak az olsa bile manevi olarak çok destek verebiliriz. Samsunspor'un ölmesi demek bizim ölmemiz demek... Başkaları gibi tutacak ikinci bir takımımız yok bizim!

Güner Çakıroğlu konusunda da Tahsin Kosif'in Almanya dönüşü söyleyecekleri çok önemli diye düşünüyorum. Çünkü ben Tahsin Bey'in samimiyetine ve Samsunsporluluğuna inanıyorum; Samsunspor'umuz için en doğru tercihi yapacaktır diye ümit ediyorum.

Amsterdamli

Bu komisyonda cok degerli Samsunsporlular bulunuyor. Aslinda biz bu kisileri yonetimde gormek istiyoruz, bakalim insallah bu da gerceklesir ve Samsunsporu gercek Samsunsporlular yonetir.

Komisyonda bulunan ve Samsunsporumuz icin caba sarfeden herkeze tesekkur ediyorum.

samsunmania

İstanbul takımlarının formalarına 60 70 ytl veren yurdum insanı memleketinin takımına sahip çıkacak.Başka yolu yok bunun. Biz gurbette gözyaşları içerisinde takımımızın haline yanarken kimse rahat rahat koltuğunda oturup bugün ne kadar daha kazanabilirim hesabı yapamaz. Esnaftan sanayiciye, memurdan işçiye kadar herkes gücü yettiğince yardımcı olacak.Takımımıza yardım için çırpınan insanların önünde saygı ile eğiliyorum ve onlara başarılar diliyorum.Ve inanıyorum ki bu işi başaracaklar.Zaman kaybına tahammülü olmayan Samsunspor takımı taraftarıyla ayağa kalkacak. Samsunspor bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Ona kimse dil uzatamaz. Ve üstünden reklam yapamaz.   Almancı başkan bu sefer de yan çizerse lütfen daha adını anıp da reklamını yapmayalım. Hadi kongrede ters giden şeyler gördü dedik. Ama bu sefer de bizi APTAL yerine koyarsa onu SAmsun halkı gereken kefeye koyar.Güzel şeyler yaparsa EMRİNE AMADE olur, başarı için herşeyi yaparız.

samsunmania

Bu arada forma ve ürün satışı da iyi para getirir. Şehrin dört bir yanına stantlar açılırsa iyi gelir olur.Ayrıca zengin iş adamları adına formalar yaptırılıp yardım amaçlı almaları için girişimlerde bulunulabilir.

atakumlueray

1000 lira kredi borcum var ama neyim varsa açılcak hesaba yollarım..hatta istanbullu arkadaşlarıma bile zorla yollatırım..bence herkes öle yapsın...

hasselbaink

"Samsunspor, sen çok yaşa
Canım feda olsun sana..."
diyoruz
şimdi Samsunspor'un çok yaşaması için canımızı değil ama birşeylerimizi feda etmemiz lazım...

Bence Tahsin Kosif Almanya'ya gidip geldikten sonra biz de hesap açıp, çorbaya az da olsa tuz katalım.

jean

istersek daha fazla buluruz diyor 24 trilyondan benim anlamadigim adam soz vermis osnra telefonda tuhaf seyler soylemis insallah terslik cikmaz

veis

bu adamı samsuna getirip başkan yapmalı veya destek almalı beyler bu siteden başka ben samsunu seven samsunlular görmedim.istanbulda maç yapıyoruz 500 kişi yok bu adamlardan başkası zaten parada vermez yani genel bi destek şart iş adamlarından.

kirazlýk

körfez55

arkadaşlar bırakalım artık herkese bi kulp takmayı.şu samimi değil bu sahtekar.nerde o zaman samsunun dürüst işadamları.neden bizi taa almanyadan gelen sahtekar????? adamlara muhtaç ediyolar.hiçbiri yok ortalıkta o yüzden şu şöyleymiş bı böyleymiş bırakalım.tahsin kosif gecesini gündüzüne katıp iyi niyetiyle samsunspor için çalışıyo adam.şimdi bizim destek olmamız gerek adama.keşke burda herkes konuştuğu kadar bişeyler yapsa!!!sadece birilerinin bişey yapmasını bekliyoruz.herkes birbirine bakıyo.

salihcakir

Öncelikle böylesine zor bir dönemde bize bir parçaçık da olsa umut veren gelişmeleri okumanın güzel olduğunu belirtmek gerekir. Çok umutlandığımız dönemlerde maalesef bizleri karamsarlığa iten bir çok gelişme oldu. iyi niyetli kimselere güvenmek ve onları elimizden geldiğince desteklemekten öte yapacak pekte bir şeyimiz yok. Samsunsporluluğuna inandığım bir ismin önderliğinde umarım denilen gibi yeniden güzel, güneşli, kırmızı beyaz günler görürüz.