Samsunspor olağanüstü kongresi - 1 Temmuz

Başlatan yönetici, 16 Mayıs 2006, 00:19:34

« önceki - sonraki »

carsambali55

Galip özturkun başkan olması iyi olur ama onun başkan olmasını beklemek sadece hayalperestlik olur.diyeceksiniz ki neden.
Çünkü adam çarşambalı samsun aşığı.Geçen sene başkan olmayı istiyordu fakat samsun kamuoyundan yeterli desteği goremedi,bizim trabzon yalakası medyamız onu başta gormek istemedi.Belediye başkanıda siyasi nedenlerden dolayı onu istemedi.Zaten o başkan olsaydı şimdi uefaya falan katılmış olurduk.Şimdi takım 2. lige duşmuş adama gel başkan ol demek kufur etmek gibi birşey.

berusa55

işte o serefsizlere inat baskan olacak ve takımı hakettiği yere getirecek ki tokat gibi samar gibi cvp olsun o kanı bozuklara!!!

Forvetim

misyoner görevini tamamladı (takımı düşürdü) gidiyor öyle mi? helal olsun be, şu durumda ben bırakıyorum demekten bu anlam çıkar. sanada ekibinede yazıklar olsun ölmez, hadi öyle yada böyle düştük düşmesinede adam ol da senin yönetiminde düşen takımı yeniden çıkar bende gelip senin elini öpeyim.

akınyılmaz

hadı bakalım hayırlı olsun . ınsallah galıp öztürk gelir .şimdi bize para verecek adam gerek şöyle bakıyorumda para verecek kim var diye şimdilik sadece o gözüküyor. ya galip öztürk te gelmezse ne olcak onu merak ediyorum....

timofte

Kendime göre bir sezonun değerlendirmesini yaptım, katılmayanlar olabilir ama bunlar benim fikirlerim, herkes de düşüncesini yazabilir. Ama bu yönetim hizmet etti eleştirmek yanlış olumlu yönlerine bakalım diyen varsa yazıyı hiç okumayabilir. Çünkü takımımız küme düşmüş, ben bana göre hata olduğunu düşündüğüm şeyleri ifade ettim.

Yönetim kurulu bir sezon boyunca takıma zarar veren davranış ve eylemlerinin ardından şimdi de görevi bırakmayı seçti, takım düştü, "Biz artık yokuz" denildi. Onlardan da bu beklenirdi, hiç şaşırmadım.

Neden mi?

Birçok insan, Samsunspor taraftarını bölen, inciten, kıran bu yönetime ne kadar öfke de duysa, takımını son ana kadar destekledi. Çünkü zarar gören canımız kadar sevdiğimiz Samsunspor olacaktı. Bazıları ise bu konularda yorum (daha doğrusu dedikodu) yapmaktan, takımı desteklemeye fırsat bulamadı. Aristokratlara özenti besleyenler, tıpkı sahibinin sesi gazetenin yazarları gibi taraftarın feryâdına kulak tıkadılar.

Aynen yönetimin kritik Ankaraspor maçını kaybetmemizin ardından "Arıca istifa" diye bağıran taraftara kulaklarını tıkaması gibi...

Kendine güveni olmayan, takımı motive etmesi imkânsız hale gelmiş bir umutsuz adam Erdoğan Arıca istifa etti de, taraftara inat istifasından vazgeçirildi. Her geçen hafta Samsunspor kan kaybettiği halde dediğim dedik düşüncesiyle yapılması gerekenler yapılmadı..

Taraftarın tepkilerine şeref tribünü çıkışına giden yola kafes yaptırılarak, başına da jandarmaların dikilmesiyle engel olunduğunda sorunlar sanki halloluyor, takım sanki iyiye gidiyordu.. Zaten sezon boyunca "taraftarla birlikte" değil, "taraftara rağmen" başarılı olmanın peşinde koşulmadı mı?

"Gazetemizde nasıl olsa haberleri dilediğimiz gibi yansıtıyor, insanları istediğimiz gibi yönlendiriyoruz" düşüncesiyle herkesle köprüleri atanlar, ancak ligin bitimine 9 hafta kala uyanabilmişlerdir.

Ne yazık ki kenetlenmek için ligin dibine vurmayı beklediler.. Hatta takım son sıraya demir atana kadar, deplasmanlarda taraftara ihtiyaç olmadığını söylediler. Son birkaç haftaya kadar bırakın organizasyon yapmayı, kendi imkânıyla giden taraftara sahip çıkmadılar. Trabzon'da takımlarını yalnız bırakmayan Samsunsporlular, maçı Trabzonluların içinde ve takımlarını destekleyemeden izlemeye mahkum oldular..

Yapılan transfer hatalarını ve acemice yapılan diğer tüm hataları bir yere kadar anlamak mümkün ama, Samsunspor'a yarar getirmeyeceği çok açık olan kişisel tartışmaları sorumsuzca ön plana çıkarmayı anlamak mümkün değil.

Yöneticilerin huzurun sağlanmasında herkesten daha fazla sorumluluğu vardır. Taraftar kendisine hakaret edenleri Samsunspor'un zarar görmemesi için affedip olgunluk gösterirken aynı olgunluğu yöneticiler gösterememişse, burada bir yanlışlık vardır.

Kavga ve polemiklerin esiri olanlar, bu tutumlarını federasyon seçimlerine dahi yansıttılar. İlk kez Samsunlu bir aday Ayhan Bermek, Futbol Federasyonu Başkanlığına bu kadar yaklaşmışken, Yöneticiler "mahkemeye verdikleri birine oy veremeyecekleri" gerekçesiyle, 2002 yılında Samsunspor için infaz emri veren birinin Başkanlığa seçilmesini sağladılar. Sonucu hep birlikte görüyoruz. Nasıl bir tesadüftür ki Başkanlığa seçilen Ulusoy da Sayın Ölmez ile aynı Trabzon ilçesindendir ve ne yaman bir çelişkidir ki; Samsunspor aleyhine inanılmaz hakem katliamları yine Ulusoy'un başkan olmasından sonra yaşanmıştır.

Samsunspor küme düştü. Bahane nasıl olsa hazır: "Borçlar var" Bu kulübün geçen yılki ekonomik durumu şimdikinden iyi değildi. Borçlar iş bilmezliğin, beceriksizliğin, anlamsızca inatlaşmaların, takımın ruhuna saygısızca davranmanın, taraftarı hiçe saymanın bahanesi olamaz. Her alınan mağlubiyeti borçla açıklayanlar ancak çocukları kandırabilir.

Bütün bunları söylerken yönetimin içinde özverili, gerçek Samsunsporlu olduğu bilinen kişilere haksızlık etmek istemiyorum. Futboldan anlamadığını ve kongreye bir gün kala hiç aklında olmadığı halde başkanlığa karar verdiğini itiraf eden Sayın Ölmez'in "birileri" tarafından ikna edildiğini ve dolayısıyla kötü niyetli olmadığını da düşünüyorum. Bu noktada kulübün kaderiyle oynama pahasına kongreyi yönlendiren ve spora siyaset karıştıranların vebali, yönetimin vebalinden az olmasa gerektir.

Bunlar bir sezonun birikimi, bir değerlendirmesidir. Amaç kişileri hedef almak değil, takımımızın yıllar sonra küme düşmesinde hiçbir sorumluluğu yokmuşçasına davrananlara, hiç görmek istemedikleri hatalarının bir bölümünü de olsa göstermektir.

Olan Karadeniz'in incisi Samsun'un Kırmızı Beyazlı biricik takımı Samsunspor'a ve onu gönülden sevenlere oldu.

Süper ligde kâh üzüldüğümüz kâh sevindiğimiz 13 sezonu "Uyanıklık dönemi" diye adlandıran bir zihniyet, bu sezonu ne dönemi diye adlandıracak şimdi?

Geldikleri günden beri her başarısızlığı borçlara bağlayıp "enkaz edebiyatı" yapanlar, geriye nasıl bir "enkaz" bırakıp gittiklerinin acaba farkındalar mı?

cem and naz55

timofte;
yazına ve düşüncelerine katılmakla birlikte eksik kalmış noktaları da ben tamamlamak isterim sen yönetim ve başkanı ele almışsın haklısın onları savunmuyorum
bizim küme düşmemizde kendi taraftarlarımızın da hatalarının olduğunu söylemek isterim daha ilk antep maçında yönetimi istifaya davet eden bir zihniyete nedenir bu şehir 25 hafta uyudu iş sıkışıklığa gelince kenetlenme oldu AMA BENCE İŞ İŞTENDE GEÇTİ
bunda sadece yöneticilerin hatası yok samsun şehrinden tut millet vekillerine futbolcularına kadar herkesin payı var takım düşme potasında sondan 2.maçı evinde oynuyor sadece 2milletvekili var
samsunspor un başkanı ve yönetimi vardı ama yine sahibsizdi ve faturası koskocaman bir şehre kesildi
yönetimin en büyük suçuda samsunspor u seçimlerde siyasete bulaştırdılar bence
yönetimin düşmemizde büyük hatası var peki düşmemizin daha başka sebepleride yok mu.....

timofte

Alıntı yapılan: "cem and naz55"yönetimin düşmemizde büyük hatası var peki düşmemizin daha başka sebepleride yok mu.....

var elbette..
onları da sizler anlatabilirsiniz ..
sezon bitti artık, düştü! Samsunspor.

jean

artik olan ldu baskan hoca futbolcular artik suclu kimse dustuk tek kalan taraftar oldu her deplasmana tum zorlukalra ragmen gittiler son malatya macindaki alkislar kucaga almalarise superdi en buyuk samsunspor tarftari 2.ligdede takimimizi yalniz birakmayacagiz

carsambali55

olan oldu diye sesimizi çıkarmayacakmıyız.Suçluları ve hataları soylameyecekmiyiz.bir sezon boyunca milleti borç edebiyatı ile uyuttular,allahın trabzonlusunu başkan seçtiler sineyemi çekelim. tabiki hayır;olanlardan çok buyuk ders aldık.bu takıma samsunlu bir başkan gerekiyor.samsunda doğmuş bu toprağın suyunu içmiş ekmeğini yemiş,trabzonla bağlantısı olmayan biri.kalbinde 2 sevgi değil sadece samsun sevgisi taşıyan biri.
 aklıma 2 kişi geliyor ismail uyanık ve galip özturk
 ismail uyanık çok yıprandı heyecanı azaldı dolayısıyla başkan olmaz.galip özzturku ise samsunun buyukleri istemiyor sadece tararftar istiyor.yani samsunun gerçek sahipleri istiyor.
 istemeyen buyukler niye istemiyor.çunku galip özturkun hasbi menteşoğlu olmasından korkuyorlar(hasbi ağada çarşambalıyd).çunku biliyorlar ki çarşambalılar yaptığı işi yarıda bırakmazlar.biliyorlarkı çarşambalılar karı gibi kaçıp gitmezler
 kaçan kaçsın giden gitsin bu takım sahipsiz kalmaz bu takımın sahii oz samsunlulardır. bu takım mutlu gunlerini samsunlu başkam-ünlar doneminden yaşamıştır. arkayı hasbi aga gibi delikanlı başkanlar doneminde dortlemişdir..

yusuf celebi

Sevgili timofte ilk defa bu kadar uzun bir yazı yazdığına göre Samsunspor'un alt ligde olmasına bizler gibi kabullenmekte zorlanıyor sanırım.

Galip Öztürk ve İsmail Uyanık konusuna değinmek istiyorum.

Galip Öztürk'ün Samsunspor'un başına geçmek için istekli olduğunu duyuyoruz fakat bu görevi aldığında başına gelecekleride hesapladığı için sanırım biraz kararsız davranıyor.

Birincisi, Metronun büyüklüğü Türkiye sınırlarını aşmış bulunuyor,Türkiyenin dört bir yanına seferler düzenleyen Metro'nun sahipleri,Samsunspor'un başına geçtiği an çok büyük problemler yaşayacaktır.
Galip Öztürk'ün başında bulunduğu Samsunspor yukarılara doğru hedef gösterdiği andan itibaren çıkarlarına aykırı gördükleri anda Metro aleyhine bir kampanya başlatacaklardır.
Bu kampanyaya İstanbul takımı taraftarlarını dahil etmeleri hiçde zor olmayacaktır.
Bu takımın başındakiler kendi çıkarları söz konusu olduğunda yapamayacakları şey yoktur.
Bu durum Metro firmasını olumsuz etkileyecektir.

İkincisi, Galip öztürk ön plana çıktığı andan itibaren çocukluğunda yaşadığı bir hadiseyi bile kullanacaklardır.
Ne demek istediğimi sanırım anlamışsınızdır.
Ben işin açıkçası Samsunspor'un bu tür hadiselerle anılmasını istemem.
Samsunspor temiz kalmalı.
Böyle bir durumda hem Galip Öztürk en önemlisi Samsunspor zarar görür.
Ben bu nedenle Galip Öztürk konusunda temkinliyim.

İsmail Uyanık, Samsunda gereken desteği göremedi bunun bir çok nedeni var.
Bu nedenle oldukça kızgın gördüm kendisini.
Kendisi ile görüşmemde tekrar dönmesi konusunda hiç de olumlu görmedim.
Ama Uyanık bu, kafasında nelerin geçtiğini önce Allah sonra kendisi bilir.
Olağanüstü hadiseler yaşanmadığı sürece döneceğine ihtimal vermiyorum.

beşnumara

Alıntı yapılan: "cem and naz55"
bizim küme düşmemizde kendi taraftarlarımızın da hatalarının olduğunu söylemek isterim daha ilk antep maçında yönetimi istifaya davet eden bir zihniyete nedenir
bu taraftar bu başkanın ne niyetle geldiğini daha ilk günden bildiği için istifaya davet etti sen belki bazı şeyleri sezonun ortalarına veya sonlarına doğru öğrenmişsindir

supporter

cem and naz ın söylediği sebepler de düşmede etkili oldu.
ama bunlar yeni şeyler değildi. bu şehirin uyuma hadisesi bu seneye özgü değil. milletvekillerinin duyarsızlığı da bu seneye dair değil. ilk hafta iç sahada antep yenilgisinden sonra taraftar bence de yanlış bağırdı ama buraya takılıp kalmak gerekmezdi. sonuç olarak benzer sıkıntılar her zaman yaşanıyordu. ama bu takım düşmüyordu. kabul edelim ki ortada bir hatalar zinciri ve kahreden sonuç var.

RenTinRen

Samsun'da gözler kongrede
Samsunspor Başkanı Adnan Ölmez'in kongre kararı alıp aday olmayacağını belirtmesi üzerine gözler 3 Haziran'da yapılacak olan kongreye çevrildi. Başkan Ölmez pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek, hakkında yapılan eleştirilere cevap verecek.

Turkcell Süper Ligi'nde 15 yıl aradan sonra küme düşen Kırmızı-Beyazlı takımda herkes kongreyi bekliyor. Yönetimin olağanüstü kongre kararı almasının ardından Başkan Adnan Ölmez'in aday olmayacağını belirtmesi üzerine gözler 3 Haziran'da yapılacak olan kongreye çevrildi. Yönetim kurulunun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın tekrar aday olması yönünde Adnan Ölmez'e baskı yaptığı belirtildi. Başkan Adnan Ölmez, Pazartesi günü basın toplantısı düzenleyerek hakkında yapılan eleştirilere ve adaylığı konusundaki çıkan söylentilere cevap verecek. Diğer taraftan transfer çalışmalarıı da sürdüren Kırmızı-Beyazlılar ilk olarak yabancı futbolcularla masaya oturacak. Guaye, Maksiç ve Ayari'yi göndermeyi planlayan yönetim, Brezilyalı futbolcular Rafael ve Marciel'i de takımda tutacak. İç transferde sözleşmesi sona eren Musa ve Serkan Aykut'la da görüşecek olan kırmızı-Beyazlılar bu futbolcularla yeni sezon öncesi anlaşma zemini arayacak.

Genel Kaptan Ercan Koloğlu, iç transferde sorun yaşayacaklarını sanmadığını belirterek, "Samsunspor bu sezon düşmeyi haketmedi. Gelecek sezonda iyi bir kadro kurarak, tekrar layık olduğumuz Süper Lige döneceğimize inanıyorum. Sözleşmesi devam eden futbolcularımız var. Onlarla da bir görüşme yapacağız. Taraftarlarımız hiç merak etmesin. Samsunspor en kısa sürede Süper Lİge geri dönecektir" diye konuşt

cem and naz55

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"sen sadece bunu söyle o tarftarın son maçta 40 meşale ile takımı ugurlaması türkiye de bir ilkdir bu taraftar denzilide malatya da u takım için dayak bile yemiştir çiftlikte istanbul köpeklerini gezdirmeyen yine bu taraftardır bizim samsunspor için yaptıklarımızı anlatmakla bitmez biraz düşünerek konuş

düşünerek yazıyorum zaten bu benim kendi görüşümdür katılırsın katılmazsın sizin takım için yaptıklarınızı inkar etmek haksızlık ve vicdansızlık olur malatyada sizlerin yediği dayağı sadece siz değil bütün samsun yedi ben sadece taraftarında suçu olduğunu düşünüyorum neyse bu konuyu kapatalım sende benim için yazdıklarına dikkat edersen sevinirim

supporter

cem and naz yalnız taraftar olarak malatyada dayak yemedik sadece saldırıya uğradık ama gereken cevap verildi.
taraftarın da yıl içinde hataları olabilir ama hepsini bir yana koyup sonuna kadar desteğini vermiştir. senin eleştirilerin taraftara değil seyirciye daha çok uyuyor.
ve en önemlisi herkes gelip geçiyor yönetim takımı düşürüp gidebiliyor ama taraftar 2 A da da takımının yanında olacak. Bırakıp gitmeyecek.