Dünya Basketbol Şampiyonası 2006

Başlatan mehmet yılmaz, 26 Ağustos 2006, 13:05:53

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Milli takımımız 2001'deki Avrupa 2. liğinden sonra sürekli gerilemiş ve özellikle de oyuncular arasındaki kavgalardan dolayı başarısız olmuştu. 2006 öncesi mehmet okur, mirsad, hidayet, hüseyin beşok gibi eski ve kariyerli oyuncular kadroya alınmadı ve onların yerine isimleri az duyulmuş olan ümit milliler dahil edildi. takım içindeki huzur skorlara da yansıdı. Millilerimiz önce Litvanya'yı tarihinde ilk defa yendi. sonra avustralya geçildi. Ardından yine tarihimizde ilk defa bu kez Brezilya'yı yendik sonra Katar'ı geçtik ve son maçta Yunanistan'a yenilmemize rağmen grup 2. si olarak 2.tura çıktık.

2.turda bugün Slovenya'yı 90-84 yenerek çeyrek finale çıktık. Rakip  bir Dünya devi Arjantin ama biz şimdiden bile tebriklerimizi iletiyoruz oradaki çocuklarımıza...

mehmet yılmaz

takımımızın bu turnuvadaki kadrosu şöyleydi;
TÜRKİYE
Basketbolcu  Yaş Kulübü
Serkan Erdoğan 28 Tau Ceramica
İbrahim Kutluay 32 Fenerbahçe
Kaya Peker 26 Tau Ceramica
Cenk Akyol 19 Efes Pilsen
Ender Arslan 23 Efes Pilsen
Hakan Demirel 20 Fenerbahçe
Hilmi Cem Dinç 21 Indiana
Semih Erden 20 Fenerbahçe
Barış Ermiş 21 Efes Pilsen
Ersan İlyasova 19 M.Bucks
Ermal Kurtoğlu 26 Efes Pilsen
Oğuz Savaş 19 Alpella
Fatih Solak 26 Galatasaray

COACH: Bogdan Tanjevic

supporter

Harika bir maç oldu gerçekten de.
Çok kontrollü ve oyunun hiçbir anında konsantrasyonu kaybetmeden mücadele eden milli takım Çeyrek finale yükseldi. Burada rakibimiz Arjantin olacak, çok zor işimiz. Hatta mucize deniliyor ama inanmak başarmanın yarısıdır, inşallah onları da deviririz.

jean

sevincliyiz 3 eksige vede o kadar sakata ragmen basariliyiz

hasselbaink

genç basketbolcularımız basketbolun bir TAKIM sporu olduğunu ispat ettiler. Ayrıca İbrahim ve Serkan Erdoğan da nasıl abilik yapılacağını gösterdiler. özellkile İspanya'daki gururumuz ve medyadan uzak durmasıyla da takdirimiz kazanan Serkan'ı kutlarım. Arjantin çok çok iyi bir tkım ama biz de yolun başındatyız.

yaman55

bu  muhteşem savunmayla arjantinide yeneriz

Amsterdamli

Bu macta galiba Ibrahim oynamayacak ve Ersan´in son durumunuda bilmiyorum.

Bu ikili sahada olmazsa bence sansimiz yok. Umarim duzelirler ve Arjantine karsi bir surpriz gerceklestirebiliriz.

Biz Ginobili gibi bir NBA yildizi olan Arjantine karsi kendimizi favori gormuyoruz ama bizim NBA yildizlarimiz Okur ve Turkogluda takimda olunca basarili olamiyoruz. Cok celiskili bir durum. Maci segretmeyi cok isterdim ama malesef mumkun degil.

Tribün_ali

Clint_Eastwood

Buraya kadar çok iyi geldik ama rakip son olimpiyat şampiyonu Arjantin... Zor gibi gözükse de NBA yıldızı Ginobili'yi kitlersek şansınımız olabilir diye düşünüyorum... İnşallah yeneriz...

hasselbaink

Alıntı yapılan: "Clint_Eastwood"Buraya kadar çok iyi geldik ama rakip son olimpiyat şampiyonu Arjantin... Zor gibi gözükse de NBA yıldızı Ginobili'yi kitlersek şansınımız olabilir diye düşünüyorum... İnşallah yeneriz...

evet rakip son olmipiyat şampiyonu ve ayrıca son dünya 2.si bu arada nasıl 2. oldukları; 2002 finalinde yunan hakemin sırpları nasıl kolladığını tüm dünya görmüştü ben de çok şansımız olduğunu düşünmüyorum ginobili faktörü etkili olur bir de basketbol futbola oranla sürprizlere daha kapalı bir spor ama şu da var yenilirsek ne kaybederiz? hiç bir şey! ama kazanırsak muhteşem olur.

hasselbaink

maalesef beklenen oldu ve maçı 83-58 kaybettik Arjantin'in gücünü basketbolla ilgilenen herkes biliyor zaten. ilk periyodun başlarında biraz dayanabildik ve sonrası gelmedi yine de genç ekibimize dünyada ilk 8'e girdikleri için tebriklerimizi yollayalım.

iki gün sonra Lİtvanya ile bir kez daha oynayacağız klasman maçlarında kazanırsak 5.lik maçı oynayacağız

yaman55

arjantini yenebileceklerine inanmadılar inansalardı kazanırdık

hasselbaink

Klasman yarı finalinde Litvanya'yı normal süresi 75-75 biten maçta 95-84 mağlup ettik. İlk üç periyotta kötü bir performans sergileyen millilerimiz dördüncü çeyrekte oyuna ağırlığını koydu. Özellikle Ender Arslan'ın son saniye üçlüğü bizi hayata bağladı. Uzatmalarda ise Ermal ve bilhassa Ersan İlyasova'nın şahane oyunu ile farkı açtık ve 5.lik maçı oynamaya hak kazandık.

Genç kadromuzu bir kez daha kutluyorum.

jean

tarihimizde yenemedigimiz bir takimi ayni turnuvada 2. kez yeniyoruz super basari internette baktim 17 sayi gerideyiz 4. periyiot bitti dedim kahveye gittim tesadufen ondeyiz gercekten sasirilacak bir galibiyet eksiklerimizi aratmadilar belki onlar olsa bu kadar basarili olamazdik

hasselbaink

Milli Takımımız bir hayli eksik çıktığı müsabakada Fransa'ya 64-58 kaybederek Dünya 6.sı oldu. Genç kadromuz bence gelecek için iyi işaretler ve ümit verdi.

3. lük maçı ABD-Arjantin

Final ise İspanya-Yunanistan arasında yarın oynanacak.