SÜPER LİG 2023-2024 | 28.HAFTA | Başakşehir FK 1 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan s_uzunkaya, 26 Şubat 2024, 11:08:58

« önceki - sonraki »

s_uzunkaya

SÜPER LİG 2023-2024 | 28.HAFTA | Rams Başakşehir FK - SAMSUNSPOR'umuz

03.MART.2024
  SAAT : 13.30
  BAŞAKŞEHİR FATİH TERİM STADYUMU

Bence artık gözü yukarı dikme vakti geldi. Artık sıralamaya bakarken altdaki takımlara değil üsteki sıralamaya bakıyorum.
  Oynadığımız futbol, oyuncuların hırsı-azmi, gisdol farkı ile bu şekilde düşünmeyi hak ediyoruz bence.
  İç sahada oynadığımız oyunu dış sahada da gösterme ve 3 puanlar alma vakti geldi.

HAYDİ TAKIMMMM....

Stoper

Kazanırsak alt taraf ile bağımızı koparmış oluruz, hedefler değişir.

İlk 4 takımdan birinin Türkiye kupasını kazanması halinde, 5. sıradaki konferans ligine gidecek. Altı puan fark var, niye olmasın :)

jean

Bence hemen gaza gelmeyelim ligde kalmak ana hedefimiz bu mactan maglubiyet bekliyorum 1 puan guzel olur

s_uzunkaya

Alıntı yapılan: jean - 26 Şubat 2024, 14:09:34Bence hemen gaza gelmeyelim ligde kalmak ana hedefimiz bu mactan maglubiyet bekliyorum 1 puan guzel olur

O zaman şöyle diyelim;
  Bu maç ilk 5 e girme mi yoksa  16 da kalma maçı mı olacak!

Diyelim mi? :)

Bu arada kaç senelik samsunspor.biz üyesiyim ilk kez maç başlığını ben açıyorum. İnşaallah iyi bir tecrübeyle biter  :P

mehmet yılmaz

Beraberliğin ağır bastığı ancak kazanırsak hiç de fena olmayacak bir maç.
Nasipse, tribündeki yerimizi alacağız.
Dışarıda bir, içeride üç temposuna itirazım yok ama şu maçı kazanırsak ki, kazanabiliriz çok iyi olacak.

_SoN_

Bu maça puan yazmadım ben ama puan yada puanlar alırsak tadınan yenmez, zamanında adana demir maçı gibi kazanıp gelirsek burayı ankara gücü maçında yıkarız yıkar :)

brigand

Başakşehir kupa maçına tam rotasyonla çıktı ve elendi. Onların da tek hedefi ligde Avrupa kupalarına gidecek sıralamayı alabilmek. Yani mevcut görünüşe göre 5.sıraya yerleşmek. Bizim ise tek hedefimiz ligde kalmak adına olabildiğince düşme hattıyla aramıza güvenli puan farkını oluşturmak.

Rakip bize göre daha az tempolu ama ayağında daha fazla topu tutarak oynuyor. Teknik kapasite açısından bizden öndeler ve ligin başına göre oyunlarını ve skorlarını geliştirdiler onlarda.

Biz rakibimize göre artımız olan koşu mesafesi ve tempomuzu koruyabilmeliyiz. Deplasmanlarda iç sahaya göre bitiricilik konusunda daha fazla sıkıntı çekiyoruz. Bunu geliştirmek oyuncu odaklı olduğu için pek mümkün değil. Geliştirebilmemizin tek yolu daha fazla pozisyona girebilmek olacak. Bunu da dediğim gibi tempomuzu koruyarak yapabiliriz. Sabırlı bir oyunla maçın son dakikasına kadar aynı disiplinde kalmamız lazım.

Duran ve yan toplarda ki zafiyetlerimizi kapatmak için ekstra önlemlere ihtiyacımız var. Başakşehir bu konuda yetenekli isimlere sahip. Okan'ın daha cesur davranması gerekiyor cezasahası içinde.

Sonuç olarak alınacak 1 puana sevinirim. Fakat galibiyet çok büyük bir adım olur. Halihazırda yüksek olan motivasyon ve özgüvenimizi bir üst seviyeye taşır.

Furkan

Selamlar,
Maç için ücreti karşılığı 1 bilete ihtiyacım var. Gören duyan olursa çok makbule geçer arkadaşlar.

evolution55

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 26 Şubat 2024, 18:42:05Beraberliğin ağır bastığı ancak kazanırsak hiç de fena olmayacak bir maç.
Nasipse, tribündeki yerimizi alacağız.
Dışarıda bir, içeride üç temposuna itirazım yok ama şu maçı kazanırsak ki, kazanabiliriz çok iyi olacak.

oradaydık diyebilmek için stadtayız :)

Sol Açık

Bu sezon bizim için her maç zor. Çünkü oyuncu kadromuz ve oyun tarzımız gereği, tüm puanları ite kaka, zorla, resmen tırnaklarımızla kazıyarak alıyoruz. Kaybettiğimiz maçları kazanabilirdik diyoruz, farklı kazandığımız maçları dikkatle izlersek bazı kritik anlarda işler ters gitse kaybedebilirmişiz de deriz...

Dolayısıyla, bu sezon bizim için tüm maçlar zor, rahat kazanırız diyeceğimiz maç olmadığı gibi, bizi ezebilecek bir takım da yok! Bu maç da zor olacak.

Başakşehir'in çok kaliteli bir kadrosu, çok tecrübeli oyuncuları, oyuna hakim olmayı kolaylıkla başarabilen ayakları, çok klas golcüleri, standart üstü kalecileri vs var... Ama neden bizim sadece 3 puan önümüzde ve bu durumdalar sorusunun yanıtı; çok yavaş oynuyorlar ve çok yaşlılar!

Ben Başakşehir'i fazlasıyla bozabileceğimiz inancındayım, oyunumuz onların panzehiri olabilir. Ama aynı şeyi Galatasaray için de düşünüyordum, 12 dakikada fişi çekip maça yattılar. Yetenekli takımlar bunu yapabiliyor ve Başakşehir de yapabilir.

Yani, herşey mümkün. Ama düşme potasının 5 puan üstünde, arkamızda da bir sürü takımı bırakmış bir pozisyonda maça çıkıyoruz. Kalan 11 maçın 3'ünü kazansak kümede kalacak durumdayız. Bir başka ifadeyle, kazanmak zorunda olmadığımız bir maça çıkıyoruz.

Başakşehir takımına işkence edeceğimizi düşünüyorum. Geriye düşmediğimiz her dakika, rakip daha fazla yorulacak ve bozulacak. Sakince izleyeceğim ve beraberlik alacağımız fikrindeyim...

binikalamadım

Yenersek aynı puana geleceğimizden başakşehir direkt rakibimizdir...olayı küçültmeye gerek yok...ilk 9 a kapağı atıp keyfimize bakmalıyız...bence sezonun en önemli maçı kırılma anı olacak...fırsatı kaçırmamalıyız...mutlaka yenmeliyiz asla yenilmemeliyiz...

defansif orta saha

Geçen hafta gibi yine galip gelirsek şahane olur. Böylece rakiplerin de birbiriyle oynamasından faydalanabiliriz. Hatay yenildi, kayseri yenildi. Ayrıca bu hafta galip gelirsek "pendik-konya" maçının sonucu ne olursa olsun işimize gelir.

Raqua55

Kadro olarak çok zayıf bir orta saha başlıyoruz. Osman ile Taylan ikilisi ile  orta sahayı tutma şansımız yok. Emre kilinçta yok. Maalesef yenilgi loading.

Stoper