SÜPER LİG 2023-2024 | 3.HAFTA | Kayserispor 2 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan _SoN_, 23 Ağustos 2023, 19:37:32

« önceki - sonraki »

GurbetciFanatik

Ilk 10 dan gectim
Bu sene Ligde kalalim Sampiyon olmus sayarim

_SoN_

Biz bunun için mi bu kadar çile çektik, bunca yıl bekledik? Ayıp be arkadaş, yazık vallaha yazık, bana biri çıkıpta şu takımın oyun anlayışını anlatsın, fofana birşey yapacakta, geçen senenin şapkadan tavşan çıkaran yeteneksiz laura gol atacakta, galatasaraydan kurtarıcı diye aldığımız taylan emre zevke gelip top oynayacakta biz maç kazanacağız, bakın daha ligin başı tamam ama herşey ortada, gerçekten mucize lazım bu şekilde bu lig seviyesinde kalmak için . Kimse kendini kandırmasın, laura ve fofana ile bu iş OLMAAAAZ ! Süper ligte kurtarıcı bu iki adam OLAMAAAAZ !!! 2x2 = 4 .

Ekrem

İlk yarıyı izleyemedim, 2. Yarıdan çok farklı olduğunu düşünmüyorum skor hariç.  Drongelen hariç berbat bir oyun. Tek beklentimiz fofana laura olmamalı şampiyon olalı kaç zaman geçmiş yazıktır ya.
Limanların efendisi sırtında dönerci reklamı olan takıma yenildi utan.

sunbeam

Asıl suçlu başkan tabi, ancak Hüseyin Eroğlu da şu ana kadar başarısız. Sezonu çok erken açtık, takımı en azından fiziksel ve kondisyonel olarak uygun bir seviyeye getirmek için dünya kadar zamanı vardı.

Sadece sonradan katılan oyuncular değil, neredeyse hepsi 45 dakikadan sonra bitik görünüyorlar. Korkak ve gelişigüzel oynuyoruz ve hiçbir oyuncu önümüzdeki birkaç hafta içinde kilit oyuncu olacakmış gibi görünmüyor. İkinci lig kadrosuyla bile daha kötü bir durumda olmazdık.

Okan Koçuk pek güven vermiyor. Zeki ve Alim çabalıyorlar ama yetersizler. Schindler ceset gibi duruyor ve üst üste üç kez 90 dakika oynamasına izin veriliyor. Taylan berbat, Emre de ondan iyi değil. Fofana çok çabalıyor ama birkaç iyi aksiyon sonrasi zaten dökülüyor. Laura kale önünde çok beceriksiz. Ntcham ve Bola zaman zaman iyi işler yapıyor ama yeterince iyi değiller.

Sadece Van Drongelen şu ana kadar her açıdan iyi tranafer. Yönetim'in neden bu kadar rahat olduğunu ve hala transferler icin beklediğini anlamıyorum. Fark çok açılırsa iş işten geçmiş olabilir.

brigand

Yorum yapmayı beklediğim ilk maçımızdı. Bir nevi test maçımız olarak görüyordum. İlk izlenimim, ligde ilk 3 haftada Pendik hariç tüm takımlardan oyun planı, fizik kondisyon ve futbolcu kalitesi olarak gerideyiz maalesef.
Mevcut transferleri 3-5-2 / 5-3-2 taktiklerine göre yaptılar ama görünen o ki eldeki malzeme ile bu sistemleri oynamak imkansız gibi görünüyor. Bu maç özelinde de 4'lüye döndükten sonra formasyon bir şeye benzedi, en azından sahaya dağılma konusunda görünür olduk diyebilirim.

Transfer politikası ve tercihleri yine, yeni, yeniden hatalı şuan için. Oyuncu gelişimleri sağlanır mı, sistem değişikliğiyle seviye atlar mıyız bilemem ancak şu 2 hafta içinde hızlı şekilde yanlıştan dönüp daha net oyuncu tercihleri yapmazsak işimiz gerçekten çok çok zor.

İlk etapta takımı hem yetenek seti hem de kalite / isim olarak ileriye taşıyacak santrafor ve merkez ortasahaya banko ihtiyaç var. Taylan'ın da sakatlandığını düşünürsek, bitiklerde olan Bennasser ile kafayı iyice yeriz.
Eğer daha fazla transfer imkanı varsa da, ana özellikleri hızlı ve çabuk alan bek ve kanat forvet oyuncusu kadro yapısının ana ihtiyaçlarından.

Furkan

Bu maç sonunda anladım ki santrafordan daha acil orta saha merkezine transfere ihtiyaç var (Taylanın sakatlığından bağımsız). Şu ana dek süper ligde oynadığımız 3 maçta da ortasahada boşta kalan topların neredeyse tamamını rakipler süpürüyor ve bu da rakiplerin atak sürekliliğini sağlıyor. Zaten ilerde top tutabilip takımı rahatlatacak oyuncu grubu yok takımda ki olsa bile böyle bi niyetle oyun planı olduğunu da düşünmüyorum. Bunların üzerine bir de boş topları sürekli rakibe bırakınca sürekli efor sarfediyor ve yoruluyoruz.

Hoca bence Satka ve Nanu'yu (oyuna sürdüğü dakikayi da dikkate alırsak) transferle ilgili/ilişkili kim varsa hepsine güzel bir verdi. Hüseyin hocaya güveniyorum çünkü transferle ilgili kendisine hiçbir inisiyatif bırakılmadığına eminim. Bu maçta haketmeden puan ya da puanlar almamızdansansa böyle ezilerek yenilmemizin de bazı şeylerin farkına erken varmamızı sağlaması açısından olumlu olacağını düşünüyorum. Alınacağı söylenen yeni 6 oyuncudan en az 3 tanesi ligin üzerinde oyuncu olmaz ise ilk devreyi çok sıkıntılı kapatacağız.

jean

Kendimi bildigimden beri liglere kotu basliyoruz bu sene daha tuhafi yapilan transferler umut vermiyor insaallah geldigimiz gibi gitmeyiz

evolution55

kulüpte futbol aklının olmadığının bir başka örneğini izledik bu maçta.
'iyi lider; her şeyi en iyi bilen değil, yaptığı işi iyi bilenleri bir araya getirip, onları uyum içerisinde çalıştırabilen kimsedir.'

maalesef başkan her şeyi ben bilirim, ben yaparım edasıyla kulübü yönetmeye devam ederse sıkıntılar devam edecek gibi. madem öyle aynı şekilde holdinginde de müdürlere gerek yok, her şeyi kendisi yapsın bence!

3-5-2 taktiği maalesef bizim ligimiz için uygun olmadığı bir kez daha tescillenecek gibi. yani geçen sene fenerbahçede jesus, önceki sene ve geçen sene başı için beşiktaşta valerien ismael de bu sistem ile başarılı olamadılar. kaldı ki valerien ismail'in 'ben bu sistem ile 300 maç oynadım' gibilerinden de bir demeci vardı. sonuç ne oldu, başarısızlık. bizim ligimizde en ideal taktik 4-2-3-1 gibi duruyor. orta sahamızı kalabalık tutmadıktan sonra sürekli toplar rakipte. bu şekilde maalesef çok kötü bir takım görüntüsündeyiz. transferler güya 3-5-2 ye göre alındı, bu durumda beklerin dinamo gibi çalışması gerekiyor ama bizimkiler orta sahayı zor geçiyor. ki zaten sürekli top kaybettiğimiz için 5-3-2 formatı oynamak durumunda kalıyoruz sürekli.

ayrıca 3 maç sonunda toplam kaleyi bulan şut sayımız 5. bunların zaten 2'si gol. 3 maç sonunda görülen kart sayısı 2. hep söylediğim şey, bizim savaşmamız lazım, rakibi ısırmamız lazım. ama biz ise çıt kırıldım edasıyla top oynuyoruz. bu şekilde başarılı olmamız çok zor.