Yeni Başkanlardan Samsunspor mesajları...

Başlatan merkez, 31 Mart 2009, 09:56:09

« önceki - sonraki »

merkez

31 Mart 2009, 09:56:09 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 10:15:01 merkez
Halk Gazetesi Spor Müdürü Yusuf Ziya Çakır'a böylesine önemli bir hizmette bulunduğu için teşekkür ediyor,Hem kendisinin hem de Halk Gazetesinin affına sığınarak,bizatihi kendim yazmak suretiyle bu haberi burada paylaşmak istiyorum.

İlkadım Belediyesi
Necattin Demirtaş (MHP)

Biz halkımıza yapabileceklerimizin sözünü verdik,Yapamayacağım bir şeyin altına imza atmam ve söz vermem.Samsun'un en önemli markası olan Samsunspora destek vereceğiz.Ancak Samsunporda düzelmesi gereken çok sorun var.Öncelikle Samsunspor dernek tüzüğünden çıkarılmalı ve şirketleşmeli.Böyle olduğu takdirde kulübe gelen giden paraların takibi daha kolay yapılır.Bunun dışında da güvendiğimiz bir yönetim kulübün başına gelirse ben her türlü desteği vermeye hazırım.Samsunspor şirketleşmezse benim destek vermemin anlamı olmaz.Biz Samsunspor yönetimine ve kulübün başında bulunan kişilere itibar ettiğimiz zaman her türlü desteği veririz.Ancak bu durum gerçekleşmezse de kulübe destek vermem.

Seçim öncesi kayıtsız şartsız destek olacam diyen başkan şimdi desteğini şarta bağlıyor.Canımı sıktı bu cümleler !!!

Canik Belediyesi
Osman Genç (AKP)

Samsun'da herkes elini taşın altına koymalı.Biz canik olarak gereken desteği vereceğiz.Samsun'un Samsunspo'a ihtiyacı var.Bakın 3-4 Yıl önce haritada yeri zor bulunan Sivas 'ın futbol takımının aldığı başarılarla şehrinin ismini duyuruyor.Samsunsporun Sivasspordan neyi eksik ?Biz elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyoruz.

Atakum Belediyesi
Metin Burma (CHP)

Samsunspor şehrimizin en büyük markası,takımımız şu anda zor günler geçiriyor.Samsunsporu düzlüğe çıkarmak şu anda bizim elimizde .Ben seçim öncesi destek sözü vermiştim.Bu sözümün de arkasındayım.Bu kentin Lokomotifi Samsunspora her türlü desteği vereceğim.Samsunspor konusu ile ilgili ilerleyen günlerde kulübün yetkilileri ile bir araya gelmeyi düşünüyorum.Biz her türlü maddi manevi desteğe hazırız.

Tekkeköy Belediyesi
Hayati Tekin (DSP)

Samsunspor bu şehrin en büyük sevdası.Biz bu zamana kadar gerek spor gerek Samsunspor için elimizden geleni yapanlardanız.Halkımızın büyük bir merakla izlediği Samusnporu yeniden Süper Ligdeki o güzel günlerine çıkarmak bizlerin elinde.Bizler de elimizden geleni yaparız.Yeter ki Samsunspor da işler yolunda gitsin. Ben önümüzdeki süreçte Samsunspor için elini taşın altına koyacak olanlardanım .

King Of The North

Necattin Demirtaş mantıklı şeyler söylemiş aslında,nafile çabalardan çok projelere destek vereceğini beyan etmiş.
Aslında klübe itibarlı başkan ve yöneticiler seçilmeli ki başkan da desteğini esirgemesin ancak bekleyip göreceğiz,hiçbir şey yapmayacaksa hakkımızı helal etmeyiz hangi başkan olursa olsun.

atakan

bencede haklı.kim başkan olsa verdiği kaynakların nerelerde kullanıldığını bilmek ister.sonuna kadar haklı.zamanında galip öztürk te demişti kurtuluşun şirketleşmede olduğunu.ama her nedense bir türlü şirketleşme atağına kalkamadık

mehmet yılmaz

31 Mart 2009, 12:35:27 #3 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 12:38:07 samsuni
İnşallah dediklerinin arkasında dururlar.

Demirtaş, bize de şirketleşmeden bahsetmişti ama böyle şartlı bir destekten söz etmemişti. Süleyman Kaldırım'dan ne farkı kalacak ki o halde? Fakat bize birebir anlatığı, şu Ata Giritli'nin bahsettiği bir kg balıka 1.500 lira, 1 ekmeğe 60 lira yazılması gibi kalem oynatmaya dayalı hesap usulsüzlükleri. Bir bakıma haklı tabii ama düzgün ifade edememiş olabilir.

Metin Burma'nın geçmişindeki ilgisizlik nedeniyle umutsuz olanlardan birisiydim fakat umuyorum ki o da bir ders çıkarmıştır Samsunspor konusunda. Öyle de görünüyor.

Hayati Tekin'i anlatmama lüzum yok zaten, sözünü tutacağına da inanıyorum.

Osman Genç de 5 yıllık iktidarında Samsunspor konusunda sınıfta kalanlardan biriydi. Lakin Atakum, İlkadım gibi örnekler onun da dikkatini çekmiş görünüyor.

Kais

ben önümüzün açılacağını umuyorum

jean

olsa artik birseyler ya biktik iyice su 2.ligden

ugrass

yusuf ziya samsunsporu sampiyon yapcam dese bile samsunspordaki bu zihniyt oldugu surece samsunspordan bişe olmaz..!

yeni ismail uyanık sart..!

mehmet yılmaz

Yerel Seçimler Samsunspor'a Neler Getirebilir?

Yerel idarelerin o ilin futbol takımlarına olan etkilerini tekrar etmeye gerek yok. Hem kanunen hem de şehir bilinci gereği belediyeler şehrin takımının maddi ya da manevi olarak yanında yer almak zorunda. Kabul etmek gerekir ki, Samsunspor son yıllarda bu konuda çeşitli zaaflar yaşadı; ya gerekli destek verilmedi ya da verilen destek doğru değerlendirilmedi.

Şimdi Samsun'un önünde farklı bir portre var. Büyükşehir Belediyesi ve 4 alt beldedeki 5 aktörden 3'ü değişmiş durumda. Dünkü Halk Gazetesinde Spor Müdürü Sn. Y.Ziya Çakır'ın mevcut belediye başkanlarına Samsunspor konusunu sorduğunu okuduk. Verilen cevaplar genel anlamda tatminkâr ve ümit verici. Temennimiz ise daha önceki bazı başkanlar gibi vaatlerin havada kalmaması, kişilere göre değişmemesi yönünde.

Samsunspor seçimin merkezinde yer aldı

Seçim sürecinde gerek taraftar sitemiz www.samsunspor.biz gerekse de M. Teoman Taş Samsunlular Derneğimiz aracılığı ve Samsunspor taraftar gruplarının da destekleriyle bir şey yapmaya çalıştık. O da Samsunspor'u seçim sürecinde konuşulur duruma getirmekti. Nitekim bunun da gerçekleştiğini, pek çok adayın Samsunspor'dan söz ettiğini ve mitinglerde, ziyaretlerde Samsunspor atkısı taktıklarını, kulübü ziyaret ettiklerini, maçlara geldiklerini gördük. ( Ümidimiz bu ilgilerini seçilmeseler dahi devam ettirmeleri yönünde... ) Nihayetinde Malatyaspor maçında maraton tribünde açılan bir pankart da ( Sahipsiz Şehrin Sahipsiz Takımı ) hadiseyi kamuoyuna iyiden iyiye taşımıştı.

Seçim sürecinde Samsunspor konusuna hiç girmeyen Bş. Bld. Başkanı Sn. Y.Ziya Yılmaz, en sonunda Klas TV'de konuşmuş ve "Samsunspor'u seçime alet etmek istemediğini ancak seçimden sonra mutlak surette bu konuya değineceğini" belirtmişti. Kendince sebeplerle Samsunspor'dan uzak duran başkanın seçim sonuçlarını doğru okuyacağına ve kendisine güvenen Samsun halkının bu konuda da "Samsunluluk bilinci ve sevgisiyle" hareket etmesini dilediğini görecektir eminim. Çünkü seçim sonucunda okuyabilenler için bir Samsunluluk vurgusu var ve Samsunspor'suz Samsun eksik kalıyor. 

İlkadım ve Tekkeköy'de Samsunluluk hareketi

En büyük ilçe durumundaki İlkadım'da MHP'li Sn. Necaattin Demirtaş başkan seçildi. Hoş bir durumdur; zira seçimden sadece bir gün önce ekibiyle birlikte derneğimizi ziyaret etmişti Sn. Demirtaş. Orada bize Samsunspor ile ilgili düşüncelerini anlatmış ve özetle şunları söylemişti; 
"Dernek statüsünde olması bir dezavantaj. Şirketleşmesine çalışacağız. Dernek halinde de iyi yönetebilecek insanlar varsa devam edilebilir. Kayyuma kalır ya da kalmaz ama Samsunspor üzerinde haksız para kazanmış kimler varsa açığa çıkarılmalıdır.  Halk Ekmek ve otopark gibi kalıcı gelir getirecek projelerimiz var. Samsun ve Samsunspor için hangi partiden olursa olsun herkesle bir araya geliriz. Samsun'un menfaatine zarar veren benim partimden birileri de olsa karşılarına çıkarım. Bizim partili kimliğimizin de önünde Samsunluluk kimliğimiz vardır. Samsunspor'u, Samsun'dan ayrı görmüyorum. Samsun kötü yönetildiği için Samsunspor da zarar görüyor."

İlkadım'da Sn. Kaldırım'ın kaybetme sebeplerinden birisi de hiç kuşku yok ki geciken Samsunspor ve Samsunluluk vurgusu oldu. Konuşulanları tekrarlamaya lüzum yok.
Şimdi temennimiz Sn. Demirtaş'ın -ki çıkışlarını bir Samsunluluk hareketi olarak değerlendiriyordu- Samsun'un en büyük markasına destek vermesini bekliyoruz.

Tekkeköy'ün yeni belediye başkanı Sn. Hayati Tekin, mevcutlar içinde en yakından izleyebildiğim isim. Kutlukent Belediye Başkanlığında partiler üstü bir tutumu ve Samsunspor'un yanında yer alışıyla bildiğimiz bir başkandı. Zaten açıklamasında da "mevcut desteğimiz artarak devam edecek" demiş. Sn. Tekin artık daha da güçlü bir şekilde Samsunspor'un yanında yer alacaktır diye düşünüyor ve bu konuda endişe duymuyoruz.

Canik ve Atakum mesajı almış gibi

Canik Belediyesini hayli yüksek bir oy oranıyla kazanan Sn. Osman Genç, ilk 5 yılında çok görünen bir destek veremedi Samsunspor'a. Ancak aynı dönemde görev yaptığı bazı başkanların duyarsızlıklarının kendilerine pahalıya mal olduğunu sezebilecek kudrette bir siyasetçi. Tesislerimizin ve stadımızın bulunduğu bölgenin başkanı; onun da artık kendi tabiriyle "elini taşın altına koymasını" bekliyoruz.

Atakum'da ilginç bir seçim oldu. İki sağ partinin birbirinin oyunu bölmesiyle birlikte CHP'li Sn. Burma aradan sıyrılmayı başardı. Konuşulanlar arasında eski başkan Sn. Bektaş'ın temmuz ayında ziyaret ederek destek sözü verdiği Samsunspor kulübünün; gönderdiği hepi topu 100 tane Samsunspor kombine biletini ekim ayında aynen iade etmesinin aradaki az bir oy farkında yönlendirici olduğu, Samsunspor hassasiyet olan seçmenin ve oradaki taraftar derneğinin diğer iki adaya yöneldiği iddiası da var -ki gerçekleşmiş bir hadisedir bence de. Sn. Burma 10 yıl boyunca Atakum'u yönetmişti ancak Samsunspor yönetimlerinde yer almış eski bazı isimlerle konuştuğumuzda maalesef Samsunspor'a bir desteği olmadığını teyit ettiler. Ancak eminiz ki, Sn. Burma da gerekli dersleri çıkarmıştır; üstelik o dönemdeki Atakum ile bugün arasında kaynaklar bakımından ciddi bir farklılık var. Nitekim kendisi de "Ben seçim öncesi destek sözü vermiştim. Bu sözümün de arkasındayım. Bu kentin lokomotifi Samsunspora her türlü desteği vereceğim. Samsunspor konusu ile ilgili ilerleyen günlerde kulübün yetkilileri ile bir araya gelmeyi düşünüyorum. Biz her türlü maddi manevi desteğe hazırız" diyerek net bir tavır sergilemiştir.

Şimdi öncelikle yapılması gereken makul, güvenilir ve başarı potansiyeli olan bir yönetim oluşturmaktır. Sonrasında ise bir kişiye/kuruma değil herkese yükün bindiği bir yükseliş çizgisi yakalamaktır.

Ve umuyoruz ki, yereldeki bu tepki Samsun'un vekilleri boyutunda da doğru okunur!

samsunmania

31 Mart 2009, 22:19:53 #8 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 22:22:34 samsunmania55
AJANSSPORDAN SAMSUNSPORDA HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR HABERİ YORUMLARINDAN ALINTIDIR

selam arkadaşlar.az önce samsun aks tv tvde hakkı tomaç bağlandı.y.ziya yılmazla yaptığı görüşmede seçim sonrası samsunsporumuza gereken yardımın yapılacağını söylemiş kendisi.ayrıca atakum belediye başkanımız da samsunsporla ilgili oluşumların içinde seve seve olabileceğini söyledi.yani arkadaşlar samsunsporumuz artık sahipsiz değil önümüzdeki sene gümbür gümbür lige gireceğiz ve hakettiğimiz yere döneceğiz. (sosyolog55)

sosyolog kardesim evet dün gece bende izledim artık bütün belediye baskanları basta y.ziya yılmaz tekkeköy baskanı hayati tekin ilk adım belediye baskanı necattin demirtas ve atakum baskanı metin burma samsunspor icin herseyi yapacaklarını söyledi ve söz verdiler artık efsane yavas yavas geri dönüyor biz samsunsporluyuz(arena55)

YZY ile ilgili olanlar doğru mu? Dinleyen var mı aks tv den?

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20090331/samsunsporda_hazirliklar_suruyor.html#yorumlaroku

Amsterdamli

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 31 Mart 2009, 22:19:53
YZY ile ilgili olanlar doğru mu? Dinleyen var mı aks tv den?

Tomac ile Y.Z. Yilmaz secimlerden once telefonda gorusmus, Yilmaz su an secimden dolayi cok yogunuz ama secimlerden sonra Samsunspor konusuna egileceklerini soylemis. Tabi ortada somut bir soz yok ama nedense bende Y.Z. Yilmazin artik Samsunspor konusunda bir hamle yapacagini dusunuyorum.

samsunmania

Alıntı yapılan: Amsterdamli - 31 Mart 2009, 22:29:04
Tomac ile Y.Z. Yilmaz secimlerden once telefonda gorusmus, Yilmaz su an secimden dolayi cok yogunuz ama secimlerden sonra Samsunspor konusuna egileceklerini soylemis. Tabi ortada somut bir soz yok ama nedense bende Y.Z. Yilmazin artik Samsunspor konusunda bir hamle yapacagini dusunuyorum.

İnşallah kardeşim.

europe_55

Bence de artik Y.Z. Yilmaz SAMSUNSPOR´a kayitsiz kalmayacaktir ve biz Insallah önümüzdeki Sezon hakettigimiz yer olan Turkcell Süper Lig´e dönecegiz...

samsunmania

Alıntı yapılan: europe_55 - 31 Mart 2009, 22:31:44
Bence de artik Y.Z. Yilmaz SAMSUNSPOR´a kayitsiz kalmayacaktir ve biz Insallah önümüzdeki Sezon hakettigimiz yer olan Turkcell Süper Lig´e dönecegiz...

Hepsi elele verir bu işin üzerine eğilirlese çok yakın bir süreçte sıfır borç ile çıkarız. Şu kavgalar bitsin artık. Telef olduk.

berusa55

31 Mart 2009, 22:37:30 #13 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 22:47:04 berusa55
Artık kayıtsız kalamaz. Samsun'luların sana verdiği değeri karşılıksız bırakma; Samsun için her konuda yaptığın çalışmaları artık Samsunspor'umuz için de yap. Başımızın tacı ol çık be başkan. Bak bu büyük taraftar seni nasıl sahipleniyor. Yeter artık.

europe_55

Alıntı yapılan: berusa55 - 31 Mart 2009, 22:37:30
Artık kayıtsız kalamaz. Samsun'luların sana verdiği değeri karşılıksız bırakma; Samsun için her konuda yaptığın çalışmaları artık Samsunspor'umuz için de yap. Başımızın tacı ol çık be başkan. Bak bu büyük taraftar seni nasıl sahipleniyor. Yeter artık.