Van Et, Metro Turizm'i satın alacak

Başlatan lucapicola, 13 Şubat 2009, 12:07:36

« önceki - sonraki »

lucapicola

Van Et'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada, şirketin yeniden yapılanma çalışmaları paralelinde, Metro Grubu şirketlerinden, 2008 yılı cirosu yaklaşık 424 milyon TL, aktif büyüklüğü ise 70 milyon TL olan Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş'nin, 5 milyon TL'lik ödenmiş sermayesinin yüzde 99,38'ini temsil eden 4 milyon 969 bin TL nominal değerli hisse senedinin, Van Et tarafından satın alınmasına karar verildiği bildirildi.

Buna göre, şirketin genel yapılanma model ve politikasına uygun olarak Metro Turizm'in hisse senedinin devir alınması yoluyla iştirak edilerek bünyeye alınmasına karar verildiği belirtilen açıklamada, alınan diğer kararlar şöyle sıralandı:

''Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş'in değerinin tespitine yönelik olarak iki ayrı bağımsız yetkili kuruluş tarafından yapılan çalışmalarda ulaşılan, 81 milyon 900 bin 626 ABD Doları ve 83 milyon 190 bin 368 ABD Doları tutarındaki toplam şirket değerleri dikkate alınmak suretiyle hesaplanan ortalama 82 milyon 545 bin 497 ABD Doları esas alınarak, bu değer üzerinden yüzde 15 oranında ıskonto yapılması yönündeki teklifimizin satıcı Galip Öztürk tarafından da kabul görmesi sebebiyle, işlemin bu ıskontolu bedel üzerinden gerçekleştirilmesine, şirketimizin mevcut faaliyet gelirleri ve öz sermayesi dikkate alınarak, satın alma bedelinin tutarı ve zamanı yönetim kurulumuzca ayrıca belirlenecek sermaye artırımı ile karşılanmasına, hisse devir ve ödeme tarihleri arasında oluşacak zaman ile ilgili olarak Galip Öztürk'e herhangi bir faiz ve kur farkı ödenmeyeceği hususunun, yapılacak hisse devir sözleşmesinde ayrıca belirtilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.''

AA

lucapicola

Artık rantabl bir sektör olmaktan çıktığı için satıyor Galip Öztürk.Otobüs bileti fiyatına uçak bileti var.

Hayırlı olsun ne diyelim.Başka  işe girecekse inş. başarılı olur.

celebi

Alıntı yapılan: lucapicola - 13 Şubat 2009, 12:10:36
   Artık rantabl bir sektör olmaktan çıktığı için satıyor Galip Öztürk.Otobüs bileti fiyatına uçak bileti var.

Hayırlı olsun ne diyelim.Başka  işe girecekse inş. başarılı olur.

van et de kendisinin zaten.

Tufan

van et zaten onların değil miydi. vardır bi bildikleri

FaT1h

lucapicola

Evet Van et de onun. Sanırım şirket politikaları gereği ama tam nedeni belli değil. Van et borsaya kote olan bir şirket.Galip başkanın vardır bir bildiği diyelim.Kazanan O ve Samsun olsun.

celebi

Alıntı yapılan: lucapicola - 13 Şubat 2009, 12:29:34
   Evet Van et de onun. Sanırım şirket politikaları gereği ama tam nedeni belli değil. Van et borsaya kote olan bir şirket.Galip başkanın vardır bir bildiği diyelim.Kazanan O ve Samsun olsun.

inşaallah

HoliganSamSunLu

hayırlı olsun Galip Öztürkün olduktan sonra van et metro farketmez....

AntZ

İlk okuyunca tüylerim ürperdi nedense birden Kamuran Çörtük geldi aklıma Allah nazarlardan kem gözlerden korusun Galip başkanım

ali ihsan

Sercan

Çok akıllı bir adam Galip Öztürk işini bilir...

eLLis

Metro nun elemanlarını pek beğenmesemde çarşambalı oluşu nedeniyle tercihimdi üzüldüm mesajları okuyana kadar sonra bir oh çektim :)

Sadece Samsunspor

ya başlığı gördüm aha dedim tek destek olan adamda battı dedim ;D taki sonuna kadar okuyana dek

Kaya

bende bu haberi internette okudum ve az kaldı şoka giriyordum gerçwekten çok tehlikeli maşetler atıyorlar  >:(

55emrah55

galip bey metroyu sağ cebinden alıp sol cebine koydu galiba