Efsane kaptan; Emin Kar

Başlatan timofte, 28 Ekim 2007, 12:16:29

« önceki - sonraki »

5trawberry

Dün geceki twitter yayınına Halkla İlişkiler Sorumlusu Melis Kalkavan, Futbolcumuz Nurullah, eski futbolcularımızdan İlyas Kubilay ve Samet Asatekin katıldı. Uzunca süre takip ettim.

Melis Kalkavan, kulübün tören davetinde bulunduğunu ama ailesi tarafından kabul görmediğini ifade etti. Hatta yayına katılan kişilerin iddiasına göre, Rahmetli Emin Kar'ın evinin balkonuna Samsunspor bayrağı asılmak istendiği ve eşinin buna izin vermediği sonrasında ise ikna edildiği iddia edildi.

Vefat haberi gece yarısı yayıldı. Organize olmak için yeterli süre de vardı. Ben Rahmetlinin ailesinin yerinde olsam, bedel ödediğimiz klubun sabah saatlerinde hazır kıta bulunmasını isterdim.

Güzel bir pankart, Samsunspor formaları ile hazır kıta olmuş futbolcu topluluğu eşliğinde tesislerden toren eşliğinde uğurlanmasini isterdim.

Belli ki bir şeyler oldu bittiye getirilmek istendi ve ailesi tepki koydu ki bence haklı.

Meselenin özü şu aslında bence vefasızlık değil, işbilmezlik. Bunu klüp yonetiminde de görüyoruz. Tesiste futbolcu idare edilmiyor. Herkes tesbih sallayıp, mafyavari takılıyor.
Klüp yonetemeyen yöneticilerden, bunu akıl etmesi beklenemez.
Burada en büyük rol, Yücel Uyar'a düşerdi. Ama görünen o ki o da sorumluluk almamış. Mustafa Aztopal zaten paranın adamı, ne anlar camianın değerlerinden.
Ender Gür desek, Twitter'da Okul paylaşımından başka bir şey görmedik. Basın sözcüsü ama sakat oyuncu aklama peşinde, sağlık heyetinden bir haber.

Diyorlar Yüksel Başkan'in bir telefonuna bakardı her şey evet ama, siz yapmaya kalktiniz da Yüksel Başkan yapmayın mi dedi. Yüksel'in sorunu zaten herşeyle tek başına bogusmasi. Adamdan yükü alın dediler, herkes yemenin peşine düştü.

evolution55

tek adamlık böyle bir şey işte maalesef. sen her işten anlayamazsın, işten anlayanları bir araya getirip organize edeceksin, yöneticilik bunu gerektirir ki... senin en tepede olan olarak görevin bu! kulüp içinde insiyatif alacak tek bir kişinin olmaması çok kötü.

muzaffer4

Yaşı yetenlerin futboluyla bildiği, yaşı yetmeyenlerin stadda saha kenarında maçı izlediği arabasıyla tanıdığı futbolcu, taraftar ve başkandı. 20 Ocak koreografisinde İsmi anonslandığında herkesin tüyleri diken diken olmuştur. Şimdi o videoyu izlemek gerçekten zor gelecek.

eprianu

Bir insan bir camianın en fazla neyi olabilir? Taraftarı, futbolusu, yöneticisi, başkanı... Adam hepsini yapmış, bu camianın her şeyi olmuş. İki ayağını vermiş bu camiaya. O kaza ömrünün en güzel günlerinde sakat kalmasına sebep olmuş. Kızabilirdi, küsebilirdi, içerleyebilirdi ve bu şehre bir daha adım atmayabilirdi. Küsmemiş, bu şehirde kalmış. Kazım Yılmaz'dan sonra "enkaz" haline gelen ve hiçkimsenin başkan olmak istemediği kulüp için sağında solunda kim varsa toplamış, liste yapmış başkan olmuş. Kulübü devraldığında kulübün kaç tane lisanslı oyuncusu vardı hatırlıyor musunuz?

Sizleri üzmek için yazmadım bunları. Adam bu camianın her şeyi olmuş. Ama af edersiniz bu eşşekler bir cenaze törenini bile hor gördüler. Tören düenlemedikleri gibi 2 tane futbolcu ve birkaç göstermelik yönetici ile törene katılmışlar. Ayıp be ayıp! Koskoca dediğimiz Samsunspor'un 1. kaptanı Yasin bey bile törene katılmamış. Neresinden tutalım, neresine yorum yapalım, neresine sövelim!

Kulübün konuşmayan basın sözcüsüne yukarıda yazdıklarım hatırlatıldığı zaman Twitter'da basmış engeli! Ne kadar kolay değil mi engeli basmak! Ne olacak peki susturabilecek misiniz?

Emin Kar'ın göreve geldiği zamanı hatırlıyorum. Tesislere koşarak gitmiş ve kombine almıştım. Öğrenci halimle hem de. Bugün iş güç sahibi olmama rağmen kombine almadım.

Kulüp doğru yönetilmiyor, değerlerimiz çiğneniyor ya da görmezden geliniyor. "Kemik Tayfa" diyebileceğimiz kesim dahi camiadan, kulüpten soğutuluyor. Kulüpte çok sorun var ama benim nazarımda en büyük sorun budur.