Teknik Direktör | Vladimir Petkovic

Başlatan engin55, 06 Haziran 2011, 22:37:52

« önceki - sonraki »

brigand

sana yazıklar olsun. artık yaptıklarını sayamıyorum. içim gitmiyor. rezillik den başka bir şey değil ya. bu adamı savundum, inandım bide ona yanıyorum. Yaptığı oyuncu tercihleri, değişiklikleri inanın basit bir Football Menager oyuncusu bile yapmaz. artık söylenecek sözde kalmadı kimseye. bu takıma bir doping, bir ateş lazım. Oda maalesef sadece hocayı değiştirmekle olur sadece. Maalesef diyorum durumumuz hakikaten vahim. Yönetim devreye bir acil eylem planı sokmassa, devre arası bitmeden bu çarşı karışır. >:(

emre

belki tek sorun Petkoviç değil ama Petkoviç te bugünkü halimizde en önemli sorunlardan. Hep içimde bir umut vardı Bursa maçıyla hiç bir şey kalmadı. Herşeye eyvallah Mustafa Sarp o sutu gol yapacaktı falan filan bir sürü sebep sayabiliriz ama ben 55. dk dan sonra tv basında yalvardım hoca oyuncu değiştir diye. Bu adam oyuncu değişikliğinden anlamıyor Ankaragücü maçını da gözlerimizin önünde verdi.

Belki uzun vadede iş yapacak,belki transfer edeceği adamlarla daha iyi bir oyun oynayacağız ama transfer dönemine kadar bütün umutlarımız tükenebilir.Ki Dominguez,Lazar gibi yaptığı transferleri de gördük.Sonucta yanlıs yabancı tercihlerinden de bu durumdayız.

LisandroLopez

Petkoviç ile ilgili tek sorun yaptığı değişikliklerin yerinde olup olmadığı ve zamanlaması.
Çoğu zaman yapması gereken hamlelerde geç kalıyor.Yoksa bu takımın oynayabilceği maksimum futbol Fb maçı Bursa maçı falan işte..

yilmazselcuk55

Teknik adam Petkoviç, ilk kez takımla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Samsunspor Teknik Direktörü Petkoviç, katıldığı bir televizyon kanalında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Takımın zor bir süreçten geçtiğini belirten tecrübeli teknik adam, "İyi bir durumda değiliz" dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Viladimir Petkoviç, Kanal S televizyonunda Atilla Cebeci'nin hazırlayıp sunduğu Spor 55 programına konuk oldu. Samsun spor camiasında takımla ilgili gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kırmızı-Beyazlı teknik adam, takımın bulunduğu süreçten yola çıkarak zor bir durumda olduklarını ifade etti. İstifa etmeyi düşünmediğini dile getiren tecrübeli teknik adam, yaptığı matematiksel hesapla Samsunspor'un devre arasına 16 puanla gireceğini kaydetti ve taraftara uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi.

'TAKIMI BAŞTAN KURDUM'
Sezon başında değişik evreler yaşadıklarını belirten Petkoviç, ''Takımı oluşturken hangi iyi oyuncuyu alıp sampiyonluğa nasıl gideriz diye düşünerek hareket ettım. Geçen yıldan 15 oyuncuyu takımda bırakmayı düşündüm. Geçen yıldan kim iyiydi, kim kötüydü kafamda tasarladım. önümde de uzun bir liste oldu. Hangi oyuncuyu listeme alabilirim diye düşündüm. Oyuncuları almak açısından birinci evrede bir çok zorluk yaşadım. Problemler yaşadık. Antrenman olarak değişkenlik olmak zorundaydı. Günden güne bir çok şeyi değiştirmek zorunda kaldım. Transfer döneminin bitmesine iki gün kala 9 futbolcu alındı. Bazı oyuncuları kendim talep ettim bazılarını da Adnan Sezgin ile kafa kafaya vererek aldık. Takımı tekrar kurmak zorunda kaldım'' dedi.

'İYİ BİR DURUMDA DEĞİLİZ'
Sezon başından bu yana Samsunspor'un 90 dakikanın tamamında değilde yaklaşık 30 dakikasında göze hoş gelen bir oyun oynadığının sorulması üzerine Petkoviç, "Bu düşünceye katılmıyorum. Oyuncularım 90 dakikanın üzerinde mücadele ediyor, çalışıyor. Daha üretici ve daha iyi olmak zorundayız. Takımımın fiziki problem yaşadığını da düşünmüyorum. Takımım iyi bir durumda değil. Bazen kendimiz yeterince iyi değildik. Bazende şanslarımız çok iyi gitmedi" diye konuştu.

'BANCE ADAPTASYON SAĞLAYAMIYOR'
11 haftada sadece rakip fileleri bir kez havalandırma başarısı göstererek taraftarın tepkisini toplayan Bance ile ilgili de konuşan Petkoviç, "Her zaman aynı oyuncudan gol yapmasını bekleyemeyiz. Adaptasyonu yeterince sağlayamadığını düşünüyor. Sadece Bance için değil, bütün oyunculara gerekli desteği vermemiz gerekiyor. Olasılıklar çok fazla her bölgede olduğu gibi. Mesela Burak çok maç oynamadan geldi. Ekigho'nun oyunsal anlamda daha düzgün. İdmanda gösterdikleri de önemli ama tabiki her oyuncunun 11'de eşit şansı var" dedi.

'SELİM TEBER'İ ÇOK ARIYORUZ'
Takımda Selim Teber'in eksikliğini yakından hissettiklerini de anlatan Petkoviç, "Onu gerçekten özlüyoruz. Birincisi saha içerisindeki oyun yapısından dolayı özlüyorum. Bundan önemlisi karakter olarak.  Kendisinin lider vasıfları olmasından dolayı takımda kendisini arıyoruz. Bunların hepsini aynı anda düşündüğümüzde Selim'i takımda arıyoruz" ifadelerini kullandı.

'ŞANS FAKTÖRÜ YANIMIZDA OLSAYDI...'
Takımın bulunduğu noktaya gerçekçi bir bakış açısıyla bakmaları gerektiğini savunan Petkoviç, "Samsunspor, Bank Asya'ya tekrar düşmemek için Süper Lig'de ki konumunu korumak amacında. Bu süreç içerisindekı durum  çok önemli. Olayın içerisinde bir de şans faktörü var. Örnek olarak Manisa maçında kaçırdığımız iki penaltı, Ordu maçında kaçırdığımız sayısız gol pozisyonlarını söyleyebilirim. Şans belki bazı maçlarda bizim yanımızda olsaydı, şu anda belki daha farklı şeyler konuşacaktık'' dedi.

'HAKEMLER 7 PUAN KAYBETTİRDİ'
Yapı gereği her mağlubiyetten sonra hakemleri suçlayan biri olmadığını anlatan Viladimir Petkoviç, ''Onların neler yaptıkları ortada. Lig Tv'de ki spor yorumcusu Marcus Merk'in hakemler için söylediklerini burada söylemeyeyim. Hakemlerde insan olmanın gereği olarak hatalar yapabiliyor. Hatalarda hakemleri asla hedef göstermem. Ortada birşey varsa bu benim başarısızlığımdır daha sonrada futbolcularımındır. Ama hakemler sayesinde 7 puan kaybettik'' şeklinde konuştu.

'İSTİFAYI DÜŞÜNMÜYORUM'
Planlama boyutunda bir takım hatalar yaptıklarını ekleyen Petkoviç, ''Eksikliğimiz oldu. Şu anda durum olarak yeniden bir yapılanma gerekiyor. Yapı gereği mücadeleyi severim. Zorluklardan kaçmam. Samsunspor'da gördüğüm birşeyleri başarabilecek olduğumuzu görüyorum. Genel olarak bu yolda iyi ilerlediğimizi düşünüyorum. Daha iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. O nedenle burada kalmayı düşünüyorum. İstifa etmeyi düşünmüyorum. Eleştirileri anlıyorum, gayet normal karşılıyorum. Türk insanı futbol konusunda çok duygusal ve hisleriyle yanaşıyor. Sadece Türkiye'de değil, futbolu bilen herkes birer hoca. Bunun  bilincindeyim ve bana yapılan eleştirisel konularda sıkıntı görmüyorum'' dedi.

'16 PUANLA DEVREYİ TAMAMLARIZ'
'Kalan maçlarda ligin ilk yarısını nerede hangi puanda bitiririz?' sorusuna da açıklık getiren Petkoviç, ''Süper Lig'de bu tahmini yapmak zor. Ancak yaptığım şu ana kadar topladığımız puan kadar puan toplayıp ligin ikinci yarısına hazır bir şekilde gireriz diye düşünüyorum. 16 puanla devreyi tamamlarız'' yanıtını verdi.

DEVRE ARASINDA TRANSFER PLANI
Devre arasında düşündüğü bir takım oluşumların olduğunu söyleyen Petkoviç, ''Ama nihai bir düşüncem yok. Yapıcı olmak adına sürekli bir iş listesi görmek lazım. Ara transfer döneminde oyuncu almak zor bir durum. Ancak Samsunspor'a elimizden gelen en iyi oyuncuyu getirmek isteriz. "

'BİZİ MAÇ İÇİNDE ISLIKLAMASINLAR'
Son olarak taraftara da değinen Petkoviç, sözlerini şöyle tamamladı: Taraftarımız emin olsun ki ben ve teknik ekibim, bütün kalbimizle takımın başarısı için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ama benim taraftarlarımızdan bir ricam olacak. Biliyorsunuz ki taraftarlar takımın 12. adamı. Eleştirecekleri bir şey varsa maçtan sonra yapsınlar. Maç içerisinde tepki göstermesinler. Taraftarın olumlu desteği performansımızı yüzde 10 tetikler. Bu yüzde 10'luk fark çok önemli. Taraftarın maça gelerek bizleri sürekli desteklemelerini istiyoruz. Yaptıklarımızı puana dönüştüreceğiz. Küme düşmekten asla bahsetmiyorum. Kimse de o şekilde düşünmesin. Kişiliğimizi, karakterimizi ortaya koyacağız.''

Ollivanders

16 puan hedef konmuşsa 2.devre ligde kalmak için 8 galibiyet gerek. Alacagına inanıyorsun yani petkoviç.Hadi bakalım.Allah utandırmasın.

##kdc##

Alıntı yapılan: yilmazselcuk55 - 25 Kasım 2011, 02:13:36
'BİZİ MAÇ İÇİNDE ISLIKLAMASINLAR'
Son olarak taraftara da değinen Petkoviç, sözlerini şöyle tamamladı: Taraftarımız emin olsun ki ben ve teknik ekibim, bütün kalbimizle takımın başarısı için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ama benim taraftarlarımızdan bir ricam olacak. Biliyorsunuz ki taraftarlar takımın 12. adamı. Eleştirecekleri bir şey varsa maçtan sonra yapsınlar. Maç içerisinde tepki göstermesinler. Taraftarın olumlu desteği performansımızı yüzde 10 tetikler. Bu yüzde 10'luk fark çok önemli. Taraftarın maça gelerek bizleri sürekli desteklemelerini istiyoruz. Yaptıklarımızı puana dönüştüreceğiz. Küme düşmekten asla bahsetmiyorum. Kimse de o şekilde düşünmesin. Kişiliğimizi, karakterimizi ortaya koyacağız.''

Desiqner

O konuda haklı maç içinde ıslıklamak olmuyor.Maçtan sonra gerekirse sahaya atlayalım ama maç içinde olmaz :) Adamlar zaten ıslıklamadan zor top oynuyor ayarları bozulur :)

FaTiH_HaN

Başarısız oldu, bunu kabul ediyor ama pes etmiyor, yanlış planlamalar oldu bunu kabul ediyor, öz eleştiri yapabiliyor, bu duruşu benim çok hoşuma gidiyor, en azından ilk yarı bitene kadar gönderilmesinden yana değilim.

kuzey55

şanssızlık değil beceriksizlik ve hakem hatalrından 7 puan gitti doğru.

fat55

hocanın dediklerine katılıyorum.selim teberi çok aradık bence de.ara transferde 4-5 nokta transferle çıkışa geçeceğimize inanıyorum.

ngonge

6 maçta 8 puan hedeflemiş gelecek maçlar için, gerçekçi bir hedef ama, 2.devre en az 24 puan alması gerektiğinin farkındadır umarım.

HoliganSamSunLu

petkoviçle ilk devereyi kapatıcaz öyle gözüküyor

SametYılmaz55

öz eleştiri yaptığı kadar keşke hatalarından ders çıkarabilse

özkan

O kadar güveniyodumki bu adama,ama zenkenin kırmızı kartından sonra oyuncu değişikliği yapmayan hocanın bi değeri yok benim için artık.Bursa deplasmanındasın,10 kişisin,gol;ben geliyorum diyor,hala aval aval yandan bakıyosun vlade.Benim senden umudum yok kusura bakma.

samuray

petkoviçin in yaptığı özeleştiriler gayet güzel ama hakem şanssızlık gibi faktörlerden 7 puanımız gitti diyor bu bence şans değilde beceriksizlikten dolayı vede onun yaptığı yanlış hamlelerden giti puanlarımız hangisini sayalımki yaptığı hataların herkes biliyor zaten