Teknik Direktör | Vladimir Petkovic

Başlatan engin55, 06 Haziran 2011, 22:37:52

« önceki - sonraki »

kale5501

DİGER İSİMLERİ ALALIM KARDEŞ YORULDUK ARTIK BEKLEMEKTEN

engin55

spor 55 e telefonla bağlanan birinin söylediğine göre petkoviç i aziz yıldırım önermiş. aykut kocamanı almasaydık yabancı olarak o hocayı alırdık demiş. O da bir duyummuş  :)

samuray

evet galip öztürke öneren aziz yıldırımmış bende izledim spor 55 i

Musti

http://www.blick.ch/sport/fussball/superleague/petkovic-so-lief-bei-yb-meine-entlassung-ab-174585

Burada İsviçre'nin önde gelen gazetelerinden biri olan Blick'in yeni hocamızla ilgili bugün çıkan bir röportajı var. Çevirebilecek olan arkadaşlar tamamını çevirebilirlerse çok iyi olur. :-[

samuray

Alıntı yapılan: Musti - 14 Haziran 2011, 18:38:03
http://www.blick.ch/sport/fussball/superleague/petkovic-so-lief-bei-yb-meine-entlassung-ab-174585

Burada İsviçre'nin önde gelen gazetelerinden biri olan Blick'in yeni hocamızla ilgili bugün çıkan bir röportajı var. Çevirebilecek olan arkadaşlar tamamını çevirebilirlerse çok iyi olur. :-[
yok önemli birşey söylemiyor ne transferle ilgili ne başka yani samsunsporla ilgili pek bişey yok sayfadan istersen sende türkçeye çevir tıkla okuyabilirsin

55ertan

14 Haziran 2011, 19:28:14 #320 Son düzenlenme: 14 Haziran 2011, 21:00:41 55ertan
Alıntı yapılan: Musti - 14 Haziran 2011, 18:38:03

Vladimir Petkovic, YB den gitmenizi gerektiren ne gibi hatalar yaptiniz?
Vladimir Petkovic: Kendimi söyle sucluyorum: Cok az oyuncuyu alinmasi icin sart kosdum. Kendi ilgilendigim futbolculardan cok kulübün ilgilendigi futbolculari takip ettik.

Sizi neyle sucluyorlar?
Sacma olan o ya. Üc sene icerisinde bana YB den kimse negativ birsey söylemedi, hatalarimin su bu oldunu. Baskinin disardan geldigi, buradan belli oluyor.

Ama bir kupa eksikdi.
Dogru. Yanliz ilk defa 3 mac pespese kayip ettim, ortalama 2 puan aldik. Ama birdaha söylüyorum: Kovulmamin nedeninin disdan gelen baskiya bagliyorum

Gercek mi?
Evet. Beni sadece üzen sezonu kapatamam.

Sizi daha neler rahatsiz etti?
Ceo Ilja Kaenzig´ in Thun maglubiyetinden sonraki sert sözleri. Elestirilere acigim . Ama her elestirinin bi uslüp´ü siniri var.
Zaten gidisim´in karari alinmis.

Önceden biliyormuydunuz?
Hayir. FCZ maglubiyetinden sonra biraz animsatmaya basladilar.  Luzern beraberliginden sonra, saat 23.30 da bir SMS geldi yarin Toplanti olacagina dayir, ozaman anladim biletimin kesildigini.

Ozaman 2 haftadir iyi roll oynadiniz
Bu gibi durumlarda kafanizi ilk dinlemelisiniz. Oda diyorki, profesyonel biri herseyi söylememesi gerekiyor. Kamu önüne cikmadan kendimi hazirliya bildim.

Bir Isvicreli teknik direktör olarak, ilk siz Türkiye süper ligine geciyorsunuz, teknik direktör koltugunun en cok sallandigi bi lige, neden siz? Ve bir yabanci teknik direktörün bulunmadigi bir dönemde.
YB teknik direktör koltuguda sallantili.

Bir daha soruyorum: Neden Türkiye, ve neden Samsunspor?
Benim icin son derece heyecan verici bir görev, iddiali bir süper lige yükselen takim ve cok güclü bir lig, karadeniz sahilinin güzel ortaminda bir kent, heyecan verici. Kültürüde heyecan verici. Sarajevo´dan biraz tanidigim bir kültür.

YB´nin Fenerbahceyi Sampiyonlar liginden elemesi ne gibi roll oynadi?
Tabiki zarar vermedi. Ama türkler 100 yerden kendilerine bilgi topluyorlar, birini almadan önce.

Aileniz ne yapiyor?
Tessin´de kalacaklar, ama ayda birkere Samsuna gelecekler. Ve ben tek tük Isvicrede olacagim.

Orada Bern´den nekadar fazla kazanacaksiniz?
Istanbul Kulüp´lerdeki gibi kazanmayacagim. Ama ben kontratimdan memnunum.

Türkce ögreniyormusunuz?
Ben yarim sene sonra türklerle türkce muhabet ede bilmek istiyorum. Ve almanca, italyanca ve fransizcadan sonra ingilizcede ögrenmek istiyorum.

Sizi "Stade de Suisse" de bir zaman gene görebilecekmiyiz?
Sorun degil. Ben Ilja Kaenzig´le, Benno Oertig´le yada baska YB Yöneticilerle bir maci izlemeye gele bilirim.

eren55

Alıntı yapılan: veis - 13 Haziran 2011, 14:04:04
hocada can sıkmaya başladı.arkadaş yeni bir ülkeye gidiyorsun yeni bir takım yaratacaksın ne işin var ülkende gel tesislerde yat bu takımı hazırla.allahın bir kuluda nerde kaldı demiyor.

Ben bir gram güvemiyorum bu hocaya ya neyse.Sanki piyandodan çıktı günü kurtarma çabasıyla.

55ertan

14 Haziran 2011, 20:35:28 #322 Son düzenlenme: 14 Haziran 2011, 20:51:48 55ertan
Hizli yazdim, sanirim yeterli.
Bazi cevaplar ilgimi cekdi, sizde okuyun istedim.
Bir cogumuzun merak ettigi soru, yönetim kendi kafasina görede transfer edecekmi diye, sanirim röpörtajin basinda cevaplandi

Harun55

Vladimir...gel su takimin basina yaa transferleri ayarla takimi ayarla... :peeh:

minci

Arkadaşlar hoca neden bu kadar uzun süre İsviçrede kalıyor. Özel bir nedenimi var. Bilen arkadaş açıklarsa çok sevinirim.

engin55

Alıntı yapılan: minci - 14 Haziran 2011, 23:38:19
Arkadaşlar hoca neden bu kadar uzun süre İsviçrede kalıyor. Özel bir nedenimi var. Bilen arkadaş açıklarsa çok sevinirim.

Futbolcu bakıyor olabilir

Musti

Alıntı yapılan: 55ertan - 14 Haziran 2011, 20:35:28
Hizli yazdim, sanirim yeterli.
Bazi cevaplar ilgimi cekdi, sizde okuyun istedim.
Bir cogumuzun merak ettigi soru, yönetim kendi kafasina görede transfer edecekmi diye, sanirim röpörtajin basinda cevaplandi

teşekkürler  :--* kafamdaki bir kaç soruya da cevap bulmuş oldum.

ngonge

Alıntı yapılan: minci - 14 Haziran 2011, 23:38:19

Adamla apar topar anlaşıldı, elbette ki isviçre'deki hayatını bir şekilde gitmeden düzene sokması lazım. Yukarıda yazıldığı gibi gelmeden de alınması düşünülen oyuncularla ikili temasta bulunuyor olması da muhtemel.

nomak55

adam her dili konuşuyor
helal olsun ama ben türkçe öğrenecem diyor işte t.direktörün böyle olması lazım agalar
morinho her futbolcuyla kendi dilinden konuşuyormuş
iletişim çok önemli bencede mutlaka olması gereken bir özellik inş.şansıda yaver gider bu adama acayip kanım ısındı
açık sözlü eveleyip gevelemiyor KOLpar gibi en azından

nomak55

Alıntı yapılan: engin55 - 14 Haziran 2011, 23:40:27
Futbolcu bakıyor olabilir

Hacı neden futbolcu baksın isviçreden adam zaten senelerdir isviçrede yaşamış bakmasına gerek yok varsa zaten der habunları getirin bana
yönetimde gider görüşür bu herif karıyı özlicem diye biraz daha zaman kazanıyor herhal :D