Teknik Direktör | Vladimir Petkovic

Başlatan engin55, 06 Haziran 2011, 22:37:52

« önceki - sonraki »

europe_55

Hayirli olsun.

Insallah cok basarili olur. samsunspor_x

SerhaT55

GökhanÇağlar

hoşgeldin Vlade..inşallah çok başarılı olursun ve yıllarca hoca aramayız..
seneye trabzona içerde ve dışarda çakalım yeter..

GökhanÇağlar

sabah habertürk spor haberlerinde gösterdi,sene başında feneri şampiyonlar liginden eleyen hoca diye bahsetti  :D çok hoşuma gitti valla..

CeLL-O

Vladimir Petkoviç ve Samsunspor

Alıntı
Acının, aşkın, savaşların, zorbalıkların, zaferlerin ve sıkışmışlıkların, coğrafi koordinatta isim bulduğu Balkanlarda, 1963 yılının temmuz ayında dünyaya gözlerini açtı bu sempatik adam.

Genç yaşta acıların ve günlük telaşların unutulduğu futbola adımını attı. FC Sarajevo'da başlayan futbol kariyeri İsviçre'ye kadar sürdü.

Futbolu bıraktıktan sonra formasını giydiği Bellinzona'da yardımcı antrenörü olarak antrenörlük kariyerine başladı. 2002-2004 yılları arasında Bellinzona'da görev yapan Petkovic, ilk antrenörlük tecrübesini 2004-2005 sezonunda ikinci lig ekibi AC Lugano takımında yaşadı. Takım ligi orta sıralarda bitirdi. 1 sene sonra yardımcı antrenörlük ve futbolculuk yaptığı Bellinzona'ya bu sefer tam yetkiyle donatılmış teknik direktör olarak döndü. İlk sezonunda takımı 2. yaptı fakat play off'da birinci lig şansını yitirdi. İkinci sezonda yine aynı başarıyı tekrar eden Petkovic, bu sefer takımını birinci lige taşımayı başardı. Bu sezon içerisinde İsviçre Kupası'nda takımına final oynatarak, Bellinzona'yı UEFA Kupası'na gönderdi.

Bellinzona takımının başında çıktığı 81 maçta, takımı 159 gol buldu. Aslında bu rakam, Petkovic'in kariyerinin başlarında bile cesur ofans futbolunu tercih ettiğinin göstergesi.

Bellinzona'nın başında UEFA Kupası maçına çıkamadan görevinden ayrıldı. 4 ay sonra onu dünya futboluna tanıtacak Young Boys'a imzayı attı. Geldiği sezonda takımı 2. sıraya taşıdı. Sonraki sezon şampiyonluğu son haftada Basel'e kaybetti. Bu iki sezonda da takım harika bir gol istatistiği yakaladı. 67 maçta atılan 158 gol inanılmaz bir rakamdı. Tabi bu sezonlarda oynadığı futbol taraflı tarafsız herkes tarafından alkışı hak ediyordu. Petkovic'in takımları her zaman gollü maçlar oynadı. Neredeyse maç başına 3.5 gol ortalaması. Atılan 2 gole karşılık yenilen 1 gol. Bu hiç fena değil ama bu ofans futbolu Samsunspor ve STSL için ne kadar uygun? 

Zaman zaman stoperlerin bile atağa çıktığı bir 3-4-3. Zaman zaman çok koşan ve topu kaptığında çok iyi atağa çıkan bir 5-4-1. Bu ikinci örneği Şükrü Saraçoğlu'da oynanan maçta görmüştük. Petkovic, özellikle bek ve kanat oyuncularının üzerinden oyunu şekillendiriyor. Ayakları iyi olan modern bir 10 numara oyuncusu da takımlarında hep yer aldı.

Ayrıca çalıştırdığı takımlarda transfer ettiği,parlattığı, harika genç oyuncular var. Hem Bellinzona'da hem Young Boys'da bu transfer politikasından vazgeçmedi. Samsunspor'da da aynı politikayı izlemesi, yönetimin ve taraftarın sabrıyla birleşirse, önümüzdeki yıllarda çok iyi bir takım izleyebiliriz.

Kafalarda yer eden Samsunspor'da da mı bu kadar ofansif bir oyun göreceğiz sorusuna, Petkovic, ilk Samsunspor röportajında cevabını verdi.

''Ben çalıştırdığım takımlarda ofansif futbolu tercih ediyorum, en iyi savunma hücum etmektir.''

Diğer bir taraftan bakınca mevcut Samsunspor kadrosuna çok fazla takviye lazım. Transfer çalışmaları başlamış. İlerleyen günlerde kuşkusuz daha çok Samsunspor konuşacağız.

Samsunspor ve Türk futbolu için Petkovic bir şanstır. Bakalım bu şansı nasıl değerlendireceğiz?

CİHAT AKBEL

http://www.medyaspor.com/haber/vladimir-petkovic-ve-samsunspor-3047666

mehmet yılmaz

Sportif direktör olarak Sedat Karabük ismi geçiyor. Büyük ölçüde o olacak. Ben ismini ilk defa duydum ama Samsunlu imiş ve uzun süredir Ankaraspor ve Ankaragücü'nde görev yapmış. Kaleci hocası yine Samsunlu Yunus Şenocak olacakmış. 3. antrenör olarak da Tarkan Demirhan ile anlaşılmış. Hoca beraberinde bir kondisyoner, bir de yardımcı antrenör getirecekmiş. Dünden bu yana maç keasetlerini seyrediyormuş. Şu an İsviçre'ye dönmüş. Çalışmalar başladı, hayırlısı bakalım.

maço

gecende bı cay ocagonda arkadaşlarla muhabbet ederken tarkan demırhanın hıc bırsey bılmedıgı sadece kazım yılmazın akrabası oldugundan yardımcı hoca olacagından bahsedıyorlardı.

hatta bu sahıs boyle zıhnıyet gelırse bızım ugraslarımız nasıl sonuc bulacaz bızde samsunsporluyuz dıyordu.

sanırım altyapı hocalarından bırı bılmıyorum tanımıyorum sahsı

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: maço - 08 Haziran 2011, 16:27:44
gecende bı cay ocagonda arkadaşlarla muhabbet ederken tarkan demırhanın hıc bırsey bılmedıgı sadece kazım yılmazın akrabası oldugundan yardımcı hoca olacagından bahsedıyorlardı.

hatta bu sahıs boyle zıhnıyet gelırse bızım ugraslarımız nasıl sonuc bulacaz bızde samsunsporluyuz dıyordu.

sanırım altyapı hocalarından bırı bılmıyorum tanımıyorum sahsı

Tarkan hoca yıllarca Samsun amatörüne hizmet etmiş, Samsunspor'un altyapısında çeşitli yaş katagorilerinde başarı ile hocalık yapmış ve son olarak A2 takımını çalıştırıp gayette iyi sonuçlara imza atmış birisi. Yıllardan beridirde Samsun amatörü ve Samsunspor altyapısına hizmet etmektedir. Ben Kazım Yılmaz'ı bu seneye kadar sadece iş adamı olarak tanıyordum. Tarkan Demirhan'ı yıllardan beri Samsun futbolunda tanıyorum.

ngonge

Sedat Karabük ismi hem çok önemli hem de çok merak uyandıran bir isim.

Hakkında hiçbir bilgi yok, Ankaragücü'nün yabancı oyuncu transferlerinde payı varsa şahane derim.

Ama bir yandan da Petkoviç'in sportif direktör işine pek sıcak bakmadığı röportajında yer alıyordu. Hayırlı olsun ne diyelim.

King1965

bugün isviçre basınından ;

Türkçe Metin hali ;
Petkoviç , Süperligine terfi eden Samsunspor kulübü ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Petkoviç yerel medyayla dün bir araya geldi . Burada cok mutluyum insanlar cok sıcak kanlı nazıkler Gibi cümleler kullanılmıs..
Alıntı..

KareAs55

King1965

İsviçre basınında 1 yıllık yazmısslar :S

ahmetsefa55

jean

Sampiyon yapti diye biliyordum young boys u son hafta kaybtmis

bursa_mc

Başkan'ın açıklaması vardı,sonunda Samsunspor'a yakışacak bir hoca getirdi diye.Hüseyin Kalpar çok mu kötüydü???