Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

FaTiH_HaN

Bu zamana kadar Samsunspor taraftarını kimse kendine tehdit yada caydırıcı bir unsur olarak görmüyordu, aslında bu stadyum meselesinde de taraftar ağırlığını koyabilirdi ama 'Yeni stadyum' kelimesi bir çoğumuzu büyüledi, şahsen beni çok etkiledi, 30 bin kişilik bir stadyum yapılacak olması, bununla ilgili adımlar atılması sarhoş etti taraftarı (yada kendi adıma konuşayım beni) çok sonradan kafamda gelir, gider durumu, ulaşım problemi, isim polemiği gibi konular oluşmaya başladı ki aslında Samsunspora stadyum yapıyoruz adı altında Samsuna bağış yapıyormuş gibi görünenler aslında bağış değil kendi ticaretlerini yapıyormuş fikri oluşmaya başladı, şu an ki stadyumumuzun yeri kimlere satılacak yada satıldı, yeni yapılan stadyum Samsunspora gelir olarak nasıl yansıyacak, bir dünya soru oluştu kafalarda. Bu zamana kadar olan süreçte taraftar pasif kaldı ama zararın neresinden dönülse kardır, bu konuda Samsunsporun çıkarı için kesinlikle bir kamu oyu oluşturulmalıdır.

Ama stadyumdaki ulaşım sorunu ile ilgili ben stadı dolduramayız fikrine katılmıyorum, tabiki ulaşım büyük bir problemdir ama uzun vadeli baktığımızda şehir tekkeköye doğru kayıyor, raylı sisteminde tekkeköye kadar götürülmesi konuşuluyor, onun dışında minübüs hattı var, he şuna katılıyorum şimdiki gibi 8-10 yaş arası çocuklar stad girişinde abi benide stada sok diyemeyecek ama bu seferde stadyuma giderken yolda otostop çeken, minübüse binerken abi benide götürür müsün diyen çocuklar olacak. Ki Samsunsporun çekirdek taraftar kitlesi zaten her şartta geliyor stada, 20 bin kişilik stada 40 bin kişi maç izlemek için bilet aradığıda oluyor, kötü günde 10 bin kişiyi zor bulduğumuzda oluyor, yine aynı şey olacak takım başarılı olursa dolacak olmazsa da çekirdek taraftar her şartta desteğine devam edecek, önemli olan çekirdek taraftar sayımızın artması ki ben küme düşmemize rağmen çok sağlam Samsunsporlu bir nesilin çekirdekten yetiştiğini düşünüyorum, şehirde bir sahiplenme var yeni nesil çocuklarda Samsunsporlu olma hevesi var, bunu en çok kendi kardeşimde görüyorum, daha şimdiden istanbul takımlarını tutan arkadaşlarıyla tartışmaya, Samsunsporlu olduğunu her türlü ortamda gurur duyarak söylemeye başladı.

brigand

Bana şunu söylesinler. O arazinin akıbeti ne oldu veya olacak ? Öyle ki 3.Köprünün geçeceği tüm güzergahın bundan 5-6 yıl önce komple el değiştirmeye başlaması varken gözümün önünde, bundan kıllanmama gibi bir durumum olamaz.

nomak55

Alıntı yapılan: FaTiH_HaN - 22 Mayıs 2012, 22:46:41
Bu zamana kadar Samsunspor taraftarını kimse kendine tehdit yada caydırıcı bir unsur olarak görmüyordu, aslında bu stadyum meselesinde de taraftar ağırlığını koyabilirdi ama 'Yeni stadyum' kelimesi bir çoğumuzu büyüledi, şahsen beni çok etkiledi, 30 bin kişilik bir stadyum yapılacak olması, bununla ilgili adımlar atılması sarhoş etti taraftarı (yada kendi adıma konuşayım beni) çok sonradan kafamda gelir, gider durumu, ulaşım problemi, isim polemiği gibi konular oluşmaya başladı ki aslında Samsunspora stadyum yapıyoruz adı altında Samsuna bağış yapıyormuş gibi görünenler aslında bağış değil kendi ticaretlerini yapıyormuş fikri oluşmaya başladı, şu an ki stadyumumuzun yeri kimlere satılacak yada satıldı, yeni yapılan stadyum Samsunspora gelir olarak nasıl yansıyacak, bir dünya soru oluştu kafalarda. Bu zamana kadar olan süreçte taraftar pasif kaldı ama zararın neresinden dönülse kardır, bu konuda Samsunsporun çıkarı için kesinlikle bir kamu oyu oluşturulmalıdır.

Ama stadyumdaki ulaşım sorunu ile ilgili ben stadı dolduramayız fikrine katılmıyorum, tabiki ulaşım büyük bir problemdir ama uzun vadeli baktığımızda şehir tekkeköye doğru kayıyor, raylı sisteminde tekkeköye kadar götürülmesi konuşuluyor, onun dışında minübüs hattı var, he şuna katılıyorum şimdiki gibi 8-10 yaş arası çocuklar stad girişinde abi benide stada sok diyemeyecek ama bu seferde stadyuma giderken yolda otostop çeken, minübüse binerken abi benide götürür müsün diyen çocuklar olacak. Ki Samsunsporun çekirdek taraftar kitlesi zaten her şartta geliyor stada, 20 bin kişilik stada 40 bin kişi maç izlemek için bilet aradığıda oluyor, kötü günde 10 bin kişiyi zor bulduğumuzda oluyor, yine aynı şey olacak takım başarılı olursa dolacak olmazsa da çekirdek taraftar her şartta desteğine devam edecek, önemli olan çekirdek taraftar sayımızın artması ki ben küme düşmemize rağmen çok sağlam Samsunsporlu bir nesilin çekirdekten yetiştiğini düşünüyorum, şehirde bir sahiplenme var yeni nesil çocuklarda Samsunsporlu olma hevesi var, bunu en çok kendi kardeşimde görüyorum, daha şimdiden istanbul takımlarını tutan arkadaşlarıyla tartışmaya, Samsunsporlu olduğunu her türlü ortamda gurur duyarak söylemeye başladı.

Beyler ben Ankara' da çalışıyorum ve eski işimden dolayı Toki' nin işleyişini çok iyi biliyorum. Bu stat ve yeri konusunda olacak olayları size şöyle izah etmeye çalışayım
(daha önce de yazmıştım)

Muhtemelen statın şu anki olduğu arazi ile birlikte bildiğim kadarıyla sanayide tamamen kalkacak bu işlem tamamen büyükşehir belediyesine görev olarak verildi. Bu görevide Toki bizzat kendisi veriyor. Belediye nezdinde bu taşıma işi gerçekleştirildikten sonra Toki bu arazilere konut dikecek. Eeee belediyenin karı nedir bu işten diceksiniz. Toki yaptığı evlerden belediyeye belli bir daire verecek ancaaaak Toki buraya kaç konut yapacak ?

Toki' nin yapacağı konut sayısını araziyide düşünürsek sanki 3000-5000 belki 7-8 bin civarı olacaktır. Samsunspor Stadının olduğu araziye istinadende Samsunspor' a stat yapacak (tıpkı ali sami yen stadında olduğu gibi)

Toki bu statı yapacak ancak o araziyede para vermeyecek çünkü o araziyide Büyükşehir belediyesi tahsis edecek hatta etti bile.

Şimdi gelelim kim ne kazanacak bu işten.

Toki :

İdare bir kere arsa parasından kurtulduğu için belki 20 milyon tl cebine kalacak üstelik yapmış olduğu ihalelerle her 1000 konut için müteahhite sattığında toplam cebinden 50 milyon gibi bir para çıkacak peki bu dairelerden ne kadar cebine kalacak

küçük bir hesapla 130 bin tl ortalamadan satsa 1000X130 = 130 milyon tl hadi bunlardan 10 tanede belediyeye verse
130-1,5=127,5 milyon tl

peki net karı nedir 127,5 -50 =77,5 milyon tl
peki en kötü ihtimalle 5000 konut yapılsa
77,5 X5 = 387,5 Milyon tl dir. Net karı

insanın oha diyesi geliyor diimi.

Şimdi Samsunspor kanadına gelelim Toki bu parayı kazanıyorken gidipte Samsunspor' un gelirlerine göz dikmez buna dikse dikse belediye sayın şahsiyet yzy diker.
Zaten arsa Samsunspor' un tapulu malı değildir. Zaten hiç bir klubun stat arazizisi kendinin değildir. TFF 'ye kira öder klupler. Hal böyle olunca makamlar anlaştıkları taktirde güle güle kardeş Almanya' dan oğlum geldi diyebilirler. Bizim kanunen birşey söyleyebilme hakkımız yoktur. Burada ince nokta kiralama en fazla 49 yıllığına yapılabiliyor. Aklımıza o zaman 49 sene direnebiliriz diye de getirebilirsiniz ancaaaaaaaakk en nihayetinde 49 sene sonra kontrat biteceği için bizi seve seve çıkartacaklar hiç birşey almamaktansa bir stat sahibi oluruz en azından.

Mevzu ortada kimse Samsunspor' u düşünmüyor herkes cebime ne kadar gireceğin hesabında. Başta YZY olmak üzere.

Samsunspor' a sus payı verilmek isteniyor al kardeş bununla yetin deniyor. Aynı gs'ye oılduğu gibi..
Şu garantimiz var bu ihaleyi Toki yaparsa mutlaka biter birisi batsa diğer firmaya verir ama en fazla 3 sene içerisinde bitirirler. Belediye yapmaya kalksa Bursa gibi her an patlama riski var..Ama Toki' de kesinlikle olmaz

Saygılar...

Musti

AlıntıŞükrü Saracoğlu Stadı'nın kapasitesi 62 bin 500 kişiye yükseltiliyor. Stattaki akustik ortam ise uzmanların desteğiyle iki kart arttırılıyor...

52 bin kişilik kapasiteye sahip olmasına rağmen, derbilerde ve Avrupa takımlarıyla oynanan maçlarda talepleri karşılayamayan Saracoğlu'nun kapasitesi artırılacak. Kale arkası tribünlerinde yapılacak düzenlemelerle stat kapasitesinin 62 bin 500 kişiye ulaştırılması hedefleniyor. Saracoğlu'nda, Fenerbahçeliler'i heyecanlandıracak bir başka gelişme ise stadın akustik yapısı ile ilgili.

http://www.klasspor.com/tr/haber/22428-Sukru_Saracoglunda_ciddi_revizyon.html

fındık

ntvspor
SAMSUN'A BUZ HOKEYİ SPOR SALONU
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "TOKİ, Samsun'a 33 bin seyirci kapasiteli stadın da yer aldığı modern bir spor komplesi inşa edecek. Böylelikle iç saha maçlarını 19 bin seyirci kapasiteli 19 Mayıs Stadı'nda oynayan Spor Toto Süper Lig ekibi Samsunspor, konuklarını modern tesislerde ağırlayacak" dedi.

Vali Aksoy, "Samsun'a yapılacak spor kompleksinde ayrıca 2 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi spor salonu, 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 100 odalı kamp eğitim merkezi, kapalı atış poligonu, kapalı okçuluk tesisi, seyircisiz kapalı atletizm salonu, 8 adet çok amaçlı antrenman salonu, 3 adet 500 seyircili spor salonu ve 4 katlı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası yapılacak" diye konuştu.

ngonge

Benim bu konuda dışarıdan görüşüm şudur; eğer Telekom Arena kalitesinde stadyum yapacaklarsa varsın uzağa yapsınlar ama ucuza getirilmiş çakma bir stad olacaksa yazık günah.

ramcQ_55

Alıntı yapılan: seko - 26 Mayıs 2012, 13:17:31
ntvspor

Vali Aksoy, "Samsun'a yapılacak spor kompleksinde ayrıca 2 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi spor salonu, 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 100 odalı kamp eğitim merkezi, kapalı atış poligonu, kapalı okçuluk tesisi, seyircisiz kapalı atletizm salonu, 8 adet çok amaçlı antrenman salonu, 3 adet 500 seyircili spor salonu ve 4 katlı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası yapılacak" diye konuştu.

stadın neden cok amaclı yaptıkları belli bunlar samsunsporu düşündüklerinden deil kendilerini düşündükleri için cok amaclı stat yapıyolar baksanıza ok atacakmış antrenaman yapacaklarmış 15 günde bi mac yaptımıda tamamdır bu iş .... cok amaclı stadımız hayırlı olsun

55ertan

Alıntı yapılan: ramcQ_55 - 26 Mayıs 2012, 21:28:15
stadın neden cok amaclı yaptıkları belli bunlar samsunsporu düşündüklerinden deil kendilerini düşündükleri için cok amaclı stat yapıyolar baksanıza ok atacakmış antrenaman yapacaklarmış 15 günde bi mac yaptımıda tamamdır bu iş .... cok amaclı stadımız hayırlı olsun

Bir cok kez yazdim, gene yaziyorum. Kosu pisti yapmaya kalkarsalar hic birimiz sesiz kalmamaliyiz.

jean

yalan olacaga benziyor malatya bile temeli atti uzadida uzadi bu is

cembaba

Mersin Stadı için ne güzel site yapmışlar. Bize de yapsınlar şöyle bir site.

http://www.mersinolimpiyatstadi.com

jean

Stadyum samsun sitesi var zaten

Cheregi

31 Mayıs 2012, 17:16:30 #1496 Son düzenlenme: 31 Mayıs 2012, 18:36:23 Cheregi
Alıntı yapılan: kaan - 31 Mayıs 2012, 16:46:41
http://www.stadyumsamsun.com/index.php?id=6

Her zamanki gibi çok profesyonel bir web site  :evet: :evet: >l< >l<

Temel 2011 de atılacakmış, sıkıntı yok, şimdi rahatladım  :ok

Cheregi

Evet farkındayız ama açıklamalar resmi amcaların açıklamaları  ;)

AlıntıGençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun ziyaretinde Samsunspor Kulübü Nuri Asan Tesisleri'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Stadyum Samsun konusunda da açıklamalarda bulunan Kılıç, "Stadyum Samsun'un temelini 2011 yılı sonuna kadar atmayı planlıyoruz" dedi.

Olurda temel atılırsa bitirme tarihi ne zaman derlerse, en erken 5 yıl sonrasında bitmesini beklemek lazım.

sadece55

Bize de Atamın Kocaman Atlı Heykelini yapsınlar o zaman alkışlarım işte