Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

binikalamadım

...belki de sırf bir yerden daha 19 Mayıs ismini silebilmek için stad yatırımı yapıyorlardır...

...bir abimiz sırf 19 Mayıs Üniversitesinin adını Samsun Teknik Üniversitesi yapmak için Teknopark yatırımı yapıyorlar dediğinde yook artık demiştim ama...

Tufan

binikalamadım @ OMÜ sittin sene teknik üniversite olamaz 1 tane dahi Müdek akreditasyonu yok şuan sallamışlar.
19 Mayıs ismine kılıf uydurulmaya çalışılırsa bu şehir ayaklanmalı aksi durumda tekrar gözden geçiririm Samsun'da yaşamayı.

binikalamadım

tufan omü nün bölünmesi gündemdeydi bir ara o işten vazgeçtiler galiba değil mi ?

##kdc##

Valla bizim lisede bile omüdekinden daha çok üniversite havası vardı  :deli: 

binikalamadım

Alıntı yapılan: Tufan - 12 Mayıs 2012, 22:02:12
binikalamadım @ OMÜ sittin sene teknik üniversite olamaz 1 tane dahi Müdek akreditasyonu yok şuan sallamışlar.
19 Mayıs ismine kılıf uydurulmaya çalışılırsa bu şehir ayaklanmalı aksi durumda tekrar gözden geçiririm Samsun'da yaşamayı.

normal trene yüksek hızlı tren deyip devirdiler onlarca cana kıydılar...omü ye teknik ünv. deseler ne olacak ki bu millet onu da yer ...

cembaba

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Tufan - 12 Mayıs 2012, 22:02:12

Yaklaşık 2 yıl önce radyo'da dinlemiştim.Bursa ve Erzurum'un teknik üniversiteler yapılacağı söylenmişti.Hatta Sakarya Üniversite'sini Sakarya Teknik Üniversite'si olarak adı değiştirilecek diye bir mevzu dolaşmıştı.

Bilirsiniz bizim ülkemizde eğitim konusunda zırt pırt değişiklik yapmak insanların huyudur.Erzurum'a teknik üniversite ibaresini koymaya çekinmeyenler Müdek akreditasyonuna,Fakültelere,Üniversitenin başarılarına bakmadan 19 Mayıs'ı Samsun Teknik üniversite'si yaparsalar şaşırmam.Neticede buradaki amaç tamamen farklı ;)

Ayrıca şunuda belirtmek isterim Erzurum'daki üniversitenin adı ''ATATÜRK ÜNİVERSİTE''sidir...

cembaba

Kaya

Çatı beyaz olacak başlatmayın Stadyum Samsun'unuza  :kafa:

cembaba

Abicim ekranında bir problem olabilir. Çatı beyaz görünüyor.

Kaya

Başka pc de de bakmıştım Cem neyse art niyet aramıyorum..Ama isim konusunda takıntılıyım...

binikalamadım

ismi yazmışlar usta zaten SAMSUN ARENA yazıyor...

Tufan

Shane_falco @ erzurum ve bursa teknik uludag ve ataturkten haric kuruldu hatta btu ogrenci aldi bu sene keza sakarya teknik olmayi hakeden rektorleri surekli muhendislikten secilen bi okul.

lucarelli

ünivarsitenin adında teknik yazması çok önemli değil. Yeterki mezunları teknik olsun.

babasamsunlu

22 Mayıs 2012, 12:34:08 #1484 Son düzenlenme: 22 Mayıs 2012, 13:30:10 babasamsunlu
Bursaya yapılmakta olan yeni stadyum ile ilgili bursalı bir kardeşimizin yazısı..
Sanırım yeni stadın gün yüzüne  çıkması ile beraber buna benzer bir yazıda biz yazarız..

Ülkemizde ve ülkemiz siyasetinde olduğu gibi, ülke sporunda da, futbol özelinde de ve hatta Bursaspor özelinde dahi gündem dakikalar içerisinde değişebiliyor. Bu duruma çok sık rastlıyoruz. Ben çoğunlukla bu durumu 'Wag the dog' filminde anlatılan hikayeye benzer şekilde değerlendiriyorum, kimisi de başka şekilde.(Filmi izlemenizi tavsiye ederim)

Daha düne kadar Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupası Final maçında alınan yenilgiyi, o ağır yenilgiye rağmen Bursaspor tribünlerinin yalnızca ülke değil dünya futbol severlerine verdiği dersi ve mesajı konuşuyorduk.
Sonrasında birkaç gün, yoğun transfer dedikoduları dolaştı durdu. Hemen ardından, Başkan İbrahim Yazıcı yeniden aday olacak mı, olmayacak mı; olmazsa başka aday çıkar mı, olursa eğer yönetimde revizyona gider mi derken; birden inşası hızla devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Stadı(Timsah Arena diye bir şey yok, stadyumun şu anki ismi budur. Parayı veren düdüğü çalacak) oturdu gündemimize.
İyi bir gelişme ile mi?
Hayır!

Gelişme dediğime de bakmayın aslında.
Konu hakkında bugün konuşulanlar, geleceği görme konusunda az buçuk yeteneği olan veya süreçleri mantık süzgecinden geçirmeyi öğrenmiş kimselerin çok önceden öngörebildiği şeyler.
Süren yeni stat inşasına ilişkin ek kaynak talebi mesela...
Bekliyor muyduk; evet.
Bilet gelirleri dışındaki stat gelirlerinin Büyükşehir Belediyesi'ne ait olacak olması mesela...
Biliyor muyduk; ona da bir kocaman evet!
Ve bunları çok kez yazdık üstelik.
Sorular da sorduk.
Dedik ki; "Ek kaynak talebine olumsuz yanıt verilir ise, inşası süren yeni stadın tamamlanabilmesi için gereken bu kaynak, mevcut Atatürk Stadyumu'nun yıkılmasıyla açılacak o güzelim ve değerli arazinin satışıyla sağlanabilir mi? Düşünce bu mudur?"
Bir yanıt alamadık.
Alsaydık da ne derece itimat ederdik, o ayrı mesele.
Çünkü söylenen birçok şey yendi, yutuldu.

"Bilet fiyatları, stadyumun dolması için belli ölçüde düşer ise, az buçuk oynayacak olan bilet hasılatı dışında Bursaspor bu stattan ne gelir elde edecek? Bursaspor'un yeni stattan mali çıkarları başka ne olacak?" diye de sorduk.
Ya bu soruya da cevap alamadık, ya da sormak için mail attığımız programların ne tesadüf ki tam da o gün mail sistemleri arıza yaptı.

Şimdi görüyorum ki; 2 yıldan fazla süre önce stat konusundaki şüphelerini ve taleplerini dillendirmek için oturma hakkını kullananları "Camianın önüne taş koymak" ile itham ederek karalamaya çalışanlar dahi isyan bayrağını çekmiş.
Tutulmayan sözleri haberleştirenleri siyasi görüşlerini öne sürerek tartışmanın odağına taşımak isteyen birileri bile "Olur mu böyle şey!" diyor.
Stadyumda "Bu stat bizimdir" diyenlere sadece bakmakla yetinenler şimdi kulübün çıkarlarını geç de olsa savunma gereği hissettiler.

Az ve öz konuşulacak meselelerden birisi olarak görüyorum bunu.
Ve kısaca, diyeceğim şudur;
Uyanın bayanlar, baylar..
Geldik!
Sizin, aslında birçok kez okuduğunuz ve ancak bugün ciddiyetini kavradığınız stat konusundaki tartışmalar sebebiyle, bu sabah birileri Adliye koridorlarında olacak yine.

Kaynak: http://www.teksas.org/yazar.asp?yazi=14

Not :Bu yazıyı paylaşıyor olmamdaki tek neden Samsunsporumuzun yeni bir stadyumdan kazanacaklarının veya kaybedeceklerinin neler olduğunun kamuoyuna anlatılmasınının öneminin farkına varabilmesidir..
İsim elbetteki 19 Mayıs olmalıdır ama gelirlerde Samsunsporumuzun olmalıdır.
Farklı bir yol çiziliyorsa eğer vay halimize..
Sadece isim üzerine takılıp kalmayalım.Gerekli kamuoyunu şimdiden oluşturalım.
Artık uyumayalım !!