Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

brigand

Alıntı yapılan: Serkan - 21 Kasım 2011, 00:20:44
seni yıkacak dozerin diyorsun big bro

aynen ondan diyorum. tam olarak o !

jurista

Stadın mevcut arazisini verin bir avrupalı şirkete size 5 tane stad yapsın başka bir yerde.O kadar değerli bir arazi anlayacağınız o mevkii.Stad ordan gider o esnada sanayi siteleri boşaltılır ,cezaevi yıkılır alın size binlerce metrekarelik cillop gibi alan.Yani mesele tamamen rant meselesi.

Bizi çok seven sayın bakanımız gençlik olimpiyatlarının trabzonda yapılmasına ve bu suretle trabzona belki de daha hiç kullanılmayacak atıl kalacak 500 trilyonluk spor tesisi yapılmasına  neden göz yumdu , karadeniz olimpiyatlarının bir ayağı da samsunda yapılsın dedik de neden bizi duyan olmadı neden ?

olayı politize etmek istemiyorum , ama bize lütuf olarak gösterilen halbuki bahşişten başka birşey değil.

stad tekkeköye gider ,19 mayıs ismi havaya uçar biz yine teşvik istemiyoruz bize sevgin yeter  pankartı açarız meydanda ...

kumköylü ahmet

suanki yeri bencede superrr ama karar verilmis bizi dinleyen yok kimse kusura bakmasin yilda bir 2 yilda birkere bile girebilsem suanki stadimizi hicbiryer tutmaz hem yer hem mevki olarak hemde atmosver kardesim okadar

fındık

Bilmem bana ne kadar katılırsınız ama yayının herkes tarafından takip edildiği bir maçta maratona dev pankart açarak bu stadyumla ilgili bir yazı(tepki) belirtebiliriz.

55ertan

21 Kasım 2011, 17:10:55 #1309 Son düzenlenme: 21 Kasım 2011, 19:10:45 55ertan
Projeyi bi göremedik gitti.
Herseyin ucuzuna kacip bide pist yapicaklar diye endisem var.
TT Arenanin catisindan baskasi beni tatmin etmez.

Yer konusu hepimizi tedirgin ediyor, ama malesef tüm avrupada böyle bir uygulama var.
Insallah mac günü beles tranvayla tamamlarlar bu eksigi.

mesela söyle
http://blog5.fussballkompetenz.de/files/2006/02/bvb3.jpg
maca gidis ve dönüs serbestir (tranvay)
(Freie Hin und Rückfahrt...)

Lusage

Alıntı yapılan: 55ertan - 21 Kasım 2011, 17:10:55Herseyin ucuzuna kacip bide pist yapicaklar diye endisem var.

Türk Telekom Arena'nın maliyeti 600 Milyon TL + Özel Sektör ile Toplam maliyet 773 Milyon TL

Tekkeköy'e yapılacak olan stad'ın hesaplanan maliyeti 60 Milyon $ şu anki kur ile 110 Milyon TL

Artık sen hesap et ne kadar ucuzuna kaçtıklarını...

Birde mevcut stadın yerinden kaç milyon TL cukkalayacaklar Allah bilir..

Ahmeti

Y.Z. Yılmaz maç günü tranvay'ı bedava yapmaz aksine zam nasıl yaparım onu düşünür.

kalptenþimþek

heyya heyya devrilir o tramvay..

fındık

Konuyla alakalı bir haber
Cavcav: Yeni stat için görüşlerimiz alınmalı

23 Kasım 2011 14:55 | NTV Spor ve Ajanslar

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ankara'ya yapılacak olan yeni stat için kendilerinin de görüşlerinin alınması gerektiğini söyledi.
''YENİ STAT İÇİN FİKİRLERİMİZ ALINMALI''
Başkentte yeni yapılacak stat için kendilerinin görüşlerinin alınması gerektiğini belirten Cavcav, ''Ankara'da yapılacak stadın mevcut 19 Mayıs Spor Kompleksi ve Atatürk Kültür Merkezi içinde bir yere yapılmasının uygun olacağı düşüncesindeyim. Çünkü, stada kolay ulaşılması gerekir. 19 Mayıs Stadı artık miadını doldurdu. Bu stat benim çocukluğumda vardı, şimdi de var. Artık Ankara'ya yakışır bir stat yapılmalı. Başbakanımızın talimatı ile çalışmaların başladığını biliyoruz. Yeri konusunda da harekete geçildiğini öğrendik. Bu konuda bizim de fikrimizin alınmasında yarar var. Benim düşüncem, stadın mevcut 19 Mayıs Spor Kompleksi içinde bir yere yapılması veya yıllardır atıl bir vaziyette duran Atatürk Kültür Merkezi'ne inşa edilmesi'' ifadelerini kullandı

SORUYORUM O ZAMAN SPor ve Gençlik Bakanına BİZE NİYE SORULMUYOR.

maviay55

urfaya oraya buraya stad yapacağına önce bi başkentine bak  ??? :x((

jean

takim bank asyaya geri gidiyor stadyum gozumden dustu

burakbas

Düşmeyelim de Stad işi halledilir. 

samuray

t.o.k.i eski stadyumun yerini alarak 60 m. dolar değil ço daha fazlasını kazanacak bencede eski stadın yerine yapılması çok daha uygun olur etrafı geniş yan sahaları ilave ederek süper bi kompleks olur du

Tufan

çok mu şey istiyorum şunun aynısını uygulasalar köşeleri de kapatsalar 25-30 yıl daha aynı stat bize yeter.
http://www.manisaspor.org.tr/yeni_19mayisstaad.php

ngonge

05 Aralık 2011, 02:02:25 #1319 Son düzenlenme: 05 Aralık 2011, 02:12:18 ngonge
Alıntı yapılan: Tufan - 05 Aralık 2011, 01:41:29
çok mu şey istiyorum şunun aynısını uygulasalar köşeleri de kapatsalar 25-30 yıl daha aynı stat bize yeter.
http://www.manisaspor.org.tr/yeni_19mayisstaad.php

İki tarafı da çift katlı şekliyle ve kale arkası tribünler yüksekten başlamak kaydıyla tek kat olursa bence de fazlasıyla makul. Birleştirmeye gerek yok bence, o bölümlere idari binalar olabilir.

Modern stad yapıyoruz derken ucube birşey yapmasınlar da... Tahminim şu andaki plan fotosu en çok Hull city'nin KC stadyumunu andırıyor, öyle birşey olabilir.