Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

samsunluhakan

stad tekkeköye yapılırsa potansiyel kaybı olacaktır samsunspor bu sene 15 ile 20 bin arasında oynadı bütün maçlarını çiflikten millet geze geze geliyordu tamam süper lige çıktık daha kalabalık olması lazım ama eski stadyumun belediye evleri kale arkasını yıkıp çevre yol ile stadyumun arasındaki mevkiye yapılabilir diye düşünüyorum sonuçta çok geniş bir alan var orada hem yine aynı yerine yapılmış olur şimdiki stadyumun yerinede spor salonu otopark felan yapılabilir bence en mantıklısı bu

berusa55

22 Temmuz 2011, 20:40:11 #1051 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2011, 20:44:32 berusa55
Samsun'umuzun fiziki şartları gözetilmeden nasıl olsa gelirler ya da yapmış olmak mantığıyla koskoca bir stad yapılmaz hele ki bu stad Tekkeköy gibi nüfus yoğunluğuna uzak bir ilçemize sadece büyükşehir sınırlarında nasıl olsa mantığıyla bile yapılmamalı. En önemlisi yer konusunda acele edilmeyip taraftarın şehrin görüşü alınmalı bu konuda fikir alışverişlerinde bulunulmalıdır. Koskoca bir yapı bu; prefabrik değil ki "ha olmadı buraya hadi başka yere taşıyalım" diyelim.

Tekrar söylüyorum; yeni stadımız mutlaka İlkadım ve Canik ilçelerimizden birinde planlanmalıdır. İlkadım'daki en uygun alan ise en başından beri savunduğum yeni otogar civarı çevre yolu kenarıdır.

ahmetsefa55

bende ilk başta tekkeköy uzak olur diye düşünüyodum ama ;
şehir merkezinden araçla 10-15 dk'lık mesafe uzak mı sizce ?

@berusa55

ersin abi bence yeni otogar alanı tekkeköyden daha uzak ulaşım açısından.

berusa55

22 Temmuz 2011, 20:47:18 #1053 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2011, 20:50:39 berusa55
O işte hiç öyle değil Sefa'cım... Atakum Canik ve İlkadım ilçelerimize en merkezi konum yeni otogar alanı istersen tekrar bir gözünün önüne getir. Atakum bugün 130bine yakın nüfusuyla birçok ilden büyük bir ilçemiz ve ordan gelen seyirci sayımızı hiç yabana atma bence. Tekkeköy her açından ters bu benim görüşüm sakın yanlış anlaşılmasın Tekeköy'e yapılmasını savunanlara karşı bir tepki değil sevgili kardeşim  ;)

ahmetsefa55

anlıyorum da abi atakumdan tekkeköyde maximum 20-25 dakikadır.uzak mı sence ?

berusa55

22 Temmuz 2011, 20:53:06 #1055 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2011, 20:56:11 berusa55
Atakum'dan 5-10 dk'da gelen adama göre epey uzak; Atakum'dan özellikle de Atakent semti ve civarından Tekkeköy'e araç ve trafik lambaları şehrimizde gidiş yarım saati çok rahat geçiyor malesef ve herkesin özel araçla gelme gibi bir şansı yok ama bugün Samsun'un her yerinden otogara yarım saat ve bir saatte bir otobüsler gidiyor. Özel araç kullanımıyla da çok yakın bir mesafe o bölge. Raylı sistemin de otogara uzatılma planı var. Aslında olay sadece Atakum olayı da değil Sefa'cım... Neyse bakalım bu konuda gelişmeler ne olacak.  ;)

ahmetsefa55

abi stat 3 sene sonra hazır olacak.o zamana kadar illa ki oraya ulaşım sağlanacaktır.
insanlarımız kusura bakmasınlar zaman kavramlarını değiştirsinler.
20 dakıkalık mesafe uzak mıdır yahu ?
hem ben atakumdan aracla otogar alanına da ancak 20 dakıka ıcersınde gıdılebılecegını dusunuyorum.
belediyemizde şehrin büyüklüğüne yakışır bir altyapı oluşturmalı tabi ki de.
örneğin 2. anayol projesını hayat gecırmesı lazım şehrin güneyinden ki alt yolda yoğunluk yaşanmasın  ;)

berusa55

Stad başladığında üç senelik bir zamanı bulacağını düşünmüyorum çok büyük aksilikler yaşanmadıkça. Görüşüne saygım sonsuz Sefa'cım ama Tekkeköy'de bir stadda o alışılagelmiş yoğunluğu ve atmosferi bulamayacağımıza dair endişem büyük. Bu konuda birçok sebep ilave edilebilir az önce yazdıklarımdan başka. Dediğim gibi bu iş oldu bittiye getirilmemeli; şehrimizde her kesimin görüşü alınarak ortak bir konsensusla güzel bir eser ortaya çıkarılmalıdır diye düşünüyorum.  :ok

ahmetsefa55

inşallah diyelim abi o zaman.hakkımızda hayırlısı olsun  ;)

Burak

Alıntı yapılan: ahmetsefa55 - 22 Temmuz 2011, 20:59:49
abi stat 3 sene sonra hazır olacak.o zamana kadar illa ki oraya ulaşım sağlanacaktır.
insanlarımız kusura bakmasınlar zaman kavramlarını değiştirsinler.
20 dakıkalık mesafe uzak mıdır yahu ?
hem ben atakumdan aracla otogar alanına da ancak 20 dakıka ıcersınde gıdılebılecegını dusunuyorum.
belediyemizde şehrin büyüklüğüne yakışır bir altyapı oluşturmalı tabi ki de.
örneğin 2. anayol projesını hayat gecırmesı lazım şehrin güneyinden ki alt yolda yoğunluk yaşanmasın  ;)

kardeşim burası İstanbul Ankara değil ki burası için elbette uzak mesafeler örnek vermek gerekirse ben Muğla'da okudum okul merkeze 3-4 km idi . Samsun'da mesela vaktin olduğu zaman stada yürünebilir değil mi veya o uzaklıkta bir yere kimsenin yürüdüğünü hatırlamam okula ? Çünkü küçük bir şehirdi 50.000 nüfusu var . Benim evim şehir merkezinde ki Muğla Valiliğine yürüme altını çiziyorum 8-10 dakika idi ve Muğla'ya göre benim evim şehrin çıkışına yakın uzak bir yerdi. İnsanların alışkanlıkları vardır. Sonuçta insan psikolojisi biryerde yabana atmamak lazım. Mesela Eğitim Araştırma Hastanesi de kalabalık ama Eski Ssk şimdiki Gazi Devlet Hastanesi hınca hınç. Sonuçta yukarıda ki hastane daha yeni ve donanımlı ama yakın olan tercih ediliyor.

Musti

Ben Atakum'dan iki araçla stada gidiyorum. Tramvay 30 dakika, minibüs 10 dakika. Tekkeköye yapılırsa minbüsle gideceğim yol 10-15 dakika daha uzar. Problem değil. Otogar'ın oraya yapılırsa da Atakum'dan yine tramvay ve minibüs yapmak zorunda kalacam 30 dakikada statta olacam. Arada saatler yok. Hemen hemen aynı şey.

Fakat işi Samsun geneline vurduğumuzda tüm ana arterlerin kesiştiği yerde olması daha avantajlı olur. Tekkeköy illa ki gelişecektir ve merkez ile arasındaki boş araziler dolacaktır ama kaç yılda? Bu süre içerisinde biz hep yarı dolu tribünlere mi oynayacağız?

ahmetsefa55

@burak

kardeşim tabi ki yakın olan tercih edilecek , ulaşımı iyi olan tercih edilecek.
ancak Samsun'u istanbul gibi görmemekle birlikte muğlayla da kıyaslamamak lazım.muğlaya 50 bin diyosun burası 550 bin  ;)

Şehir inanılmaz büyüdü son bir kaç senede.ben belediyemizin buna ayak uydurmadığını düşünüyorum.
eğer merkezden havalanına kadar metro olsaydı kımse tekkeköye uzak demezdı.demekkı uzak degıl.ulasım yok.
bunu da beledıye yapacak.yapmıyosa gıdecek.cok bıle kaldı o koltukta ya orası da ayrı mesele tabı  ;)

Ayberk

Alıntı yapılan: ahmetsefa55 - 22 Temmuz 2011, 20:51:16
anlıyorum da abi atakumdan tekkeköyde maximum 20-25 dakikadır.uzak mı sence ?

Yok usta ben yeni karakoldan 20-25 dakkada gidemem tekkeköye yanılıyor muyum? :-\

ahmetsefa55

yanılıyosun kardesım 10 dakıka asagıya yurursun.15 dakıkada dolmusla stattasın  ;)

Ayberk

Durmadan gitse kabulüm :evet: