Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

erdem

Alıntı yapılan: ChucKeR - 19 Temmuz 2011, 13:31:34
sencesi bencesi bi tarafa örneklere bakıyoruz:

tokinin yaptığı stadlar: kadir has (kayseri) - mardan (antalya) - aslantepe (istanbul) - atatürk olimpiyat (istanbul bile denemez)

ortak noktalar: hepsi güzel - hepsi uzak - hepsi boş

sonuç : bizimki de hemen hemen aynı olacak.

toki rizeye de yaptı.şehir içi sayılır ama yine boş :D :D cenabetlik tokide :)))

ahmetsefa55

aslantepe bize 10 dakika  :) bizde 4.levent'teyiz  ;)

olimpiyat çok uzaktı yapıldığında.şimdi yerleşim yeri oldu etrafı sitelerle doldu.

kadir has konusunda senle çok farklıyız zaten  :evet: bence ulasımı çok rahat bana öyle geldi.

mardan stadı antalyaspor için yapılmış bir stat değil  ;)

sonuç : inşallaah güzel bir stadımız olur , ulaşımı rahat olur.artık Samsunda yaşayanlarda büyükşehir de yaşamanın zorluklarına alışmalılar.tabı kı beledıye de ''büyükşehir'' belediyesi olduğunu hatırlamalı ve ona göre büyük düşünmeli.gerekirse shell kavşağından itibaren hava alanına kadar metro yapılmalı  :evet:

Serkan

Mardan otelin kendi stadı; ne tokiyle alakası var nede Antalyaspor ile.

kutsalforma

Ohaaa, cü$$$$$, brrrrrrr
Simdi gördüm Tekkeköyün nerde oldugunu
Yok bari Orduya falan yapsalardi stadi, daha ferah tenha yerler oralar hani

city ultras

sehrimiz hala bir cizgida gidiyor,atatürk bulvari yukari asaga  :kafa:
yapin sunu cevre yolun etrafina

samuray

ya tekkeköyü zaten azotla bakır fabrikalarıyla güzelim tarım arazilerini mahvettiler şimdide stad bence çok yanlış bi karar eğer doğruysa atakentte uygun kveya herhangi bi yer mi yok

cembaba

Aslında ben İlkadım stadının yıkılıp, yerine genişletilerek daha büyük bir spor kompleksi olabileceği aklıma gelmişti fakat oranın altının deniz olduğu aklıma gelince saçma gelmeye başladı. Atakum'un da çoğu yerinin altı bence zayıftır.

samsunluhakan

stadyum canikte çevre yolunun yana yapılsaydı yada cezaevi kalkacak arkasındaki bütün yerleri yıkmışlar oraya yapsınlar hem eski stadyuma çok yakın biyer yürüyelek gider millet seyirci kaybolmaz hiç yoktan

ramcQ_55

Alıntı yapılan: Erdinc - 18 Temmuz 2011, 23:53:04
tekkeköy otogardan daha mantıklıdır..Otogarın o taraf bu trafiği kaldırmaz Kıranköye 2 tane daha büyük hastane planı var...Yolları kesişiyor...Otogar hastaneler bir de Stad imkanı yok o yollar kaldırmaz

bence yanlış düşünüyosun şuanki  tekkeköy yolu şimdiki hali ile kaldırmıyorki bide sanayinin ve stadın oraya kaydırıldığını ve yapıldığını düşünürsek tamamen  felç demekdir bu  göz göre göre ölüme gidiyoz demektir
madem şimdiki yere yapılmayacak en makbul yer yeni garajların yanıdır cünki atakumdan gelen için kocamannn bulvar var belediye evlerinden gelen için kocaman cevre yolu var kavak tarafından desen öle şehir  içinden gelen desen istediği yerden gelir

düşünün ya tekkeköye yaparsın tek bulvar yolu olan 45 bin kapasiteli ve 5.000 kişiyi zor bulan bir SAMSUNSPOR yada garajların yanına yaparsın bol şecenekli yollarla beraber  bi 45 bin kişilik stat ve her maca ful ceken bi SAMSUNSPOR hangisi daha makbul....

sadece55

Biz de yakına yapılmasını isteriz ama herşey istemekle olmuyor bunun zemin etüdü vs. herşeyi önemli bekleyip görmek lazım

Ayberk

İlla dağ başına olacaksa Atakum'un tepelerine razıyım ben. Dolmuşçulara da iş kapısı çıkardı ama oraların da potansiyel değer olduğunu düşünürsek bizim mazlum Samsunsporumuza yine en "değersiz" yerler verilecektir :-X :(

target_t.t.b

arkadaşlar bence stadımızın yeri güzeldi.Çok da güzel bi hava yakalamıştık çiflikten yürüyerek şovlarla gidiyor herkesin ilgisini takımın üzerine çekiyordk.Gerçekten yeni yapılan stadlar hep şehir dışı diyebileceğimiz yerlere oluyo.ihtimaller içinde bence de en iyisi tekkeköy.Çünkü tekkeköyde en kötü maçımızda bile en az 7 bin 8 bin sadece o bölgenin(çarşamba terme kutlukent ve tekköy) taraftarı olur.özellikle atakumdan gelecekler için biraz problemli olacak ama o bölgedeki taraftarımıza stadın şimdiki yeri de uzak bi nevi alışkınlar diyebilirim ama yine de mağduriyetleri için üzgünüm.

SamsunSpor5599

Alıntı yapılan: target_t.t.b - 20 Temmuz 2011, 01:28:34
arkadaşlar bence stadımızın yeri güzeldi.Çok da güzel bi hava yakalamıştık çiflikten yürüyerek şovlarla gidiyor herkesin ilgisini takımın üzerine çekiyordk.Gerçekten yeni yapılan stadlar hep şehir dışı diyebileceğimiz yerlere oluyo.ihtimaller içinde bence de en iyisi tekkeköy.Çünkü tekkeköyde en kötü maçımızda bile en az 7 bin 8 bin sadece o bölgenin(çarşamba terme kutlukent ve tekköy) taraftarı olur.özellikle atakumdan gelecekler için biraz problemli olacak ama o bölgedeki taraftarımıza stadın şimdiki yeri de uzak bi nevi alışkınlar diyebilirim ama yine de mağduriyetleri için üzgünüm.
Kardeşım Bir Üst Lige cıktıgımız ıcın yenı bır stad lazımdı ondan arazı arıyorlardı uygun olarak tekkekoyu bulmuslar ama bız yınede eskı stadımız gibi şenlikler yaparız sen merak etme

salihcakir

stadyum şehir merkezine yapılmalı..
şu anki yerine de iyi bir planlama ile pek ala büyük kapasiteli bir stad inşaa edilebilir.

Bu noktadaki en çok üzerinde durulması gereken konu, modern stadların artık para üreten merkezler olarak tasarlandığı gerçeğidir. Biz şehir içerisinde yapacağımız stada aplike edeceğimiz ofisler, mağazalar ve yeme içme alanları ile birlikte ciddi gelirler elde edebiliriz. Oluşturulabilecek bu akaret ile Samsunspor adına gelecek planlaması maddi anlamda çok daha sağlam temellere oturtturulabilir.

Ama Tekkeköy, vb gibi uzak noktalarda yapılacak bir stad projesi işin kolayına kaçmak ve Samsunspor'un çok önemli bir kazanç kapısını kapatmak anlamı taşımaktadır.

Burak

Vallahi ben hala revize diyorum yarın birgün oradan sanayi kalkacak muhtemelen evler olacak sanayinin yerinded ve stad evlerin arasında kalacak icabında markete kiralayacaksın icabında store açacaksın . Biz 98-99 da Migros'u taa nereye yaptılar kim gidecek diyordu şehrin ortasında kaldı ama Tekkeköy bence hiçbir zaman öyle olmayacak şehire dahil olabilir ama içinde olmayacak. En net itibariyle bana göre bu şehir İlkadım Sınırları içinde kalan bölümdür. Şükrü Saraçoğlu'na kim kötü stad diyebilir ki ? Mardan stadına kaç kişi gidiyor ( uzaklık itibariyle ) . uzaklık bence seyirci azaltan en temel faktör . Geçen sezon geseyi gördük 10 bin kişi bile toplayamıyorlardı maçlara bizim ölümüz 6-7 bin peki bu Tekkeköy'de olacak mı sizce ?