Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Ahmeti

stad'ımızın yeri çok güzel çiftlikte yakıyoruz meşaleleri tezahüratlar eşliğinde şehri inlete inlete 15 dakikada gidiyoruz stad'a

Stad'ımız uzak olursa bu coşkuyu yakalamak zorlaşır diye düşünüyorum

CurvaSs

meydanın ortasına diksek ne güzel olurdu.. :D şaka bi' yana, yönetimimiz aynı bu şekilde pasif kalırsa, siyasiler bu işin içine eder. bizim yönetime derler, sizin araziyi alacağız, otogarın oraya da stat dikeceğiz. kimseden ses çıkmaz, çıkamaz.. benim asıl korktuğum konu bu.

bizim stat arazisi ile, otogar bölgesinin ederleri aynı mı? hayır tabii ki. bu işi yapan toki olacağına göre, kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı devam edecek. yani bizi gönderecekler şehirdışına, stadın arazisine de avm veya otel veya her neyse dikecekler.

ben şahsen stat konusunda kimseye güvenmiyorum. bu güvensizlik nedeni ile yeni stat'a soğuk bakıyorum. hee olacaksa, aynı yerin 50 metre yanına dikin stadı. orada bi' ton boş alan var. zaten yüzme salonunu veya kapalı salonu yıkacağız felan da dediniz.

başka bi' yere gönderileceksek, ben karşıyım. ama aynı bölgelere yapılacaksa, tabii ki yapılsın isterim.

babasamsunlu

bu dediklerin çok güzel ama maça 2 saat önce gitmek ve kareo için çalışmak paha biçilemez ;)

fındık

Ayberk

Alıntı yapılan: usare55 - 19 Nisan 2011, 17:17:59
Eski stadın orası varya tadından yenmez hakikaten. Ama batıpark yada doğupark dolgu alanları da olabilir. Yeşilkent de eğer ulaşım problemi halledilirse olur. Yoksa oraya ulaşmak zulüm gerçekten.
Birde stadı sadece müsabaka alanı olarak düşünmemek lazım bence. Restoranlar, kafe ler, diskolar, bütün taraftar gruplarının büroları, hatta alışveriş merkezi bile olabilir stadın içinde. Mesela 5 deki maça ben saat 12 de gitsem sinemama gitesem, yemeğimi yesem, alışverişimi yapsam. Sonra maça 15-20 dakika kala !!! kolayca içeri girip yerime geçsem fena mı olur. Bu tip sosyal faaliyetleri de kapsayabilecek bir yere yapılması gerekli stadın. Şimdi sen yeşilkente ya da tekkeköye yaptın, insanları nasıl çekeceksin o sosyal ortama.

Hafta sonu arkadaşla maça gidip de, saatlerce içeride bekleyince dedim ki; ulan avrupada adamlar öyle stadyumlar yapıyor ki, içine giren adam restoranından tut, çarşı pazarına gezip dolaşırken vaktini dolduruyor, biz de 3 saati geçirmeye çalışıyoruz dedim. Evet çağdaş bir şeyler yapılacaksa bunlar elbette projeye dahil edilmelidir. Ama öncelikle şu "yer" olayı adam akıllı çözülmeli

usare

Abi zaten ben sizin için söylemedim. Ortalama bir taraftar için söyledim. :D
Tabi ki onun keyfi hiçbişeyde yok. :)

fındık

Bildiğim kadarıyla da bursanın yaptıracağı stadda aynı şu anki Atatürk stadının olduğu yere yapacaklarmış. bu bir örnek tabi :)

Ayberk

Onlar aynı yere yapacak ama, tam olarak aynı yer de değil bildiğim kadarıyla. Aynı arazi üzerinde, mesela şuanki kuzey-güney eksenindeyse, yeni yapılacak doğu-batı ekseninde olacak, Atatürk stadı kullanıma devam edecek...

Ayrıca; Veteriner Lisesi'nin yerini verselerdi fena mı olurdu sanki :D

berusa55

Bursa'da yapılacak yeni stadyumun yeriyle şu anki mevcut stadlarının yeri tamamen farklı. Yeni stadyumları inşaa edilene kadar da Atatürk Stadyumu'nda maçlarına devam edecekler; en güzeli de bu...

fındık

stad ayrı bir dert yeri ayrı bir dert arkadaş ;)

berusa55

Vallahi öncelikli olarak yapımına kaarar alınsın da. Samsun'umuza çok yakışacaktır yeni bir futbol mabedi.  >l<

saim55

yeni stad yapılsın ama aynı yere ve maçlarımızı başka yerde oynamadan. Örneğin sezon bittiğinde kale arkaları yıkılıp yeniden 2 katlı  olarak yapılmalı ve şu koşu pistlerine de veda edilmeli. Bir sonraki sezon maraton yıkılıp kale arkalarına uygun şekilde yapılmalı. Sonraki sezon da maratonun karşı tarafı yıkılarak maratona uydurulmalı.

Bu şekilde hem 3 yılda yepyeni stadımız olur hem de başka yerlerde oynamayız, stadımızın yerini de kaybetmeyiz.

Önemli olan eğer stad yapılacaksa taraftarların yani bizim görüşümüzün alınması. Sonuçta maçlara gidip takıma destek olanlar biziz. Bizim isteklerimize göre şekillenmeli proje.

Ne yapıp edip sesimizi duyurmamız lazım...

berusa55

19 Nisan 2011, 18:18:18 #372 Son düzenlenme: 19 Nisan 2011, 18:23:16 berusa55
Şu anki stad üzerinden bir çalışma yapmak asla yeni bir stad kazanırmış olmayacaktır bize. Tamamen sil baştan UEFA normalarında en az 35bin kişilik bir stadyumdur yakışan. Ve büyük bir ihtimalle de yeni stadyum başka bir yere yapılacak ve biz de bu arada maçlarımızı 19 Mayıs Stadımızda oynamaya devam ederiz.

Ertuğrul Sağlam

19 Nisan 2011, 18:21:42 #373 Son düzenlenme: 19 Nisan 2011, 21:14:35 6 Ertuðrul Saðlam
Alıntı yapılan: berusa55 - 19 Nisan 2011, 17:40:28
Alıntı yapılan: berusa55 - 19 Nisan 2011, 16:57:40
Tekkeköy'e sadece spor salonu yapılacak 7500 kişilik arkadaşlar...

Beyler yeni stadyum söylenenlere göre -büyükşehir belediyesi içerisinde bir kardeşimiz maketini görmüş- terminalin yanındaki alana planlanıyor olabilir. Bu net bir bilgi değil bunu baştan söyleyeyim. Ama eğer hemen çevre yolunun kenarında, hem şehir merkezine hem de Atakum'a çok yakın mesafedeki bir yer oluşu itibariyle iyi seçim gibi olabilir.

Yaa Ersin taktın stadı otogarın yanına yapmaya 3-5 mt arsamız var onuda zorla kamulaştıracaksın... :D

Ekrem

Tekkeköy falan uzak kalır ya yapılacaksa şehir merkezine cok uzak olmasın