Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

özkan

Arkadaşlar suat kılıç'ın meclisdeki makamına gönderdiğim faksa cevap geldi sözlü olarak.Az önce aradı suat bey'in danışmanı dedikleri aynen şöyle adamın;
1-Başbakan trt'de geçenki yayında 16 büyükşehir belediyesine acele olarak stad yapılacağını söylemiş.Bunlardandaa ihtiyacı olmayan çıkarıldığında ilk stad yapılması gereken yer de samsun olacağını söylemiş başbakan suat bey'e,
2-Suat kılıç başbakana söylemiş stad ihityacımızı,doğal olarakda proje ve gerekli yer temin edildiğinde yapılabileceğini söylemiş,
3-Atakum yada canikde (kesin bilgi) yer bakılıyormuş stad için
4-Suat bey stad için bastırıyomuş başbakana yapılması için..Hadı hayırlısı..

berusa55

Özkan kardeşim harika haber teşekkürler ilgin alakan için  >l<

sercan5592

İnşallah bizimde büyük güzel modern bi stadımımız olur atakumda olrsa da çok dha süper olur

özkan

şeytanın bacağını sadece yeşil sahalarda değil abi masa başındada kıracağız inşallah.

Ahmeti

bence stad için en güzel yer yeni yapılan rönasans oteli ile romatem hastanesinin arası oradaki keresteciler kaldırılırsa çok güzel bir alan

Şehire yakın

Tranvaya yakın

Tesislere yakın

5 yıldızlı otele yakın

Yani ulaşım yönünden sıkıntı olmayacak bir alan

Musti

Atakum veya Canik sınırları içerisinde olması isabetli bir karar olur.

Burak

Hiçbir şehirde çok güzel yerlere yapmadılar stadı kaldıki Yeşilkent ' e eski Havaalanının oraya falan imkansız oralarda ki arsalar çok pahalı zaten daha şimdiden . Zaten stad yapılırsa yeri elimizden almak kaydıyla yaparlar. gese mecidiyeköy'de ki yerini bırakıp taaa nereye gitti Rize stadı da şehrin yapısına ve büyüklüğüne göre nispeten şehir dışında . Zaten tutupta Rize stadı gibi tek özelliği yeni olmak ve sahaya yakın olmak olan bir stad yapılacaksa bu çok daha iyi bence . Kaldı ki ben hala seçim vaadinden öte birşey olmadığını düşünüyorum. Ben hala revizyon taraftarıyım daha gerçekçi olacağından ötürü

berusa55

Bunun seçim vaadiyele falan alakası yok Burak'cım. Bu stad şehrimize yapılacak. Seve seve yapılacak hem de. Birçok şehirde yeni stad çalışmaları başlarken biz hala şu anki stadımızda revizyondan mı bahsedelim? İkinci ligde sürünen Malatya'da stad çalışması var! Taraftarların görüşü de alınarak en müsait alan yeni stadımız yapılsın biz de maçlarımıza bir süre daha 19 Mayıs'ta devam edelim.

erkutdem55

Ben bir şekilde stad projesine gizliden gizliye kısa ve orta vadede Trabzon lobisinin engel olacağını düşünüyorum.

Musti

Ben de hala revizyon taraftarıyım. Fakat revizyon ile yeni bir statın maliyetleri hemen hemen aynı. Yer takası konusu da ayrı bir konu kaldı ki stadımızın arsası kulübe mi yoksa devlete mi ait onu da bilmiyorum kendi adıma(bilen varsa yazsın). Yeni stadın yapımı 2 sene sürer her şeyiyle. Revizyon ise kademeli olarak ve süreklilik açısından 4-5 sene sürer.

Benim istediğim iki şart var. Biri, stat şehrin doğu-batı sahil hattında şehrin merkezine en fazla 20km uzaklıkta olsun. İki, yapılacak stat Uefa'nın 4 yıldızlı elit statları arsında yer alsın.Bu ikincisi ekstra ama madem yeni stat yapılacak bari tam yapılsın.

Burak

valla abi gerçekte olsa seçime 2 ay kala açıklanan birşeye en azından ben şahsım adına inanmam. Burası Türkiye . YZY 10 senedir tersane yapacak hemde 10 bin kişi çalışacaktı . Ayrıca madem stad yapılacaktı maratona 2.kat çıkılıp stadın üzeri neden kapatıldı . Samsunspor'un  bu zararını kim karşılayacak. Elbette yeni stad isterim birşeyin yenisini kim istemez ki? ama diğer şartların da uygun olması lazım . Herkes bizim gibi taraftar değil ki yağmur çamur kar soğuk mesafe demeden maça gitsin . Böyle bir yatırımda herşeyi düşünmek lazım . Hem buraları takip ettikleri ya da ettirdikleri gün gibi aşikar çekincelerimizi belirtmemiz lazım

samsunluhakan

ARKADAŞLAR ÇEVRE YOLUNUN YANLARINDA BİR YERE YAPILMASI ÇOK İYİ OLUR HEM ŞEHİRDEN ÇOK DIŞARI ÇIKMAZ HEM 19 MAYISTA DEVAM EDERİZ MAÇLARA YENİ STAD 40.055 KOLTUK KAPASİTELİ OLMALI VEDE ADI 19 MAYIS ARENA OLMALIDIR...

samsunluhakan

süper olacak arkadaşlar türübünlerde 40.055 kişi olduğunu düşünsenize olimpiyakosun stadı mükemmel bence onun aynısını yapsınlar...gazetelerde yazdıgını düşünün şampiyonluk maçında 40.055 kişinin izledigi maçta 19 mayıs arena stadyumunda samsunspor fenerbahçeyi 2-0 la geçip şampiyon oldu ne güzel bişey olur arkadaşlar.

samuray

e önümüzde seçimler var ya vaadeden edene bu siyasiler kayseriye liman yaptıracağım bile demiştir geçtiğimiz yıllarda inşallah samsunspora yakışır bir stadyum yapılır bu şehir bunu hkediyor ba nkasyayı geç süper ligte bile full çeken taraftar çok az bir kaç şehir dışında ist hariç bu büyük taraftar modern bir stadyumu a layıktır

sercan5592

ya seçim yatırım meçim yatırımı ne farkediyo bu stad yapılmazsa oy vermıcek mı vercek olanlar yada yapıldıgında oy mu vercek vermıcek kısıler bısey degısmıcek onemlı olan bu stadın yapılması