Samsun Canik Belediyespor Bayan Basketbol Kulübü

Başlatan berusa55, 10 Ocak 2011, 11:32:31

« önceki - sonraki »

twitter

GökhanÇağlar

Her alanda kaybediyoruz,çok uğursuz geldi 2012

jean

ne kadar cinssiniz arkadas ilk iki maci almisiniz olmadik takima yenildiniz isi zora soktunuz bide edremite yenildiniz is hep zora girdi en sonundada cikamadiniz kendi ipini kendi cekti playy-out maclari var ordan cikacagini sanmiyorum

celebi

şansı var daha sanırım ama zor gibi

Ahmeti

Alıntı yapılan: celebi - 06 Mayıs 2012, 22:07:20
şansı var daha sanırım ama zor gibi

1. Lig'ten düşecek üçüncü takımla oynayacak diye biliyorum yanlış bilmiyorsam.

berusa55

Alıntı1 UMUT DAHA VAR
Edremit Belediyespor, Güre Belediyespor'u 60-48'lik skorla yenerek Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'ne şampiyon olarak yükseldi. Edremit'le birlikte Canik'i mağlup eden Çankaya Üniversitesi de adını 1. Lig'e yazdırdı. Final Grubu'nu Canik 3., Güre Belediyespor ise 4. bitirirken, bu iki takım, şimdi bu sezon 1. Lig'den düşen Tarsus Belediyespor ve İstanbul Üniversitesi ile play-out maçları oynayacak. Bu maçların ardından da 2 takım daha 1. Lig'e yükselecek.

Kaynak

isa55

Bu takımlar Canik Belediyeyi yer-yutar.

yirmiuc

Canik belediye'nin sponsor ayarlayıp erkek takımı kurması daha hayırlı bir karar olur.

sadece55

Erkek takım bu sene Samsun Ezgi Koleji kuruyor..2.Lig için iddaalı bir kadro kuracaklar diye duyum aldım

celebi

5trawberry

Haber Gazetesinde SBK'yi satın alacakları yazıyordu.

berusa55

SBK- Canik birleşiyor
[ 13.05.2012 ]

Samsun Basketbol Kulübü ile Canik Belediyespor'un birleşmeye yönelik hamlesi her geçen gün daha ciddi bir boyut kazanırken, SBK yönetiminin, Canik yönetimine tüm belgeleri sunduğu öğrenildi

CANİK 1. LİG'DE OYNAYACAK
Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü ile Türkiye Kadınlar Baskebol 2. Ligi'ndeki Canik Belediyespor birleşiyor. Alanya'daki Final Grubu maçlarının ardından 1. Lig vizesi alamayan Canik, maddi anlamda zor günler geçiren SBK'yı almak için girişimlere başlamıştı. Belediye Başkanvekili Selçuk Kemeröz'le, SBK Başkanı Ahmet Öztürk görüşmüş ve birleşme adına ilk hamleyi yapmıştı.

CANİK'E RAPOR VERİLDİ
Samsun Basketbol Kulübü yönetiminin de yaşanan bu gelişmelerin ardından kulüp ile ilgili tüm belgeleri bir rapor halinde toparlayıp, Canik Belediyespor yönetimen sunduğu öğrenildi. Canik yönetimi de Belediye Başkanı Osman Genç'le görüştükten sonra son kararını verecek. Eğer bu birleşme olursa, SBK kapanacak, Canik Belediyespor ise aynı veya değiştirilen ismi ile önümüzdeki sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde mücadele edecek.

http://habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=4&id=87874

SAMSUN'UN KADERİ BU
SBK'nın kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tayıncı, gelinen süreci değerlendirirken, "SBK'yı zor şartlar altında kurup, 1. Lig'e kadar çıkarttık. Ligdeki tüm takımlar ya belediye destekli yada kurum takımları. Biz de Ahmet Öztürk de maddi anlamda sıkıntılar çekti. Maalesef Samsun'un kaderinde bu var. Benim gönlümde Canik'le birleşmesi yönünde. Ahmet Öztürk'le de bu konuyu konuştuk ve onursal başkan olarak ben de onay verdim" diye konuştu.SBK Onursal Başkanı Hüseyin Tayıncı, "Biz de istemeyiz SBK'nın kapanmasını ama başka bir çıkış yolu görünmüyor. Canik olursa, çok iyi olur. Ama takım başka illerden de isteniyor. Canik olmazsa da, kulübün yaşaması için diğer illere de verilmesi taraftarıyım" dedi.

isa55

Takımı Cantuğ hoca ve arkadaşları kurdu. Başka bir yere devredilmesine dayanamıyor doğal olarak. Ama kendileri takımın başına gelincede para bulamıyorlar. 1. liglerde yarışan tek kulubümüz olan SBKnın daha güçlü takım olmasını, basketbolda söz sahibi olmasını isterim. Bu Canik ismiyle de olabilir bence. 

sadece55

Hepsi paranın peşinde bıraksınlar bu ayakları...

jean

Oynanmicakmi maclâr ya millet tatile cikti